Skocz do zawartości
lordmistrzbobek

Jaka nagrywarka DVD z obecnych na rynku jest najlepsza?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przymierzam się do kupienia jutro lub pojutrze BenQ DW1640. I mam pytanko: jakie płytki tanie lub w "rozsądnej" cenie poleciacie do niego :) ? I takie zeby dalo sie je odtworzyc w czyms tego pokroju http://www.allegro.pl/show_item.php?item=66968783 (chyba ze polecacie cos lepszego w tej cenie) . Bo nagrywarke zamierzam kupic dla siebie a dvd-rom do domu w innym miescie (tam mam dosc stary komp takze nie ma sensu kupowac nagrywarki) zeby sobie czasem wypalone filmy poogladac itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam z goła inne pytanie odnośnie nagrywarek. Wszyscy chwalą Benq, to już wiem, ale mnie interesuje, która z obecnych nagrywarek charakteryzuje się najcichszą pracą? Chodzi zarówno o głośność podczas pracy (rozpędzanie/ nagrywanie) jak i głośność wysuwania się tacki.

 

Biorę pod uwagę: Sony, Samsung, LG, Benq i Asus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam troszkę mało czasu więc od razu uderzam tutaj.

Jestem (a właściwie byłem) zdecydowany na LG 4163B (dużo przeczytanych opinii, kilka osób w najbliższym otoczeniu jest zadowolonych), ale dziś w sklepie przedstawiono mi propozycję LG 4167 (zgaduję, że "b"), za praktycznie tą samą cenę (nie wiem czy czarny model nie jest nawet tańszy od 4163black). Czy ktoś ma porównanie? Może ktoś czytał już troszkę odnośnie niezawodności 4167 (o 4163 sam już wcześniej sporo się naczytałem), mam trochę za mało czasu żeby się sam przez to przegryźć (jakieś 2dni, ale muszę zająć się czymś innym), stąd prośba o porcję wiedzy w pigułce.

 

Z góry bardzo dziękuję!

Edytowane przez Aveuser

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja juz wybrałem nagrywarkę i w tym tkwi mój problem. Mam NECa 3540A. Po kilku tygodniach Użytkowania zaczeły sie problemy. Na poczatek system przestał widzieć nagrywarkę. Pomógł format, ale gdy po kilku dniach komp sie wieszał gdy gdy tylko włozyłem (jakakolwiek) płyte do napędu. NEC pojechał do serwisu. Wrócił z opisem "100% sprawny". Podpinam i od razu zero reakcji czegokolwiek. Pojechałem z nim do sklepu i sprawdziliśmy na ich sprzęcie. Chodzi bez zarzutu. wracam do domu i jak zwykle pomaga formatowanie partycji systemowej (na kilka dni). Problem tkwi w tym, że mój stary Lite-on działa normalnie. Pozyczyłem nagrywarkę LG, chodzi bez zarzutu. Wgrałem najnowszy bios, sterowniki ASPI (dla pewności) i nic. Gdy podpinam NECA cały system dostaje chwilowego paraliżu. wystarczy zmienić napęd i wszystko jest ok. W sklepie nie mają pomysłu. Mam nadzieję,że ktoś wpadnie na pomysł jak rozwiazać ten mój problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja juz wybrałem nagrywarkę i w tym tkwi mój problem. Mam NECa 3540A. Po kilku tygodniach Użytkowania zaczeły sie problemy. Na poczatek system przestał widzieć nagrywarkę. Pomógł format, ale gdy po kilku dniach komp sie wieszał gdy gdy tylko włozyłem (jakakolwiek) płyte do napędu. NEC pojechał do serwisu. Wrócił z opisem "100% sprawny". Podpinam i od razu zero reakcji czegokolwiek. Pojechałem z nim do sklepu i sprawdziliśmy na ich sprzęcie. Chodzi bez zarzutu. wracam do domu i jak zwykle pomaga formatowanie partycji systemowej (na kilka dni). Problem tkwi w tym, że mój stary Lite-on działa normalnie. Pozyczyłem nagrywarkę LG, chodzi bez zarzutu. Wgrałem najnowszy bios, sterowniki ASPI (dla pewności) i nic. Gdy podpinam NECA cały system dostaje chwilowego paraliżu. wystarczy zmienić napęd i wszystko jest ok. W sklepie nie mają pomysłu. Mam nadzieję,że ktoś wpadnie na pomysł jak rozwiazać ten mój problem

jeśli da rade zamień ją na LG, sam mam LG i nie narzekam ( no może poza paroma mankamentami, mi sie rzuca w oczy jedynie dlugi rozruch płyty, może nawet wiecej niz 10 sekund :mur: , i to że miała problemy z odczytaniem płyt nagranych na samsungu ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde, zaczalem czytac topica i znowu tweakowcy troche zamotali mi w glowie:) (moze i dobrze?)

 

przymierzalem sie do kupna LG4167b, ale tu kazdy tego benqa chwali wiec zwatpilem:)

 

ma ktos jakies dosiwadczenia z obiema nagrywarkami?

chodzi mi o to co lepsze ofkoz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!Ja mam nagrywarke Samsung TSH-552U http://www6.reprint.nl/catalog/images/TSH5...16x4x-black.jpg (tak wygląda). Kosztuje około 160 zł ja jestem zadowolony dobrze odczytuje płytki dvd nagrywa w miare sprawnie. Uważam, że jeśli ktoś potrzebuje do potrzeb domowych nagrywarke DVD to za te pieniądze jest naprawde gicio :) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

porównywanie liteona do 1640 to jakies nieporozumienie

Bartezjusz czy możesz rozwinąć swoją opinie w trzech zdaniach? Mam LiteON'a 1693S i póki co nagrywarka mnie nie zawiodła, używam jej od 5 m-cy choć za wiele nie spaliłem, może z 30 płyt głównie DVD-R. Mam okazje odsprzedać ją i musiałbym dołożyć jakieś 40 zeta do Benq DW1640, czy warto? Jedyne co mnie drażni w Lajtonie to to, że muli troche przy rozkręcaniu jak wkładam płytke. I jeszcze pytanko czy różnią się czymś nagrywarki z fotki którą zamieszczam poniżej (z logo BENQ i bez logo) ostatnio znajomy kupował w Gdańsku białą i była bez logo jak ta dolna na fotce. THX za ewentualne porady!!

post-3878-1133119068.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartezjusz czy możesz rozwinąć swoją opinie w trzech zdaniach? Mam LiteON'a 1693S i póki co nagrywarka mnie nie zawiodła, używam jej od 5 m-cy choć za wiele nie spaliłem, może z 30 płyt głównie DVD-R. Mam okazje odsprzedać ją i musiałbym dołożyć jakieś 40 zeta do Benq DW1640, czy warto? Jedyne co mnie drażni w Lajtonie to to, że muli troche przy rozkręcaniu jak wkładam płytke. I jeszcze pytanko czy różnią się czymś nagrywarki z fotki którą zamieszczam poniżej (z logo BENQ i bez logo) ostatnio znajomy kupował w Gdańsku białą i była bez logo jak ta dolna na fotce. THX za ewentualne porady!!

wystarczy porównac wszystkie najwazniejsze cechy:

 

od szybkosci rozpoznawania plyty po (imo najwaznijsze) jakosc zapisu -benq oferuję taką , jakiej nie da Ci zadna inna spawarka

 

spawarki oem a box nie róznią sie niczym oprócz wygladu przedniego panelu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wystarczy porównac wszystkie najwazniejsze cechy:

 

od szybkosci rozpoznawania plyty po (imo najwaznijsze) jakosc zapisu -benq oferuję taką , jakiej nie da Ci zadna inna spawarka

 

spawarki oem a box nie róznią sie niczym oprócz wygladu przedniego panelu

krótko i na temat, wielkie dzięki za szybką odpowiedź :) poszukam w Trójmieście czarnych bo ostatnio widziałem tylko kremowe (białe), w cenniku mają w ESC po 179zł czarna OEM, czytałem testy na zachodnich stronach już wiem że dołożę te 4 dyszki. THX!!

Edytowane przez Shexbeer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kupilismy z kumplem dla niego BenQ 1640... wszytko OK, tylko jak juz ja podpielismy to po otwarciu tacki okazalo sie ze lata ona na prawo/lewo dosyc konkretnie... czy to normalne? czy leciec z tym i wymienic?

Zależy co znaczy konkretnie- moja też jak złapie to lata an boki nieco..ale odpukać wsio działa, wysuwa sie cicho itp...ten model ma chyba takie luzy i tyle... Zreszą sprawdziłwem swojego asusa i też ma luzy fakt ciut mniejsze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem nagrywarki samsunga i sony. wiecej juz nie kupie nagywarek tych firm. mialem teac'a i sprawowal sie dobrze chociaz byl glosna. mialem chwile plextora ale nie dosc dlugo aby cos o niej powiedziec poza tym ze wypalila wszystkie plytki bezblednie. jednak najlepsza nagrywarka jaka mialem kiedykolwiek to bylo mitsumi (na czesciach plextora i pioneera chyba) i szkoda ze ta firma sie juz tym nie zajmuje bo po sobie i po znajomych wiem ze to byly nagrywarki nie do zajechania i do tego dlugowieczne (czytalem kiedys testy na bledy w stosunku do ilosci roboczogodzin). szkoda. aktualnie przymierzam sie do kolejnej nagrywarki i wychodzi ze tym razem bedzie to Benq. mysle ze do konca tygodnia bede juz mial wiec podziele sie ze spostrzezeniami jak wypale kilka plyt...

p.s mialem tez dvd pioneera i tez nie narzekalem na odczyt. jedyny mankament to glosnosc. nie wiem jak teraz sprawuja sie te nagrywarki ale podejzewam ze dobrze. z tym ze ich cena to tak 195-200zl czyli sporo wiecej niz Benq.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szybkie pytanie mam - nie mam wogole czasu:(

 

jutro musze kupic nagrywarke DVD - glownie pod katatem zarchiwizowania moich gier na PS2:) - mam pare porysowanych oryginalow a konsola juz tez nowa nie jest

 

max 200zl no 220

 

pomozcie cos wybrac - ja nie mam za wiele czasu dzisiaj zeby szukac i czytac:(

Edytowane przez Fidel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupilem jednak NEC'a 4550A

 

narazie jest gitt

 

a o tych benq to sprzedawczy mowili ze na 10 sprzedanych 8 wraca na serwis

i to nie w jednym sklepie slyszalem taka opinie:(

wiec wolalem nie ryzykowac choc nie wiem ile w tym prawdy

Edytowane przez Fidel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...