Skocz do zawartości
lordmistrzbobek

Jaka nagrywarka DVD z obecnych na rynku jest najlepsza?

Rekomendowane odpowiedzi

Do wszystkich, którzy są zainteresowni kupnem nagrywarki.

 

Obecnie (kolejność celowa) najlepszymi palnikami są:

 

1* Benq - 1650

2* Pioneer - 111

3* LiteOn - 165H6S

 

Siedziałem trochę na forum CDRInfo ostatnio i czytałem. BenQ coraz ciężej dostać, ale litek i pionek sa ogólnodostępne. Nie kupujcie NeC'ów, ani LG. LiteOn 165P6S, to nie to samo jednak i z brakiem obsługi Lightscribe idzie także gorsza jakość nagrywania. BenQ 1655 też już nie jest rewealcyjny.

Kupiłem ta trzecia. Przy wlaczaniu kompa slychac dziwne pstrykanie (trwa moze sekunde). Przy odczycie dvd pstryka co pare sekund. Narazazie DVD nagrywa dobrze, ale bufor np w alcoholu przy nagrywaniu CD spada do 0% przy 60%. Wczesniej - na starej nagrywarce, spadal do 0 pod koniec nagrywania ;/. Moj kumpel ma starszy model od mojego i tez sie tak dziwnie zachowywał. Powiedział mi "ona sobie bedzie pstrykac az gdzies po miesiacu sie wykonczy i na gwarze wymienisz sobie na nową' ... :blink: Edytowane przez Plusk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram to, co było już wcześniej powiedziane w tym temacie: obojętnie jakie byłyby zalety np. LG to i tak zawsze wszyscy chwalą LiteOna, Benq, Neca, Pioneera itp. wynalazki! Tymczasem moim zdaniem najlepsze są właśnie LG i Samsungi. Co do LG to miałem kiedyś niemiłe doświadczenia z CD, ale to było dawno - wszystkim się sypały. Teraz wszyscy polecają LG! Kumpel ma H10N i jest w pełni zadowolny - za niewielkie pieniądze ma świetny sprzęt. Jeśli chodzi o Samsunga to w ogóle jest to godna polecenia firma: mój monitor ma już 5 lat i działa bez zarzutu, podczas gdy monitory znajomych już w wieku o połowę mniejszym traciły ostrość i nie nadawały się do użycia! Mam tez dysk Samsunga, który pomimo wieku podobnego do monitora nie wydał z siebie jeszcze najmniejszego podejrzanego dźwięku! Obecnie mam także nagrywarkę Samsunga SH-W162L i aż do zeszłego miesiąca nie mogłem narzekać... Ostatnio pojawiły się jedynie problemy z wysuwającą się wirującą płytą, ale przecież jest gwarancja... Poza tym nagrywa bezbłędnie i czyta wszystko!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram to, co było już wcześniej powiedziane w tym temacie: obojętnie jakie byłyby zalety np. LG to i tak zawsze wszyscy chwalą LiteOna, Benq, Neca, Pioneera itp. wynalazki! Tymczasem moim zdaniem najlepsze są właśnie LG i Samsungi. Co do LG to miałem kiedyś niemiłe doświadczenia z CD, ale to było dawno - wszystkim się sypały. Teraz wszyscy polecają LG! Kumpel ma H10N i jest w pełni zadowolny - za niewielkie pieniądze ma świetny sprzęt. Jeśli chodzi o Samsunga to w ogóle jest to godna polecenia firma: mój monitor ma już 5 lat i działa bez zarzutu, podczas gdy monitory znajomych już w wieku o połowę mniejszym traciły ostrość i nie nadawały się do użycia! Mam tez dysk Samsunga, który pomimo wieku podobnego do monitora nie wydał z siebie jeszcze najmniejszego podejrzanego dźwięku! Obecnie mam także nagrywarkę Samsunga SH-W162L i aż do zeszłego miesiąca nie mogłem narzekać... Ostatnio pojawiły się jedynie problemy z wysuwającą się wirującą płytą, ale przecież jest gwarancja... Poza tym nagrywa bezbłędnie i czyta wszystko!

Chyba naczytałeś się za dużo PC Wold Computer :arrow: http://forum.cdrinfo.pl/showthread.php?t=6...hlight=SH-W162L

Jesli naped dla ciebie to tylko miejsce gdzie można włożyć czasami jakiś film z gazety lub oryginalną gierkę to zostań sobie przy Szajsungach albo o zgrozo LG. Ja zgrywam sporo i nagrywam też wiele dlatego zależy mi na wysokiej jakości odczyty i nagrywania nośników. Nie wyobrażam sobie, abym po roku nie mógł odczytać płytki, którą sam nagrywałem. Testy mówią same za siebie. Jaka jest jakość produkowanych obecne napędów wszyscy wiemy, dlatego nic dziwnego, że zdarzają się pady, szczególnie u LiteOn'a. Z resztą wysiadka nagrywarki nie jest taka straszna jak pad dysku. Aha, chciałem Cie jeszcze spytać o jedno, skoro od 2 lat mam mikrofalówkę Samsunga i sprawuje się świetnie, to obecnie produkowane przez Samsunga nagrywarki DVD też będą podobnej jakośći :lol2: ??

 

Edit: @Plusk, Zrób sobie test jakośći CD-DVD Speed, jeśli płytka będzie nagrana dobrze możesz na to zlać. Twój skaczący bufor może być skutkiem wielu czynników począwszy od wadliwego napędu, poprzez system a skończywszy na konfiguracji sprzętu. A skoro masz gwarancje, to się nie masz czym przejmować, w końcu trafisz na sprawny model ;)

Edytowane przez toman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)o zgrozo LG(...)

Ja jakoś napędów LG od 5 lat używam i jestem z nich zadowolony. Fakt, napędy CD-ROM były raczej słabawe, ale mój nadal działa. Nagrywarka CD-RW działa od 3 lat i nie zwaliła ani jednej płytki CD dotychczas. Napęd DVD ma świetną korekcję błędów. Od 0,5 roku mam nagrywarkę DVD od LG i jak narazie też jestem bardzo zadowolony. Więc mi nie pieprz że ich napędy są beznadziejne. Wiele osób z forum też jest zadowolonych z nich i złego słowa powiedzieć nie może.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba naczytałeś się za dużo PC Wold Computer :arrow: http://forum.cdrinfo.pl/showthread.php?t=6...hlight=SH-W162L

Jesli naped dla ciebie to tylko miejsce gdzie można włożyć czasami jakiś film z gazety lub oryginalną gierkę to zostań sobie przy Szajsungach albo o zgrozo LG. Ja zgrywam sporo i nagrywam też wiele dlatego zależy mi na wysokiej jakości odczyty i nagrywania nośników. Nie wyobrażam sobie, abym po roku nie mógł odczytać płytki, którą sam nagrywałem. Testy mówią same za siebie. Jaka jest jakość produkowanych obecne napędów wszyscy wiemy, dlatego nic dziwnego, że zdarzają się pady, szczególnie u LiteOn'a. Z resztą wysiadka nagrywarki nie jest taka straszna jak pad dysku. Aha, chciałem Cie jeszcze spytać o jedno, skoro od 2 lat mam mikrofalówkę Samsunga i sprawuje się świetnie, to obecnie produkowane przez Samsunga nagrywarki DVD też będą podobnej jakośći :lol2: ??

Po pierwsze nie czytam PC World Computer a moje opinie opieram głównie na własnych doświadczeniach i na doświadczeniach znajomych. Po drugie niestety oryginalne płyty zajmują bardzo mało miejsca na moich półkach i wiem co to znaczy download i nagrywarka pracujące 24h. Nagrywarkę Samsunga mam od ponad roku, wcześniej miałem CD-RW LG i jak na razie wszystkie wypalone tymi sprzętami płytki odtwarzają się bez problemów.

 

A co do tej mikrofalówki to chodzi mi o to, że dobra jakość nagrywarki Samsunga nie jest przypadkiem, ponieważ inne sprzęty tej firmy również są bardzo dobre. To, że monitor i dysk samsunga, które także posiadam sprawuję się świetnie pozwala sądzić, że nagrywarka będzie równie dobra... Potwierdza to moje dotychczasowe doświadczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim posłuchacie tego co napisane jest wyżej i kupicie Samsunga lub podobny wynalazek proponuję poczytać ten artykuł i to forum.Tak od siebie to bym dodał coś do tego zestawienia:

1* Benq-1650

2* Pioneer-111(Asus DRW 1608 P3S link)

3*LiteOn-165H6S

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wojtek4994: toz to herezje ;) 10% i 4pkt. karne ;)

 

Mam jak i wielu 1650.. lecz produkcji pełni benqu i jest bardzo dobra. Juz wtedy troche poczytałem o nagrywarkach, wiec konkurencja niekoniecznie byla godna uwagi... LG wypusciło w koncu niezła nagryware? Jeee ale troche pozno ale dobre i to ;) Samsung chyba wciaz sie nie bardzo liczy ale .. ok ok :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na prawdę to niewiele mnie obchodzi że ktoś się ze mnie śmieje. Wasz opinia jest tendencyjna, wszędzie trąbi się o tym, że LG i Samsungi to złom... Ja wiem swoje - przyzwyczaiłem się już do ciągłego wychwalania LiteOnów, Benq itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już ostatnio na pclabie mnie ktoś pojechał że BenQ to, BenQ tamto, a jak ja śmiałem w ogóle kupić Samsunga na sata. 10 minut, link do testu na cdrinfo z którego wynika że BenQ ma JEDYNIE ODCZYT LEPSZY od Samsunga - okazało się że cdrinfo.com to złe źródło i ja się nie znam :lol: Dajcie sobie spokój, ostatnie modele Samsungów są naprawdę dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Samsunga to monitory i dyski maja naprawdę niezłe. Szczególnie monitory- mam już drugi model samsunga, przedtem crt teraz lcd i jestem bardzo zadowolony. Mam tez dysk samsunga i nie mogę narzekać... baaa samsunga mam nawet myszkę :D Jedyne na co mogę narzekać spod stajni samsunga to nagrywarka dvd. Są problemy z nagrywaniem niektórych płyt dvd i cd-r i problem z odczytem czasami. Żałuje zmiany z mojego leciwego już lite-ona on nie miał nigdy żadnych problemów :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne na co mogę narzekać spod stajni samsunga to nagrywarka dvd. Są problemy z nagrywaniem niektórych płyt dvd i cd-r i problem z odczytem czasami. Żałuje zmiany z mojego leciwego już lite-ona on nie miał nigdy żadnych problemów :?

Jak już DVD - to DVD+R bo z tymi Samsungi świetnie współpracują. Minusami bym Samsungów nie częstował, bo z testów jasno wynika że nie tego te napędy oczekują (pewno jakby firmware poprawili to by działało lepiej... no ale cóż...).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już DVD - to DVD+R bo z tymi Samsungi świetnie współpracują. Minusami bym Samsungów nie częstował, bo z testów jasno wynika że nie tego te napędy oczekują (pewno jakby firmware poprawili to by działało lepiej... no ale cóż...).

Rozumiem żeby miała problem z płytkami z biedronki :lol: ale częstuję ja nośnikami, np. TDK i też zdarza jej się mieć problemy :angry: W każdym razie gdybym miał drugi raz wybierać nagrywarkę to wybór nie padłby na pewno na samsunga...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to wybór nie padłby na pewno na samsunga...

A ja właśnie dla SATA bym wybrał jeszcze raz Samsunga... Płyty nagrywam dla siebie, i to rzadko, więc spokojnie mogę działać na DVD+R a jak wiadomo z testów...

 

"Excellent quality in most cases. Low error counts with Plextools and smooth reading graphs with CDSpeed. Overall, very good writing quality at 16X with DVD+R media."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie dla SATA bym wybrał jeszcze raz Samsunga... Płyty nagrywam dla siebie, i to rzadko, więc spokojnie mogę działać na DVD+R a jak wiadomo z testów...

 

"Excellent quality in most cases. Low error counts with Plextools and smooth reading graphs with CDSpeed. Overall, very good writing quality at 16X with DVD+R media."

Ja również nie nagrywam płytek hurtowo, ale sporadycznie dla własnego użytku. Ale chodzi o to że jeśli chce coś nagrać to chciałbym mieć pewność że zostanie to nagrane za pierwszym razem bez błędów, a ta nagrywarka mi tego nie daje :mur: Ostatnio nawet miałem problem z odtwarzaniem nagranej samsungiem audio cd w samochodzie, ruszyło dopiero po zmianie nośnika na inny <_< z płytami dvd zdarzaja sie problemy ale żeby z cd-r to juz troche przegięcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również nie nagrywam płytek hurtowo, ale sporadycznie dla własnego użytku. Ale chodzi o to że jeśli chce coś nagrać to chciałbym mieć pewność że zostanie to nagrane za pierwszym razem bez błędów, a ta nagrywarka mi tego nie daje :mur: Ostatnio nawet miałem problem z odtwarzaniem nagranej samsungiem audio cd w samochodzie, ruszyło dopiero po zmianie nośnika na inny <_< z płytami dvd zdarzaja sie problemy ale żeby z cd-r to juz troche przegięcie.

Ty chyba masz jednego z tych wcześniejszych samsungów... Bo 182/183 są fajne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla ułatwienia dodam że w sumie wybór zawęża mi się do:

 

Samsung

LG

 

Obydwie bazują na normalnych napędach więc pewnie wskazanie faworyta nie będzie trudne:P optycznie ładniejszy jest imo samsung.

Jeśli jest coś innego na co warto zwrócić uwagę - rozważę ;]

Edytowane przez forest kila zbila

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo potrzebuje ;)

 

1 - robienie kopi bezp u klientów

2 - wolne miejsce w budzie co pozwoli mi zrobić miękkie mocowanie dla twardziela

3 - ładny gadżet ;)

 

edit: nikt nie podpowie nic więcej ?? może coś innego ?? jest pewnie jeszcze kilka innych fajnych externali

 

z mojego doświadczenia - mam u klienta supermulti zewn - to co jest dobre w lg jest i w niej:

1.względna cisza

2.to co powinno być wszędzie a np w necach/liteonach nie ma tego absolutnie ;) kulturalne wysuwanie tacki,, bez zgrzytów i bez szarpania ;)

 

samsung jest jednak ładniejszy ;)

Edytowane przez forest kila zbila

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No po takiej lekturze to mam mętlik ale zdecydawałem sie na:

*Pioneer

*Asus

 

Teraz która wybrać ? Dodam że nie nagrywam masowo ale licze na długi żywot sprzętu.Czarny kolor musi być :] dbam o wygląd mojej dzieciny(czyt. komputera). Cena do 150zł. Cisza też będzie fajnym atutem bo zwracam na to uwage. W budzie mam raczej wszystko wyciszone jak sie tylko da. Licze na dobrą rade i bo jak coś bedzię nie działać to będziesz Mnie miał na sumieniu :D. Nagrywarke kupie po świętach bo pewnie teraz ceny rosną jak szalone a ja pieniędzy nie znajduje na ulicy. ;)

Edytowane przez MeDAN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chciałbym zasięgnąć od was rady jaką nagrywarkę DVD kupić do 150zł ? zastanawiam się nad

Samsungiem SH-S182D(tak przy okazji czym się różni samsung SH-S182D od SH-S182M poza LightScribe i która jest lepsza),

asusem (nie mam konkretnego modelu)

i chyba Pioneer DVD+/-RW DVR-111

zależy mi przede wszystkim na dobrym odczycie i dobrej jakości nagrywania no i oczywiście na jak najmniejszej awaryjności

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsunga do Pionnera nie ma co nawet porównywać, nie sięga mu nawet do pięt. Bierz tego Pionnera, ew. Asus DRW-1608P3S i przerobić na Pionnera (http://www.cdrlab.pl/article_strona_3320_1...m+wst%EApu.html)

Edytowane przez YogiCK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam do wyboru kupno 3 nagrywarek GSA-H12L , GSA-H12N i GSA-H22L i tu moje pytanie ktora jest najlepsza. Znaczy w osiagach najlepsza wydaje sie H12l i H12N ale raz ze nie ma komentarzy w necie uzytkownikow tych nagrywarek to jeszcze nie udalo mi sie stwierdzic czym one sie w zasadzie roznia. Opis H22L jest dosyc dobry. Prosze pomozcie :)

Edytowane przez Bull_Byk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...