Skocz do zawartości
lordmistrzbobek

Jaka nagrywarka DVD z obecnych na rynku jest najlepsza?

Rekomendowane odpowiedzi

podczas ostwarzania filmu divx, dvd , muzy itp itd kazdy naped jest cichy bo kreci max 4x

 

predkosc odczytu zrzutów iso itp, rip shrinkiem - to juz inna kwestia

 

mozna naprawde urwac kilka minut przy szybszym napędzie przy dvd ripie a ze głosniej - no cóż (zawsze mozna go spowolnic do wolniejszego a zaraz cichszego napedu ) a na odwrót to juz nie bardzo sie da :D

Edytowane przez bartezjusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z plytami dvd to normalka choc te co kreca 8x juz slyhac. ale z cd to juz jest tragedia, jak sie rozkreci to zwariowac mozna, chociazby podczas sluchania mp3 badz filmu z cd

ze swojego doswiadczenia z tymi programami do spowalniania roznie bywa, trzeba trafic na dobry model/marke. z jednymi dziala idealnie, z innymi jest tak ze jak zablokujesz cd lub dvd to to drugie juz nie dziala (ja tak mialem na swojej starej dvdrw), a z innymi jest jeszcze tak ze nie ma nic do wyboru, tak wiec jesli masz zamiar uzywac takiego softu to sie najpierw upewnij czy poprawnie wspolpracuje z napedem ktory kupisz

z pioneerem nie masz tego problemu tylko wiesz ja nagrywam z predkoscia max 4x dvd oraz 16x cd i nawet nie patrze na czas nagrywania bo za czesto tej operacji nie wykonuje

Edytowane przez cmsydney

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech się nikt nie obraża ale co do głośności to chyba strasznie przesadzacie. Przecież czytnik nie hałasuje jak odrzutowiec; przy graniu, oglądaniu filmu czy słuchaniu muzyki dzwięk z głośników zagłusza pracę czytnika.

Nigdy przy zakupie nagrywary nie przyszło by mi na myśl sugerować się głośnością pracy; to nie jest taki ważny parametr. Inaczej sprawa wygląda przy dysku czy wiatrkakach bo one pracują non-stop.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@apofiss Ty masz cichą spaware to uważasz że ludzie przesadzają ale taki napęd potrafi nie tylko szumieć ale też stukać, piszczeć itp. wiesz jakie denerwujące jest takie popiskiwanie pi..pi..pi..pi tak z częstotliwością 1,5-2 piknięcia na sekundę?

Oczywiście nie wiesz bo byś sie nie dziwił. :)

Nie ma mowy o komfortowym ogladaniu filmów, no chyba że vol na max.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale taki napęd potrafi nie tylko szumieć ale też stukać, piszczeć itp. wiesz jakie denerwujące jest takie popiskiwanie pi..pi..pi..pi tak z częstotliwością 1,5-2 piknięcia na sekundę?

 

1605944[/snapback]

no ale o takich napedach to nie gadamy :wink:

hałas tylko w pojeciu wyzszej predkosci obr. płyty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Decyzje juz podjalem, biore spawarke BenQ DW1640 :D wszystkim za pomoc serdecznie dziekuje, bez was pewnie skonczylbym z NEC'em.... Teraz pozostalo jeszcze mi kilka watpliwosci:

 

1. Czym sie rozni wesja BOX od bulk i czy warto brac boxa? (czy jest czarny box?)

2. czy warto rozszerzac gware do 36m-c bo ponoc BenQ daje taka mozliwosc za 25zl chyba....

3. Nie wiecie gdzie mozna ja kupic we w miare przystepnej cenie, ale zalezy mi tez zeby sklep byl w miare zaufany... nie chce pozniej problemow.. albo nie znacie sklepu, albo e-sklepu w woj. slaskim gdzie moge taki sprzet sobie sprawic, bo Proline nie ma BenQ :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jest z awaryjnością BenQ DW1640? Nadal waham się między LG a BenQ, LG ma dobrą gwarancję ale jak by BenQ miało chodzić kilka lat bez problemu to co mi po gwarancji? Teraz mam CD-RW BenQ i od 2 lat śmiga bez problemu tylko ostatnio zaczeła byc strasznie głośna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo wielkie dzieki wszystkim, ktorzy doradzili mi BenQ DW1640 - zamowilem we wtorek u mnie w miescie za 177zl (to chyba nie drogo, na necie idzie dostac troche taniej, ale + koszta przesylki wyjdzie podobnie), a u mnie zamowilem wzaufanym sklepie, sprzedawca pytal mnie z zadziwieniem dlaczego BenQ, troche mnie juz zna i zawsze pyta... :D powiedzialem mu ze wiem z zaufanego zrodla, ze jest najlepsza i ze jest to Plextor 740 w rzeczywistosci... on patrzyl na mnie z niedowierzaniem... dzis kupilem nowego CHIPA jest tam wielki test nagrywarek DVD i zgadnijcie jaka zajela 1 miejsce? oczywiscie BenQ DW1640 i w dodatku jest wzmianka o tym, ze Plextor nawiazal wspolprace z BenQ i ze to sa blizniacze urzadzenia (DW1640 i PX-740A). Jutro najpozniej ide po odbior nagrywarki, teraz jestem przekonany iz bede w 100% zadowolony, w dodatku pokaze CHIPA mojemu sprzedawcy i powiem "a nie mowilem" ;p Ciesze sie takze ze zamowilem za 177zl, bo z pewnoscia po wygraniu tego testu i jeszcze niejednego zapewne cena podskoczy, zwlaszcza ze w CHIPIE pisze ze cena ok. 230zl :P Co ciekawe wedlug tego testu BenQ jest nawet lepszy od samego Plextora, co rzekomo jest zasluga lepszego Firmwaru, martwi mnie jedynie iz napisali ze BenQ nie radzi sobie z klonowaniem plyt zabezpieczonych nowym SafeDiskiem 2.9 oraz ze nie nagrywa plyt DVD-RAM - myslicie ze z oboma tymi wadami poradzi sobie kiedys aktualizacja firmwaru, ktory z tego co czytalem i patrzylem w przypadku BenQ jest dosc czesto aktualizowany (co jest rowniez wielka zaleta nagrywarki...)

 

Jednym slowem jeszcze raz bardzo dziekuje za wspaniala rade i nakierowanie, czytalem jeszcze kilka testow i opini poza formu oraz studiowalem paramerty, ale to wam zawdzieczam wybor, poniewaz wy nakierowaliscie mnie na ten produkt, jak bede mial juz sprzet, to postaram sie napisac jak sie sprawuje... a teraz moge polecic wszystkim BenQ DW1640 w koncu to PLEXTOR - teraz juz wiem na pewno :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez zamizam z kilka dni kupic "spawarke" i mam dylemat między NEC 3540A czy BENQ DW 1640 ?? mam nowego chipa i tam faktycznie wygrał benq i pisza ze tyle tych niezawodnych funkcji ma te pozycjionowanie lasera i wgołe ze to Plextor i teraz nie wiem.... cena nie gra roli tak bardzo ale z tego co wiem to benq nie czyta DVD-R DL :(

 

 

edit:

---------------------------------------------------------

 

zobaczcie co znalazłem na cdrinfo.pl

 

Dołączona grafika

 

z tego wynika ze nie nagrywa DVD+R/RW a przeciez to podstawa ;/ ee.... chyba wezne jadnak NECA

 

edit:

---------------------------------------------------------

jeszcze parzy wałek wg. Chipa Benq bez problemu obsługuje DVD+R/RW 8x

 

ja nie czaje tego ..... kurde jestem napalony na te 2 nagrywarki NEC albo BENQ i teraz nie wiem którą wybrac .... ;/ BENQ wygrał test w tym miesiacy misiac temu wygral NEC niby BENQ to "PLEXTOR" a gorszy był by od NECA ? ;/ eeeeeeeeeee POMOCY

Edytowane przez masterdomin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no własnie ja tez sie czaje na tego NECA ale sam mówisz ze chciałes benqa ja akurat mam dostep do kazdego sprzetu i dlatego pytam sugerowałem sie ze benq wygrał w tescie w chipie teraz no i ma czesci plextora ! bo wsumie to plextor a plexotry to najelprza firma

i nie wiem co kupic ;/ wrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze się wtrące, to od niedawna czaje się na nagrywareczke HP MODEL DVD640i(bk). Nie wiem jak z awaryjnością i wogóle, ale ma bardzo fajny bajer. Wypala nadruk na płycie. Potrzebne do tego są specjalne płyty, które nie są naprawde drogie. Jest też taka nagrywarka benq ale nie wiem jak cena, moze nawet wspominaliście o niej tylko nie czytałem wszystkich postów. Hp kosztuje około 270 zeta. Masz tu linka na allegro : http://allegro.pl/show_item.php?item=60542374

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

BenQ 1640 :] Najnowszy Bios z Solid Burn, wszystko działa bardzo ładnie, cichutka nagrywarka, i obsługuje DVD+/RW zresztą wszystko widać na obrazku :] Pozdrawiam i Polecam...

 

PS.Jak ktoś wie jak przerobić VCD na DVD z głosem(bo wszystko robie ale nie mam głosu w DVD-lab PRo) proszę o kontakt GG:4474655 mail: dudek89@poczta.fm

 

@PB782

LG był 4

 

http://rankingi.chip.pl/ranking_16682.html...t_s=MP&&tt_id=6

Edytowane przez Dudek89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzis albo w poniedzialek powinienem miec BenQ DW1640, a obsluguje ona DvD+R/RW tylko trzeba wgrac najnowszego firmwara i na pewno jest najszybsza, co potwierdzi wiekszosc osob znajacych sie na rzeczy, fakt w Chipie troche zamieszali, bo wg mnie powinno byc tak:

 

1 BenQ /Plextor

2 NEC (ale ludzie mowia ze padaja)

3 LG

4 Lite On

 

W poniedzialek bede najpozniej mial spaware to we wtorek/srode napisze jakie pierwsze wrazenia, ale kolega Dudek89 chyba juz rozwial wszelkie watploiwosci nieprawdaz? :D

 

A Lite On wcale w tescie CHIPA nie byl 3 teraz tak patrze, tylko zajal miejsce od 3-5 wraz z LG i Sony na rowni, a miejsce 3 w tabelce wynikalo z tego iz ma lepszy stosunek jakosc/cena niz dwie pozostale....... Faktycznie zanizyl CHIP mozliwosci NECa, ale bycmoze trafili jakis nienajlepszy egzemplarz...

Edytowane przez Lucas86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość freddy9

Dlaczego w tym teście nagrywarek w CHIPie nie uwzględnili Pioneer'a ?? Z tego co dotychczas znalazlem w necie to modele 108 i 109 cieszą się dobrą opinią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzis albo w poniedzialek powinienem miec BenQ DW1640, a obsluguje ona DvD+R/RW tylko trzeba wgrac najnowszego firmwara i na pewno jest najszybsza, co potwierdzi wiekszosc osob znajacych sie na rzeczy, fakt w Chipie troche zamieszali, bo wg mnie powinno byc tak:

 

1 BenQ /Plextor

2 NEC (ale ludzie mowia ze padaja)

3 LG

4 Lite On

 

1613310[/snapback]

Cóż widzę że kolega zna się na rzeczy :), a tak na poważnie to również zgadzam się, że kolejność powinna być jak powyżej - to że Liteon wyprzedził w tym teście LG to jakiś śmiech na sali (biorąc pod uwagę głośność i jakość zapisu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż widzę że kolega zna się na rzeczy :), a tak na poważnie to również zgadzam się, że kolejność powinna być jak powyżej - to że Liteon wyprzedził w tym teście LG to jakiś śmiech na sali (biorąc pod uwagę głośność i jakość zapisu).

1613488[/snapback]

w zadnym wypadku nec nie jest w niczym lepszy od lg- ustepuje mu i to bardzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość freddy9

Podczepie się do tematu o nagrywarkach.

 

Zainstalowałem Kprobe odpalam, a tu na ulamek sekundy pojawia sie logo kprobe i ... pyk.... caly komputer sie restartuje.

 

Szukalem w necie na ten temat, ale sa rozne opinie. Np. ze to problem z kartą Ati, ale ja mam najnowesze Catalysty.

Albo że to powoduje Nforce "to nie jest zalecane jest instalowanie sterownika IDE SW", ale co to ma byc? stery do plyty musze odinstalowac?

 

Ciekawe kto jeszcze ma taki problem, a moze ktos zapoda mi jakies latwe rozwiazanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzis albo w poniedzialek powinienem miec BenQ DW1640, a obsluguje ona DvD+R/RW tylko trzeba wgrac najnowszego firmwara i na pewno jest najszybsza, co potwierdzi wiekszosc osob znajacych sie na rzeczy

widze ze chyba ktos puscil niezla fame (czyli bzdure) ze Benq nie obsluguje plyt DVD+r/RW wszedlem na strone producenta i w specyfikacji jest wyraznie napisane ze obsluguje te standardy, z reszta sami spojzcie: http://www.benq.pl/products/storage/?produ...=specifications i w cale nie trzeba wgrywac najnowszego firmware...

 

pomyslalem ze moze blad wiec napisalem maila do Benq-a i jakis gosc odpisal ze bez problemu obsluguje i ze teraz nie ma nagrywarek ktore nie obsluguja tego fromatu... zeby sie upewnic odwiedzilem jeszcze znajomego w kafejce internetowej gdzie ma kilka nagrywarek Benq-a i nagralem 2 plytki DVD+r predkoscia 8x i wszystko dziala... Wiec teraz nic tylko opieprzyc kogos za pisanie takich bzdur... noo chyba ze ktos napisal niezbyt jasno tzn. ze mial problemy a nie ze nie nagrywa...

 

a zainteresowalem sie tym poniewaz sam zastanawiam sie nadal nad kupnem nagrywarki i waham sie miedzy NEC a BENQ, w BENQ teraz jedynym minusem dla mnie jest ta gwarancja poniewaz gdybym mial wysylac to pewnie bedzie trzeba z miesiac czekac a tak to by w sklepie mi zapewne wymienili na zastepcza albo i na nowa... ale skoro ma byc lepsza... jeheh

 

Pozdro

Edytowane przez Szpakos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 3 miejscu był SOHW-1693S ale to nie żadna ściema takie cos znalazłem na stronie ! a wg. cdrinfo.pl BENQ WD1640 w testach jest na ostatnim miescu ;/ porypane to wszytko jak jednak sie zdecywodałem na NECA ! bo jak dla mnie to najleprza i najparzadniejsza marka ! moze i BENQ jest szybszy ale NEC pochodzi dłużej ! wg mnie leprza marka to tylko PLEXTOR wiec mój wygór padł na ND-3540a sam go kumplom polecałem wiec i sobie wezne jak widze jak u nich śmiga to aż miło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...