Skocz do zawartości
lordmistrzbobek

Jaka nagrywarka DVD z obecnych na rynku jest najlepsza?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość freddy9

Zainstalowałem Kprobe odpalam, a tu na ulamek sekundy pojawia sie logo kprobe i ... pyk....  caly komputer sie restartuje.

Chyna znalazłem już jakiś trop, bo jak uruchomiłem komputer w Safe mode to Kprobe się uruchomił!

 

Tylko że był zaznaczony tryb SPTI. A pewnie jak normalnie startuje winda to defaultowo jest tryb ASPI i właśnie przez niego Kprobe się wywala. Czyli teraz pozostaje mi wyczaić gdzie się zmienia tą opcję w windowsach.

 

..

A propo waszej dyskusji na temat Benq'a 1640, też drąże ten temat, i pierwszy firmware nie umożliwiał nagrywania DVDRW, ale poźniejsze już tak, i pewnie stąd te rozbieżności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde nie pomerdało tylko tak było i też zdziwko było ! no i co mam wybrac ?? NECa ND-3540A czy BENQa DW1640 chyba mój wybór padnie na NECa ciagle czytam i czytam i zmieniam zdanie....

1615999[/snapback]

Koleś nie wiem czy Ty oślepłeś? To oczywiste, że BenQ lepszy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zamowilem BenQ u mnie w miescie u mojego stalego dostawcy czesci za 177zl wiec cena moze byc, jako ze przez net mozna miec za 165-170 ale + przesylka, wiec wzialem u mnie, niestety jeszcze jej nie mam, powinna byc na poniedzialek - tak obiecal jak bylem wczoraj, co do serwisu to ja mam blisko do Zabrza (a tam jest jedyny w polsce serwis BenQ - wiec jakby co to sie wybiore) co do szybkosci i zalet, to mam pewna propozycje, niech ktos kompetentny spisze mi jak mam przetestowac ta spawarke (jakimi programami i testami), to to zrobie i zobaczymy... :)

Edytowane przez Lucas86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a pod jakim wzgledem ??bo widze tylko jeden ze na czesciach plxotra jest no i ma troche szybszy odczyt pozatym cena sie liczy Benqa moge miec za ok 200zł a Neca za 160 to różnica 40 płyt DVD !

Pod wzgledem jakosci wypalonych plyt: cdrinfo.pl; extrememhz.com; cdrlabs.com

 

Lucas86, testujesz jakosc wypalonych plyt przez Nero CD-DVD Speed, a plyt przed nagraniem przez QScan

Edytowane przez RoKFoR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może tak Pioneer 110D, niezawodny wystarczająco szybki i cichy jako jedyny nie rozkręca CD-R powyżej 40x, korekcję też ma bardzo dobrą. Dla mnie nie ma znaczenia czy płytka będzie narana troszkę szybciej czy później ważne żeby napęd czytał wszystko i nie świergolił za bardzo, pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vulcan no tak ale jakosci zapisu i korekcji nie porownuj w stosunku do BenQ DW1640.... bo samopoziomujacego lasera w Pionku tak jak w BenQ nie ma i nie bedzie pewnie jeszcze jakis czas... :D Co do glosnosci - to zawsze mozna zwolnic spaware softwerowo :P Edytowane przez Lucas86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to tzw. technologia Tilt Control, dzieki ktorej laser zawsze ustawia sie pod katem 90 stopni do nosnika, niezaleznie od drgan i mikronierownosci nosnika, co daje doskonala precyzje zapisu plyty.... Oprocz tego ta spawarka posiada jeszcze kilka innych funkcji sprawiajacych iz jest unikalna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc jakoś nie czuję wyraźnej przydatności systemu Tilt Control, raczej nie chodzę z kompem podczas nagrywania;), to żart. Mówisz unikalna nagrywarka? 20% tańsza od Pioneera 110D, więc powinienem pluć sobie teraz w brodę że jej nie kupiłem?Czy nie jest aż tak źle z moim wyborem?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość freddy9

Też nie wiem o co chodzi z tym poziomowaniem w Benq'u opracowanym przez NASA, natomiast fakty są takie że w teście nagrywarek w chipie jest napisane:

 

das citat:

Ćwiczenia korekcyjne

Każdy producent nagrywarek DVD-RW zapewnia o doskonałym i wyjątkowym systemie korekcji błędów. Jak się okazało, nie zawsze deklaracje te miały pokrycie z rzeczywistymi możliwościami....Wielkim przegranym okazały się urządzenia renomowanej firmy Plextor, które nie były w stanie ukończyć tego testu!...

..gwoli przypomnienia: Benq=Plextor.

 

 

Odnośnie Pioneera to model 110 jest lepszy niż 110D (brak możliwości nagrywania DVD-RAM). Natomiast jeszcze nie udało mi się rozpracować jak 110 ma się do modelu DVR-A09XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiec doczekalem sie, wczoraj odebralem nareszcie nowa spawarke BenQ DW1640 OF3 (czyli czarna :D ) Wczoraj nie mialem jej czasu zamontowac, doczekala sie tego dzisiaj, przy okazji wysprzatalem kompa w srodku odkurzaczem :) (jeszcze system przydaloby sie postawic na nowo :/ ) No ale do rzeczy, oto moje dotychczasowe odczucia:

 

Wykonanie:

 

Nie budzi zadnych zastrzerzen, a wrecz jest wysmienite, plastiki super, dopracowana, tacka rzeczywiscie jest czarna i uszczelniona guma.... :)

 

Halas:

 

Rzeczywiscie troche halasuje jak sie rozpedzi na maxa, ale jak sie ja spowolni to jest nieslyszalna, natomiast jesli chodzi o wkladanie plyt, to w przeciwienstwie do mojego starego CD-RW nie rozkreca plyt zaraz po wlozeniu (nie wyje) tylko delikatnie je rozkreca i jest od razu dostep do danych na plytce.

 

Szybkosc:

 

Jak na razie malo testowalem bo dopiero co ja zamontowalem, ale odczyt plyt i czas dotepu jak dla mnie jest piorunujacy, kupilem 4 plyty DvD 2x DvD-R BenQ x8 i 2x DvD+R BenQ X8 (tak pomyslalem, ze moze na krazkach tej samej firmy wypale narazie). Do tej pory wypalilem jedno DvD+R i jeszcze nie do pelna, ale zrobilem testy NeroCDSpeed i.............

 

zamieszcze je tu jak mi tylko ktos napisze jak?? bo aktualnie dodalem 1 screena ale w kiepskiej i malej jakosci, gdyz wiecej ani wiekszy sie nie zmiescil :(

 

Wieczorem i jutro wypale wiecej plyt, takze jak ktos ma jeszcze jakies pytania albo testy odnosnie tej spawary to prosze pisac.

 

Dzieki wszystkim za rade w wyborze nagrywarki na razie jest w 101% zadowolony :D

 

Dla scislosci za nagrywarke dalem 177zl w wersji bulk+soft (niestety tylko Nero Express) od razmu miala najnowszy firmware czyli BSGB (co tez sprwdzilem przed wypalaniem), narazie wypalam plytki programem Nero Ultra Edition w wersji 6.3.1.25 (czy jest juz nowasza i jaka polecacie? odmiana Ultra mi sie bardzo podoba :) )

 

Ps. wyniki sa prawie identycznie takie same jak te ktore uzyskal w linku podanym przez RoKFoR'a gosciu na forum cdrinfo.pl

 

Mam jeszcze pytanie na jakich plytkach chcecie zebym wypalil dane (mam akurat 4,5GB programow doo wypalenia) i moge jutro kupic plyte jaka sobie zyczycie i wypalic, a pozniej testnac :) Aha i jakie plyty sa najlepsze (jakiej firmy) i co lepsze DVD-R czy DVD+R? aha i jakie plyty maja dobry stosunek jakosc/cena :) sry za maly OT

post-105709-1125434902_thumb.jpg

Edytowane przez Lucas86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AnoManiac ooo juz widze ze na stronie global sa nowsze firmwary :] ale najnowszy jaki tam widze w dziale dwonload to BSKB :( nie wiem skad wziales ten BSLB ? moze jakas podpowiedz, bo link od Ciebie nie dziala mi niestety,moze jutro zadziala :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

testujcie testujcie :) ja waham sie miedzy pioneerkiem110, a benq1640, czesciej jednak mysle o tym drugim :D Mam jednak pytanie, troche lama jestem wiec nie bijcie: r9 i dl to jest to samo ? np. pionek nagrywa DVD+/-R DL , a benq zapis DVD+/-R DL: 8 x (8x DVD+R9) czy to znaczy, ze benq nie nagra w DL dvd-r9 ?

 

Pozdro

Jogi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AnoManiac ooo juz widze ze na stronie global sa nowsze firmwary :] ale najnowszy jaki tam widze w dziale dwonload to BSKB  nie wiem skad wziales ten BSLB ? moze jakas podpowiedz, bo link od Ciebie nie dziala mi niestety,moze jutro zadziala

Faktycznie link już nie działa- szkoda, ale wszystkie firmware można znaleźć choćby na stronie www.benq.pl, a dokładnie http://www.benq.pl/ServiceAndSupport/downl...duct=750&type=B na samym dole jest BSLB z 31.08.2005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko jest wał po zainstalowaniu biosa BSLB nie czyta czystych płyt mozliwe ze bios jeszcze jest niedorobiony a na BSKB wszytko super jak przedtem ! a wgrałem BSLB bo niby nowszy ale jeszcze chyba im cos sie nie udał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...