Skocz do zawartości
lordmistrzbobek

Jaka nagrywarka DVD z obecnych na rynku jest najlepsza?

Rekomendowane odpowiedzi

Nie bierz pdo uwage liteonów :/ rany, iles postow wczesniej ktos spytał sie o 3 modele wartych zakupu nagrywarek i uzyskał odpowiedz.. Skoro juz nagrywasz tylko na najlepszych płytach to chociazby popularny ostatnio benq1650 raczej by Cie zadowolił, ja np nie mam wiekszych zastrzezen(cena - jakosc .. rewelacyjna ;) )

Edytowane przez Jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie organizacyjne

 

mam zamiar przykleić ten temat

czekam na opinie, jeżeli ktoś ma inną wizje rozwoju tego tematu jestem otwarty na propozycje

Wizja jest taka, ze kiedyś kilka tematow zostało odklejonych i pojawiło się to:

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=129548

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wizja jest taka, ze kiedyś kilka tematow zostało odklejonych i pojawiło się to:

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=129548

Tyle, że to, jest mocno nieaktualne. Fipa obibok raz napisał i spoczął na laurach.

Wiem, że to pracochłonne, ale takie zestawienia trzeba aktualizować. Nie wiem czy raz w miesiącu, czy raz na kwartał wystarczy, ale trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Wlasnie rezygnuje z mojej nagrywarki cd i DVD-romu bo oba urzadzenia sa na skraju wytrzymalosci i chce kupic jedno urzadzenie a mianowicie nagrywarke dvd.Jaka bedzie najlepsza nagrywarka ktora bedzie odczytywac wszystkie pytki(nawet te tanie).Cena do 200zl

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszke powieszam psy na Benq 1640 ;) .

Ale coraz częściej zdaża się, że inne dvd włącznie z nagrywarkami mają problem z odczytem tego, co Benq nagrał.

Zdaża się także, że Benq nie czyta tego co inna nagrywarka nagrała.

Liteon wypada pod tymi względami jeszcze gorzej.

Jedyną bezproblemową nagrywarką z jaką mam styczność jest LG i chyba właśnie ją bym umieślił jako nr1 na liście. (szkoda tylko, że nie mam jej w domu tylko w pracy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja posiadam LG4163B i polecilbym go kazdemu! ale.... ale właśnie, ciezko o niego. Nie narzekam (odpukac) na niego, nagral juz duzo i duzo odczytal, zero problemow.

Również miałem ten model i mi padł (pisałem wcześniej). Wymienili na nową 4167B i jest git.

 

Prawda jest taka że przy tak masowej produkcji jak teraz, zawsze może się zdażyć lepszy i gorszy model tego samego producenta. Kiedyś AMD K5 i bez radiatora mógł chodzić (nie do zdarcia :D)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak z wiarygodnoscia ale ja mam dwa napedy LG i oba chodza bardzo dobrze, szczególnie ten starszy (ma ponad 3 lata i smiga dalej jak by był nowy). Nowy czyli 4167B mam niedługo ale jak narazie spisuje sie rowniez bardzo dobrze. Jedynym jego minusem jest głosnosc podczas max obrotów - "staruszek" jest cichszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

torque8: uwierz, ze tych minusów w porownaniu do niektorych czytnikow innych producentów jest wiecej. Nie masz razcje proownania.. ni etestowałes tych nagrywarek wiec jak wiekszosc ludiz jestes zadowolony z tego co masz ;) A masz słaba nagrywarke.. porownujac do nawet tanszych mmodelli... Ale działa i nie masz problemow wiec spoko ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

torque8 ja tez mam starsze napedy LG i tez jestem z nich zadowolony. 5-letni cd-rom 52x. Wyklinany przez wszystkich, do dzisiaj czyta plyty. Wprawdzie nie tak jak w mlodosci ale radzi sobie. Nagrywarka cd-rw smiga jak za mlodu i nagrywa i czyta wszystko co sie da. Problemy sa tylko z nosnikami CD-RW o dziwnych predkosciach. Jak mnie pamiec nie myli to np. 24x ani nie czytal, ani nie nagrywal moj naped :)

Sasiadka juz 5 lat ma LG 52x. Co najwazniejsze, to jest Jej jedyny naped, a do dzisiaj kreci plytkami.

 

Co do nowszych LG, czyli juz nagrywarek DVD. To dwóch znajomych sie skarzylo. Jedne przyszedl do mnie, bo nagral sobie na plyte prace magisterską i nim sprawdzil czy sie poprawnie nagralo, to wywalil wszystkie materialy z dysku. Pozniej załamany chodzil, ze na plyta jest nie do odczytania.

 

Kolejny znajomy, ktory rowniez ma wypalare DVD firmy LG mial podbny klopot. Nagral kilka plyt swojemu koledze. Plyty niestety nie daly sie odczytac.

 

 

Ja sam mialem brac LG, wlasnie dlatego ze moje napedy LG chodzą bardzo dobrze.

Ale 2 dwa przypadki mnie zrazily do dzisiejszych wyrobów tej firmy. Dodatkowo naczytalem sie testów. Wybor padl na firme Benq i jestem zadowolony z tego zakupu :)

Gdybym mial dzisiaj kupować nagrywarke DVD, pewnie wybor padlby na Pioneera.

Edytowane przez ralph03

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dziś znalazłem coś takiego:

DVD-REC SAMSUNG SH-W163A DL SATA - wie ktoś czy to dobre ? Bo cena takiego cudactwa jest bardzo atrakcyjna i myślałem czy by się przestawić na SATA całkiem ...

(są jeszcze PLEXTOR'y PX-755SA/T3K SATA ale dwukrotnie droższe :| )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a Nec'i co wartaja? mogą konkurować z benqiem ? sa dużo tańsze a wersja chyba 4571 jest z labelflashem, na dodatek tansza od benqa bez lightscribe'a

i co lepiej wybrać ?

Ja mam i chwale. Ale nie chwale bo mam, tylko dlatego, że przed zakupem tak uważałem i wtedy była jedną z najlepszych. Ponad rok temu kupiony NEC3520 działa bez zarzutu. A na plus jest to że NEC bardzo szybko i często wydaje nowy firmware. Do tego jest wiele modowanych. Znam też b.dobrze modele 3540 i też są równie dobre, więc i nowszy 3550 nie jest na pewno gorszy choć nie wiem jak wypada w porównaniu do BenQ.

4571 jest chyba taki sam jak 3550 tylko z LabelFlash.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W całej tej burzy dorzucę moje skromne slowo na temat NEC-a. Od roku znęcam się nad ND-3520 i muszę przyznać, że żadna płytka jescze nie poszła do kosza, a chociaż używam tylko dobrych płyt to przetestowałem też na badziewiach.

Nie jest jednak tak kolorowo: 1) długi czas dostępu, 2) niska prędkość nagrwania CDR ( np. płyty x52 wypala x32) 3) minmalna prędkość nagrywania CDR x8 (płyty audio chciałbym wolniej wypiekać), 4) problemy z odczytem tanich DVD (to co u mnie jest nie do odczytania na jakiś Samsungach i LG śmiga bez zająknięcia. A NEC niby miał czytać wszystko!)

Ogólnie swietnie nadaje się do nagrywania DVD, ale do pozostałych celów wypadałoby mieć jeszcze jeden napęd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zdecydowalem kupic sobie nagrywarke DVD jakos w ciaglu najblizszych paru dni. Mam tylko problem z wybraniem bo niezbyt sledzilem to zagadnienie :/

 

Potrzebuje cos z bardzo dobra korekcja bledow, solidnym wypalaniem, dobrym rozpoznywaniem wlozonych plytek.

 

Slyszalem ze najlepsze sa NECi. Pioneery, nie wiem jak tam Sony stoi? zawsze ufalem tej firmie.

 

Co mi mozecie poradzic w rozsadnej cenie (myslalem o max 200zl)??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra wiem ze to bylo omawiane tysiac razy ale padla mi wlasnie nagrywarka DVD-RW Pioneera i oddali mi kase. Nie chce juz brac z tej firmy po raz drugi. Nie mowie ze jest zla moze po prostu trafilem na feralny model.Wiec pytanko czy brac BenQ DW1650? czy NEC ktorys model (np. ND-4550A) ? A moze Asus?

 

O Liteonie nie mysle bo nie lubie miec stresow przy wypalaniu ;) Chodzi konkretnie o nagrywarke do 150 zeta.

 

EDIT: Dobra wybralem sam BenQ 1650. Wypalilem narazie 4 DVD i 1 CD-RW. Predkosci zadawalajace. Nie zauwazylem jakis spadkow. Troszke imo jest glosna np przy ogladniu filmow ale to nie przeszkadza... Jedynie ten spadajacy poziom bufora w czasie nagrywania... Spada na jakas sekunde do 20-30% co jakis czas. .. jak narazie w niczym to nie przeszkodzilo ;) Nagrywarke na poczatek oceniam na 8/10. Mysle ze dobrze wybralem.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś jakieś przeciwskazania: NEC DVD+/-RW ND-4570A bulk black (zapis DVD-RAM) ??????

 

I jeszcze jedno, niezamierzam używać LabelFlash'a (dla mnie zbyteczny bajer) - ale ogólnie jest coś lepszego w tym modelu: NEC DVD+/-RW ND-4571A LabelFlash bulk black (gwar. 24 mies.) np. firmeware, ... czy cuś innego ... ??

 

... a może lepiej Pioneer DVD+/-RW DVR-111D bulk black

 

 

wie może ktoś jakie formaty zapisu wpsierają te firmy?? DVD-R czy DVD+R??

Edytowane przez acp___

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BenQ 1650 hmmm wszyscy go polecaja dzis przyszedl w kumputerku do firmy ale zawiodlem sie instalowalem windowsa nie powoliiii czytallll i kopiowal poliki az mnie trafialo ... :D zadziwilo mnie to ze jak jest cd w srodku kontrolka swieci caly czas nie wiem moze to denerwowac ale tez jest dobre ze wiemy ze cd jest w srodku mi to nie przeszkadza :D

 

zainstalowalem winde i odrazu zassalem nowe firware i zadkoczenie "pociska ostro" w porownaniu do poprzedniego w nero skopiowa dvd o 1 min szybciej ale spoko :D nagrywa tez dobrze

 

podsumowujac nie zrazac sie bez upgrejda oprogramowania po wyplacie biore dobie to cudo do domu zastanawiam sie nad 1655 bo brzydko pisze na cd :P hehehe

 

PS. samsungi tez mamy w firmie i nie ma z nimi problemow ale czytajac ten topic wole benqa

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka ludu!. Właśnie zastanawiam się nad zakupem wypalarki DVD. Wprawdzie DVD najprawdopodobniej za jakiś czas zostanie wyparty przez nowsze nośniki ale ceny są zachecajace no i zdałoby się troszkę poarchwizować "śmieci" z dysku a CD są już mało pojemne ;). Standardowe pytanie: jaki model wypalarki wybrać? Albo raczej jakiego producenta. Początkowo myślałem o LiteOn'ie bo mam wypalarkę CD tej firmy i dziła bez zająknięcia ale coś chyba LiteOn nie bardzo daje radę na rynku DVD (może się mylę :unsure: ).Widzę że chwalicie Benqa tutaj. Sam teraz myślę o NEC'u (ND-4570A albo ND-4571A) albo Samsungu (warto? SH-S162A) ale może jednak Benq (DW1650-0B1 albo DQ60-0B1-ten ma chyba jeszcze zapis DVD-RAM ale w sumie mało to ważne dla mnie). Ogólnie potrzebuję solidnej nagrywarki, która wypali wszystko bez błędów (nawet na tańszych płytkach) i żeby można było nagrane płyty odczytać w innych napędach (a czasami z tym są problemy :( ). Coś z dobrą korekcją błędu. Właściwie myślę że niezależnie od wyboru zrobię dobrze ale i tak lepiej się zapytać ;). Ceny do 180 zł najlepiej (zmieścić sie powinienem). Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra wiem ze to bylo omawiane tysiac razy ale padla mi wlasnie nagrywarka DVD-RW Pioneera i oddali mi kase. Nie chce juz brac z tej firmy po raz drugi. Nie mowie ze jest zla moze po prostu trafilem na feralny model.Wiec pytanko czy brac BenQ DW1650? czy NEC ktorys model (np. ND-4550A) ? A moze Asus?

 

O Liteonie nie mysle bo nie lubie miec stresow przy wypalaniu ;) Chodzi konkretnie o nagrywarke do 150 zeta.

 

EDIT: Dobra wybralem sam BenQ 1650. Wypalilem narazie 4 DVD i 1 CD-RW. Predkosci zadawalajace. Nie zauwazylem jakis spadkow. Troszke imo jest glosna np przy ogladniu filmow ale to nie przeszkadza... Jedynie ten spadajacy poziom bufora w czasie nagrywania... Spada na jakas sekunde do 20-30% co jakis czas. .. jak narazie w niczym to nie przeszkodzilo ;) Nagrywarke na poczatek oceniam na 8/10. Mysle ze dobrze wybralem.

mówisz o DVD tak?? bo chyba nie ogladasz DIVXów prosto z napędu?? toż go zamęczysz, a po co? :)

 

co do spadania to BenQ tak ma za sprawą funkcji WOPC, która jakby stale monitoruje jakość nośnika i odpowiednio ustawia moc lasera do jego jakości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...