Skocz do zawartości
lordmistrzbobek

Jaka nagrywarka DVD z obecnych na rynku jest najlepsza?

Rekomendowane odpowiedzi

na esc.pl Benq DW1650-0B3 Black po 175,-

Koszta spedycji 20 zl lub 15 jesli ktos placi przelewem.

 

Jak widac gosciu z allegro zamowil sobie i wystawil, zeby byc pierwszy i zgarnac najwiecej klientów, no ale czy to mu sie uda... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TU jest (jeszcze nieskończony) test Benq 1655 - mozna powiedziec ze nie jest źle, korekcja OK, ale gorsza od 1640, zreszta wszystko jest opisane w teście.

 

@Mr.Matrin na dzien dzisiejszy wg. mnie lepszy jest Benq 1640, ale moze nowe biosy poprawia mankamenty 1650

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TU jest (jeszcze nieskończony) test Benq 1655 - mozna powiedziec ze nie jest źle, korekcja OK, ale gorsza od 1640, zreszta wszystko jest opisane w teście.

 

@Mr.Matrin na dzien dzisiejszy wg. mnie lepszy jest Benq 1640, ale moze nowe biosy poprawia mankamenty 1650

czy moze orientujesz sie kiedy w polsce pojawia sie 1655 ? bo jak widze to dopiero pojawiaja sie 1650 i to w nielicznych sklepach :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z plotek wiem, ze ma pojawic sie w sklepach pod koniec stycznia.

 

Ostatnie moje plotki sie sprawdzily, wiec jest wysokie prawdopodobienstwo, ze tym razem rowniez bedzie sie zgadzac :)

 

Jesli chcesz uzyskac info z pierwszej reki, to pisz na adres: support[malpka]benq.pl

Edytowane przez ralph03

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedługo pewnie ktoś nowy powie:

- doradzcie co wybrać ......... (tu wymienia)

- krótka piłka: czy ten napęd jest najlepszy?

- jak myslicie czy ten naped jest lepszy od tego?

:mur:

odpowiedz brzmi:

- czytaj poprzednie strony tego tematu a znajdziesz odpowiedz

- NEC

- Benq 1640

- Benq 1650

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedługo pewnie ktoś nowy powie:

- doradzcie co wybrać ......... (tu wymienia)

- krótka piłka: czy ten napęd jest najlepszy?

- jak myslicie czy ten naped jest lepszy od tego?

:mur:

odpowiedz brzmi:

- czytaj poprzednie strony tego tematu a znajdziesz odpowiedz

- NEC

- Benq 1640

- Benq 1650

Niedlugo pewnie wyjda nowe biosy ktore cos popsuja a w innych nagrywarkach cos naprawia - i oczywiscie pytanie bedzie bardzo trafne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bzdura. jesli NEC i Benq sa jak widac najlepszym wyborem to biosy innyc producentow tego nie zmienia i tyle.

 

bylem napalony na nagrywarke Lg 4167 - bo latwo dostepna, i cicha oraz dosc dobrze nagrywa ( slyszalem ze w nowym biosie cos tam poprawili) ale jak poczytalem te kilkanascie stron tego postu to mam metlik w glowie

Jedni chwala LG 4167 a inni zas nie :( - sobie nagrywam tylko na plytkach Verbatim ale czasami zdaza sie nagrac jakies plytki znajomym a oni prznosza roznego rodzaju nisniki i nie chcialbym im zwalac plytek

Teraz mysle nad Benq 1650 ale slyszalem ze pracuje jako odkurzacz ? - czy to prawda ?

 

 

W opini Benq 1650 czytalem ze lepiej radzi sobie z rocnymi zabezpieczeniami plyt - czy chodzi tu o lepsza nagrywalnosc z plikow obrazow na plyty czy zrzucaniu z plyta do pliku , czy tez odrazu kopiowaniu plyta - plyta ?

Edytowane przez Mr.Matrin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

 

Dziś mam zamiar kupić nagrywarkę i pytanko czy Benq 1640 czy 1650?? Jeżeli możecie to prosze o odpowiedź.. :rolleyes:

 

Sprzęt chcę kupić w apollo.pl a różnica w cenie za OEM to 7zł (1650 - 165zł, 1640 - 158zł).

 

Po czytaniu tego tematu tylko te wchodzą w grę. Warto zainwestowac w nowszą, czy pozostać przy starej sprawdzonej???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat przejrzales, testy przejrzales wyciagnij wnioski i kup, to co Ci odpowiada.

 

1650 lepsze pokonywanie zabezpieczen, slabe nagrywanie smieciowych nosnikow. Byc moze nowsze firmware naprawi te niedogodnosc

 

1640 bedzie zastepowana przez nowszy model. Slabe radzenie sobie z zabezpieczeniami, duzo lepiej nagrywa smieciowe nosniki w porownaniu do 1650. Jesli bedzie wycofywany ten model, to moze byc tak, ze zbyt wiele nowych firmware nie ujrzysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm....

 

W sumie to nagrywam na przyzwoitych płytkach a na takich "śmieciach" raczej rzadziej..:) a skoro wchodzi nowy model, to i będą do niego wychodzić jakieś nowe, że tak powiem, dodatki.

 

Dzięki za odpowiedź, chyba się zecyduje na nowszy model a więc 1650. Zobaczymy jak się będzie sprawować...

Edytowane przez osmola

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rowniez biore nowy model czekam tylko az bedzie bardziej dostepna, sklepy beda konkurowac, wiec moze wyrwe jakos taniej :).

 

Mimo, ze nagrywam na smieciowych plytach. Pewnie pierwsze moje nagrania beda na tych lepszych nosnikach.

Nim zaczne kupowac wieksze ilosci tanich plytek, to zrobie sobie rozeznanie, ktore lepiej sie palą. Do tego czasu na cdrinfo lub cdrlab beda porobione scany płyt przez uzytkownikow i bede wiedzial jakich plyt unikac.

Pozniej pozostanie tylko czekac na nowy firmware :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No z czasem pewnie tak, ale 165zł to przynajmniej nie jest jakaś bardzo wygórowana cena jak na napęd co dopiero wchodzi, więc myślę, że warto..:)

Chodzi Ci o sklep apollo.pl ?

Tam nagrywarka jest ale tylko w spisie. Jeszcze nie mozna jej kupic:/ No ale masz racje cena jest bardzo dobra i wlasnie taka mi odpowiada :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci o sklep apollo.pl ?

Tam nagrywarka jest ale tylko w spisie. Jeszcze nie mozna jej kupic:/ No ale masz racje cena jest bardzo dobra i wlasnie taka mi odpowiada :)

A skąd wiesz , że w sklepie nie ma??? Kurde to lipa troche, bo kumpel mój dziś będzie w tym sklepie i by mi kupił, a jak nie to sam nie wiem. Może wezme stary model.....ech.....:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LiteON SOHW-1613S 16x + / 8x - OEM 230 zł

LiteON SOHW-1613S 16x + / 8x - BOX 250 zł

LiteON SOHW-1653S 16x + / 8x - Dual Layer OEM 260 zł

LiteON SOHW-1653S 16x + / 8x - Dual Layer BOX 270 zł

NEC DVD-RW ND-3500A 16x + / 16x - Dual Layer OEM 270 zł

Plextor PX 708A 8x + / 4x - BOX 440 zł

Plextor PX 712A 12x + / 8x - BOX 520 zł

zastanawiam się gdzie ten koleś => lordmistrzbobek takie ogromne ceny widział? :/ może się słabo orientowałem przed świętami w cenach nagrywarek ale teraz za tą kase w życiu bym nie kupił nagrywarki dvd :/ nie wiem może na śląsku tylko jest tanio.. hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skąd wiesz , że w sklepie nie ma??? Kurde to lipa troche, bo kumpel mój dziś będzie w tym sklepie i by mi kupił, a jak nie to sam nie wiem. Może wezme stary model.....ech.....:(

No wiesz zawsze moge sie mylic. Moze tylko nieprzygotowali opisu, a nagrywarke maja na stanie w co raczej watpie, po przy nagrywardze jest znaczek, ze nie ma w magazynach :)

Edytowane przez ralph03

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat przejrzales, testy przejrzales wyciagnij wnioski i kup, to co Ci odpowiada.

 

1650 lepsze pokonywanie zabezpieczen, slabe nagrywanie smieciowych nosnikow. Byc moze nowsze firmware naprawi te niedogodnosc

 

1640 bedzie zastepowana przez nowszy model. Slabe radzenie sobie z zabezpieczeniami, duzo lepiej nagrywa smieciowe nosniki w porownaniu do 1650. Jesli bedzie wycofywany ten model, to moze byc tak, ze zbyt wiele nowych firmware nie ujrzysz.

 

I to jest super podsumowanie - dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiesz zawsze moge sie mylic. Moze tylko nieprzygotowali opisu, a nagrywarke maja na stanie w co raczej watpie, po przy nagrywardze jest znaczek, ze nie ma w magazynach :)

No faktycznie w tej chwili już nie ma jej na stanie, ale jak pisałem te wczesniejsze posty to był znaczek że jest i dlatego byłem tak pozytywnie nastawiony. Kumpel w sumie do mnie nie dzwonił tak więc nie wiem czy kupił...:/

 

W niedługim czasie pewnie wszystko się wyjaśni...

Edytowane przez osmola

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się gdzie ten koleś => lordmistrzbobek takie ogromne ceny widział? :/ może się słabo orientowałem przed świętami w cenach nagrywarek ale teraz za tą kase w życiu bym nie kupił nagrywarki dvd :/ nie wiem może na śląsku tylko jest tanio.. hehe

Pozwolę sobie zauważyć, że data 2004 przy tym poście jest, wtedy to był standard ;) (dzięki ralph03, zawsze pisze poprawnie, a później mi się wydaje, że jednak inaczej jest i zmieniam:) )

 

I jeszcze bym prosił o wytłumaczenie mi w skrócie różnic między Benq 1640, a Nec ND-4450A. Bo już Neca miałem kupić, bowiem jest dostępny w sklepie gdzie cały zestaw kupuję, a Benq nie. Ale jeżeli Benq jest lepszy, to mogę gdzie indziej w sumie dokupić.

Edytowane przez afro001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwole sobie zauwazyc, ze standard piszemy z "d" na koncu :)

 

zadzior_xp mlody forumowicz, tworzy nowe watki mimo, ze juz jeden jest, dodatkowo nie patrzy na daty postow i od razu rzuca sie w oczy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem 1640 bo już dłużej nie mogłem czekać i chciałem od razu mieć dobrą nagrywarke bez czekania na nowe biosy. Jak ktos może jeszcze poczekać troche to niech lepiej kupi 1650. I do tego cena jest świetna jak za nagrywarke która jest nowością ( o ile ta cena z Apollo będzie obowiązywać ).

 

Pozatym jak mi 1640 padnie tak za pół roku to może wymienią mi na 1650. Nec padł po 4miesiącach po nagraniu 80 płytek, zobaczymy ile Beneq ze mną wytrzyma.

 

A tak apropo dziś wpadł do mnie znajomy który ma 3 letnią nagrywarke BTC z płytką która ma 2 lata (jakaś Omega sprzed lat), no i zrobiliśmy testa w nero . Powiem tylko tyle że skala na pierwszym wykresie urosła do 1000, w drugim miała coś 50 a jitter na poziomie 20% ( oj szkoda że nie zrobiłem zrzutu ). Następnie zaczeliśmy to przegrywać, Benuś się krztusił , mlaskał, mielił i wymielił. Co ciekawe kolegi BTC łatwej przegrało tą płyte niż Beneq.

Tak że wykresy swoją drogą a życie swoją

Edytowane przez raffal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Jestem posiadaczem Liteon'a SOHW-1653S.Czy to naprawdę taka zła nagrywarka ? Bo ja ciągle słyszę o niej negatywne komentarze i zaczynam się bać, że za jakiś czas będę miał problemy z odczytaniem danych na wypalonych płytakch, dlatego przymierzam się do zakupu jakiejś innej nagrywarki.Co polecacie ? Chodzi mi o to, aby nagrane płytki były wysokiej jakości,nie miał żadnych problemów z nimi po paru latach i aby cena nagrywarki była w miarę rozsądna.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie Liteon to nie są złe nagrywarki. Prawda jest taka że trzeba sobie znależć do nich płytki i potem się ich trzymać. Natomiast większość ludzi która je kupiła chce nagrywać na wszystkim. A co do znikania danych , wiesz prędej ten Lite on nie będzie ich potrafił przegrać niż płytki się uszkodzą ale wtedy kupisz nowy czytnik i wszystko będzie OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie Liteon to nie są złe nagrywarki. Prawda jest taka że trzeba sobie znależć do nich płytki i potem się ich trzymać. Natomiast większość ludzi która je kupiła chce nagrywać na wszystkim. A co do znikania danych , wiesz prędej ten Lite on nie będzie ich potrafił przegrać niż płytki się uszkodzą ale wtedy kupisz nowy czytnik i wszystko będzie OK

To trochę mnie pocieszyłeś, ale chyba i tak zmienię napęd wkrótce.Tak się zastanawiam nad Benq DW 1650...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To trochę mnie pocieszyłeś, ale chyba i tak zmienię napęd wkrótce.Tak się zastanawiam nad Benq DW 1650...

TO jest nas dwoch

ja zas posiadam Liteona 1633 przerobiona na 1653 - zauwazylem ze niestety coraz gorzej radzi sobie z plytami RW ( bledy podczas kasowania )

Tez wlasnie bede kupowal Benq1650 ( podoba mi sie w nich ze nagrywanie zawsze odbywa sie pod katem prostym - laser wzgledem plyty dzieki czemu plyty sa lepiej wypalone i trwalsze na zarysowania , starzenie sie itp)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...