Skocz do zawartości
lordmistrzbobek

Jaka nagrywarka DVD z obecnych na rynku jest najlepsza?

Rekomendowane odpowiedzi

Wlasnie coraz bardziej zaczynam sie sklaniac ku tej LG GSA-4163B ale rozwazam tez BenQ DVD+/-RW DW1640, wlasciwie pomiedzy tymi dwoma sie waham... natomiast czytnik tez doczytalem sie ze nie LG... szkoda ze BenQ nie widzialem nigdzie samego czytnika, wtedy moze wzialbym nagryware i czytnik tej samej marki (ale ten serwis BenQ mnie troche martwi :/) Co do czytnikow to zastanawiam sie nad:

 

DVD Toshiba SD-M1912 (16/48)

DVD Asus E616P1 (16/48)

DVD LiteON (16/48)

 

ewentualnie

 

 

DVD Plextor PX-130A/T3 (16/50)

 

Co byscie mi poradzili z tego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do czytnikow to zastanawiam sie nad:

 

DVD Toshiba SD-M1912 (16/48)

DVD Asus E616P1 (16/48)

DVD LiteON (16/48)

 

ewentualnie

 

DVD Plextor PX-130A/T3 (16/50)

 

Co byscie mi poradzili z tego?

1601943[/snapback]

DVD Toshiba SD-M1912 (16/48)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok wyeliminowale LiteOn'a w grze pozostaly:

 

DVD Toshiba SD-M1912 (16/48) (wiekszy bufor)

i

DVD Asus E616P1 (16/48) (lepszy czas dostepu)

 

Poza tym troche mnie martwia te pogloski ze Toshiby zaczeli robic na czesciach Samsunga.....

 

Co do nagrywarek tez sie dalej waham miedzy:

 

LG GSA-4163B

a

BenQ DW1640

 

Ktos ma jeszcze jakies doswiadczenia z tym sprzetem i moglby cos doradzic?

 

Poza tym tak sie sklada, ze od pazdziernika bede studiowal w Gliwicach, a jadyny autoryzowany serwis BenQ jest w Zabrzu niedaleko od Gliwic, wiec moglbym tam sobie nawet zajechac jakby byl jakis problem z ta nagrywarka.... sam juz nie wiem BenQ faktycznie na papierze ma przewage i jeszcze niby bebechy od Plextora... co myslicie?? Mial ktos oba te urzadzenia i porownal bezposrednio?

Edytowane przez Lucas86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Wiec zdecydowalem ze kupie spaware firmy NEC wersje ND-3540A bulk black... Z tym ze mam jeszcze problem z wyborem plyt :) Poniewaz mam na dysku kupe zeczy do wypalenia i jedne sa wazne a inne mniej wazne i chcem kupic 25szt plyt DVD-R x8 Verbatima za 35zł oraz jakies duzo tansze np BLUPOP DVD+R x4 50szt -za 36zł albo ALFA DVD+R x4 50szt -za 36zł i mam pytanie do osob ktore moze juz nagrywaly na takich plytkach nagrywarka NEC ktora wlasnie chcem kupic... Dajcie znac czy warto wziac te plytki na mniej wazne pliki, generalnie chodzi o to aby nagrywarka widziala te plytki i na nich nagrywala bez problemow i pzniej zeby mozna bylo ja odczytac... Dajcie jakies info.. Pozdro

 

PS. oto link do tych ktore najbardziej mnie interesuja :) bo gratis Marker :P http://www.allegro.pl/show_item.php?item=60938293

Edytowane przez Szpakos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na Twoim miejscu brałbym zestaw:

nagrywarka - LG GSA-4163B

napęd - DVD Toshiba SD-M1912

 

Wybór ten uzasadniam tym, że ta nagrywarka LG jest już długo na rynku i jest sprawdzona, użytkownicy jej (a jest ich tysiące!) są z niej zadowoleni i to bez wyjątku!

Co do napędów to od paru lat nigdy nie słyszałem by napędy Toshiby były złe, a na dodatek zawsze chwalono właśnie DVD-Romy tej firmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zubo, gdyby bylo inaczej to wogole bym sie nie zastanawial nad LG i Toshiba tylko wzial teoretycznie na papierze lepsze BenQ i ASUSA, ale o LG tak jak mowisz slyszalem duzo dobrego, a TOSHIBA zawsze miala dobre napedy DvD. Jednak jesli BenQ nie ma nikt nic wiecej do zarzucenia poza tym, ze ma zly serwis, to dla mnie to nie problem poniewaz tak jak mowie od pazdziernika bede mial 8km do serwisu.... wiec zawsze tam mozna zajechac tramwajem. Co do samego czytnika to bycmoze sklonie sie ku Toshibie ale przydala by sie opinia jakies uzytkownika tego moedleu. Prosze jeszcze o wypowiedz kogos kto ma ktores z powyzszych urzadzen, albo zna dokladnie sprawe... Zubo w kazdym razie dzieki za pomoc, skierowales mnie troche na Toshibe, ale jeszcze nie ostatecznie, co do nagrywarki to sprawa jest dalej otwarta :)

Edytowane przez Lucas86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zubo, gdyby bylo inaczej to wogole bym sie nie zastanawial nad LG i Toshiba tylko wzial teoretycznie na papierze lepsze BenQ i ASUSA, ale o LG tak jak mowisz slyszalem duzo dobrego, a TOSHIBA zawsze miala dobre napedy DvD. Jednak jesli BenQ nie ma nikt nic wiecej do zarzucenia poza tym, ze ma zly serwis, to dla mnie to nie problem poniewaz tak jak mowie od pazdziernika bede mial 8km do serwisu.... wiec zawsze tam mozna zajechac tramwajem. Co do samego czytnika to bycmoze sklonie sie ku Toshibie ale przydala by sie opinia jakies uzytkownika tego moedleu. Prosze jeszcze o wypowiedz kogos kto ma ktores z powyzszych urzadzen, albo zna dokladnie sprawe... Zubo w kazdym razie dzieki za pomoc, skierowales mnie troche na Toshibe, ale jeszcze nie ostatecznie, co do nagrywarki to sprawa jest dalej otwarta :)

1602242[/snapback]

Wybór należy do Ciebie. Co do tego BenQ to też czytałem sporo dobrego ale tylko czytałem! nikt z moich wielu znajomych nie ma go i dlatego osobiście wolałbym coś sprawdzonego w praktyce. Co do Asusa niestety nie polecam ze względu na doświadczenia z napędami tej firmy ale tylko CD-ROM i CD-RW co do DVD-ROM to nie wiem ale może być tak jak z LG że jedno mają dobre a drugie słabe - nie wiem. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nagrywarka LG jest całkiem niezła ale co do czytnika firmy Toshiba to ja bym go nie brał, mam złe doświadczenia z tymi napędami w laptopach. W jednym laptopie czytnik czyta nie każdą płytkę, znajomemu w ciągu roku 2 razy już wymieniali a nie korzysta z nich aż tak często. Może to pech ale jeśli to prawda, że toshiba to pseudo samsung to lepiej sprawe przemyśleć albo zaryzykować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam na wiecej opini o nagrywarkach (pytanie o DVD-ROMa zadalem juz w temacie o ich wyborze wiec nie bede tu robil OT). Natomiast interesuje mnie bezposrednie porownanie nagrywarek:

 

LG GSA-4163B

 

i

 

BenQ DW1640

 

W LG podoba mi sie serwis i gwarancja i duzo dobrych opinii, natomiast BenQ przemawia do mnie szybkoscia (tak jak wczesniej NEC, ale o nim sie naczytalem na tym forum zlego troche, wiec teraz celuje w BenQ). Prosze o opinie najlepiej posiadaczy wyzej wymienionych albo jeszcze lepiej takich ktorzy mieli bezposrednio doczynienia z oboma urzadzeniami lub testowali oba.

 

PS. aha i ktora z nich ma lepsza korekcje bledow?

 

i czy dobrze czytaja wiekszosc plyt i jak nagrywaja na tanich plytkach?? (to pytanie skierowane do uzytkownikow tych modeli :D)

Edytowane przez Lucas86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się właśnie do zakupu wypalary DVD. Ma ktoś może ten nowy model Pioneer'a? Chodzi o DVR- 110. Jeśli ktoś ma to prosze o sprawozdanie z użytkowania :) Czy sprawuje się lepiej od poprzedniczki, czy może jest słabsza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja z kolei mam inne zdanie, mialem cedeka LG i to byla kiszka, raz byl w serwisie i pozniej czym predziej sie go pozbylem, dwoch znajomych rowniez narzekali na cedeki, nawet jeden u mnie lezy w szafie, o dziwo jeszcze dziala

inny znajomy ma juz piata nagrywarke LG, fart w tym ze ciagle na gwarancji ale juz go to meczy

nie wiem jak sie sprawuja nagrywarki DVD ale ja juz napewno nie kupie LG, za duzo sie nasluchalem opin i sam sie na tej firmie zawiodlem

 

co do nagrywarek to mialem BTC IDE1004, firma nie za fajna ale kupilem bo byla w promocji za 400pln (wtedy nagrywarki staly po 600), w sumie nie mialem na co narzekac, odczytywala, wypalala i nawet byl do niej firmware rpc-1 free

teraz wybor padl na pioneera dvr-109xla, jak narazie tez nie mam zastrzezen a o co najbardziej mi sie podoba to cisza i ten tryb co rozpedza plytke na maksa tylko podczas ciaglego odczytu (opiowanie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja tam wole LiteOna a ten LG o ktorym tu mowa to badziewie jakich malo! Niby na papierze ma lepsze czasy dostepu ale w rzeczywistosci nie bardzo pozatym strasznie wolno czyta zwykle CD-r i DVD,a ze badziewne plytki takie jak gigamaster, mediastore nagrane na LG czyta LiteOn(odwrotnie juz nie bardzo) to fakt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja tam wole LiteOna  a ten LG o ktorym tu mowa to badziewie jakich malo! Niby na papierze ma lepsze czasy dostepu ale w rzeczywistosci nie bardzo pozatym strasznie wolno czyta zwykle CD-r i DVD,a ze badziewne plytki takie jak gigamaster, mediastore nagrane na LG czyta LiteOn(odwrotnie juz nie bardzo) to fakt.

1602784[/snapback]

To jakaś nowość; wypaliłem już troszkę płytek cd jak i dvd i to nie tylko na firmowych nośnikach a jakoś jeszcze nikt mi nie marudził, że nie może czytać płytki w swoim napędzie.

A co do LiteOna jest to ciesząca się chyba najgorszą opinią firma robiąca wypalarki. Nie wiem jak z DVD ale nagrywarki płyt cd-r nadawały się tylko do kosza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co temat nazywa sie "Jaka nagrywarka DVD z obecnych na rynku jest najlepsza?", a wy rozmawiacie o starych nagrywarkach BTC i LG itd... to moim zdaniem mija sie z celem, moglby ktos kompetentny napisac jaka jest nejlepsza nagrywarka DvD oprocz Plextora oczywiscie..... Typuje cos z LG (bo to nie to samo LG co przedtem, Ci co nadaja na LG niech sobie poczytaja watepk od poczatku od 1 strony) albo BenQ, tudziez NEC (ale lepiej nie - tez slyszalem zle opinie), przewija sie tez gdzieniegdzie Pionek, wiec trzymajcie sie tematu, czyli najlepszej nagrywarki DvD :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I znowu robicie OT z tematu, jak ktos calkiem postronny (taki jak ja wczesniej) tu wejdzie, to zamiast rady dostaje wielki metlik do glowy.... poprzecinany jeszcze przez OT... tak btw. ja czytam troche caly dzien opini, testow, parametrow itd. i musze przyznac ze Pionek dolaczyl do stawki, wiec teraz mamy tak:

 

Pioneer DVR-110D (ma ATA100 -wiem ze niewiele wnosi ale jednak i ponoc ma funkcje wyciszania....)

 

BenQ DW1640 (jest chyba najszybsza)

 

LG GSA-4163B (najwiecej o niej opini dobrych)

 

Wiec teraz prosze kogos, kto naprawde potrafi rozwiazac ten dylemat miedzy tymi produktami i poprze decyzje niepodwazalnymi argumentami, zeby jak wejdzie tu ktos nowy taki jak ja wiedzial co ma kupic..... Prosze takze uzytkownikow powyzszych urzadzen o wypowiedzi na ich temat (jak pala/czytaja tanie plytki, jaka maja korekcje bledow, jak z ich glosnoscia i wogole jak sie sprawuja?) Z gory dzieki i mam nadzieje ze ktos wniesie cos do tematu, tzn. wytypuje jakiegos lidera z tych trzech i poda niepodwazalne argumenty na jego wyzszosc !!!

Edytowane przez Lucas86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze Marewel nie Marawel jakis

Po drugie wypowiedz sie najpierw jaka ty masz nagrywarke bo tak sie sklada ze ja mialem  LG i LiteOna i wole to co mam,a to ze ktos tam psioczy na Litka to mnie nie interesi jak dla mnie liczy sie szybkosc,takze nie wypowiadaj sie jak jedna i druga widziales na zdjeciu w internecie i przeczytales ze pierwsza jest zajebista a druga do [gluteus maximus] bo im nie wyszlo.

1602859[/snapback]

Może kup sobie lepiej DVD-Rom, w koncu najwyrazniej nie zalezy Ci na nagrywaniu a odczycie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry za ksywe.

Poczytaj sobie kolego wątek od początku bo pisząc że 4163B to badziew jesteś jedynym forumowiczem który tak twierdzi, a na dodatek nie masz na to żadnych dowodów! Na dodatek porównujesz go z LiteOnem o którym było już dużo napisane (ja też wcześniej o nim pisałem) i poprostu nie ma co porównywać wystarczy małe rozeznanie w branży komputerowej o której chyba nie masz za dużego pojęcia!

Osobiście mam GSA-4163B, a wybrałem ją po wielu tygodniach testowania różnych modeli więc nie pisz mi że widziałem je na zdjęciu!

 

Do kolegi Lucas86 powiem tak: skoro nie jesteś przekonany do LG to wybierz tego Pioneera i napewno będziesz zadowolony. Co do BenQ to moim zdaniem za duże ryzyko. Pozdrawiam.

1602960[/snapback]

Poprostu nie lubie jak mi nagrywarka za pare stów czyta wolno,z kolei nie twierdze za nagrywa zle, bo napewno lepiej niz LiteOn.Powiem jeszcze ze na moim litku kopiuje np.film na DvD nero czy alkohol czyta mniej wiecej x6-8,a ten sam film u kumpla LG czyta x2-4.Wystarczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przetestowalem sobie dzisiaj naped poprzez nero speed test i cos takiego mi wyszlo :

 

KLIK

 

Moze z ktos powiedziec czy te wynika sa dobre czy nie ?

 

Naped LG 4163B

 

Nic sie ze sprzetem nie dzieje tylko tak z ciekawosci pytam :lol:

 

Aha i czy to normalne , ze po poscie systemu na ekranie bootwania (po tym jak wylicza napedy itp) mam przy nagrywarce Ata33 ? W windzie normalnie jest ustawione Ultra DMA wiec chyba nie mam sie czym przejmowac ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czyli moja czyta nienajgorzej bo mam lepsze wyniki od twoich :lol:

1603902[/snapback]

Trudno powiedzieć kto ma lepiej bo ty testowałeś z płytką, która miała zajęte 1,91 GB ja z 4,05GB. Trzeba by chyba porównać z podobną "wielkością" dysku. Nie wiem niech ktoś się wypowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dalej nie wiem co kupic.... powtarzam, do wyboru mam:

 

Pioneer DVR-110D (ma ATA100 -wiem ze niewiele wnosi ale jednak i ponoc ma funkcje wyciszania....)

 

BenQ DW1640 (jest chyba najszybsza)

 

LG GSA-4163B (najwiecej o niej opini dobrych)

 

 

Czy jest juz gdzies test tego Pionka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziekuje za konkretna odpowiedz, czyli pozostali w grze:

 

Pioneer DVR-110D (ma ATA100 -wiem ze niewiele wnosi ale jednak i ponoc ma funkcje wyciszania....)

 

BenQ DW1640 (jest chyba najszybsza)

 

Teraz prosze o roztrzygniecie w sprawie tego, czy BenQ jest bardzo glosne, bo Pionek wiem juz ze ponoc cichutki, to tez ma dla mnie jakies znaczenie.... ale juz drugorzedne, jesli BenQ jest w miare ciche to ja wezme, ale slyszalem wlasnie ze szumi... czy to prawda??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziekuje za konkretna odpowiedz, czyli pozostali w grze:

 

Pioneer DVR-110D (ma ATA100 -wiem ze niewiele wnosi ale jednak i ponoc ma funkcje wyciszania....)

 

BenQ DW1640 (jest chyba najszybsza)

 

Teraz prosze o roztrzygniecie w sprawie tego, czy BenQ jest bardzo glosne, bo Pionek wiem juz ze ponoc cichutki, to tez ma dla mnie jakies znaczenie.... ale juz drugorzedne, jesli BenQ jest w miare ciche to ja wezme, ale slyszalem wlasnie ze szumi... czy to prawda??

1604734[/snapback]

szumi ciut bardziej tylko dlatego ze jest najszybszy (nie sam od siebie)

 

zawsze przeciez mozna uzywac progsu do zwalniania płytek np do poziomu 4163B-wtedy hałas generowany jest identyczny

Edytowane przez bartezjusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jednak bym postawil na cisze, ten tryb w pioneerze jest rewelacyjny, nie musisz sie bawic programem do spowalniania (jak wczesniej mialem co innego to bylo to uciazliwe ale czegoz sie nie robi dla ciszy) a nawet jesli jest wolniejsza.... to o ile? chyba nawet niezauwazalnie a zreszta przy wypalaniu jak i odczytywaniu kilka sek cie nie zbawi, zreszta czesto z napedu sie nie korzysta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cmsydney, chodzi wlasnie mi o to, ze w sumie teraz jak na to tak patrze, to bartezjusz ma racje, BenQ oferuje najlepsze parametry, szybkosc i jakosc zapisu (bo to Plextor jest), a jesli chodzi o cisze to jest ona dla mnie bardzo wazna, ale kupuje rowniez naped DvD, zeby moc powniej przegrywac w locie, wiec na nim sie skupie zeby byl cichy, a podczas nagrywania mi na ciszy nie zalezy, tylko np podczas grania, sluchania muzyki, ogladania filmow Dvd zwlaszcza.... wiec cichy naped bedzie mi potrzebny :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...