Skocz do zawartości
lordmistrzbobek

Jaka nagrywarka DVD z obecnych na rynku jest najlepsza?

Rekomendowane odpowiedzi

Najpierw LG uwazaliscie za syf, a teraz go polecacie?? O co chodzi?

Przeciez nie tak dawno chwaliliscie BenQ, ze najlepsza itp.

 

 

Ogolnie bylem na samym poczatku nastawiony na LG(GSA-4166), ale po przeczytaniu testu na cdrlab(dostala jeden)odpuscilem.

 

Wersja H20L na cdrlab dostala ocene 4/5, wiec czy to mozliwe, ze tak nagle nagrywarka dostala taka ocene?? Podobno miala roznic sie tylko nowym sposobem oznaczenia(takie opinie slyszalem).

 

Wyjasnijcie mi prosze te zawilosci.

 

 

A moze zaczekac na nowy model LG GSA-H22L??

NOWY LG

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

H22L moze byc usprawiniona pod wzgledem korekcji danych, szybkosci zrzucania danych itd.

Tego przeciez nie napisza w parematrach technicznych.

Do tego dochodzi teoretyczne dluzszy support firmware ze strony producenta, bo palnik jest nowszy.

 

 

 

Poza tym pytam jeszce raz jak to jest naprawde z tym H20L, bo gdzies czytalem(moze tutaj), ze rozni sie tylko innym oznaczeniem, a na cdrlab dostal 4/5 pkt kiedy 4166 dostal 1/5 pkt. :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Chcę kupić nagrywareke dvd, ale po tym całym temacie mam mentlik w głowie. Swój typ mam między Pioneerem 111DBK lub Nec 4571A w kierunku tego drugiego. Niestety nie wiem jak jest miedzy tymi nagrywarkami przy odczycie powiedzmy starych Cdr troche zrysowanych, może ktoś z Was byłby wstanie wskazać mi właściwy wybór. Napęd będzie użwyany do wszytskiego. Słyszałem ze Nec ma problemy z odczytem, a raczej z korekcja CRC. Ale zato ma okładki, wiem że wystarczy w 111 przeładować FW i bedzie działać wypalanie okładek, wole zapytac doświadczonych wypalaczy.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Chcę kupić nagrywareke dvd, ale po tym całym temacie mam mentlik w głowie. Swój typ mam między Pioneerem 111DBK lub Nec 4571A w kierunku tego drugiego. Niestety nie wiem jak jest miedzy tymi nagrywarkami przy odczycie powiedzmy starych Cdr troche zrysowanych, może ktoś z Was byłby wstanie wskazać mi właściwy wybór. Napęd będzie użwyany do wszytskiego. Słyszałem ze Nec ma problemy z odczytem, a raczej z korekcja CRC. Ale zato ma okładki, wiem że wystarczy w 111 przeładować FW i bedzie działać wypalanie okładek, wole zapytac doświadczonych wypalaczy.

 

Pozdrawiam

Ja bym z miejsca wyrzucił Nec 4571A, to naprawde słaby napęd. Pamietaj ze flasciach!ac pionnera do 111L (tego co ma labelflash) tracisz gwarancję

 

Moge ci poleci dosc nowy naped w polsce Lite-ON SHM-165H6S LightScribe (niektorzy bede krzyczec ze poprzednie modele byly nieudane, ale ten jest bardzo dobry :) )

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=31862

 

Argumenty przmawiające za ta nagrywarka wraz z testami na prośbe :)

 

 

Wiec powinienes sie zastanawiac miedzy Pioneerem 111 a Lite-ON 165H6S

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja odradzam Liteona zdecydowanie.165H6S to ten sa napęd,co 165P6S,tyle,że z lightscribem.

Ostatnio dali mi nowego 165P6S na gwarancji,bo stary 832S się zaczął sypać i tu koszmarne rozczarowanie.Tragicznie wypala płyty + i -RW i to TDK i Verbatim,bardzo źle nawet -R TDK,które 832S palił idealnie.Nie pomaga zmmiana biosów.

Niby nero weryfikuje płyty,ale w K-Probe mają dużo błędów.Na szczęście super nagrywa TDK +R,których kiedyś dość dużo kupiłem i pale tylko na nich.

 

Na + w stosunku do starszych liteonów jest cichsza i w pracy i w wyjeżdżaniu tacki ,lepiej odczytuje płyty i szybciej startuje,ale nagrywa ogólnie słabo i wątpie,żeby nowe biosy coś zmieniły.

 

Pioneer jest dużo lepszy i nie pakuj sie w liteona,bo szkoda nerwów.

Może LH 18A1P będzie lepszy,ale osobiście wątpię.

Edytowane przez SR-71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tragicznie wypala płyty + i -RW i to TDK i Verbatim,bardzo źle nawet -R TDK,które 832S palił idealnie.

http://forum.cdrinfo.pl/ogolnie-o-dvd/6752...shm-165h6s.html kilka stron skanow, i testow palnika, wypala bardzo dobrze nawet na gorszych nosnikach,

 

Na jakiej podstawie sadzisz ze zle nagrywa ??

 

Porownanie korekcji (w tym plextor) http://forum.cdrinfo.pl/653485-post15.html lite on miazdzy/

Edytowane przez sbchp250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://forum.cdrinfo.pl/ogolnie-o-dvd/6752...shm-165h6s.html

 

Na jakiej podstawie sadzisz ze zle nagrywa ??

Na podstawie skanów z K-Probe,prędkości weryfikacji w nero i odzytu w staconarnych DVD.

Dla przykładu:

TDK +RW miały błedów PI maks 20-40,PIF 2-4 wypalane na 832S,na 165P6S mają PII max 200-250,PIF 9-20.I na jednej i drugiej nagrywarce były wypalane x4 i sprawdzane w K-Probe x4.

TDK -R mają PI max 150,PIF 10, a wypalone na 832S miały PI max 10.PIF 2,płyty z tego samego pudełka,palone na obu napędach x8,czytane x4.

Jedynie TDK +Rx16 wypalane przy x8 pali idealnie:PI max 7-9,PIF max 2,zresztą podobnie jak mój stary 832S.

Oolnie najgorzej jest z DVD RW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do wszystkich, którzy są zainteresowni kupnem nagrywarki.

 

Obecnie (kolejność celowa) najlepszymi palnikami są:

 

1* Benq - 1650

2* Pioneer - 111

3* LiteOn - 165H6S

 

Siedziałem trochę na forum CDRInfo ostatnio i czytałem. BenQ coraz ciężej dostać, ale litek i pionek sa ogólnodostępne. Nie kupujcie NeC'ów, ani LG. LiteOn 165P6S, to nie to samo jednak i z brakiem obsługi Lightscribe idzie także gorsza jakość nagrywania. BenQ 1655 też już nie jest rewealcyjny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O benq sie nie wypowiem, bo nie znam. Zdecydowanie najlepszy jest Pioneer.

A drugie miejsce dalbym LG H10N ktorego tak nie polecasz :) LG wzielo sie do roboty i ten model jest naprawde udany.

Trzecie dla Nec 4571A, ktorego tez odradzasz :)

Lite ON jest fajny - przez pierwsze kilka miesięcy. Generalnie po okolo roku polowa tych nagrywarek pada, wiec nie warto.

Lightscribe to w sumie bajer, wypalisz 3 plytki z fajnym napisem i zapomnisz, za duzo zachodu i czasu potrzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co w ogóle teraz, z obecnych modeli nagrywarek DVD byście polecili? Mam LG GSA 4163B stary i jary model, jestem zadowolony. Przydałaby mi się 2 nagrywarka DVD, która zastąpiłaby napęd DVD od Lite-on'a który już nie chce czytać płytek. A 2 nagrywarki DVD zawsze się przydadzą :D. Więc jaki producent/model itp? Co polecacie?

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótka piłka, jaka nagrywarka DVD do 150-160zł (im taniej tym lepiej) tak żeby starczyła na dosyć długo. Powiem tylko, że bajery typu Lightscribe czy Labelflash są mi kompletnie zbędne. Chodzi o szybkość zapisu i odczytu nawet porysowanych płytek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...