Skocz do zawartości
lordmistrzbobek

Jaka nagrywarka DVD z obecnych na rynku jest najlepsza?

Rekomendowane odpowiedzi

dokładnie poprostu w nero jej nie widział ale przed chwila ściagnołem ten sam bios BSLB ale z innego żródła i po flashowaniu wszytko jest ok :) najnowsyz bios juz działa wszytko jest full stable :) teraz tylko palic płyty :D :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale kurde mam dziwny problem, nie wiem czy na starym firmwarze, bycmoze tez, ale teraz na BSLB to dopiero zauwazylem, wydaje mi sie ze wczesniej tez bylo, a mianowicie, podczas odpalania kompa pisze mi cos takiego:

 

Secondary IDE No 80 connector cabel installed

 

a wszystko dziala poprawnie i jest podlaczone, ktos wie co to moze byc ? I jak sobie z tym poradzic? Nie ma to wplywu na dzialenie sprzetu, ale mnie irytuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RoKFoR tak tez myslalem, ale ja mam stara MOBO na KT333 i tam takie kable byly, na moje oko oba sa takie same.... wiec oba 40 zylowe chyba, da sie jakos usunac ten komunikat czy raczej nie? Fakt tak jak mowisz zauwazylem ze na dzialanie to nie wplywa (to w czym lepszy 80 zylowy? )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Państwo.

Obecnie sprzęt do palenia płyt tak staniał, że ta dyskusja na temat wyzszosci jednej nagrywarki nad drugą jest malo sensowna. Zwłaszcza, że przecież każdy daje gwarancję 2 letnią. Miałem już kilka napędów i zdanie na ich temat zmieniałem kilkanaście razy. Ostatnio padł mi Liteon i zmieniłem zdanie na temat jakości tego producenta. Teraz kupiłem LG a innym razem wezmę jeszcze cos innego. Nie ma to znaczenia. Rozważania w stylu: ta palarka jest lepsza bo szybsza są smieszne. Kto nagrywa płyty z max prędkością. Ja nagrywam zawsze z najmniejszą możliwą i jeszcze nigdy nie zniszczyłem płyty a wypaliłem ich uwierzcie mi już calkiem sporo. Nawet płyty nagrane przed laty ciągle chodzą mi bez błędów.

 

Pozdro

 

PS.

Jak uważasz, że nagrywarka firmy XYZ jest lepsza od ABC to kupuj ją nie zastanawiaj się, to nie samochód.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS1 i tu bym sie z toba nie zgodzil zupelnie..... wlasnie wedlug mnie dlatego, ze sprzet do palenia plyt tak stanial warto dolozyc kilka/kilkanascie zlotych do tego zeby miec obecnie najlepszy, a mi np wcale nie zalezy na szybkosci, ale na jakosci i korekcji bledow, ktore to nagrywarka BenQ DW1640 ma zdecydowanie najlepsze.... Powiem tez, ze wczoraj mialem taka sytuacje, ze plyta ktorej nie chcialy czytac nagrywary u moich kolegow u mnie wystartowala jak gdyby nigdy nic... Chyba firma PLEXTOR (BenQ jest na jej podzespolach) nie robi napedow od dzis i zna sie na rzecz, dlatego ich sprzet jest profesiolany do palenia i warto dac wiecej, choc czy ja wiem - ja dalem 177zl - i jestem w 101% zadowolony i dlatego ta dyskusja ma sens :D a w mojej opini nie ma sensu dyskusja np. na temat "Ktora karta graficzna jest najlepsza", bo kazdy kto choc troche zna sie na sprzecie elektronicznym umie to wydedukowac po ilosci potokow, szynie do pamieci, taktowaniach, rodzajowi i firmie zastosowanej pamieci oraz systemowi chlodzenia.... mozna zreszta obejrzec to golym okiem w kazdym sklepie, w ktorym dostepna jest wersja bulk... Poza tym, w przypadku kart graficznych zapora dla wiekszosci ludzi jest cena i jej ogromne roznice, cow przypadku nagrywarek prawie nie ma znaczenia.... a do DvD-RW sam sobie do srodka nie zajrzysz... chyba ze interesuje Cie utrata gwarancji- ale mnie nie... :D Edytowane przez Lucas86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie poprostu w nero jej nie widział ale przed chwila ściagnołem ten sam bios BSLB ale z innego żródła i po flashowaniu wszytko jest ok :) najnowsyz bios juz działa wszytko jest full stable :) teraz tylko palic płyty :D :E

1625447[/snapback]

 

az nie wierze

 

skad sciagałes bios po którym nie widział płyt a skad w którym juz "niby" je widzi

 

daj liny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tego po którym nie widział płyt ściagnołem z www.benq.pl a tego co mam teraz w sumie to ten sam przeicież BSLB (najnowszy) z www.benq.com nie wiem może było cos w tamtym spaprane ale teraz jak wyżej pisałem wszytko jest ok :) każdą plyte czyta super korekcja błedów :) nagralem troche płytek juz i zadnej nie spaiłem i nie miałem problemu z jej odczytek nawet te porysowane jestem w 200% zadowolony :) wkońcu BenQ "to" Plextor :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poleci może ktoś jakiś sklep online z tą BenQ DW1640 (sprawdzony) bo w komputertroniku narazie nie ma :P

 

Dziekuje i pozdrawiam

 

ps niby najtaniej jest na www.kali.pl czy ktos tam cos brał ?

Edytowane przez Spedy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS1 i tu bym sie z toba nie zgodzil zupelnie..... wlasnie wedlug mnie dlatego, ze sprzet do palenia plyt tak stanial warto dolozyc kilka/kilkanascie zlotych do tego zeby miec obecnie najlepszy, a mi np wcale nie zalezy na szybkosci, ale na jakosci i korekcji bledow, ktore to nagrywarka BenQ DW1640 ma zdecydowanie najlepsze....

 

Właśnie o to chodzi. Ty uwazasz BenQ za najlepszy sprzęt wiec go kupujesz. Ktoś inny woli LG i kupuje i jest to OK. Kilkanaście zł różnicy przy i tak niskiej cenie powoduje, że jesli padnie Ci nagrywarka to kupujesz inną w ten sam dzień, tylko innej firmy bo trzeba przecież experymentować. Inwestowanie w najlepszy sprzęt ma sens w przypadku TV, którego okres eksploatacji wynosi 20 - 25 lat, w przypadku nagrywarki to nie ma znaczenia, te 170 zł jakos uzbiera nawet uczeń podstawówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam lg i nagrywam z max predkoscia (16x) - jak plyta pozwala, i jak narazie wsio gra.. mam juz wypalare 6 miechów. wiec jaką nie kupisz bedzie gut i bedzie sie zadowolonym.

1627892[/snapback]

 

Mówiąc, że nawet płyty sprzed lat chodzą u mnie bez zarzutu mimo upływu czasu mialem na myśli krążki 5-6 letnie. 6 miechów o których piszesz to jakby zerowy upływ czasu. Sprawdzisz swoje płyty po paru latach i wtedy okaże się, że TDK, Verbatim i kilka innych firm miało jednak przewagę nad hawkiem czy jakimś innym badziewiem. Okaże się tak bo TDK, Verbatim i inne firmowe będą ciągle zawierać dane, ich powierzchnie nie rozwarstwią się natomiast te Twoje będzie można użyc jako podkładki pod szklanki z herbayą, zresztą nawet to jest niepewne bo mogą być krzywe.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc, że nawet płyty sprzed lat chodzą u mnie bez zarzutu mimo upływu czasu mialem na myśli krążki 5-6 letnie. 6 miechów o których piszesz to jakby zerowy upływ czasu. Sprawdzisz swoje płyty po paru latach i wtedy okaże się, że TDK, Verbatim i kilka innych firm miało jednak przewagę nad hawkiem czy jakimś innym badziewiem. Okaże się tak bo TDK, Verbatim i inne firmowe będą ciągle zawierać dane, ich powierzchnie nie rozwarstwią się natomiast te Twoje będzie można użyc jako podkładki pod szklanki z herbayą, zresztą nawet to jest niepewne bo mogą być krzywe.

 

Pozdro

1636219[/snapback]

Dokładnie tak jest. Maxdaty padają np. po roku - dwóch i nie mogłem ich w pełni odczytać, a TDK które mają 5 lat chodzą doskonale i bezbłędnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko. mi chodzi o to, że mam naprawde "pare" juz plyt (5letnie..), i niestety (a moze stety) dzialają.. a dlaczego? bo ja innych nie kupuje jak Verbatimy. Nie wiem. Ale jak kupuje 10szt. płyt, to wole te 5 zł dołożyć na coś lepszego. Po co mi cos nagrywac na plycie za 90gr. i z mysla ze ona ma wytrzymac 5lat.. hyh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko. mi chodzi o to, że mam naprawde "pare" juz plyt (5letnie..), i niestety (a moze stety) dzialają.. a dlaczego? bo ja innych nie kupuje jak Verbatimy. Nie wiem. Ale jak kupuje 10szt. płyt, to wole te 5 zł dołożyć na coś lepszego. Po co mi cos nagrywac na plycie za 90gr. i z mysla ze ona ma wytrzymac 5lat.. hyh

1637634[/snapback]

Właśnie o to mi chodzi!! Kupujesz Verbatim , TDK a po pięciu latach wszystko będzie OK. Jeśli kupisz imation to już nie B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apropo firmy BENQ to zobaczymy jak wam sie ta nagrywareczka zepsuje i zaliczycie serwis tak ze 2 razy to wam miny zrzedna.

To nie NEC ani nie LG tam sie naprawde dlugo czeka i sa problemy.

ja wybralem NEC-a i nie zamienil bym sie na BENQ .

gwarancja firmy jest bardzo wazna, przez dwa lata to duzo moze sie zdarzyc.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no moge się pochwalic ze i ja w koncu zamowilem spawarke... chcialem wziac BENQ-a ale w hurtowni nie mieli czarnych wiec zdecydowalem sie na NEC-a i musze przyznac ze nie jest najdrozszy bo w mojej wiosce kosztuje 179zł a BENQ 185zł moze jak trafie ze nie bedzie szefowej w sklepie przy odbiorze to wytarguję kilka płyt DVD...

 

Teraz tylko musze kupic jakies tanie płytki DVD bo potrzeba mi ponad 50szt. na allegro wlasnie pokazały sie płytki LG 50szt. za 49zł http://www.allegro.pl/show_item.php?item=62670030 i tak sie zastanawiam jak sie prezentują jakościowo... Czy nagrywał juz ktos na nich i czy moglby cos mi o nich napisac czy lepiej wziac Platinumy 50szt za 64zł http://www.allegro.pl/show_item.php?item=62268840 bo Verbatimy sa juz troszke drogie...

Edytowane przez Szpakos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apropo firmy BENQ to zobaczymy jak wam sie ta nagrywareczka zepsuje i zaliczycie serwis tak ze 2 razy to wam miny zrzedna.

To nie NEC ani nie LG tam sie naprawde dlugo czeka i sa problemy.

ja wybralem NEC-a i nie zamienil bym sie na BENQ .

gwarancja firmy jest bardzo wazna, przez dwa lata to duzo moze sie zdarzyc.

pozdrawiam

1638519[/snapback]

 

po kilku dniach dostajesz bez gadania nowy i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no moge się pochwalic ze i ja w koncu zamowilem spawarke... chcialem wziac BENQ-a ale w hurtowni nie mieli czarnych wiec zdecydowalem sie na NEC-a i musze przyznac ze nie jest najdrozszy bo w mojej wiosce kosztuje 179zł a BENQ 185zł moze jak trafie ze nie bedzie szefowej w sklepie przy odbiorze to wytarguję kilka płyt DVD...

 

Teraz tylko musze kupic jakies tanie płytki DVD bo potrzeba mi ponad 50szt. na allegro wlasnie pokazały sie płytki LG 50szt. za 49zł 1640429[/snapback]

Za około 68 zł widziałem w proline 50szt TDK. LG nie znam za dobrze, a platinum nie są rewelacyjne.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słownik ang pol w reke i jazda. Dual Layer to inaczej dwie warstwy. W praktyce - nie 4,7 GB tylko dwa razy tyle na jednej stronie płyty (nie myl płyt dwuwarstwowych z dwustronnymi).

 

Kolejna kwestia: Nie pisz z CAPS LOCK'iem, ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli co rozumiem ze jak bedzie plyta 4.7gb to moge na nia wrzucic ok 9gb dobrze to rozumiem??? odpiszcie i co sadzicie o nec ND - 3540A.pozdrawiam

1649711[/snapback]

:-| :-| Płyta, na której jest napisane 4,7 GB ma tyle pojemności, a płyta dwuwarstwowa bedzie miala napisane wiecej (czy to nie jest logiczne?). Odnosnie opinii o tej nagrywarce to zamilknij! (nie dlatego, ze jest zła, bo jest dobra, ale cały ten topic to dyskusje o nagrywarkach, opinie o nich, wystarczy przejrzec kilka stron wstecz i bedziesz wiedział)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tego po którym nie widział płyt ściagnołem z www.benq.pl a tego co mam teraz w sumie to ten sam przeicież BSLB (najnowszy) z www.benq.com nie wiem może było cos w tamtym spaprane ale teraz jak wyżej pisałem wszytko jest ok :) każdą plyte czyta super korekcja błedów :) nagralem troche płytek juz i zadnej nie spaiłem i nie miałem problemu z jej odczytek nawet te porysowane jestem w 200% zadowolony :) wkońcu BenQ "to" Plextor :D

1629050[/snapback]

Ja bralem w siriusie, jest OK.

Szukalem tanszych sklepow, ale mi nie podchodzily..

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam! czy jest sens pakowac sie w starsze modele takie jak nec 3540a czy lg4163 albo tak wychwalanego benQ'a czy nie lepiej dolozyc sianka i kupic cos z LightScribe ? Wie ktos ja sprawuje sie LG GSA-4167 ? czy jest porownywalna z 4163 ? dorzucajac do 220 zl mozna juz miec fajny bajer ale czy tak dobry jak jego poprzednik ?

na allegro jest takze opcja Hp 640 ale nie pisze jaki model dokladnie hp z lightscribe zapewne na liteonie a slyszalem ze ten robi ostatnio marne nagrywarki......

 

Mam nadzieje że się wypowiecie i wreszcie kupie przyzoity palnik.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...