Skocz do zawartości
lordmistrzbobek

Jaka nagrywarka DVD z obecnych na rynku jest najlepsza?

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że ostatnie x stron jest na ten temat ale po przeczytaniu ostatnich 3 stron zgłupiałem.

Otóż zamierzam kupić dvd-rw (dziwnym trafem oba stare napędy (cd-rw litka i afree dvd przestały czytać płyty, chyba że w bdb stanie), i zastanawiam się nad Benq DW 1640 lub Nec ND-4550, którą wybrać?? (Benq brany byłby z apollo.pl, Nec własnoręcznie w katowice proline)

Po przeczytaniu większości opinii skłaniam się ku Benqowi, ale chce przeczytać Wasze opinie.

Z góry thx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie do NECa tylko przekonuje obsluga DVD-RAM. Reszta na korzysc Benq i dlatego juz niedlugo kupie sobie Benq.

Pisalem do znak.pl w sprawie gwarancji i:

 

W przypadku kupna nagrywarki LG, BENQ, NEC otrzymuje Pan 24 mies gwarancje

producenta. Wysylka odbywa sie na koszt producenta w dwie strony. Nie placi

Pan za transport. Naped wysyla Pan bezposrednio do producenta

 

Tak wiec i NEC i Benq maja remis jesli chodzi o gwarancje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jest ale...

 

LG Nie bawi sie w naprawianie napedow i dostajesz noweczke jak cos ci siadzie...

fakt nie lubie napędów LG (uraz z dzieciństwa) ale serwis jest boski - zawsze nówki dostawałem :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

andrzey83 poczytaj testy z CDRLab.pl bedziesz wiedzial, jak sprawuja sie NEC, LG czy tez LiteOn.

Mialem brac LiteOna moze dlatego, ze ma LS. Ale jak przemyslalem sprawe, to mysle, ze to tylko gadzet, ktory nie powinien mi zamydlac wad tej nagrywarki. Choc jak przeczytalem wszystkie test to widze wyraznie, ze nie ma zadnej doskonalej spawarki :(

Tez mialem brac z Proline, bo dodatkowo chcialem w jednym zamowieniu kupic rowniez myszke, bo u mnie w miescie nie ma, to raz a dwa ze tam jest najtaniej :) Ale Proline nie ma Benq wiec inny sklep zarobi. A myszke kupi mi kolega, bo jutro wybiera sie do Katowic do Proline z zepsutym dyskiem.

 

ma1y ja wlasnie mialem szczescie do napedow LG. 4-letni cdrom do dzis dziala, choc czasem marudzi. Nagrywarka CDRW smiga jak nowa mimo, ze ma juz swoje lata.

Tego LG GSA-4167B na pewno nie wezme, bo slabej jakosci nagrania robi na niskobudzetowych plytkach :) A ja wyznaje zasade tanie nagrywanie czy tez tanie palenie [oczywiscie moj stosunek do tytoniu czy innych uzywek jest negatywny ;)]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie

 

to być nie może

 

przeszedłem pół miasta w poszukiwaniu benq 1640

 

w jednym sklepie pan zrobił taką mine jakby pierwszy raz słyszał taką nazwe

w drugim powiedzieli że nie mają aktualnie ale LG i Sonego mają na sklepie jakbym chciał szybko

w trzecim że sprowadzi mi pan wyjątkowo jeśli mi bardzo zależy na sobote, ale poleca LG

w czwartym(vobis) pan był uprzejmy poinformować mnie że tej nagrywarki też nie mają, kiedy spokojnie dziękując mu za informacje wychodziłem zatrzymał mnie i powiedział że nie poleca bo 90% tych nagrywarek wraca do serwisu

:mur: :mur: :mur:

Więc ja się pytam o co chodzi, z jednej strony setki userów którzy chwalą testy w necie które jednoznacznie określają że w tych granicach cenowych benq wymiata, z drugiej natomiast sprzedawcy którzy mówią to co mówią

byłem zdecydowany na tego benq ale teraz się zastanawiam :?

niech mnie ktoś oświeci i wyjaśni co tu jest grane bo to nie jest normalne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jest ale...

 

LG Nie bawi sie w naprawianie napedow i dostajesz noweczke jak cos ci siadzie...

 

A NEC proboje naprawiac i czasem oddaje naprawiane... Chyba ze nie daja rady to dadza nowy ;)

Niestety nie zawsze tak jest. Ja w czerwcu dostałem nagrywarkę z serwisu LG z adnotacją "naprawa mechaniki napędu"

Teraz jest juz po gwarancji, ale na razie działa bez zarzutu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie chcialem kupic Benq'a, ale niestety byl ciezko dostepny - nawet w hurtowniach go nie mieli. Tak wiec chcac - niechcac kupilem NEC'a 3540a poniewaz byl numer 2 po Benq'u. Mam go od paru miechow i nagrywa oraz odtwarza bez wiekszych zarzutow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi tez w moim zacofanym miescie odradzli Benq,zreszta odradzali mi tez dyski samsunga itp pacany jakich malo,ale sie uparlem i kupilem.Ale najlepszy text to byl taki:

Ja:ma pan nagrywarke Benq?

On:Benqu?to byly jedne z najgorszych nagrywarek na rynku

Ja:Ale teraz sa juz dobre

On:Benq nigdy nie zrobi dabrego napedu.A ile ona kosztuje?

Ja: Jakies 170 zeta

On:To nie lepiej dolozyc 50 i kupis poządnego LG...

Ja:Do wi dze nia!

Chcial zedrzec ze mnie 220zeta za LG ktorego w sklepie obok moglem miec za max 180. :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po co bylo uciekac?

ja bym sie usmiechnal mu w twarz i powiedzial: ale sie pan zna. ja bym na pana miejscu zaczal czytac bardziej profesjonalne testy niz te w komputer swiecie :lol2:

Kiedys mialem zamiar kupic odtwarzacz dvd - dzien przed zakupem oweg napedu kupilem Komputer Swiat z testami napedow dvd. Zwyciezca byla Toshiba. Glupi i naiwny pomyslalem, ze ja kupie. Tak tez zrobilem. Sprzet pochodzil moze z dwa miechy i padl, nie odczytywal nic ani dvd ani cd. W KS nawet nie wspomnieli, ze teraz napedy toshiby produje samsung :/. Dlatego tez nie radze sie sugerowac tamtejszymi testami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

benq obsuguje dvd ram czy nie?

Benq DW1640 niestety nie obsluguje DVD-RAM. To jest chyba jedyny powazny minus tej nagrywarki

 

 

jonathan wszystko zalezy w jakim, kto miescie mieszka. U mnie mozna znalezc Benq ale ceny są conajmniej zaporowe. Wersja oem kosztuje 190 zl. Za 190 zl to ja moge kupic wersje box w jakims innym sklepie, oczywiscie nie na terenie mojego miasta... niestety. Dlatego pozostaje kupic w sklepie internetowym. Gwarancja jest door to door wiec, to nie problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CZe

 

mam pytanie czy ta nagrywarka będzie dobra LG GSA 4166 209 zł dobry wybór bo chcę sobie kupić a nie wiem jaką

Czytalem forum CDRLab.com, ze LG GSA 4166 wypala tak samo jak GSA-4167B. Czyli na tanszych nosnikach jakość nagrania jest mizerna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytalem forum CDRLab.com, ze LG GSA 4166 wypala tak samo jak GSA-4167B. Czyli na tanszych nosnikach jakość nagrania jest mizerna.

A jak do nich ma się GSA-4163B??

Widziałem, że miała bardzo dobre opinie (również użytkowników piszących w tym topic'u) a GSA-4167B już nie bardzo.

Czy GSA-4167B jest gorsza, czy jedynie trochę szybsza od GSA-4163B, podczas gdy konkurencja (np. Benq) w tym samym czasie poszła znacznie mocniej do przodu??

Proszę o Wasze opinie, zwłaszcza tych, którzy mieli okazję porównywać oba te modele

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak do nich ma się GSA-4163B??

Widziałem, że miała bardzo dobre opinie (również użytkowników piszących w tym topic'u) a GSA-4167B już nie bardzo.

Czy GSA-4167B jest gorsza, czy jedynie trochę szybsza od GSA-4163B, podczas gdy konkurencja (np. Benq) w tym samym czasie poszła znacznie mocniej do przodu??

Proszę o Wasze opinie, zwłaszcza tych, którzy mieli okazję porównywać oba te modele

wg testów w necie LG się cofnęło w rozwoju z ta nagrywarka. jest po prostu gorsza od GSA-4163B (tak czytałem); pozatym konkurencja sie rozwineła :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do dostępności Benq'a dw1640, zamówiłem go w apollo.pl i trochę na niego poczekam, pytałem się e-mailowo kiedy będe mieli je i w e-mailu zwrotnym dostałem info że nie wiadomo kiedy bo dystrybutor na polske też już ich nie ma :/

Już się nastawiłem na czekanie do stycznia :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe. znaczy sie ze schodza te nagrywarki jak cieple buleczki bo jak kupowalem swoja w kolorze czarnym to widzialem ze miali ich z 10 czarnych i jeszcze wiecej bialych (z 15). a kiedy ja kupilem? niecale 2 tygodnie temu.

 

sluchajcie mam pytanie. bawil sie ktos progreamem narzedziowym do nagrywarki benq? jest tam opcja uczenia sie nagrywania gorszych plyt aby potem lepiej sobie nagrywarka radzila. ale czy program sie laduje automatycznie czy poprostu trzeba go uruchamiac przed nagrywaniem i w odpowiedniej zakladce dawac nauke?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Vadeer z tego co wiem, odpalasz 1 i to sie w biosie wszystko zapisuje. Jesli jeszcze nie czytales to polecam zapoznac sie z recka 1640 gdzie jest dokladnie opisany QSuite :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...