Skocz do zawartości
lordmistrzbobek

Jaka nagrywarka DVD z obecnych na rynku jest najlepsza?

Rekomendowane odpowiedzi

Czy bios 105 do LG wnosi coś nowego :?:

1575964[/snapback]

Changelog do A105 (znalazłem na forum cdrinfo):

Media Code Speed Edit V 1.0.4.6

------------------------------------------

 

Firmware: GSA-4163MAIN    REV LVL A105

Bootcode:

------------------------------------------

 

Overall supported media types:  255 (+14)

------------------------------------------

DVD+RDL supported media types:  12 (+5)

DVD+R  supported media types:  65 (+3)

DVD+RW  supported media types:  26 (+1)

DVD-R  supported media types:  113 (+3)

DVD-RW  supported media types:  39 (+2)

------------------------------------------

 

 

DVD+RDL supported media types:  12 (5 nowych)

------------------------------------------

ABCCBADD ZZ1-002

HTPQGSNO HSN-080 4x,2.4x

MKM      003-000 2.4x

Q]XYR]XZ R^X-090 4x,2.4x

VXWW        -000 4x,2.4x

 

DVD+R  supported media types:  65 (3 nowe)

 

------------------------------------------

AML      002-000 8x,6x

DAXON    AZ3-000 16x,12x,8x,6x

RITEK    R05-001 6x

 

 

DVD+RW  supported media types:  26 (1 nowa)

------------------------------------------

C@@BC@@A B@&-000 8x,6x,4x,2.4x

 

DVD-R  supported media types:  113 (3 nowe)

------------------------------------------

OPTODISCR016    16x,12x,8x,6x

RITEKF1        6x

RITEKM16        16x,12x,8x,6x

 

 

 

DVD-RW  supported media types:  39 (2 nowe)

------------------------------------------

PVCW000002A9    1x

Prodisc DW04    2x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

psychodeliczny gdzie kupiłeś tą nagrywarke za 167 zł ?

1576246[/snapback]

www.morele.net

Mieli jeszcze tydzień temu DW1640 za 167 zł, po moim zamówieniu cena wzrosła do 187 zł, a teraz mają po 165 zł:

http://sklep.morele.net/?pg=product_info&P...BRD_name&dspl=p

 

Więc myślę, że się opłaca...

 

Sklep całkiem spoko, wysyłka za pobraniem 12 zł (priorytet), miałem co do niego obawy, ale teraz jestem zadowolony i ze sklepu i z palareczki :D B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Zastanawiam sie nad kupnem nagrywarki DVD! Która z tych trzech jest najlepsza ewentualnie co lepszego mozna kupic za ta kase:

 

NEC http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=18031

 

Plextor http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=18928

 

Pioneer http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=16022

 

Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Zastanawiam sie nad kupnem nagrywarki DVD! Która z tych trzech jest najlepsza ewentualnie co lepszego mozna kupic za ta kase:

 

NEC 1576666[/snapback]

NEC i Pioneer na tle konkurencji naprawdę niczym się nie wyróżniają, ja na Twoim miejscu wolałbym wydać mniej i kupić równie dobrą nagrywarkę BenQ DW1640 lub produkt LG...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NEC i Pioneer na tle konkurencji naprawdę niczym się nie wyróżniają, ja na Twoim miejscu wolałbym wydać mniej i kupić równie dobrą nagrywarkę BenQ DW1640 lub produkt LG...

1576790[/snapback]

A Plextor??W nagrywarce nie chodzi mi o prędkość tylko jakość wiec nie wiem ktora bedzie najlepsza :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

muranox - gdybyś przejrzał ten temat w całości to byś zauważył, że na temat tej nagrywarki już było. Kilka osób pisało, że nie ma do niej żadnych "wątów", natomiast kilku ostro oponowało przeciw jej zakupowi - przeczytaj sobie sam - ja ekspertem nie jestem, po prostu przeczytałem to i owo (i już nic z tego nie wiem :D).

 

zwierz - Ten Plextor, do którego dałeś linka ma to samo w środku co BenQ DW1640 (która firma na tym traci to nie wiem, ale teraz skłaniam się ku lekkiemu upadkowi Plextora, bo BenQ coraz większej ilości innych firm wykonuje napędy (np. ostatnio nawet TEAC'owi). Także BenQ będzie tym samym sprzętem za niższą cenę.

Sprawdź jeszcze LG GSA-4163B i zobacz jaki serwis obecnie ma LG.

 

Ja ciągle waham się między LG a BenQ :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

muranox - gdybyś przejrzał ten temat w całości to byś zauważył, że na temat tej nagrywarki już było. Kilka osób pisało, że nie ma do niej żadnych "wątów", natomiast kilku ostro oponowało przeciw jej zakupowi - przeczytaj sobie sam - ja ekspertem nie jestem, po prostu przeczytałem to i owo (i już nic z tego nie wiem :D).

 

zwierz - Ten Plextor, do którego dałeś linka ma to samo w środku co BenQ DW1640 (która firma na tym traci to nie wiem, ale teraz skłaniam się ku lekkiemu upadkowi Plextora, bo BenQ coraz większej ilości innych firm wykonuje napędy (np. ostatnio nawet TEAC'owi). Także BenQ będzie tym samym sprzętem za niższą cenę.

Sprawdź jeszcze LG GSA-4163B i zobacz jaki serwis obecnie ma LG.

 

Ja ciągle waham się między LG a BenQ :-)

1577204[/snapback]

Po co od razu zakładać scenariusz, że Twoja nagrywarka znajdzie się w serwisie? :)

Przyjmij, że nagrywarka będzie śmigać i weź BenQ'a :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja doradzam BenQ... moja jest już w drodze...będzie na sobote rano :D:D:D:D:D:D:D

1577937[/snapback]

Troche dziwne, promujesz nagrywarke, której nawet na oczy nie widziałeś.

A wracając do gwarancji LG

Od 1 sierpnia 2005 roku firma LG Electronics wprowadza nową, bardziej dogodną dla użytkowników gwarancję na swoje napędy optyczne. Wady ujawnione w okresie gwarancyjnym będą się wiązały z wymianą urządzenia na nowe.

 

Ponadto LG wprowadza procedurę Door-to-Door (od drzwi do drzwi) i pokrywa koszt wysyłki napędów w obie strony. Od sierpnia serwisy lokalne nie będą przyjmowały napędów do naprawy. Napędy należy wysyłać do serwisu Centralnego firmy LG Electronics przy ul. Kobielskiej w Warszawie, zamawiając kuriera z firmy Stolica S.A. Przy zamawianiu kuriera należy się bezwzględnie powołać na numer usługi - 9996760. Przesyłki bez tego numeru będą zwracane do nadawcy na jego koszt.

W najbliższym czasie napędy LG będą dostarczane z nowymi kartami gwarancyjnymi, zawierającymi niezbędne informacje dotyczące nowej procedury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz to nie wiem co brac!Chce zapłacic za dobra nagrywarke a nie za super warunki gwarancji! Jezeli ta Benq ma te same bebechy co plextor i dobrze wypada w testach to chyba na nia sie zdecyduje...

1578358[/snapback]

to plextor ma bebechy takei same co benq :) gwarancja benq jest noga ahillesowa tej nagrywarki aha na verbach to kazda dobrze plyte wypali :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam wszystkich na tym forum, mam pytanie - czy ktoś z posiadaczy nagrywarki LG GSA-4163B narzekał na nią? czy komuś się zepsuła? był z niej niezadowolony? nie spełniała oczekiwań? cokolwiek negatywnego na jej temat? :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak, wacham się między tymi trzema palaczami:

 

LG GSA-4163B - 16x DVD?RW DL OEM --209zł

 

NEC ND-3540A - 16x DVD?RW DL OEM --179zł

 

PIONEER DVR-109 - 16x DVD?RW DL --224zł

 

Najwięcej dobrego było powiedziane o LG i NEC'u ale jakoś nie mam przekonania do żadnej z tych marek i poważnie zastanawiam się nad pionierkiem. Czy ktoś może podać jakieś konkretne wady tego modelu (najlepiej poparte testami)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak, wacham się między tymi trzema palaczami:

 

LG GSA-4163B - 16x DVD?RW DL OEM --209zł

 

NEC ND-3540A - 16x DVD?RW DL OEM --179zł

 

PIONEER DVR-109 - 16x DVD?RW DL --224zł

 

Najwięcej dobrego było powiedziane o LG i NEC'u ale jakoś nie mam przekonania do żadnej z tych marek i poważnie zastanawiam się nad pionierkiem. Czy ktoś może podać jakieś konkretne wady tego modelu (najlepiej poparte testami)?

1582211[/snapback]

Wystarczy poczytać ten wątek od początku i wszystko jest jasne! Sorki ale załamują mnie takie pytania :mur: LG LG LG LG LG LG LG ile jeszcze razy ktoś będzie się pytał! Jeśli nagrywarka ma służyć do nagrywania to akurat ten model LG jest najlepszy i żadna inna. Czasem zastanawiam się po co ludzie kupują nagrywarki - po by z niej korzystać czy po to żeby była? Szkoda gadać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy poczytać ten wątek od początku i wszystko jest jasne! Sorki ale załamują mnie takie pytania :mur: LG LG LG LG LG LG LG ile jeszcze razy ktoś będzie się pytał! Jeśli nagrywarka ma służyć do nagrywania to akurat ten model LG jest najlepszy i żadna inna. Czasem zastanawiam się po co ludzie kupują nagrywarki - po by z niej korzystać czy po to żeby była? Szkoda gadać...

1582429[/snapback]

Widzisz, nie bardzo kręci mnie urządzenie ktore będzie służyło TYLKO do nagrywania. Fajnie by było gdyby nagrywarka czytała płytki bez problemu, i to nie tylko te w stanie idealnym ale i te po przejściach. Spotkałem się już z napędami DVD LG ktore owszem dvd czytały bez problemu ale cdr już tylko te które im się podobały. Nie mam miejsca na dwa optyki, dlatego zależy mi na wypalarce uniwersalnej, ktora czesciej będzie robiła za czytnik (logiczne nie?). Dlatego z mojego punktu widzenia LG raczej średnio wypada w tym zestawieniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawda jest taka ze kolezko nie masz pojecia o czym mówisz , wysnuwajac takie fakty z powyzszych przesłanek

1582513[/snapback]

Po pierwsze, nie pamietam kiedy ostatnio razem wódke piliśmy "koleżko".

A po drugie LG jest znane z takich przypałów:

 

(fragment postu o splinter cell chaos theory) "...co do żali to nie wie czemu, a nie pisałem maili do dystrybutora, mam w komputerze napęd dvd lg i nagrywarkę dvd liteona 1593 i jako, że staram się nagrywarkę "oszczędzać" to gry odpalam na dvd lg i co dziwne SC-PT sobie chodziła spokojnie z lg, tak SC-CT pisze, że niewłaściwy napęd przy tym okienku z weryfikacją płyty i dopiero przełożenie płyty do nagrywarki umożliwia granie, ktos wie co może być powodem?"

 

Jeżeli mam wydać 200zł na napęd, to wole ten który nie robi problemów przy starforce3. I prosze, jeżeli nie masz nic konstruktywnego do powiedzenia to ogranicz się w ocenianiu mojej logiki przy wysnuwaniu wniosków (możesz się na przykład zająć "wysnuwaniem faktów" :blink: cokolwiek to znaczy).

 

Interesują mnie informacje w stylu: "Ja mam nagrywarke DVD LG i SC:CT śmiga aż miło."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Interesują mnie informacje w stylu: "Ja mam nagrywarke DVD LG i SC:CT śmiga aż miło."

prosze uprzejmie:

 

"Ja mam nagrywarke DVD LG i SC:CT śmiga aż miło."

 

(fragment postu o splinter cell chaos theory) "...co do żali to nie wie czemu, a nie pisałem maili do dystrybutora, mam w komputerze napęd dvd lg i nagrywarkę dvd liteona 1593 i jako, że staram się nagrywarkę "oszczędzać" to gry odpalam na dvd lg i co dziwne SC-PT sobie chodziła spokojnie z lg, tak SC-CT pisze, że niewłaściwy napęd przy tym okienku z weryfikacją płyty i dopiero przełożenie płyty do nagrywarki umożliwia granie, ktos wie co może być powodem?"

na forum jest kilkudziesieciu userów 4163 i kazdemu smiga Ch:T bezproblemowo wiec problem nie lezy w spawarce

 

 

Jeżeli mam wydać 200zł na napęd, to wole ten który nie robi problemów przy starforce3

niby na czym miałby te problemy polegac??

Edytowane przez bartezjusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bazex, fajnie ze znalazłeś jakies info od DVD LG, ale było by lepiej jakbyś przeczytał coś o czym piszemy na tym forum od bardzo dawna. Nagrywarki LG a CD/DVD to całkiem inne napedy!!!!!!

 

A i jeszcze taki drobny szczegól, ze niektóre gry w przypadku kilku napędów CD/DVD robią problemy gdy nie są uruchamiane z pierwszego napędu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prosze uprzejmie:

 

"Ja mam nagrywarke DVD LG i SC:CT śmiga aż miło."

1582618[/snapback]

O jednak dało się odpowiedzieć bez udowadniania mi nicości intelektulanej w tym temacie. Jak miło.

 

Widze, że dyskusja zeszła na zły tor. Nie pytałem się o zalety LG, tylko o wady pionierka. Ktoś ma coś cięższego przeciw temu napędowi?

Edytowane przez Bazex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy moglibyście mi poradzić jaka nagrywarka będzie nadawała sie najlepiej do wypalania płyt audio (z formatu SHN i FLAC) ?? - szukam najlepszej jakości - będe używał nośników Verbatim Pastel od TY.

Myślałem o Pioneerze DVR-109 - lecz w tej chwili jestem totalnie ogłupiony po przeczytaniu wielu opinii i recenzji.

Powtarzam interesuje mnie głównie nagrywanie AUDIO, sporadycznie DVD - nie bede bawil sie overburning, DVD-DL..etc.

 

Z góry bardzo dziękuje za porady!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...