Skocz do zawartości
lordmistrzbobek

Jaka nagrywarka DVD z obecnych na rynku jest najlepsza?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szukam dobrej nagrywarki dvd ze złączem sata ! Która dobrze nagrywa , wytrzymuje dużo nagrywania, szczególnie backup:P, filmy, FOTKI:), Może być z Label Flash , ale nie musi . Co możecie polecić ?? :)

 

Witam szukam dobrej nagrywarki dvd ze złączem sata ! Która dobrze nagrywa , wytrzymuje dużo nagrywania, szczególnie backup:P, filmy, FOTKI:), Może być z Label Flash , ale nie musi . Co możecie polecić ?? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisze Wam tak:

Pale w pracy archiwum serwera codziennie 3 plytki. Uzywalem liteonow, necow, lg itp.

Plyty sie nagrywaly ale dosc czesto weryfikacja konczyla sie bledem crc.

Zmienilem nagrywarki na plextora i dziala wszystko bez problemu na tych samych nosnikach - tdk printalble matt lub verbatim printable.

W domu tez przerabialem wynalazki do czasu jak rok temu kupilem tdk nagrywarke. Byla duzo drozsza od innch ale kupilem. Dziala na niej idealnie kazda nagrana plyta rok temu. Nie ma zadnych problemow z niczym.

Plyty nagrane na tdk czy plextorze zrzucaja sie na dysk duzo szybciej niz nagrane na np. lg czy necu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hooded man

ok krotkie pytanie (moze pojawilo sie w tym 50 stronicowym watku ;) )

Czym sie rozni spalarka samsunga ver.M od ver. H (chyba H nie pamietam dokladnie)

ver M to chyba lightscribe ale nie jestem pewien...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja stawiam na Pioneera i jutro po niego jade.

ZNajomy w sklepie powiedział, że naszczęscie nie mają już pionków 111. Podobno w ogóle nie palą CDRW.

Kupiłem za to OptiArc(NEC/Sony) 7173A no i z tego co wyczytałem na cdrlabie to to kupa a nie nagrywarka jest.

Jedno jest pewne - jest cicha, nie wibruje, krótka no i dobrze radzi sobie z AudioCD. Tyle zdążyłem oblookać po prau godzinkach użytkowania. Czekam na new BIOSes

 

Ja stawiam na Pioneera i jutro po niego jade.

ZNajomy w sklepie powiedział, że naszczęscie nie mają już pionków 111. Podobno w ogóle nie palą CDRW.

Kupiłem za to OptiArc(NEC/Sony) 7173A no i z tego co wyczytałem na cdrlabie to to kupa a nie nagrywarka jest.

Jedno jest pewne - jest cicha, nie wibruje, krótka no i dobrze radzi sobie z AudioCD. Tyle zdążyłem oblookać po prau godzinkach użytkowania. Czekam na new BIOSes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten u którego kupowałem(nie mysl sobie, że wciskał - znam gościa - musiał mieć powody)

Mówisz, że się nie doczekam? No to trudno - poczekam na nową serię pionka. ma wyjść po nowym roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawdziwe benq skończyły się na 1650/1655-te nowssze to już litki czyli złom..

 

obecnie jest problem- benq to już nie to samo, nec wypuścił bubla, litka i lg nie komentuje..poza pionkiem nie ma za bardzo wyboru...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LG GSA H12L

 

czy

 

LG GSA H22L

 

ta pierwsza jest nowsza

 

:mur: _G

 

 

 

 

 

Witam!

 

H12 jest najnowsza :) Ma większą prędkośc wypalania - 18x zamiast 16x. Inny chipset. Zresztą na stronie LG ją reklamują jako nowość.

 

 

 

Sam chcę kupić tą nagrywarkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to panowie co radzicie kupic tak do 170zł, w gre wchodza sklepy internetowe... prosze o pomoc bo jestem w kropce, z gory dziekuje, bardzo zalezy mi na czasie

 

 

 

Bierz LG H12L. Ma bardzo dobre parametry i opinie. Sam się na nią namierzam po przejrzeniu modeli. Myślałem o Lite-on ale teraz to podobno szajs.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co polecacie do w cenie do 130zł - nie chce przekraczać tej ceny bo pewnie nie poczuje różnicy

dodam że dvd narywam rzadko głównie cd na dobrych jakościowo nośnikach (verbatim lub TDK)

zastanawiam sie miedzy LG lub samsungiem

aha i kolorek tylko i wyłącznie czarny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, szukam dobrej nagrywarki DVD, zaproponujcie coś z apollo.pl <_< coś do 130zł ma mi służyć długo.... :-P ma byc wytrwała :lol:

 

co wy na to?

Edytowane przez teat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, szukam dobrej nagrywarki DVD, zaproponujcie coś z apollo.pl <_< coś do 130zł ma mi służyć długo.... :-P ma byc wytrwała :lol:

 

co wy na to?

No czytałem,że NEC sa dobre :)

Jak do 130zł to świetny wybór. W tej cenie jest jeszcze LITE-ON ,ale podobno się sypią.

 

Jest jeszcze LG H12L ,ale to już grubo ponad 130zł :)

http://www.allegro.pl/search.php?string=h1...3&country=1

 

Jest jedna za 119zł

http://www.allegro.pl/item154780931_okazja...ck_nowy_gw.html

 

Ale do źródła to nie jestem pewien ;)

 

kupilem h22l mam nadzieje ze niezly wybor

Czemu akurat tę? :)

 

Ja właśnei zamówiłem H12L :P Mam nadzieję,że będize się trzymać :D

Edytowane przez SAVER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mi padl zarabany 1653s.... liteon... wszyscy mi go polecali, niedosc ze glosny jak ch.... to jeszce wcale niekatowany - wypalone przez niego jakies 20 plyt max... o ile wogole tyle.... ma 2 lata...

 

I teraz tak LightScribe Czy LabelFlash? http://www.micheldeboer.nl/flash-light/

 

I jaki model? :) myslalem nad tym pionieerkiem 111 @ nowy fw z labelflashem, ale ponoc light scribe robi wyrazne etykietki a plyty sa tansze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Che:

LightScribe jest popularniejszy, łatwiej dorwać płyty LS. Bierz tego Pionnera.

 

@SAVER, teat:

W NECach są problemy z korekcją błędów. Do 130 zł bierz Asusa DRW-1608P3S OEM i przerób go na Pionnera. Od LiteOna trzymaj się z daleka.

Edytowane przez YogiCK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Che:

LightScribe jest popularniejszy, łatwiej dorwać płyty LS. Bierz tego Pionnera.

 

@SAVER, teat:

W NECach są problemy z korekcją błędów. Do 130 zł bierz Asusa DRW-1608P3S OEM i przerób go na Pionnera. Od LiteOna trzymaj się z daleka.

 

bo?? proszę o konkrety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...