Skocz do zawartości
lordmistrzbobek

Jaka nagrywarka DVD z obecnych na rynku jest najlepsza?

Rekomendowane odpowiedzi

jesli chodzi o Benq to mam wersje Bulk i sama jakos wykonania klapki oraz wysuwanie moglo by byc mniej tandetne - dla mnie jest po prostu tandetne. LG tu jednak w wersji BOX pokazuje walory jakosci obudowy (nie wiem jak jest z BOX w Benq) .. tzn ogolnie model DW1640 Bulk wyglada doslownie tak jak mowisz - jak noname ;) no ale przynajmniej wiem ze jest dobra .. wypalilem dwie plytki czytalem tez kilka innych nagranych GDZIES indziej i nie mialem najmniejszych problemow .. - fakt ze znajomy raz przyniosl DVD z jakas powazna rysa i jej juz nie wciagnela .. tzn nie skopiowala w calosci na image .. no ale cudow nie mozna oczekiwac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na zakup BENQ DW1640  Zastanawiam się tylko czy warto dorzucić  trochę więcej kasy na wersję boxową.  :???:  Właściwie nie wiem czym się różni od OEMu prócz napisu BENQ na panelu  :?:

1678860[/snapback]

kompletnie niczym

tylko napis i ciut inny guzik na panelu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ztego co ja wiem to wersjaBOX posiadarównież np:uszczelke w klapce, i jakość samej tacki jest ponoć lepsza ;) czyli że jest z punktu widzenia wykonania obudowy ogólnie lepsza ale nie jestem tego pewien bo opieram się tylkojedynie na komentarzach innych ludzi

 

czy może ktoś opowiedzieć coś więcej na temat różnic miedzy OEM a BOX ?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ztego co ja wiem to wersjaBOX posiadarównież np:uszczelke w klapce, i jakość samej tacki jest ponoć lepsza ;) czyli że jest z punktu widzenia wykonania obudowy ogólnie lepsza ale nie jestem tego pewien bo opieram się tylkojedynie na komentarzach innych ludzi

 

czy może ktoś opowiedzieć coś więcej na temat różnic miedzy OEM a BOX ?

 

Pozdrawiam

1679302[/snapback]

napisałem wyzej o jedynych róznicach

zadnych innych nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wachalem sie miedzy 1625 a 1640 ale zaoszczedzilem 100 i kupilem 1640 ktora jak narazie sprawuje sie BDB :) tylko ta dioda swiecaca non stop hmmmm moze ja zakleje :P Ogólnie jak na OEM to wykonanie nie jest az takie tragiczne jak mowia niektorzy:) POLECAM

 

P.S. Kumpel ma 1625 i jak chce zeby cos wygladalo got to musi poswiecic na wypalanie obrazka jakas godzinke czego oczywiscie nie robi bo musialby spedzac caly wolny czas przy kompie a ja mam od dluzszego czasu canona do ktorego tusze kolorowe to ok 17-19 zl kazdy wiec i naklepjki nie za drogie a w kolorze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a teraz mam lg-4167 bo benq zaczął mnie wk denerwować B)

lightscribe nie zastąpią żadne drukowane okładeczki według mnie, to jest bajer koniec i kropka

na benq płytka wypalała się 28 minut i wcale nie są już jakieś mega drogie te nośniki B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Parówkowy_Skrytożerca

a powiedzcie mi czym się różnią poniższe Neci:

 

ND-4550A OEM i NEC ND-3540A OEM - poza LightScribe?

 

który ogólnie jest lepszy i dlaczego? ma ktoś wersję najnowszą 4550A?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartezjusz, mógłbyś podzielić się znalezionym linkiem do czarnego boxowanego BENQa? Jak wpisuję nazwe z myślnikiem - 0 pozycji, jak bez myślnika - 4 strony, ale z oznaczeniem "0F4" to znajduję jedynie DW1625. Szukam oczywiście na stronach polskich (bo chcę znaleźć jakiś polski sklep).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartezjusz, mógłbyś podzielić się znalezionym linkiem do czarnego boxowanego BENQa?

1689395[/snapback]

linka niestety nie mam bo brałem od swego dostawcy (zreszta wraz z oemem) i ten drugi u mnie został , co nie zmienia faktu ze box w wersji black oczywiscie jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z cytowanej przeze mnie wyżej strony tj. tej wynika, że 0F3 to czarny bulk. 0F4 jako oznaczenie na boxa wywnioskowałem sam (może błędnie) z numeracji innych modeli.

Bez względu jednak na to jaki numerek jest prawidłowy, poszukuje czarnego boxowego BENQ DW1640. Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie, gdzie mógłbym ją kupić - bedę wdzięczny za informację.

Box-wersja jest IMHO ładniejsza, no i trochę obawiam się czy jakiś przedsiębiorczy sprzedawca nie wciśnie mi, w przypadku wersji bulk, jakiegoś wynalazku z firmware Benq.

Edytowane przez Davero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Box-wersja jest IMHO ładniejsza

1689949[/snapback]

wiesz to zalezy

duzy biały napis na przedzie w przypadku mojej budy byłby imo nie mile widziany wiec wziołem oema

 

zreszta jak pisałem wyzej -róznica pomiedzy boxem a oemem to tylko wpomniany napis i ciut inny klawisz otwarcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zreszta jak pisałem wyzej -róznica pomiedzy boxem a oemem to tylko wpomniany napis i ciut inny klawisz otwarcia

1689990[/snapback]

 

Z obrazków na tych stronach wynikałoby, że różnica w wyglądzie pewna jednak jest. (pierwsza

oraz druga). Choć skor miałeś obie w rękach to wiesz pewnie lepiej. Tak z ciekawości, testowałeś je jakoś żeby potwierdzić, że się nie różnią?

A tak w ogóle czy jest praktycznie prawdopodobne to żeby sprzedawca wcisnął mi jako bulkowego BENQa coś innego z Benqowym firmwarem tylko? Bo jak nie, to jeśli nikt nie będzie znał miejsca gdzie można kupić wersję box, kupię bulka. Przeżyję jakoś standardowy i podobno nieco tandetny wygląd (to w końcu jest kwestia drugorzędna przy sprzęcie).

Edytowane przez Davero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

__Juras__ - jezeli mozesz drukowac na naklejkach to podejrzewam, ze masz ktoras z drukarek canona ip >2000 ;] ja mam ip 3000 i wiem ze mozna drukwac na specjalnych cd bez zadnych naklejek (niestety teraz jest w serwisie;p)

 

 

 

drukarka - http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=13955

cd - http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=2273

dvd - http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=6875

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche poczytałem sobie cdrinfo i utwierdziłem sie w prekonaniu do benq 1640 -najlepsza korekcja, świetnie pali płytki i ciekawy sofcik do niego można znaleźć, niekoniecznie oficjalnie dostarczany przez producenta ale zawsze. dodatkowo to,ze plextor sprzedaje je pod swoją marką jako 740 przekonuje mnie do reszty.

 

Zapewne jak to w zyciu naped ma jakieś wady bo nie ma rzeczy idelanych ale tak czy siak jutro odbiór bulka za 169zl w znaku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...