Skocz do zawartości
lordmistrzbobek

Jaka nagrywarka DVD z obecnych na rynku jest najlepsza?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Ja również używam tego LG'ka co mój przedmówca. Jestem bardzo zadowolony... bezproblemowo nagrywam mi plytki dvd i cd.. nie wazne czy + czy - czy wielokrotnego zapisu, czy nie. Pracuje cicho. Mam ją okolo 6 m-c.

 

Szem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam 2 pytania co do LG

1) Czy obsługuje overburning?

2) W nero można włączyć skrócony lead out co może dać koło dodatkowych 12 mb. Czy przy nagrywaniu DVD działa to tak samo?

1419256[/snapback]

Powiem tak:

 

odp 1. Nagrywalem plytke DVD (bios nagrywarki A104) gdzie ilosc danych byla wieksza niz pojemnoisc plytki (niepamietam ile, uzywalem nero 6 ultra edition 6.6.0.6) i nero samo zaproponowalo tryb overburning aby moc zapisac wszystko (plytki TDK) i poszlo bez problemu.

 

Szem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nec jest ponoć głośny. Nie wiem bo nie słyszałem. Mój kolega, właściciej Lite-On 1673s twierdził, że jest ona cicha. Ja w końcu zdecydowałem się na LG i jeśli ten Lite-on był cichy to mój LG jest bezgłośny.

 

Nagrywarkę mam 2 dni, ale nagrałem już 5 dvd i kilka cd. Jesli chodzi o dvd to nagrywałem na Platinum i Titanum i ok.

 

W sumie to miałem wątpliwości co do LG, ale jeśli chodzi o padalność sprzętu to wszystko ma taką samą szansę paść. Zajrzyj na komputronik.pl tam ta nagrywarka dostała najwięcej pozytywów. Dostała też Chip Power.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam BENQ 1620. Przed zakupem testowałem kilka nagrywarek i ta nagrywała z najmniejszą ilością błędów, szczególnie niski jitter. Mam ją od kilku miesięcy i jestem bardzo zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nec jest ponoć głośny. Nie wiem bo nie słyszałem. Mój kolega, właściciej Lite-On 1673s twierdził, że jest ona cicha. Ja w końcu zdecydowałem się na LG i jeśli ten Lite-on był cichy to mój LG jest bezgłośny.

1422944[/snapback]

Very sorry, ale masz chyba lekko wypaczone pojęcie co do określen glosnosci. Bezglosne jest cos, co nie wydaje dziekow, pamietam o tym. Bezglosny = 0 dB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzywalem okolo roku roznych liteonow i pewnego slonecznego dnia doszedlem do wniosku ze nie mam ochoty sie wiecej meczyc z firware (zaczynalem od modelu 411S, potem 451, 811). Z kazdym byl ten sam problem - nowa partia plytek (tdk, verbatim) i [gluteus maximus] z nagrywania. Liteon ma brzydki zwyczaj nie rozwjania firware do starszych modeli. Poczytalem troche testow i wybralem neca 3520. Naped dziala o wiele ciszej i kulturalnie niz liteony i nie mam zadnego problemu z plytami tdk i verbatim. Plusem jest niska cena oraz dobra jakosc nagrywania (poprzednio nie moglem nagrywac 4x i ogladac tego na dvd sony i xboxie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to i ja się wypowiem...

 

Tak sobie czytałem ten topic i zastanawiałem się którą nagrywarę kupić. I w końcu zamówiłem (mimo że polecaliście insze) LiteONa 1673s. I póki co jestem zadowolony. Jak dla mnie sprzęt bardzo cichy (wcześniej miałem CD-R Litka - był dużo głośniejszy) Nagrałem parę płytek już. I tu mały zgrzyt...ta nagrywara nie lubi badziewnych płytek...na 4 "titaniumy (czy jakoś tak) 2 padły. Ale na markowych zamiata (i na takich i tak trzeba nagrywać). Co do CD-R - szybsza od starej CD-R. Ogólnie bym powiedział że dla mnie 9+ (gdyby nie te problemy z badziewiakami to bym 10 dał)

Dałęm za nią 219 złociszy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zakupilem NECa jak w podpisie. Oszczerstwom o głośność zadaję kłam. W porownaniu z moim TEACem jest 5x cichszy. Podczas zapisu praktycznie nieslyszalny, natomiast przy odczycie lekko szumi, ale zaznaczam iz lekko. Co do ciszy - jestem wiecej niz zadowolony. Co do zapisu nie powiem slowa bo malo co spalilem - jak narazie tylko kilka plusowych TDK ale slicznie sie pala, az milo patrzec. Jak sie wiecej nia pobawie to sie wypowiem na ten temat. Co do ceny - 215zl w Proline.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja potwierdzam poprzednia wypowiedz o ciszy. Jest naprawde bardzo dobrze. Moge powiedziec, ze jestem dosc wrażliwy na glosnosc urzadzen (mam WC i tylko dwie 120 wolnoobrotowe; jedna w zasilaczu, druga na chlodnicy skrecona na 5V) i ten NEC mi wcale nie przeszkadza. Fakt, ze potrafi sie rozpedzic przy odczycie CD, ale przeciez nikt z nas nie uzywa ciagle CD. Przy zapisie jest bardzo cichutki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Właśnie przetestowałem sobie lg 4163. Cicho, ładnie, ale jest jeden zonk. Nero doszło do 15% płytki i napisało: błąd komunikacji. Podejrzewam kabelek IDE, ale może ktoś już coś takiego miał?

 

Sprzęt jest względnie wystarczający: sempron 2k2+, a7v880, 512MB, dysk samsunga 40GB jakiś :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez pół roku pracowałem na Litku sohw 1633 i trzy miesiące na Necku a teraz jadę na Pioneerku i stwierdzam że Pioneer jest trzy razy cichszy i dwa razy lepiej i szybciej odczytuje płyty od w.w.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc. Mam takie pytanko. Czy wie ktos czy sa juz dostepne nagrywarki NEC ND-3540 i jesli ktos juz posiada to jak sie sprawuja lub NEC ND-4550A???

Edytowane przez guzi-mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, też się teraz zastanawiam nad przesiadką z TEAC starego poczciwego CD-RW na DVR-RW ;)

 

Mam do wyboru:

 

Nec 3540A

 

lub

 

Pioneer DVR-109

 

 

Pioneer podobno najlepszy, ale ciekawe jaki będzie ten nowy model nagrywarki NEC. Dobrze by było gdyby była cicha ... co mi polecacie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, też się teraz zastanawiam nad przesiadką z TEAC starego poczciwego CD-RW na DVR-RW ;)

 

Mam do wyboru:

 

Nec 3540A

 

lub

 

Pioneer DVR-109

Pioneer podobno najlepszy, ale ciekawe jaki będzie ten nowy model nagrywarki NEC. Dobrze by było gdyby była cicha ... co mi polecacie ??

1438662[/snapback]

masz 5 stron na ten temat to po jaka cholera pytasz ponownie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz 5 stron na ten temat to po jaka cholera pytasz ponownie??

1438681[/snapback]

to tak:

 

1) Zauważ że chodzi mi o model NEC-a taki jakiego nikt tutaj nie ma ! To jest raz

 

2) Po co piszesz takie durne odpowiedzi. Nie podoba się to siedź cicho. To tak samo jeżeli ktoś by się zapytał : Jaki zasilacz mam kupić ? a ja bym mu powiedził że '' nie wiem''. Właśnie ty jesteś osobą która zaśmieca forum, głupimi wypowiedziami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to tak:

 

1) Zauważ że chodzi mi o model NEC-a taki jakiego nikt tutaj nie ma ! To jest raz

 

2) Po co piszesz takie durne odpowiedzi. Nie podoba się to siedź cicho. To tak samo jeżeli ktoś by się zapytał : Jaki zasilacz mam kupić ? a ja bym mu powiedził że '' nie wiem''. Właśnie ty jesteś osobą która zaśmieca forum, głupimi wypowiedziami.

1438843[/snapback]

1. jak nikt nie ma kto kto Ci doradzi?? wiec po co pytasz???

 

2.bo lubie - z Ty lubisz zadawac bezsensowne pytania (j/w) poszukaj sobie na necie to moze znjadziesz odpowiedz i sam wyciagniesz wnioski a nie po najmniejszej lini oporu zadajesz idiotyczne pytania które swiadcza o twojej ingorancji i niczym wiecej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. jak nikt nie ma kto kto Ci doradzi?? wiec po co pytasz???

 

2.bo lubie - z Ty lubisz zadawac bezsensowne pytania (j/w) poszukaj sobie na necie to moze znjadziesz odpowiedz i sam wyciagniesz wnioski a nie po najmniejszej lini oporu zadajesz idiotyczne pytania które swiadcza o twojej ingorancji i niczym wiecej

1438927[/snapback]

Ooo, znalazł się wszechwiedzący co o nic nigdy nie pytał ... może ktoś pracuje w serwisie jakimś i testował. Pytam by się dowiedzieć !!!! A jeżeli coś tobie nie pasuje to się nie wtrącaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sobie kupiłem LG GSA-4163B BOX za 279zł mimo że mogłem mieć Lite-Ona 1673S za 239zł albo w tej samej cenie NEC 3520. Musze jeszcze wspomnieć że przejżałem mase testów zanim sie zdecydowałem gdyz wcześniej mój stosunek do LG był bardzo zły.

LG kiedyś może nie robił wspaniałych napędów ale teraz to się zmieniło , tak samo jak Samsung robi teraz dobre o ile nie bardzo dobre dyski.

Co do LG to nagrałem juz ok 40 płytek DVD i wszystkie dobrze mimo że ciągle jade na firmware A101.

O LiteOnach moge napisać tyle że dużo moich znajomych ich ma i każdemu chodzą dobrze i nie psują się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja, zgadzam się z powyższym wypowiedzeniem 100%!

po prostu KIDYŚ za czasów cdrw LG nie pokazywało jakości, a wręcz sobie robiło tyły słabymi nośnikami; teraz w czasach DVDRW się to diametralnie zmieniło. Z czystym sumieniem polecam ten sprzęt, bo jest jeden z najlepszych jakościowo!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...