Skocz do zawartości
lordmistrzbobek

Jaka nagrywarka DVD z obecnych na rynku jest najlepsza?

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka postów wyżej było napisane,że z pioneera 111D można zrobić 111 z obsługą RAM,ale coś mi w tym nie gra,bo nigdzie nie mogłem w necie znaleźć info na ten temat.Wie ktoś o tym coś dokładniej?

Proszę bardzo klik!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w końcu jaka nagrywarka będzie cicho nagrywałą płyty i do tego solidnie ( nie chce żądnej modować) bo się już pogubiłem.

I co do lg wszyscy mówią żę N jest nowszy a jest tańszy :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w końcu jaka nagrywarka będzie cicho nagrywałą płyty i do tego solidnie ( nie chce żądnej modować) bo się już pogubiłem.

I co do lg wszyscy mówią żę N jest nowszy a jest tańszy :blink:

NEC 4571A.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Stałem się posiadaczem Nagrywarki Pioneer 111D, zgodnie ze wskazówkami jednego z linków "przerobiłem" sobie ją na model 111L. Niestety nie siedze wcale w temacie nagrywarek i nie wiem skąd ściągnąć najnowszy firmware do tego modelu?? Co prawda znalazłem jakieś wersje do tej nagrywarki ale byłbym ogromnie wdzięczny gdyby ktoś podesłał mi linka do najnowszej wersji. Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko. Czy nagrywaka Lite-On SHM 165P6 (bez LightScribe) za 106 zeta (nówka z gwarą) jest tego warta? Wiem że Lite-On święcił triumfy przy wypalarkach CD a przy DVD coś im nie szło ale może w tej cenie to by się nawet opylało? Na LightScribe mi nie zależy tylko żeby dobrze wypalała (na nośnikach specjalnie bym nie oszczędzał, nie w tym rzecz prawda ;) ). Chcę się zapytać "siedzących w temacie" forumowiczów. Pozdro.

 

Info o tej wypalarce: Klik

Edytowane przez TrueVanDal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jako kolejny, ktory nie wie czego chce poprosze Was o zrobienie statystyki do 3 modeli dvdrw, ktore byscie polecili n00bowi, mog abyc z LS moga byc bez, ale zeby byly bezawaryjne i nie bylo koniecznosci latania do sklepu i czekania az wroci z serwisu za 2 tyg. Ci co 'obrobili' juz kilka modeli roznych firm i maj aporownania, bardzo bym prosil i pomoc. Dziekuje z gory :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LG GSA-H series. Nagrywarki b.dobre. Ja osobiscie uzywm H10N i jestem z niej bardzo zadowolony. Wypalilem na niej juz ponad 1000 plyt roznego typu i nic jej nie dolega. Moj qumpel kupil ostatnio H20L (z LightScribe) i tez jest zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jako kolejny, ktory nie wie czego chce poprosze Was o zrobienie statystyki do 3 modeli dvdrw, ktore byscie polecili n00bowi, mog abyc z LS moga byc bez, ale zeby byly bezawaryjne i nie bylo koniecznosci latania do sklepu i czekania az wroci z serwisu za 2 tyg. Ci co 'obrobili' juz kilka modeli roznych firm i maj aporownania, bardzo bym prosil i pomoc. Dziekuje z gory :)

Myślę że dla ciebie idealna bedzie LG GSA H10N. Sam mam i chodzi swietnie. 130 zl w większości sklepów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NEC 4571A.

Co do tej nagrywarki to kolega ze sklepu komputerowego mi ją odradził powiedział że ma problemy z wypalaniem płyt, a mianowicie to że inne napędy ich pużniej nie czytają. Koleś ma taką w domu i mówi że załuje tego zakupu.

Powiedział że nie polecają tego zakupu i że jest dużo zwrotów właśnie tego modelu. A jak to jest z tym pioneerem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tej nagrywarki to kolega ze sklepu komputerowego mi ją odradził powiedział że ma problemy z wypalaniem płyt, a mianowicie to że inne napędy ich pużniej nie czytają. Koleś ma taką w domu i mówi że załuje tego zakupu.

Powiedział że nie polecają tego zakupu i że jest dużo zwrotów właśnie tego modelu. A jak to jest z tym pioneerem

Pioneera mam i jestem zadowolony.Nie Spalił jeszcze żadnej płytki,a te które nagrał inne napędy czytaja bez problemu(na moim stacjonarnym DVD nie bylo problemów z żadną płytka jeszcze).Teraz wady wg. mnie ma dwie, po pierwsze jest za głośny, a po drógie za wolno rozpoznaje płytki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę kupić nagrywarke DVD do 120zł nie musi być lihght scrible , ważne by dobrze nagrywała Płyty DVD-R i DVD+R bo mam pudło płyt CZystych dvd różnych firm. PRoszę o Pomoc,

Od 3 mcy mam Benq 1650 i jest to naprawdę pożądna nagrywara, z dvd-r i dvd+r nie mam żadnych problemów a w sumie nagrywam tylko w tych standardach, za około 12-130 powinnaś ją bez problemu kupić :wink:

Co do Lg to siorka ma LG GSA-4167B i jest raczej średnia, powoli czyta płytky i jest zajebi**** głosna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę kupić nagrywarke DVD do 120zł nie musi być lihght scrible , ważne by dobrze nagrywała Płyty DVD-R i DVD+R bo mam pudło płyt CZystych dvd różnych firm. PRoszę o Pomoc,

Dorzuć dychę i za 130 zl kup LG GSA H10N. Trudno znaleźć jakąś wadę tej nagrywarki, same zalety :)

 

Edit: 4167B to nie H10N :P To tak jak porównywać GF 5800 i 6800 :)

Edytowane przez Daamain

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja stara nagrywara NEC 2500A czyta płytę DVD+R, nagraną 4,2 GB w 15 sekund, CDR w 8 sekund. Głównie chciałbym ją zmienić z powodu wg mnie wolnego czytania płytek, bo nagrywa OK. Czy dobrze robię?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się zastanawiam nad LG GSA-H10N i BenQ 1650 która lepsza ?? Ostatnia decyzja ! . Pozdrawiam

Benq test

LG test

Dezyzja nalezy do Ciebie.

Obie nagrywarki sa dobre i obie maja swoje charakterystyczne wady. W wiekszosci przypadkow Benq wystarczy zgrac nowy firmware i nowego Nero, co pozwala na wyeliminowanie odstrzalu plyt :)

Co do LG to nie wiem.

 

Oczywiscie przy nagrwaniu na dvd duza role w obu nagrywarkach odgrywa jakosc plyt. Nie liczylbym na rewelacje przy plytach firm typu hawk.

 

Ja jakos osobisice jestem na Benq. Poniewaz aktualnie jest nowy model 1670 (padaka jakby nie patrzec) i moga byc problemy z dostaniem 1650, alternatywa jest 1655. To to samo co 1650 tyle ze posiada LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuje to nagrywary DvD od LiteOna są średnie i często padają - zdecydowanie lepiej rozejrzeć się za Pioonerem, Lg czy Benqu

 

Dzięki , wybieram teraz między LG h10n a BenQ 1650 , mam czas jeszcze do piątku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki , wybieram teraz między LG h10n a BenQ 1650 , mam czas jeszcze do piątku ;)

BENQ 1650 czesto pada, niestety potem naprawiaja na sile lub daja nowy "stary naped", a LG pada zadziej a jak cos to wymieniaja odrazu na nnowy.

 

A ja i tak jestem za pionnerem 111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już mam kilka dni tego BenQ DW1650 i szczerze polecam, za taką kwote warto. Przegrałem już ponad 10 płyt verbatimów, wszystkie działają, kilka tdk - też ok, wczoraj kupiłem 3 płytki specjalnie innych firm -> 1 esperanza, 2 hawk i 3 extreme, nie musze mowic, ze wszystkie 3 sie dobrze przegraly? :D Wszystkie 3 przegrałem na 8x, przegrywało je troszke dłużej niż verby i tdk, bo ok. 13 min. Co do odczytu to jak narazie nie zdarzyło mi się, żeby czegoś nie odczytało i odczytuje zdecydowanie szybciej niż mój stary dvd-rom samsunga (no ale ten napędzik ma już swoje lata). Co do ciszy.. hmm, nie jest bardzo głośny, ale go słychać (w sumie to jakiego napędu nie słychać?:>). Jak masz jeszcze jakieś pytania to wal, a co do tacek to polecam tą z wersji oem ładniejsza wg. mnie i zaoszczedzić mozna ok. 12 zł :):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem NECa 3540 i chodził świetnie. Po roku trafiłem klienta, sprzedałem i praktycznie po kosztach kupiłem najnowszego NEC 4571A już z LabelFlash i tez śmiga bez problemów.

Używam tylko Verbatimów "-" x16.

Mam ją 2 miesiace i wypalam ok 8 do 15 płytek dvd tygodniowo (czasami pare wiecej) i jak narazie tylko ok 3 płytki poleciały do kosza, wiec moge spokojnie polecić.

W Proline sa za 139, chyba 2 lata gwarancji, sam tam kupowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...