Skocz do zawartości
lordmistrzbobek

Jaka nagrywarka DVD z obecnych na rynku jest najlepsza?

Rekomendowane odpowiedzi

Zdecydowałem się w końcu na tego benka 1655 pomimo tego że w komputroniku miała nędzne opinie( ma być wadliwa)

jak ją dostane do domu to się przekonam B-)

no właśnie, na komputroniku dużo opinii negatywnych odnośnie tej nagrywarki, chyba coś w tym jest :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie, na komputroniku dużo opinii negatywnych odnośnie tej nagrywarki, chyba coś w tym jest :?

 

Nawet w tym watku jest opisane jak czesto padajae te palniki i jaki serwis (tzn ze faja stare nagrywarki zamista nowych i naprawiaja na sile) te same opinie znajdziecie na cdrinfo, co niezmienia faktu ze bardzo dobrze wypalaja te nagrywarki - sam bym mial gduby tak nie padaly, albo chociaz serwis byl normalny. :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo prosze o pomoc. Pod koniec miesiąca kupuje nową nagrywarke i mam problem z wyborem. Lepiej <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> BenQ DW1655, Pioneer'a 111D czy NEC'a NEC 4571A? Benq podobno się sypią, a ich serwis to kanał. Pionner'owi można dodać obsługę DVD-RAM i LF, a NEC posiada już obie funkcje. Zależy mi przedewszystkim na odczycie nagranych, tanich nośników. Z informacji jakie znalazłem to pioneer jest najlepszy z owej trójki, ale czy to prawda?

 

EDIT: Interesują mnie te modele ponieważ posiadają funkcje wypalania etykiet na specjalnych nośnikach. ;)

Edytowane przez Gr3jli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polece zwykłego dw1650 -> 126 zł (oem jest ładn. od boxowego panelu:)) , mam już ponad tydzień, wypalone ponad 25 płytek, odczytuje i zapisuje mi jak narazie wszystko (nawet badziew typu extreme), jedynie do czego się mogę przyeczpić to głośność, jest b. głośny, ale nie można mieć wszystkiego :) polecam szczerze benq dw1650

Edytowane przez pentliczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo prosze o pomoc. Pod koniec miesiąca kupuje nową nagrywarke i mam problem z wyborem. Lepiej <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> BenQ DW1655, Pioneer'a 111D czy NEC'a NEC 4571A? Benq podobno się sypią, a ich serwis to kanał. Pionner'owi można dodać obsługę DVD-RAM i LF, a NEC posiada już obie funkcje. Zależy mi przedewszystkim na odczycie nagranych, tanich nośników. Z informacji jakie znalazłem to pioneer jest najlepszy z owej trójki, ale czy to prawda?

 

Kup Pioneera 111,ale bez D i przerobisz na 111L. Zreszta z labelflasha skorzystasz pewnie kilka razy na poczatku i skonczy sie kasa na plyty...Pioneer najlepiej wypala na CD, DVD jak i DVD DL. Co do kupowania plyt tzw. odpadow. Ja nie widze sensu w tym. Po 1,5zl sa zwykle Sony DVD i czego tu chciec wiecej. Jesli wypalasz dla kogos mozna i na odpadach. Dla siebie lepiej chyba zeby plyta dzialala 5 lat a nie 3 miesiace.

 

Pioneer zrobil najlepsza wypalarke CD, DVD, DVD DL w jednym. Jesli chodzi o sam zapis i odczyt z nia moze rownac sie jedynie Benq 1640.

Edytowane przez Monaro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup Pioneera 111,ale bez D i przerobisz na 111L. Zreszta z labelflasha skorzystasz pewnie kilka razy na poczatku i skonczy sie kasa na plyty...Pioneer najlepiej wypala na CD, DVD jak i DVD DL. Co do kupowania plyt tzw. odpadow. Ja nie widze sensu w tym. Po 1,5zl sa zwykle Sony DVD i czego tu chciec wiecej. Jesli wypalasz dla kogos mozna i na odpadach. Dla siebie lepiej chyba zeby plyta dzialala 5 lat a nie 3 miesiace.

 

Pioneer zrobil najlepsza wypalarke CD, DVD, DVD DL w jednym. Jesli chodzi o sam zapis i odczyt z nia moze rownac sie jedynie Benq 1640.

Wezmę jednak wersje "D", bo jest tańsza o kilka złociszy. Poza tym wszytkie pionki 111 to właściwe to samo ;) Różnica tkwi w firmware, który zaraz po zakupie zmienie. Co do płyt "odpadów" to zamieżam się przerzucić na TDK lub Verbatimy. Mam wiele płyt nagranych na datexach stąd wzmianka o odczycie g***ianych płyt ;) A z LF to jest tak: Narazie będe wypalał obrazki po stronie danych, a jak specjalne nośniki stanieją do tych 1,5zł to sobie kilka sprawie...

 

BenQ nie wezme, bo nigdzie w Poznaniu go nie ma (chyba, że byłem "spity" jak szukałem ;)), a NEC z czarnym panelem jest o 30zł droższy niż z białym :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BenQ nie wezme, bo nigdzie w Poznaniu go nie ma (chyba, że byłem "spity" jak szukałem ;)), a NEC z czarnym panelem jest o 30zł droższy niż z białym :mur:

Co do napedow Nec maja slaba korekcje bledow i to nie tylko moj 3520 a kazdy Nec.

Nie wiem jak Ty chcesz wypalac po stronie danych, bo naped nie rozpoznaje plyty gdzie skonczyl sie zapis a jak wypalisz w miejscu gdzie sa dane to juz ich naped nie odczyta...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak Ty chcesz wypalac po stronie danych, bo naped nie rozpoznaje plyty gdzie skonczyl sie zapis a jak wypalisz w miejscu gdzie sa dane to juz ich naped nie odczyta...

Z tego co mi wiadomo wystarczy markowy nośnik, zamknięta sesja i troche miejsca obok danych by wypalić jakiś obrazek ;) A o tym, że nie wolno wypalać etykiet na danych to oczywiście wiem :lol2: Skoro NEC ma słabą korekcje błędów to mu podziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak.

Wczoraj dostałem tego benka 1655 w BOXie i się dzdziwiłem.

Z tego co tu ludzie pisali to miałóa być rewelacja.

A to jest zwykła nagrywarka która nagrywa w normal tępie płyty, dobrze ale bez żadnej rewelacji liteon potrafi to samo.

Co do chałaśu to do cichych nie należy sam dzwięk wysuwania i wsuwania tacki jest doś głośny. A co do tacki to jest ona mało stabilna.

Powiem szczeże że nie wiem czy był to dobry wybur za jakieś pół roku będe mógł napisać ale w tym momęcei wydaje mi się ze pioneer był by lepszym rozwiązaniem <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no a czego się spodziewałeś? Sprawdź lepiej jaka jest jakość po nagraniu płyty, a nie prędkość jej nagrywania. Może naoliw zawiasy żeby ciszej się wysuwała klapka ;)

Edytowane przez Dru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy był to dobry wybur

Słownik byłby dobrym wyborem :wink:

Imo Benqu to poprostu niezła nagrywara w takiej cenie, oema brałem za 125 bo za boxa szkoda przepłacać ... no a tak wogóle to czego sie spodziewałes? że będzie 2x szybciej nagywał?

Co do LiteOna to się do Benqa 1650/55 nie umywa bo to padaka a co hałasu to byś dopiero zobaczył co to znaczy głosny napęd :D

Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

JA w najblizszym czasie kupie LG H10N za 99zł (promocja jakas) to potestuje ja, za takie psie pieniadze mozna kupic,

Psie jak psie, ale nagrywareczka ponoć wyczesana. Ja mam model z LS i nie narzekam (odpukać :wink:).

 

PS. Gdzie są takie promocje :o

Edytowane przez [RONIN]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

H10N ma znacznie lepszą elektronikę od modelu z LS czyli H20L. Pozornie ten z LS to wyzszy model, ale w praktyce H10N jest lepszy (no chyba że komuś zależy na LightScribe :P)

Nie wiele lepszą. Ale bynajmniej obie nie są złe. Ale wyjątki zawsze się zdarzają...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj właśnie zakupiłem LG H20L. Narazie nie miałem czasu nagrywac, ale z tego co widze to nie należy ona do najcichszych. Tacka dziwnie sie wysuwa jakby najpierw się blokowała. Mój LiteON SHOW-1673S był cichcszy. Podczas odczytu płyty w nagrywarce tak jakby coś stuka. Nie wiem czy to tylko umnie czy wszystkie tak mają.

Edytowane przez daniel89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Kupiłem sobie Neca. Wcześniej miałem litona sprzed 2 lat. Pierwsze wrażenia: jest ciut krótszy od poprzedniej nagrywarki i na pewno cichszy.

 

I teraz mam pytanko. Jak skozystać z tej opcji do wypalania grafiki? Wiem, że musze kupić odpowiednią płytkę... ale jakim softem?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...