Skocz do zawartości
lordmistrzbobek

Jaka nagrywarka DVD z obecnych na rynku jest najlepsza?

Rekomendowane odpowiedzi

Widzisz, nie bardzo kręci mnie urządzenie ktore będzie służyło TYLKO do nagrywania. Fajnie by było gdyby nagrywarka czytała płytki bez problemu, i to nie tylko te w stanie idealnym ale i te po przejściach. Spotkałem się już z napędami DVD LG ktore owszem dvd czytały bez problemu ale cdr już tylko te które im się podobały. Nie mam miejsca na dwa optyki, dlatego zależy mi na wypalarce uniwersalnej, ktora czesciej będzie robiła za czytnik (logiczne nie?). Dlatego z mojego punktu widzenia LG raczej średnio wypada w tym zestawieniu.

1582493[/snapback]

Człowieku zanim coś napiszesz poczytaj ten wątek od początku do końca! Bo już mnie krew zalewa jak czytam coś takiego jak Ty i inni piszą :mur: Ile jeszcze razy ktoś będzie porównywał inne napędy LG do 4163B? ile? Tylko płakać...

 

cyt. "Dlatego z mojego punktu widzenia LG raczej średnio wypada w tym zestawieniu" a ten tekst to już naprawdę wiele świadczy o Twojej wiedzy na temat nagrywarek. Powtarzam jeszcze raz - Ludzie wystarczy przeczytać ten wątek od początku i nie będzie trzeba więcej zadawać żadnych pytań!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowieku zanim coś napiszesz poczytaj ten wątek od początku do końca! Bo już mnie krew zalewa jak czytam coś takiego jak Ty i inni piszą :mur: Ile jeszcze razy ktoś będzie porównywał inne napędy LG do 4163B? ile? Tylko płakać...

Tak a tym mógłbyś nie zaśmiecać wątku takimi nie wnoszącymi nic do tematu wypowiedziami

 

Jeżeli chodzi o LG kumpel ma i chwali

Ja posiadam NEC-a 3540a i powiem że jestem umiarkowanie zadowolony, faktycznie jest cicha, ale jeżeli chodzi o odczyt/korekcje błędów to wypada średnio, przynajmniej spotkałem się z kilkoma płytkami które na innych napędach chodzą bez problemu natomiast u mnie nawet nie ruszą, spodziewałem się lepszej jakości, pozatym tak jak to ktoś już wczesniej pisał, wiele płyt nagranych na Litku na tym Nec-u po prostu nie ruszy

Edytowane przez EsiuWWW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak a tym mógłbyś nie zaśmiecać wątku takimi nie wnoszącymi nic do tematu wypowiedziami

1583288[/snapback]

50% wypowiedzi w całym tym wątku nic nie wnosi, a Ty czepiasz się mnie! Zresztą stwierdzenie moje, że porównywanie innych napędów LG do modelu 4163B jest bezsensowne, jest ważną informacją dla wielu użytkowników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z czystym sumieniem moge polecic LG 4163B, uzywam juz dosc dlugo wypalilem na nim mase plytek, wszystkie odczytywane/zapisywane sa bez najmniejszego problemu ( no chyba ze ktos uzywa plytek firmy "Chłam" za 2zl, to wtedy ludzie sie dziwia czemu to nie dziala ) Kolejnym autem sa bardzo dobre warunki gwarancji oraz to ze naped podczas zapisu/odczuty jest niemial nieslyszalny :rolleyes:

Edytowane przez czullo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie chce kupić nagrywarke DVD i myśle miedzy tym LG (mam CDRW LG ok. 5 lat i bez problemów) a NEC lub inną firmą, ale chyba wezne tego LG 4163B, jest coś jeszcze w tej cenie na co warto zwrócić uwage?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i zdecydowałem się na GSA-4163B. Wgrałem już FW A105, pali się pierwsza płytka (Mediastore, później sprawdze ciut lepsze marki - ta jest taka testowa). Gdyby się coś nie tak z nią działo to dam znać, jeżeli nie dam znak, że wypalarka sprawuje się na medal.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lg gsa-4163b wymiata!mialem liteona 1653 chyba... to taki głośny był i w 2 tygodni 3 płyty mi zepsuł, jednak fartem go opchnąłem kumplowi :P mam lg i w 2 miechy ani razu mnie nie zawiodła i jest naprawde cicha (no bo ma tylko 40x obrotów). POLECAM WSZYSTKIM!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie kupilem benq 1640 pierwsza plytka nagrana bez problemu jest bardzo cichy i szybko rozpoznaje wkladane płutki stare porysowane plytki tez jak na razie czyta bez problemu jak na razie sprawuje sie idealnie i jestem bardzo zadowolony

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się załatwić Pionka DVR 110D. Odbieram go we wtorek (w poniedziałek jest święto argh) i podziele się wrażeniami. Zamierzałem kupić Nec'a 3540A ale odstraszyły mnie komentarze na temat bardzo słabej korekcji błędów.

Jakie płyty (chodzi mi o markę) najlepsze były do nagrywania na DVR 109? Thx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się załatwić Pionka DVR 110D. Odbieram go we wtorek (w poniedziałek jest święto argh) i podziele się wrażeniami. Zamierzałem kupić Nec'a 3540A ale odstraszyły mnie komentarze na temat bardzo słabej korekcji błędów.

Jakie płyty (chodzi mi o markę) najlepsze były do nagrywania na DVR 109? Thx

1590850[/snapback]

A czemu nie LG 4163B skoro wszyscy ją polecają? Ile dałeś za tego Pionka? Jeśli chodzi o płyty zawsze kupowałem Platinumy tak CD-R jak i DVD ale ostatnio kupiłem szpule Platinumów CD-R i DVD+R i kopara mi opadła bo nie da się ich nagrywać z większą prędkością niż x16 (CD-R, sprawdzane na różnych nagrywarkach), a jeśli chodzi o DVD+R to max. x8 przy czym do tej pory dało się x12. Wniosek taki że albo Platinum zeszło na psy albo sprzedawca krętacz i jakieś lewe sprzedawał!? Z w miarę tanich i dobrych to może TDK, Sony, Dysan. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam na Pioneer DVR-110 (bez końcówki D) ponieważ gdzieś czytałem że wypala coś czego ten z końcówką D nie wypala.

 

Wogóle te nagrywarki czytają chyba DVD9 ?? Bo zamierzam wydać 100zł na gre komputerową ACT OF WAR, i jak nie będzie jej czytał to masakra. Mam dvd Tohsiba 1712 i raczej nie czyta takich płyt ... LOL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam pioneera dvr-109xla (teraz chyba 110 wyszedl)

wielka zaleta tej nagrywarki jest cichy tryb pracy (jakos to sie tam nazywa) przy odczycie co jakis czas plyta sie kreci wolniutko i w ogole nie slychac szumu, dopiero przy ciaglym odczycie (kopiowanie) nagrywarka sie rozkreca i slychac szum ale nie uciazliwy nawet na zle wywazonych plytkach co bylo zmora innych nawet tych drogich nagrywarek.

reszta bez zastrzezen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

niedlugo kupuje LG 4163 wersje black lecz zauwazylem ze wystepuje ona w 2 wersjach przedniego panelu:

1 - plaski z prostokatnym przyciskiem (brzydki :D )

2 - lekko wypukly z okraglym przyciskiem (ladniejszy)

Jak bym chcial ta 2 wersje to o musze kupic BOX czy co?? :?

Czy ma to zwiazek z MADE IN CHINA/KOREA ?? bo wiadomo korea better :D

Dzieki za odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

niedlugo kupuje LG 4163 wersje black lecz zauwazylem ze wystepuje ona w 2 wersjach przedniego panelu:

1 - plaski z prostokatnym przyciskiem (brzydki :D )

2 - lekko wypukly z okraglym przyciskiem (ladniejszy)

Jak bym chcial ta 2 wersje to o musze kupic BOX czy co?? :?

Czy ma to zwiazek z MADE IN CHINA/KOREA ?? bo wiadomo korea better :D

Dzieki za odpowiedz.

1594957[/snapback]

miałem Boxa białego made in korea

teraz mam boxa black made in china

 

oba wygladaja identiko poza kolorem panelu oczywista (okrągły guziczek)

 

zadnych róznic korea/china nie uswiadczysz na dzis

podobno na poczatku pierwsze egz. z chin zachowywały się inaczej od koreanców ale ja najmniejszych róznic nie zauwazyłem

zresztą to samo piszą na forum cdrinfo.pl - żadnych różnic

Edytowane przez bartezjusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

chcem kupic nagrywarke DVD i mam do wyboru 2 nagrywary:

 

1. NEC DVD+/-RW ND-3540A bulk black - 195zł

2. BenQ DVD+/-RW DW1640 bulk black - 180zł

 

i nie wiem ktora wybrac prosze o mozliwie szybka odpowiedz... moze sprzet troszke drogi ale za jest na miejscu i nie musze wliczac przesylki... bo liczylem ze jak bym mial kupic na allegro wynioslo by mnie tyle samo z tym ze gwarancje mialbym na miejscu... Pozdro i czekam na odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosilem abyscie mi polecili jadna z tych dwoch ktore wypisalem, nie wiem czy jest LG czy nie ale one sa drozsze wiec pewnie zawolali by ze 210zł a to za duzo... Więc pytanie wciaz aktulne ktora wybrac wypalare NEC czy Benq (ja nie potrafie wybrac poniewaz duzo jest pozytywnych opini na temat NEC-a jak i na Benq-a) wiec prosze o odpowiedz osob ktore nie maja i zachwalaja swoje tylko ktore maja caly czas do czynienia ze sprzetem i znaja sie na zeczy i beda wiedzieli czy warto doplacic 10zł do NEC-a czy nie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Neca nie mam z nim żadnych problemów, ale zaraz się pewnei wypowiedza tacy o tym że ma słabą korekcje błedó i nie czyta płyt wypalonych przez liteon'a

 

Bierz Neca'a

1600915[/snapback]

 

to ze nie masz problemów to nie znaczy ze to dobry sprzet a przynajmniej tyle iż w podobnej kasie sa lepsze

 

gdzie nie wejde to stary walisz :

 

bierz neca

bierz tagana

 

daj se na przyszłosc na lekkie wstrzymanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosilem abyscie mi polecili jadna z tych dwoch ktore wypisalem, nie wiem czy jest LG czy nie ale one sa drozsze wiec pewnie zawolali by ze 210zł a to za duzo... Więc pytanie wciaz aktulne ktora wybrac wypalare NEC czy Benq (ja nie potrafie wybrac poniewaz duzo jest pozytywnych opini na temat NEC-a jak i na Benq-a) wiec prosze o odpowiedz osob ktore nie maja i zachwalaja swoje tylko ktore maja caly czas do czynienia ze sprzetem i znaja sie na zeczy i beda wiedzieli czy warto doplacic 10zł do NEC-a czy nie...

1600911[/snapback]

Jeśli ograniczasz się do tych dwóch to zdecydowanie Benq (niestety słabe warunki gwarancji) Co do Neca to poprostu zbyt wielu ludzi na niego narzeka i tyle. JA wolałbym uzbierać więcej kaski i kupić LG. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ze nie masz problemów to nie znaczy ze to dobry sprzet a przynajmniej tyle iż w podobnej kasie sa lepsze

 

 

1600959[/snapback]

A czy ja napisałem że jest rewelacyjny :mur: , kazda nagrywarka ma dobre i złe strony, więc w czym problem.

 

Wyluzuj troche.

<_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, poczytalem troche forum i juz nic z tego nie wiem, kazdy zachwala co innego, wczesniej bylem zdecydowany na NEC'a ale teraz po przeczytaniu opini wogole nie wiem czemu niektore serwisy komputerowe i gazety go zachwalaly.... Sprawa wyglada tak, ze chce kupic nagrywarke DvD i pozniej do tego czytnik DvD tez bo jeszcze nie mam, zeby moc przegrywac w locie. Co byscie mi doradzili z nagrywarek i pozniej napedow. Dodam, ze cena do 250zl nie ma takiego znaczenia, wiadomo ze na Plextora mnie nie stac... :D

 

PS. a chcialbym miec cos najlepszego z tych w przystepnych cenach, natomiast jesli sa powiedzmy 2-3 modele o porownywalnie wysokich parametrach, to wolalbym ta cichsza.... nie zeby chodzila jak odrzutowiec... :)

Edytowane przez Lucas86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, poczytalem troche forum i juz nic z tego nie wiem, kazdy zachwala co innego, wczesniej bylem zdecydowany na NEC'a ale teraz po przeczytaniu opini wogole nie wiem czemu niektore serwisy komputerowe i gazety go zachwalaly.... Sprawa wyglada tak, ze chce kupic nagrywarke DvD i pozniej do tego czytnik DvD tez bo jeszcze nie mam, zeby moc przegrywac w locie. Co byscie mi doradzili z nagrywarek i pozniej napedow. Dodam, ze cena do 250zl nie ma takiego znaczenia, wiadomo ze na Plextora mnie nie stac... :D

1601810[/snapback]

Jeśli chodzi o nagrywarkę DVD to chyba najlepszym wyborem będzie LG GSA-4163B, a co do napędów DVD to napewno nie będzie to LG! Nagrywarki LG - TAK!, napędy do odczytu LG - NIE! Tyle mogę Ci doradzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...