Skocz do zawartości
lordmistrzbobek

Jaka nagrywarka DVD z obecnych na rynku jest najlepsza?

Rekomendowane odpowiedzi

LiteON SOHW-1613S 16x + / 8x - OEM 230 zł

LiteON SOHW-1613S 16x + / 8x - BOX 250 zł

LiteON SOHW-1653S 16x + / 8x - Dual Layer OEM 260 zł

LiteON SOHW-1653S 16x + / 8x - Dual Layer BOX 270 zł

NEC DVD-RW ND-3500A 16x + / 16x - Dual Layer OEM 270 zł

Plextor PX 708A 8x + / 4x - BOX 440 zł

Plextor PX 712A 12x + / 8x - BOX 520 zł

Oto grupa nagrywarek DVD o których słyszałem wiele pochlebnych opinii.

Chciałbym, abyście mi pomógli wybrać jedną z nich.

Czytałem że NEC jest cichy ,dobrze koryguje błędy i jest naj -czy to prawda? Jeśli nie to napisz?

Zwracam się do użytkowników Nagrywarek DVD o to aby przedstawili sprawozdanie z działania ich sprzętu i na co zwracaliby terAZ uwagę , gdyby mieli kupić sobie nową. Jak się robi upgrade biosa poszczególnych nagrywarek. Czy się to opłaca. POMÓŻ.

Jestem tylko robaaaaaaaaakiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam ci neca 3500A w tej cenie nie ma lepszej nagrywareczki, ale jesli duzo przegrywasz lub odtwarzasz plyty CD i nie masz drugiego napedu to juz bym ci jej nie polecil bo ma ona slaba korekcje bledow jesli chodzi o CD i nie zadobrze radzi sobie z odczytem porysoanych CD, jesli chodzi o DVD to czyta wszystkie bez problemu, nawet najbardziej porysowane

moze nowy firmware rozwiazuje sprawe odczytu porysowanych CD, ale watpie, jeli ktos sie dobrze orientuje niech sie wypowie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również polecam NECa, a co do korekcji błędów na CD to moje DVD Toshiba M1712 radzi sobie gorzej znacznie niż NEC, więc aż tak tragicznie nie jest. Zresztą przy dzisiejszych cenach warto mieć oddzielny czytnik, a nie używać do tego nagrywarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, to ja już się nie odzywam ;) Ale jak dobra nagrywarka LG by nie była (w co wątpie i to bardzo) to i tak nigdy bym jej nie kupił. Wiem co się dzieje po jakimś czasie ze sprzętem LG (codziennie przebywam w sklepie komputerowym).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja tez polecam LG. Tylko dawne CD-ROMy byly slabe. Ale LG chyba sie uczy na bledach. Zreszta zauwazylem ze tutejsze dyskusje na temat sprzetu sa zawsze jednakowe. Dla porownania - jezdze Mercedesem i jak mam wytlumaczyc "napalonemu" wlascicielowi BMW ze DLA MNIE moj M jest lepszy. Dlatego go kupilem. Jak ktos napisal (Kwiecien) "Ale jak dobra nagrywarka LG by nie była (w co wątpie i to bardzo) to i tak nigdy bym jej nie kupił" to tak jakby mial BMW. A ja swiadomie nie patrzac na cene kupilem poltora miesiaca temu LG GSA-4320B i jest super. Czyta i zapisuje bezblednie wszystko a szczegolnie muze gdzie cenie precyzje. No i DVD-RAM.. A do filmow to moze byc nawet NEC - tam nie trzeba dobrej korekcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oglądasz wystawy ? ;-))

Wymieniam doświadczenia ;)

 

Najwięcej do serwisu to jest sprzętu LG wysyłane, a mało osób to kupuje bo wszystkim odradzają. Monitor to co drugi jest uszkodzony :> O cd to się nie mówi nawet ;)

 

Nie ma to jak sprzęt z USA. NIE DO ZAciach!IA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze ze przed GSA-4320B mialem 2 lata Combo GCC-4120 i tez nic zlego powiedziec nie moge. W tym nowym troche mnie drazni stosunkowo dlugi czas braku gotowosci uplywajacy po wlozeniu nosnika DVD. Trzeba si przyzwyczaic. Naped jest bardzo cichy a DVD-RAM pracuje jak jeszcze jeden HDD . Polecam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniam doświadczenia ;)

 

Najwięcej do serwisu to jest sprzętu LG wysyłane, a mało osób to kupuje bo wszystkim odradzają. Monitor to co drugi jest uszkodzony :> O cd to się nie mówi nawet ;)

 

Nie ma to jak sprzęt z USA. NIE DO <font color="#FF0000">[ciach!]</font>.

I na tej podstawie oceniasz nagrywarki? Jakie są CD LG to kazdy wie, podobnie z monitorami(te tansze modele), ale to ze padają monitory czy CD wcale nie oznacza ze mają padac nagrywarki(a te padają równie "czesto" jak nagrywarki innych producentów).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, ze stoj po drugiej stronie lady to moge sie troche wypowiedziec.

Jesli mowmi o LG to:

CD owszem padaly-czesto :)

DVD-najbardziej udany model to x12 (nie pamietam oznaczenia) choc teraz ma problemy z 2 warstwami, ale bez problemu czyta + i -

Nagrywarki CD - tutaj LG naprawde sprawuje sie niezle. Model 32 znajomego pali juz prawie 3 lata i to w znacznych ilosciach. Ja pochowalem juz 2 LiteOny :|

Nagrywarki DVD - nie moge powiedziec zlego slowa, choc malo sie tego sprzedaje DVD-RAM to nie jest argument dla klientow.

 

AWARIE i SERWIS

Napedy - jak wspomnialem wczesniej wracaly cdeki mnowstwo :(

Monitory - gwarancja door-to-door naprawde utrudnia prowadzenie jakichkolwiek statystyk przez sklep. Niemniej jednak wyznaje zasade, ze LG raz w zyciu musi serwis odwiedzic - dotlenienie czy cos :>:>

 

PS. Obecnie z DVD-RW w normalnej cenie kupilbym Pioneera 108D. Modelem 107D jestem zachwycony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwiecień,tak dla Twojej wiadomosci...najbardziej awaryjnym palnikiem dvd jest wlasnie LiteOn z ktorego jestes taki dumny :]

 

dwa tygodnie temu zdechla mi 812S,a dwa dni temu przyslali mi 1633S w ramach reklamacji :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam napęd dopiero od czwartku,ale z nagrywaniem nie mam żadnych problemów,co prawda nie mogę sprawdzć prędkości 8x dla +RW i 6x dla RW,ale co mnie trochę martwi to trochę zbyt niska prędkość odczytu nagranych DVD,oraz czas inicjalizacji po włożeniu dysku.CD tak jak moje combo GCC 4320b,działają idealnie.

Sama stylistyka....wolałbym coś w tonie mojego combo

Przychylam się do zdania na temat dawnych cd-romów LG ,mam model 8522b,i działa beznadziejnie,miałem jakiegoś aopen`a tamten można by uznać za wzorzec:jakości i staranności,....ta jedna dioda w jednym kolorze mnie denerwuje....

 

Do LiteOn'a zraziłem się widząc awarię CD-Rw i jakość jego działania :evil:

DVD LG są produkowane pod nazwą HL-DT-ST,czyli Hitachi -LG Data Storage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwiecień,tak dla Twojej wiadomosci...najbardziej awaryjnym palnikiem dvd jest wlasnie LiteOn z ktorego jestes taki dumny :]

 

dwa tygodnie temu zdechla mi 812S,a dwa dni temu przyslali mi 1633S w ramach reklamacji :]

 

A gdzie ja pisałem że jestem dumny ?? Mam ją dopiero od wczoraj i mogę powiedzieć tylko tyle że jest cicha :)

 

Co do awaryjności to nie powiedział bym, sprzedali już tego trochę i JESZCZE żadna nagrywarka DVD nie była reklamowana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...