Skocz do zawartości
lordmistrzbobek

Jaka nagrywarka DVD z obecnych na rynku jest najlepsza?

Rekomendowane odpowiedzi

Dokladnie ten sam test czytalem i wtedy doszedlem do wniosku ze to chyba to czego szukam.

 

I cenowo jest przystepna...

 

Jesli bedzie na skladzie to jutro ja kupie.

 

Nie znam nikogo kto ma ten model, stad dolaczam sie do prosby kolegi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie ten sam test czytalem i wtedy doszedlem do wniosku ze to chyba to czego szukam.

 

I cenowo jest przystepna...

 

Jesli bedzie na skladzie to jutro ja kupie.

 

Nie znam nikogo kto ma ten model, stad dolaczam sie do prosby kolegi.

1541540[/snapback]

A jaka cena ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Bardziej mnie zastanawia jak się ma nagrywareczka do Pioneer'a 109"

 

O ile pamiętam to HP z lightscribe są robione na bazie tych nagrywarek benq, więc nagrywać powinne tak samo. Więc łatwiej ci będzie chyba znaleźć porównanie HPvsXXX niż benq vs xxx bo chyba HP są bardziej rozpowszechnione w Polsce.

Edytowane przez IamWeasel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh ja też własnie mam dylemat Benek 1620 czy 1640 cena jest prawie identyczna tam 10zł różnicy... no i nie wiem co wkońcu zrobić, na dzisiaj ponoc lepszy jest 1620 ale do 1640 będa ciągle wychodzic Nowe Biosy... mogą poprawić go więc prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorac pod uwage ilosc punktow zdibytych w recenzjach na cdrinfo to o jeden wygral 1640 wzgledem 1620

 

Ale w pozycji 'writing' 1620 ma 5/5 a 1640 4/5 co dosc chyba istotne.

 

Natomiast slusznie zauwazyles ze 1640 jest nowszy i czekaja go kolejne biosy a wiec i poprawki, na ile sytuacja sie zmieni po wyjsciu biosow tego nie wiem...

 

Sadze jednak ze 1640 bedzie lepszym wyborem, przynajmniej dla mnie. Najwyzej pozniej bede bluzgac :D

Edytowane przez Anastol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja też tak robie, tylko teraz pytanie gdzie go kupić :/ jest na komputroniku i siriusie, ale wolałbym jakąs hurtownie, ponieważ bym kupił przez sklep komputerowy wychodzi mi to jakies 2-3zł drożej a nie martwie się o gwarancje jak sie cos zrypie to ide do nich i mają mi to wymienić :D a tak to bede musiał sam kombinować :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm ja tylko moge kupic w detalu, ale wiekszy problem to ja mam z dostepnoscia :) Nigdzie od reki w Lublinie tego nie dostane.

 

Dobrze skwitowal to sprzedawca w jednym ze sklepow: 'nikt normalny nie trzyma teog na stanie'

 

Oczywiscie chodzilo mu ze BenQ ma opinie strasznego smiecia, zreszta to bylo juz poruszane na forum :D

 

Ja wybiore chyba komputronik [ktos napisal ze sie jeszcze nie zawiodl], bo moj znajomy nie ma mozliwosci sprowadzenia tego przez hurtownie z ktora handluje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli chcesz np. kupic w komputroniku to nie musisz przez internet,

bo oni maja normalnie salony w calej Polsce,

jesli mieszkasz w poblizu duzego miasta, to nawet mozesz kupic z wysylka,

a jak sie cos zrypie to po prostu robisz sobie wycieczke :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śledząc wątek napędów DVD-RW widzę że większość chwali modele :

LG 4163B i PIONEER 109XL. Dla mnie duże znaczenie ma cicha praca napędu. Czy ktoś zechciałby podzielić się opniami na temat pracy tych napędów? Który jest bardziej cichy? Chyba, że coś nowego pojawiło się ostatnio. Z góry dzięki za podpowiedzi.

Pozdrawiam!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naped LG napewno jest cichy :) - wiem bo mam :]

ale czy ktos sie pokusi o porownanie tych dwoch to nie wiem bo musialby obydwie miec, a kto kupuje dwie nowe nagrywarki? ;)

 

Ja mojego LG ( BIOS - 105 ) polecam, ale ostatnio nie chcial mi czytac plyty TDK DVD-R 8x nagranej na SAMSUNGu i teraz nie wiem co o tym myslec :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracajac do BenQ 1640 nie ma go komputronik u swojego dystrybutora. W Lublinie jest bardzo dobra siec porzadnych sklepow Vico byc moze oni mnie uratuja. Wiem ze na pewno maja 1620.

 

A i nie mam pojecia czy one sa ciche, ale dla mnie akurat to malo wazne, liczy sie jakosc zapisu, a z testow, podekreslam, testow bo w zyciu bywa inaczej, wynika ze to dobry wybor...

 

ps. mam nadzieje ze nie wyja za mocno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Jestem pierwszy raz na tym forum:)

Kupiłem nagrywarke LG 4163B zdecydowalem sie na ten model dzieki waszym, opiniom a teraz pytanie softwerowe jaki program do nagrywania plyt dvd nie mam tej plytki co jest w boxie bo kupilem oem wiec jaki program jest najlepszy i jaka wersja pewnie bedzie najwiecej odpowioedzi ze NERO wiec jezeli tak to jaka wersja z gory dzieki za odpoiwedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm.... ja kupiłem tą nagrywarkę też w wersji OEM i dostałem do niej płytke CD z programami. Są na niej dokładnie takie programy:

PowerDVD

PowerProducer Gold

Nero Express

In CD

Acrobat Reader

 

Osobiście używam róznych programów do wypalania, najczęściej tych:

Clone CD, Alcohol 120%, Nero.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Trance wydymali cię poprostu, bo do oemów też jest płytka z softem i manualem (soft taki jak napisał dem), moi znajomu kupowali w różnych sklepach (3 czy 4) i każdy dostał płytkę do oema.

 

A co do Benka 1640 to ta spawarka wydaje się całkiem niezła, napewno lepsza od LiteOn'a, a jeżeli jest przy tym cicha, to będzie dobrą alternatywą jak ktoś nie lubi LG bo korekcję błędów ma dobrą, żeby jeszcze z dostępnością nie było problemów.

 

BTW wie ktoś ile jest w Polsce autoryzowanych serwisów BenQ?

Na stronie BenQ.pl podają tylko jeden, w Zabrzu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ta dostepnoscia to jest lekka masakra :/...

 

Serwis w Zabrzu to tez srednio brzmi, normalnie nie kupilbym bena ale z testow wynika ze nie ma w tej klasie nic lepszego... ba niektore drozsze napedy wysiadaja [ale to tylko testy]...

Edytowane przez Anastol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...