Skocz do zawartości
lordmistrzbobek

Jaka nagrywarka DVD z obecnych na rynku jest najlepsza?

Rekomendowane odpowiedzi

Ok zamówiłem sobie takiego samsunga na PATA.Teraz mi powiedzcie z jaką prędkością najlepiej nagrywać? Kiedyś oglądałem testy chyba na cdrinfo ale teraz nie moge teraz znaleźć.Z tego co mi się obiło o uszy to chyba coś koło x8 jest ok? I że niby na pełnej szybkości się nie powinno nagrywać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W większości są to właśnie filmy,divx albo teraz dvd.Czasem jakąś muzyke,dane itp.Właśnie też się doczytałęm w necie że najrozsądniej jest 8x nagrywać,te 2 minuty wkońcu mnie nie zbawią:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam mam SH-S182M i to naprawdę dobry napęd. Nie nagrywam zbyt wiele-dla mnie napęd musi przede wszystkim być cichy i mieć jak najlepszą korekcję błędów. Ten Samsung spełnia oba kryteria w 100%.

Aha-jesli nagrywac na tym Samsungu to najlepiej na Verbatimach i Sony. Podobno TDK się ostatnio zepsuły. A ta nagrywarka jest bardzo wybredna i zapisuje najlepiej na dobrych nośnikach. Na tanich powstaje stosunkowo niemało błędów...

 

aha-standardowo nagrywarka nie zwraca błędów PIE/PIF. Żeby odblokować tą możliwość, trzeba zmienić wpis w rejestrze:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Ahead\Nero Toolkit\CD Speed\CD Quality i edytować ciąg "blocked", usuwając z niego wpis "TSST"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ze zwracaniem błędów?

w programach dodatkowych w pakiecie nero jest taki program Nero CD-DVD Speed. W zakładce Jakość Dysku w tymże programie możesz sprawdzić jakość nagranego dysku (ilość zwracanych błędów PIE PIF). Im więcej oddanych błędów tym gorszy zapis-efektem tego, niektóre napędy mogą mieć później problem z odczytaniem tej płyty.

I tu się wykazuje SH-S182M (SH-183L oczywiscie też. 183 to dokładnie ta sama nagrywarka co 182 tylko że na sata) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam mam SH-S182M i to naprawdę dobry napęd. Nie nagrywam zbyt wiele-dla mnie napęd musi przede wszystkim być cichy i mieć jak najlepszą korekcję błędów. Ten Samsung spełnia oba kryteria w 100%.

Aha-jesli nagrywac na tym Samsungu to najlepiej na Verbatimach i Sony. Podobno TDK się ostatnio zepsuły. A ta nagrywarka jest bardzo wybredna i zapisuje najlepiej na dobrych nośnikach. Na tanich powstaje stosunkowo niemało błędów...

 

aha-standardowo nagrywarka nie zwraca błędów PIE/PIF. Żeby odblokować tą możliwość, trzeba zmienić wpis w rejestrze:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Ahead\Nero Toolkit\CD Speed\CD Quality i edytować ciąg "blocked", usuwając z niego wpis "TSST"

Ale DVD +RW nie są najlepszym wyborem.

Już 3 płytka potwierdza moje obawy już po pierwszej.

Po prostu wzystkie napędy przestają ją czytać gdzieś tak po 10-15-tym nagraniu.

TDK faktycznie również nie są dla niej najlepsze.

Podobno jakiś tam Philips ale jeszce nie widziałem ich w sklepach.

Jadę na EMTECAch i jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem tego zachwalanego Pioneera DVR-112D dzisiaj i na dzień dobry nie odczytuje DVD+RW Sony, LG GSA 4163B ma to samo. Tzn problem przy LG był taki, że nagrałem pliki a później jej nie odczytywało, więc skasowałem jeszcze z 2-3 razy, włożyłem do LG'ka, odczytało ją jako czystą płytkę, nagrałem pliki ponownie i ani Pioneer ani LG nie widzi plików. Podobne cuda wianki miałem na LG przy DVD-RW Vakossa, nagrałem pliki, nagrywarka nie widziała, skasowałem płytkę 2 razy, nagrałem i... widziała. Chciałem LG zanieść na gwarancję, bo myślałem, że to patologiczna sytuacja jakaś. Zaraz spróbuję DVD+R DL Esperanza.

 

A u was DVD+RW, DVD-RW, DVD+DL i DVD-DL nagrywa normalnie i widzi wszystko, czy też cuda się dzieją jak u mnie. BTW Pioneera niedawno kupiłem u mnie w mieście w Komputroniku (117 zł) tak dla wiadomości, jest ich dużo stosunkowo.

 

EDIT

 

Jaki firmware polecacie do 'Pionka'? Bo mam jakiś stary 1.09 a już jest 1.22.

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zdam relacje o swoim samsungu. Nagrałem kilka płytek i jestem zadwolony.Wszytskie są odtwarzane nie mają błędów.Mógłby troche szybciej rozpoznawać płytke po włożeniu ale to nie jest jakiś duży minus. Ogólnie jestem zadowolony jak za tą kase:P

PS. Dorwałem 25 płytke EMTEC i okazało się że tłoczone przez Verbatima więc pare zł zaoszczędziłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MMC 004 chyba ale jak ktoś się orientuje to bedzie wiedział co to znaczy:P Teraz nie powiesz ze to zła partia :P

Najpierw nagraj cos na nie i sprawdź ile błedów posypie a dopiero pózniej ciesz sie :lol2: lub nie ze kupiłeś MCC004 verbatima w pudełku EMTEC.

Jest kilka firm noname które robia nosniki i zapisują batch jako MCC004 ale poza ta samą strategia zapisu z Verbatimem MCC004 nie maja nic wspólnego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, co z tego, jak zapisują, skoro mogą być robione z innych materiałów. IMHO nie ma się czym podniecać. BTW LG GSA 4163B nie nagrywa płytek DVD+R DL Esperanza, sypie takim oto błędem. Żonglowałem firmware'ami ale to nie poskutkowało.

 

Dołączona grafika

 

Zaś mój nowy nabytek Pionek 112D nagrywa te płytki bezboleśnie.

 

EDIT - cuda, wianki, cz 2

 

Nagrałem właśnie Pioneer'em DVD+R DL Esperanza (RITEK D03) w multisesji, chiałem sprawdzić, czy mi napęd ją odczyta. I uwaga! Nagrać, nagrało, ale nie czyta Pioneer płytki po nagraniu(firmware najnowszy) :lol:. Za to LG odczytuje, lecz nie może nagrać. Śmiać się, czy płakać?

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nagrałem właśnie Pioneer'em DVD+R DL Esperanza (RITEK D03) w multisesji, chiałem sprawdzić, czy mi napęd ją odczyta. I uwaga! Nagrać, nagrało, ale nie czyta Pioneer płytki po nagraniu(firmware najnowszy) :lol:. Za to LG odczytuje, lecz nie może nagrać. Śmiać się, czy płakać?

Hmm... Mam ten sam problem.

Nigdy wczesniej nie bawilem sie plytami 8.5 DL i kupilem ostatnio pare sztuk.

Po wlozeniu do napedu wszystko w porzadku, podczas nagrywania tez.

Tyle ze problem w tym ze po nagraniu naped w ogole nie widzi plyty :]

Jest na to jakis sposob ? Co prawda NEC juz poczciwy ale zwykle DVD czta i nagrywa bez najmniejszych problemow.

Ewentualnie ktora z nagrywarek nie problemow z plytami DL ?

Dodam ze to byly plytki Platinum DVD+R DL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Mam ten sam problem.

Nigdy wczesniej nie bawilem sie plytami 8.5 DL i kupilem ostatnio pare sztuk.

Po wlozeniu do napedu wszystko w porzadku, podczas nagrywania tez.

Tyle ze problem w tym ze po nagraniu naped w ogole nie widzi plyty :]

Jest na to jakis sposob ? Co prawda NEC juz poczciwy ale zwykle DVD czta i nagrywa bez najmniejszych problemow.

Ewentualnie ktora z nagrywarek nie problemow z plytami DL ?

Dodam ze to byly plytki Platinum DVD+R DL

Sprawdź jeszcze przez kogo robione płytki są w Nero Info Tool masz. Dzięki za info, spróbuję Platinum'y kupić i zobaczę jak to z nimi.

 

Cóż, może zróbmy tak, prosiłbym każdego z was, który akurat ma DVD+R DL i odczuwa potrzebę nagrania czegokolwiek, niech napisze w tym temacie. Prosiłbym o podanie modelu nagrywarki, kodu producenta płytek, nazwy producenta, czy zapis jednej sesji/wielosesyjny i pokazanie screenów które potwierdzą, że płytka działa/nie działa po nagraniu na wybranej nagrywarce. I tak dojdziemy do tego, czy to nagrywarki pewnych płytek nie lubią, bądź czy te płytki są o d... rozbić.

 

np.

 

1) Piooner DVR-112D (firmware 1.22)

 

DVD+R DL Esperanza(RITEK D03)

A. zapis wielosesyjny - płytkę nagrało, lecz napęd jej nie widzi, zaś napęd LG GSA 4163B widzi pliki.

B. zapis jednej sesji - płytkę nagrało, wszystko w porządku

 

2) LG GSA 4163B (firmware A1.06)

 

DVD+R DL Esperanza(RITEK D03) - napęd płytki widzi, lecz do zapisu nie dochodzi (występuje błąd) a płytka pozostaje nienaruszona (jest sprawna, nic nie zapisuje się).

 

EDIT 1

 

screeny później wrzucę...

 

EDIT 2

 

A może założyć o tym nowy, oddzielny topic? Co wy na to?

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jeszcze przez kogo robione płytki są w Nero Info Tool masz. Dzięki za info, spróbuję Platinum'y kupić i zobaczę jak to z nimi.

Platinum DVD+R DL x8 ( CMC MAG D04 )

Zapis jednej sesji obrazu ok 8gb

Nagrywanie bez problemow zakonczone powodzeniem.

Po nagraniu w ogole nie widzi plyty w napedzie.

Probowalem dwa razy i to samo. Trzeci raz sobie darowalem bo szkoda plyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, spróbuję zakupić w najbliższym czasie DVD+R DL 8.5 Platinumy, Verbatimy, Sony, TDK. I spróbuję nagrać w multisesji jak i w 1 sesji. Zobaczymy co z tego będzie. Coś mi się wydaje, że chyba pozostanę przy metodzie dzielenia Win Rar'em obrazów płyt ważących więcej niż 4,5GB i z jednej DVD+R DL 8.5 uzyskam 2x DVD-(+)R. Trochę gorzej, ale taniej, jakby nie było. Koszt płytki DVD+R DL to 7-8 zł, a koszt płytki DVD+(-)R to nawet 1zł i to nie za jakiegoś tam śmiecia od Media Techa itp. Za 1 zł dosłownie można kupić DVD-(+)R Sony w moim mieście. Za średnio 1.20-1.40 mamy Verbatim'a albo TDK.

 

BTW płyt innych niż Verbatim, TDK i Sony, od biedy Esperanza nie uznaje i nie wkładam nawet do napędu, chyba, że ktoś mi przyniesie jakiegoś Media Techa i muszę nagrać ;).

 

EDIT

 

Jeszcze dzieją się cuda wianki z płytami DVD+RW od Sony, raz nagrałem w LG GSA 4163B, skasowałem dane, nagrałem ponownie w LG i napęd nie widzi plików :lol:. Kumpel ma DVD-RW jakieś starsze jeszcze, wezmę od niego jak będę mieć czas i sprawdzę.

 

EDIT 2

 

Zdaję sobie sprawę, że dla przeciętnego zjadacza chleba, nie jest istotne to na jakiej płytce nagrać pliki, istotne jest to, żeby nagrać. Ktoś zaraz napisze, że kupuje płyty budżetowe i jest zadowolony... cieszę się razem z tym kimś.

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, spróbuję zakupić w najbliższym czasie DVD+R DL 8.5 Platinumy, Verbatimy, Sony, TDK. I spróbuję nagrać w multisesji jak i w 1 sesji. Zobaczymy co z tego będzie. Coś mi się wydaje, że chyba pozostanę przy metodzie dzielenia Win Rar'em obrazów płyt ważących więcej niż 4,5GB i z jednej DVD+R DL 8.5 uzyskam 2x DVD-(+)R. Trochę gorzej, ale taniej, jakby nie było. Koszt płytki DVD+R DL to 7-8 zł, a koszt płytki DVD+(-)R to nawet 1zł i to nie za jakiegoś tam śmiecia od Media Techa itp. Za 1 zł dosłownie można kupić DVD-(+)R Sony w moim mieście. Za średnio 1.20-1.40 mamy Verbatim'a albo TDK.

 

BTW płyt innych niż Verbatim, TDK i Sony, od biedy Esperanza nie uznaje i nie wkładam nawet do napędu, chyba, że ktoś mi przyniesie jakiegoś Media Techa i muszę nagrać ;).

 

EDIT

 

Jeszcze dzieją się cuda wianki z płytami DVD+RW od Sony, raz nagrałem w LG GSA 4163B, skasowałem dane, nagrałem ponownie w LG i napęd nie widzi plików :lol:. Kumpel ma DVD-RW jakieś starsze jeszcze, wezmę od niego jak będę mieć czas i sprawdzę.

 

EDIT 2

 

Zdaję sobie sprawę, że dla przeciętnego zjadacza chleba, nie jest istotne to na jakiej płytce nagrać pliki, istotne jest to, żeby nagrać. Ktoś zaraz napisze, że kupuje płyty budżetowe i jest zadowolony... cieszę się razem z tym kimś.

Ja raczej innych niz Verbatimow nie uznaje, bo chcialbym jeszcze miec mozliwosc odtworzenia tego co nagralem po paru miesiacach.

I chyba bedzie trzeba pozostac przy zwyklych DVD bo chyba bym nie byl przekonany do tych DL nawet gdybym znalazl taka ktora by sie nagrala i odtworzyla.

Takze zostanie dzielenie wiekszych obrazow rarem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spylon napisz jak u Ciebie z korekcją błędów w nowym nabytku? Mam możliwość kupić od kolegi nagrywarke pionka dvr 108 ale (12x,4x,12x,4x, cd-32x,24x,40) ale o ile po nagraniu kilku płyt było ok to dziś postanowiłem sprawdzić odczyt lekko porysowanych cd i dvd. o Boże, takiego badziewia to jeszcze nei widziałem. To coś nie chciało nic odczytać kiedy poczciwa nagrywarka lg 40x,12x,40x śmiga na pełnej prędkości. Płyty dvd z jedną rysą też są problemem :( Ja pierdykam, czy wszystkie nagrywarki dvd mają taki problem z odczytem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem najbardziej porysowaną płytkę jaką mam (kilkanaście rysek), skopiowałem jej zawartość na dysk bezproblemowo. Nie mam na czym sprawdzić tak na dobrą sprawę, bo wszyskie płytki jakie mam w domu są w idealnym stanie. Jestem pedantem, jeżeli chodzi o plytki, każda ma swoje miejsce. Przechowuję je w tzw 'pudełkach z bolcem'.

 

Jak będziesz szanować płytki to wszystko będzie pięknie śmigać.

 

Tutaj jakąś reckę znalazłem, z której wynika, że jakość zapisu DVD+R DL nie jest najlepsza, zaś jakość zapisu DVD-R DL jest wporządku. http://www.cdfreaks.com/reviews/Pioneer-DV...erformance.html

 

BTW tego polecanego szajsunga bym sobie potestował. Coś nikt nie chce się pochwalić jak w praniu sprawdza się zapis DVD+R DL i DVD-DL.

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...