Skocz do zawartości
lordmistrzbobek

Jaka nagrywarka DVD z obecnych na rynku jest najlepsza?

Rekomendowane odpowiedzi

Przepraszam za male (ale bardzoo lamerskie) OT

 

Oddaje swoja 1640 na gwarancje. Do napedu dostalem karte gwarancyjna BENQ ( z tego co mi napisal gosc ze sklepu, w przypadku reklamacji mam postepowac tak jak jest w niej opisane) i teraz:

 

1. Czy jest to gwarancja d2d? :unsure: jesli tak/nie, mam poprostu zadzwonic do firmy i sie umowic z kurierem? (z tego co widze to najbliższą siedzibe mam jakies 130km odemnie :| )

 

2. Musze wypelnic gwarancje... ktore to Numer seryjny urzadzenia ?

1. Tak to jest gwarancja d2d. Wczesniej skontaktuj sie z serwisem http://benq.pl/serviceandsupport/ telefonicznie lub mailowo, bo kurier odbiera nagrywarke. Serwis jest w Zabrzu.

 

 

2. Numer seryjny znajdziesz w Nero InfoTool. W zakladce Drive znajdziesz pozycje Serial Number.

 

A tak w ogole, to zadne OT. Bardzo dobre pytanie zadales, bo juz mam dosc pytan w stylu co mam kupic... :)

 

Update do pytania 2: Numer seryjny na fotce to: KWTRA50.....

Edytowane przez ralph03

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Tak to jest gwarancja d2d. Wczesniej skontaktuj sie z serwisem http://benq.pl/serviceandsupport/ telefonicznie lub mailowo, bo kurier odbiera nagrywarke. Serwis jest w Zabrzu.

2. Numer seryjny znajdziesz w Nero InfoTool. W zakladce Drive znajdziesz pozycje Serial Number.

 

A tak w ogole, to zadne OT. Bardzo dobre pytanie zadales, bo juz mam dosc pytan w stylu co mam kupic... :)

 

Update do pytania 2: Numer seryjny na fotce to: KWTRA50.....

Dzieki serdeczne za info :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z kolegą wyżej. Nic tylk: co mam kupic... aj uż rozwalilo mnie: czytalem z 20 ostatnich stron i nic tylko Benq a tu awaria u 3 użytkowników niech sie więc wypowiedzą ci zadowoleni :mur: . To ja sie pytam: a o czym jest ostatnie 20 stron? co do LG. kup go jesli tak ci pasuje i tyle. po co zadawac po 10 razy to samo pytanie. ja bym na miejscu moderatora zamknal ten temat bo to juz sie nudne robi. jesli wam testy nie wsytarcza to co wam wystarczy? gwaizdka z nieba? a moze zapewnienie billa gates'a? NIE MA bezawaryjnych urzadzen!! NIE MA dwoch takich samych urzadzen pod wzgledem osiagow!! NIE MA sie co zastanawaic tylko kupujcie to co w testach wypada najlepiej!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z kolegą wyżej. Nic tylk: co mam kupic... aj uż rozwalilo mnie: czytalem z 20 ostatnich stron i nic tylko Benq a tu awaria u 3 użytkowników niech sie więc wypowiedzą ci zadowoleni :mur: . To ja sie pytam: a o czym jest ostatnie 20 stron? co do LG. kup go jesli tak ci pasuje i tyle. po co zadawac po 10 razy to samo pytanie. ja bym na miejscu moderatora zamknal ten temat bo to juz sie nudne robi. jesli wam testy nie wsytarcza to co wam wystarczy? gwaizdka z nieba? a moze zapewnienie billa gates'a? NIE MA bezawaryjnych urzadzen!! NIE MA dwoch takich samych urzadzen pod wzgledem osiagow!! NIE MA sie co zastanawaic tylko kupujcie to co w testach wypada najlepiej!!

Choć nie napisałeś tego wprost pijesz do mnie i zachowujesz się jak dziecko, któremu powiedziano, że jego zabawka nie jest już najlepsza.

Twoja argumentacja jest co najmniej niespójna, choź z niektórymi argumentami się zgadzam, ale niestety całość się kupy nie trzyma.

Zgadzam się, że:

NIE MA bezawaryjnych urzadzen!! NIE MA dwoch takich samych urzadzen pod wzgledem osiagow!!

Co do testów, mają dwie zasadnicze wady (chyba, że widziałeś inne)

Robione są na 1 egzemplarzu nagrywarki i zawsze jest to sprzęt nowy spod igły.

Oczywiście można dane testowe przyjąć za wiarygodne z zastrzeżeniem jednak:

Nie wiemy z takiego testu ile % ze sprzedanych nagrywarek wraca na serwis, chocby tylko w okresie gwarancyjnym.

Tu wypadałoby jednak uwzględnić zdanie serwisantów, a nie jedynie bezkrytycznie stwierdzić, że wszyscy sprzedawcy to bałwany i dali nabrac się chwytom marketingowym innych firm.

Kwestia druga, nie wiem jak dla ciebie, ale dla mnie ważna.

Jak ten sprzęt zachowuje się po wypaleniu 50, 100 i wiecej krążków, po użytkowaniu przez rok czy póltora.

To nie testy samochodów i z testów o których piszesz tez się tego nie dowiesz.

i dlatego uważam, że odniesienie się do opinii użytkowników jako słuszne.

Te 20 stron chwalenia BENQ to pozytywne wypowiedzi ilu osób ?? Pięciu w kółko z Toba włącznie ?? Dużo sie pomyliłem??

A zauważ, że opinie krytyczne, wspominają, że na poczatku wszystko było OK, a gwałtownie pogorszyło się z upływem czasu.

Zgodzę się z Tobą również, że tamat jako taki utracil nieco sens.

Lepszy byłby układ jak na topicach o mobo, poświęconym konkretnym modelom, lub grupie modeli pokrewnych np. o Benq 1640.1650/1655

Wtedy w ramach jednego tematu znalazłyby się opinie zarówno pozytywne jak i negatywne. Możnaby się dowiedzieć na jakich moślickach użytkownicy wypalają i z jakim skutkiem. Który firmware najlepiej sie sprawuje, jak go zmienić, jak wygląda obsługa serwisowa itp.

Temat umieralby wraz z wycofywaniem takiego sprzętu ze sprzedaży.

Tyle ode mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Choć nie napisałeś tego wprost pijesz do mnie i zachowujesz się jak dziecko, któremu powiedziano, że jego zabawka nie jest już najlepsza.

Twoja argumentacja jest co najmniej niespójna, choź z niektórymi argumentami się zgadzam, ale niestety całość się kupy nie trzyma.

Zgadzam się, że:

 

Co do testów, mają dwie zasadnicze wady (chyba, że widziałeś inne)

Robione są na 1 egzemplarzu nagrywarki i zawsze jest to sprzęt nowy spod igły.

Oczywiście można dane testowe przyjąć za wiarygodne z zastrzeżeniem jednak:

Nie wiemy z takiego testu ile % ze sprzedanych nagrywarek wraca na serwis, chocby tylko w okresie gwarancyjnym.

Tu wypadałoby jednak uwzględnić zdanie serwisantów, a nie jedynie bezkrytycznie stwierdzić, że wszyscy sprzedawcy to bałwany i dali nabrac się chwytom marketingowym innych firm.

Kwestia druga, nie wiem jak dla ciebie, ale dla mnie ważna.

Jak ten sprzęt zachowuje się po wypaleniu 50, 100 i wiecej krążków, po użytkowaniu przez rok czy póltora.

To nie testy samochodów i z testów o których piszesz tez się tego nie dowiesz.

i dlatego uważam, że odniesienie się do opinii użytkowników jako słuszne.

Te 20 stron chwalenia BENQ to pozytywne wypowiedzi ilu osób ?? Pięciu w kółko z Toba włącznie ?? Dużo sie pomyliłem??

A zauważ, że opinie krytyczne, wspominają, że na poczatku wszystko było OK, a gwałtownie pogorszyło się z upływem czasu.

Zgodzę się z Tobą również, że tamat jako taki utracil nieco sens.

Lepszy byłby układ jak na topicach o mobo, poświęconym konkretnym modelom, lub grupie modeli pokrewnych np. o Benq 1640.1650/1655

Wtedy w ramach jednego tematu znalazłyby się opinie zarówno pozytywne jak i negatywne. Możnaby się dowiedzieć na jakich moślickach użytkownicy wypalają i z jakim skutkiem. Który firmware najlepiej sie sprawuje, jak go zmienić, jak wygląda obsługa serwisowa itp.

Temat umieralby wraz z wycofywaniem takiego sprzętu ze sprzedaży.

Tyle ode mnie.

1. nie mam nic do ciebie ale mam juz dosc glupich pytan (po 100 razy to samo pytanie). ludzie sa leniwi i czasami mozna odniesc wrazenie ze nie potrafia szukac i czytac, a juz na pewno nie potrafia sie wykazac kreatywnoscia.

2. testuje sie po jednym egzemplarzu bo na tym zawsze polegaja testy POROWNAWCZE

3. co do gwarancji i sprzedawcow to jest to malo istotne: tu nalezy ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> pod uwage ODSETEK psujacych sie napedow do tych ktore dzialaja dobrze. mamy 3 niezadowolonych na kilkudziesieciu zadowolonych z Benq. wedlug mnie to wystarczy bo jesli w kazdej serii co xx naped bedzie wadliwy (zawsze sie cos znajdzie) to miescimy sie w granicach normalnego bledu. tu faktycznie liczy sie zdanie uzytkownikow nie da sie zaprzeczyc

4. 5 osob? chyba jednak sie sporo pomyliles ale ja nie bede tego liczyl bo nie widze sensu. ja sam gdzies tam wspominalem ze mam doswiadczenie 3 osob posiadajacych ten sam model co ja i wszyscy zadowoleni (zeby nie bylo to kupowalismy w roznym okresie czasu w roznych sklepach bo zaraz ktos powie ze to ta sama udana seria)

5. co do opinii krytycznych: no coz kazdy moze miec pecha. ja mialem juz 3 napedy lg i wszystkie padly a ludzie tak zachwalali

6. co do nowych tematow o modelach: bardzo slusznie. ja od razu chcialem do moderatora napisac o zamkniecie tego tematu i wtedy mozna by bylo zalozyc normalne tematy (ale zawsze beda sie pojawiac nowe tematy co wybrac -> ja bym na miejscu moderatorow byl bardziej ostry do uzytkownikow, którzy nie potrafia szukac i sa leniwi aby czytac wczesniejsze strony tylko wpadaja i zadaja znowu to samo pytanie co na poprzedniej stronie: co wybrac, a gdzie kupic)

 

PS ja nie napisalem ze Benq jest rewelacyjny. napisalem wczesniej: nagrywa ok, brak duzej ilosci bledow, glosny w poczatkowej fazie odczytu, cicha szuflada. spelnia moje zalozenia i jestem zadowolony. to dokladnie napisalem gdzies tam w jednej z moich wypowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mysle ze powinno to byc tak:

 

Kazdy kto wypytywal sie w tym temacie o nagrywarke i dzieki temu postowi zdecydowal sie i kupil jakis model to powinien po przetestowaniu jej napisac pare slow o niej i jej dzialaniu

 

 

Jak dzieki temu postowi kupilem nagrywarke Benq 1650 , przetestowalem i kilkanascie postow wyzej opisalem co o niej sadze

Edytowane przez Mr.Matrin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Vadeer

Teraz jak się rzetelnie i bez emocji zabraleś za argumentowanie, stałeś się znacznie bardziej przekonywujacy.

Żeby nie powtarzać wszystkiego kilka słow podsumowania.

Niniejszy topic to niestety trochę konkurs piękności, większość piszących pisze o nagrywarce, którą posiada, myślę, że niewiele osób miało (lub ma) na pokładzie nagrywarkę inną z będących obecnie w sprzedaży.

Mówienie więc w kontekście, że coś jest najlepsze mija się z celem, bo przeważnie wychodzi, że najlepsza jest ta nagrywarka, którą aktualnie posiada, chyba, że miał pecha i mu nawala.

Zresztą co znaczy "najlepszy"? Dla każdego z nas mogą być inne priorytety - trwałość napędu, omijanie zabezpieczęń, wypalanie na tanich noścnikach itp. itd.

Dlatego myślę, a Vadeer mnie tylko w tym utwierdził, że kilka przyklejonych w subforum topic'ów o poszczególnych markach (modelach pokrewnych) lepiej spełniłoby swoją funkcję niż niniejszy temat.

Bo czy dana nagrywarka jest najlepsza to naprawdę ciężko oceniać - ale napisać podobnie jak Vadeer, że mój egzemplarz spisuje się bez zarzutu, jestem z niego zadowolony bo to i tamto - wydaje mi się uzasadnione, a co najwazniejsze bezdyskusyjne.

W końcu każdy pisałby o swoim (ew. zaprzyjaźnionych) egzemplarzu - i tu innym wara.

A ocenę pozostawiłoby się czytającym.

Jak wejdę w topic, a tam będzie zatrzęsienie osób piszących o problemach z posiadaną nagrywarką - to potrafię sam wyciągnąć wnioski i unikać takiego sprzętu z daleka.

Jeżeli pomysł z odrębnymi przyklejonymi topic'a,o Wam pasuje. wyraźcie tutaj swoje poparcie, a potem zwrócimy się do moderacji o poparcie takiego układu - chodzi głównie o przyklejenie tych tematów w jednym miejscu, aby każdy szukający info o nagrywarkach znalazł bez trudu równocześnie te kilka topic'ów o nagrywarkach róźnych marek.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuje zakończyc te dlugie i niepotrzebne dyskusje bo potem naprawde zeby jakis post przeczytac i czego sie dowiedziec trzeba kilkadziesiat stron czytac ( takze wiele postow nie na temat). Dlatego tez jest cos takiego jak "PW" gdzie mozecie sobie podyskutowac

Edytowane przez Mr.Matrin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, od kilku dni posiadam pionka 110.

Pracuje stosunkowo cicho i spokojnie, napewno szum jest miły dla ucha i nie denerwuje.

Jak pokazują tesy nagrywarka nie jest demonem prędkości, ale nie odstaje, pomaga najnowszy firmware.

Nagrałem nawet jakieś CDR o nazwie Warez (były po 30 gr za 2 szt) - kolega się uparł i odziwo wszystko bez najmniejszego błędu w teście nero, z tym że nośnik wykrywany był jako 32x a nie 52x, ale to mnie nie dziwi.

Jak by ktoś chciał dokładniejszej opini to prosze pytać

Ja jestem bardzo zadowolony :)

Edytowane przez P@t

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak znalazłem PX 750 a , może nie tyle lenistwo co zle sprecyzowane pytanie , chodzio mi o opinie uzytkowników a nie testy!! Czy ktos z Was posiada Px 750 A lub PX 755 A. Wyycztyałem ze px 750 a to TEAC , natomaist 755 A to juz plextor z technologiami z 716 plus nei wiadomo komu potrzebna funkcja hardwarowego uszkadzania płyt . Najbardziej wdzięczny byłbym za wypowiedzi uzytkowników tych nagrywarek , czy są zadowoleni itd. Ze wszystkich wolałbym jabardziej PX 716 SA -ale niestety jest juz niedostepna nawet w ALstorze.:-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednego nei rozumiem , w testach Plextorowi wytyka sie korekcje błędów , tymczasem opinei uztkowników o korekci błedów w plextorze na tym forum dowodzą czegoś innego. LG nigdy nei testowałem , mam momitor jest cool i chyba n atym poprzestane. LIteona nie kupie w zyciu za traktowanei klienta ponizej krytyki , w tej firmie wymiana napędu na nowy to wymiana na inny naprawiany naped (uzywany) w efekcie końcowym ZAWSZE NIESPRAWNY. Miałem dwa lajtki oba sie psuły, choc 832S nie mogłem pod wzgledem palenia płytek wiele zarzucic. Testowałem Neca ND 3550 , kulturalny cichy napedzik, palił wszytsko elegancko, choć w testach wytyka isę mu korekcje błędów. Na Plextora decyduje się , bo chce meic wreszcie spokój z wyj...kami sprzetu. Chciałem SATA , niestety jest wycofany a jego nastepca według Alstora nie pojawi sie w lutym ale w marcu...Chciałbym nfo o 755 A bo jest nablizszy 716. 740 to TEAC ( mam dobre wspomnienia z nagrywarek CDR W 540 E), ale podobno poza audio niewiele oferuje. I bądx tu mądry i ksiązki pisz. :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz LG w komputer swiecie jest na drugim miejscu zaraz po Plextorze

 

Musze cos napisac jak widze takie slowa

 

... bo mnie szlak zalewa jak ktos wypisuje takie bzdury - przecierz wiadomo jak testy odbywaja sie w czasopismach... jakis czas temu byl test plytek CD do nagrywania w jakims czasopismie .. Verbatimy zajemy przedostanie miejsce..czy to normane a Sony pierwsze...Przestancie wypisywac bzdury i opierac sie na testach,szczegolnie w czasopismach...

 

Jak wiadomo na ostatni model LG ( ktory jest dostepnyw s klepach) sa same skargi, zale itp - wystarczy poczytac opinie uzytkownikow, testy , itp

Co do BENQ to powiem wam cos o swojej miejscowosci - mamy tutataj kilkanascie ( kilkadziesiat) sklepow komputerowych i nigdzie nie bylo mozna kupic BENQ, sam sobie musial w sklepie internetowym kupowac ...a teraz od tygodnia prawie wszstkie firmy i sklepy komputerowe maja w swojej ofercie BENQ1650 dostepne od reki ( na stanie magazynowym)- czy to przypadek czy moze duze zainteresowanie klientow sprawilo sprowadzenie ich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj. testy mają jednak znaczenie , wystrczy spojrzec na firmwary nagrywarek, w wiekszości przypadków sa to mozliwe do wprowadzenia poprawki -wpadek wykazanych własnie w testach!!! Nie można tworzyć spiskowej teorii dziejów że kazdy test jest opłacony przez firme, wtedy bowiem najlepsze zawsze były by nagrywarki SONY i innych gigantów, a tak mamy lajtki, benki, neki. lg.Jak widac rozstrzał jest spory. Rzecz jasna moze się zawsze okazac że 10 marek nalezy do 2 korporacji , niemniej jednak na to nie mamy wpływu.. Szkoda największa, że uzytkownikom rzadko się chce dzielić swoimi informacjami, co do posiadanego sprzetu bo to sa najcenniejsze opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosze mnie do niezadowolonych nie zaliczać- powrót do starszego biosu i dobre płytki i jest ok...

 

 

acha dorwałem vakossy 8x i te 3 na 3 ze skutkiem 97 pkt :wink: Ja dalej jestem zadowolony z Benq...przynajmniej narazie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a skad sciagnales wersje poprzednia bo jak zauwazylem na stronie BENQ jest tylko zawsze aktualna ( ostatnia) wersja firmware ?

Toscie sie chlopaki dogadali :) Jeden mowi o modelu 1640 drugi mysli, ze mowa o 1650.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...