Skocz do zawartości
lordmistrzbobek

Jaka nagrywarka DVD z obecnych na rynku jest najlepsza?

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co tu czytam, Lite-ON ma ta wade ze jest bardzo nierowny. Moj kolega ma od prawie 4 miesiecy LiteONa 1653S i chwali go pod niebiosa. Chodzi tylko glosno w porownaniu do mojego LG ale palic pali niezle, aczkolwiek kolega ma zasade ez plyt tanszych niz 2.zl nie kupi wiec nie wiem jak ze "smieciami". Jak go odwiedze z paroma "wymagajacymy" plytami to napisze jak sobie ten LITEON radzi z czytaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do LiteON-a 1653S, to oczywiście można go przerobić na nowsze 1673 czy nawet 1693 przez wymiane frimware więc nie widzę potrzeby kupować wyższych modeli. Oczywiście to moje zdanie i nie trzeba się z nim zgadzać.

 

Co do nagrywania tanich płyt. Wypaliłem:

TDK +/- ~30 szt. (wszystko OK)

Platinum DVD-R ~12 szt. (wszystko OK)

Platinum DVD+R ~5 szt. (wszystko OK).

Sony DVD-R ~3 szt. (wszystko OK)

Hawk DVD-R ~15 szt. (wszystko OK)

Hawk DVD+R ~8 szt. (jedna poszła wpieruny, jednak okazało się, że to wina płyty, bo na trzech różnych napędach dostawałem komunikat, że płyta jest zapisana, lecz nie zdążylem nawet pomyśleć o jej wypaleniu).

 

Meritum

Mój napęd wypala wszystko super, frimware CS09 i nie martwie się, że jakiejś płyty nie nagra bo kupuje większości TDK lub Platinum bo szkoda mi stracić danych zapisanych na kipskich nośnikach bo chciałem oszczędzić.

 

PS.

MultiDisc DVD-R ~8 szt. (tragiczne płyty, 3 nie wytrzymały tygodnia i przestały czytać, ~2 szt. w ogóle nie mogłem zapisać, ~3 szt. jeszcze działają lecz nie wiem ile wytrzymają. Płyty kupiłem w sklepie za grosze, i nagrywałem na 2 napędach: LiteON 1653S i LG-4163B.

 

To tyle :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skończyły się dobre czasy dla mojej nagrywary.

Zakupiłem dzisiaj 11 płyt DVD topowej firmy TDK DVD-R.

Wszystko super. Nagrałem sobie jedną płyte DVD+R, wszystko dobrze, filmy działają. Wypalam DVD-R, Nero zakończyło ścieżke i OK.

Odpalam kopię filmu z płyty, a tu nic, napęd mieli, mieli i wywala błąd CRC :[

 

Nagrałem jeszcze jedną i jeszcze jedną i pupa. 3 płytki nadają się do kosza, filmów z nich nie można obejrzej ani skopiować.

 

Co dziwne tak jak pisałem wyżej juz nagrałem trochę DVD-R, tej samej firmy i wszystko działa dobrze.

 

Ale się dzisiaj wku**łem tymi płytami, wydałem 22 zł za 11 płyt i chyba wywaliłem pieniądze w błoto. Grrr....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co spróbuj przeinstalować nero, miałem tak na starej nagrywarce LG 8x4x32; dokładnie to samo co ty a nawet potrafiło się zdarzyć tak, że płytka była wypalona a nie było widać żadnych plików w windowsie. Już myślałem, że się sypła nagrywara a to nero mi tak zaszalał. Odinstalowałem, usunąłem wpisy z rejestru zainstalowałem ponownie i wszystko OK.

Edytowane przez apofiss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nero tu nie zawiniło, nagrywałem i Alcoholem jak i Nero.

4 płyty TDK poszły do kosza.

Przeczytajcie to:

http://www.cdrinfo.pl/software/bios.php?id=5146044443

 

cytat z CDRinfo:

"IR0 - 28 Maja 2005, 11:13:59 -

Ja mialem CS09 i nie nagrywal mi dobrze na TDK DVD-R 1-8.

Trykalo przy nagrywaniu.

Teraz jest juz OK."

 

Tu jest wyjaśnienie, okazało się, że w sklepie sprzedano mi płyty gorszej jakości niż poprzednie TDK - i co najważniejsze z innej wytwórni (podwykonawcy dla TDK :/ ).

 

Teraz robię testy na nowym biosie i tych chol*rnych płytkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do LightScribe nagrywara się nadaje, jeśli nie chcesz jej do tego używać to kup normalny napęd, mniej zapłacisz i kupisz coś lepszego.

 

Przeczytaj temat, dużo osób opisało jakie napędy są dobre a które sprawiają problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bawiłem się ostatnio LiteOnem 2S81 przerobionym na 832s, wypaliłem trochę płytek, każdą testowałem kprobe2. Płyta była dyskwalifikowana, jesli pojawiły się jakieś błędy, natomiast jak interpretować poziom PI i PIF? Jakie wartości są duże, jakie małe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do głównego tematu moim zdaniem jedną z najlepszych nagrywarek DVD jest LG 4163B. Miałem wcześniej LiteOn 1673S i co prawda nieźle wypalał, ale wyłącznie na lepszych płytkach i w dodatku +. Często zdarzało mi się, że jak wypaliłem nawet na lepszej płycie to ktoś inny nie mógł jej potem odczytać. No i do tego dochodzi głośna praca. Ale ma ona też dobre strony, m.in. wykonywanie testów PI/PIF, dość dobra korekcja błędów dla CD (dla DVD gorzej). Osobiście gorąco polecam LG, mam też zwykłą nagrywarkę CD-RW również LG ma ona już koło 4-5 lat i nadal wszystko bardzo ładnie wypala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam lg gsa-4163b i podczas nagrywania dvd bufor nagrywarki skacze ze 100-89%

bufor odczytu z dysku jest staly-100%.Mje pytanie to czy jest to normalne, a jesli nie to co moze byc przyczyna?

ps.Nagrywalem plytki TDK dvd-r,dvd+r z predkoscia 8x.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość freddy9

Nie zdołałem przeczytać wszystkich wątków w tym topicu ale dodam moje doświadczenia.

 

Mitsumi 2x (czy jeszcze jest ta firma?) -totalna porażka, niektorych plytek wogole nie chciała czytać/nagrywać

 

CDRW 40x Liteona, i nie miałem z nią żadnych problemów.

 

 

DVDRW Lite-On 832S i wszystko było spoko, dopuki nie pojawił sie problem z odczytem jednego z filmów DVD. Plytka jest nowa, i czyta sie w stacjonarnym odtwarzaczu, natomiast gdy wloze ja do Liteona to zielona dioda tylko caly czas miga i slychac z wnetrza stuki, a po jakims czasie juz tylko stuki.

 

Co ciekawe u znajomego ktory ma nagrywarke DVD Pioneera, plytka czyta sie bez problemu. I jest to jakis starszy model pionka (bo obsluguje tylko minusy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam LG-4163b i muszę powiedzieć że raz mnie bardzo zawiodła. Nie chciała przeczytać(skopiować 2 plików po 1,5GB), myślałem że to wina płytki, ale poszedłem do kumpla który ma jakiegoś starego TEAC'a i poszło :(

Prócz tego jestem bardzo zadowolony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów. Od jakiegoś czasu nosiłem się z zamiarem kupna nagrywarki dvd. Po przeczytaniu tegoż wątku, i kilku innych na innych forach ostateczna decyzja padła na osławionego lg 4163b.

 

I muszę przyznać że się nie zawiodłem :). Wypaliłem niezbyt przecież dobre emteci + i - - wszystko jest w jak najlepszym porządku. Jest faktycznie cicha - to pewnie z racji obniżonej prędkości obrotowej płytek dla cd max 40x przecież. Trochę żałuję że nie mogę wykorzystać w tym momencie pełni jej możliwości (stary seagate u5 po prostu nie wyrabia z takimi transferami :? ).

 

Niech to będzie kolejno głos na plus tej nagrywarki.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na Plextor DVD+--RW PX-740A-T3 BOX ??

1518076[/snapback]

Plex 740A kosztuje niewiele ponad 300zł, ale to nie jest napęd plextora tylko oem Benq, plex wykupił je od benq i sprzedaje jako swoje.

A nagrywarka jak każda Benq bardzo dobra.

Plextor 740A=Benq DW1640

 

http://market.intozgc.com/news/108/200506/...1865668058.html

 

http://www.benq.pl/Products/DVDRewriter/in...wcases|scid|198

 

Ja osobiście czekam na benq bo bedzie kosztował ok. 260zł a to tosamo co plex

 

Na dzis dzien wybór jest prosty:

Benq DW1620 lub Pionek 109XL

 

Opcja to lepszy Benq DW 1640 ale go w polsce nie ma, a własciwie jest pod postacia plextora 720 który jest z kilku funkcji okrojony, jak sie komus nie spieszy to niech poczeka na dosc taniego benq 1640

Edytowane przez sbchp250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten BenQ

 

o ten model nagrywarki chodzilo co za granica tak sobie chwala ??

 

ten Pioneer

 

ten Asus ???

 

Ta LG ??

 

Czy ten Nec ???

 

ktora z tych wyzej wymienionych nagrywarek wybrac ?? czytalem ze chwalicie LG . a jak jest z gwarancja z kazda z tych nagrywarek ??? niekoniecznie kupie na allegro z ktora bede mial spokoj na lata ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dajcie im noze niechsie pozazynaja przynajmniej bedzie mniej glupstw na forum a wiecej konkretow!

lg x35 6 letni dziala do dzis

lg cdrwx12 4 letnia dziala do dzis

lgx40 3 letni dziala do dzis takie sa moje dosw. nie mam zamiaru nikogo do tego przekonywac wlasnie sie kusze na LG 4163 ma ktos wyrobiona opinie na jej temat??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KaWcZaK ja polecę ci Lite-ON SOHW1693S naprawdę dobra nagrywarka, zero problemów jak np. jest z LG GSA-4163B który to nawet nie odczytuje esperanz 8x DVD+R przed nagraniem. Jak nie chcesz liteon to może pioneer 109 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja będę wypalał właśnie na tanich płytkach jak np. esperanza itd... Mój kolega ma tego liteona i nie narzeka a drugi ma lg tego lg'ka i takze nie narzeka... Pioneer nie wchodzi w gre... :D Mam sentyment do lg bo od zawsze mialem napedy i nagrywary tej firmy... i to mnie sklanialo w strona lg'ka... :lol: :mur: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...