Skocz do zawartości
krawcu

Jakie piwko pijecie/polecacie

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś obiło mi się o uszy, że żubr to to samo co specjal, ze zmienioną etykietką i nową kampanią reklamową. Czy to prawda?

Nie Żubr to pivko z Dojlid i jest na rynku od bardzo dawna ( moze nawet dłuzej jak specjal). Kompania piwowarska chce zrobic z Żubra swoje standardowe pivko i dlatego jest ostro reklamowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś pisał że miller to dobre piwo - a moim zdaniem to nawet nie jest piwo, tylko rozcieńczony roztwór chmielowy... kiedyś w CKM-ie było porównanie czeskiego budweisera i tego z hameryki... zgadnijcie na czyją korzyśc wypadło porówanie. Może będzie link jak znajdę to zapodam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja popijam Tyskie i Redsy ale prosto z lodówki :P

 

a tu DLACZEGO WARTO PIĆ PIWO:

 

- Poprawia trawienie

- Umiarkowane spożycie piwa prowadzi do zmniejszonego odkładania się tłuszczu.

- Rozsądne spożycie piwa zmniejsza ryzyko zawału serca.

- Po spożyciu piwa poziom cukru we krwi maleje, dzięki temu występuje zwiększone wydzielanie insuliny.

- Sugestie na temat anty rakowego działania piwa wypowiadali dr Protti i dr med. Hermann.

- Badania dr med. Enders'a i dr med. Hermann'a potwierdzają znaczący wpływ piwa na zahamowanie rozwoju zarazków gruźlicy.

- Uspokaja

- Zapobiega powstawaniu kamieni żółciowych i nerkowych

- Zawiera witaminy B1, B2, B6, B12, C, PP. Litr tego trunku zawiera:

  • 20% dziennej dawki witaminy B2

[*]35% witaminy B6

[*]64% witaminy PP

  • 20% dziennego zapotrzebowania dorosłego mężczyzny na potas,

[*]40% na fosfor,

[*]50% na magnez.

  • - Spora ilość kalorii

- Piwo wraz z odpowiednią dietą i odpowiednim trybem życia (wysiłek fizyczny, ćwiczenia) zapobiega: chorobom serca, układu krążenia i cukrzycy.

- Wzmaga nasz apetyt. Nieprawdą jest, że od piwa rośnie nam brzuch (mięsień piwny), ewentualnie odpowiada za to właśnie apetyt wywołany trunkiem. Dla jednych to plus, dla innych minus, w zależności od naszej tuszy.

- Witaminy z grupy B zawarte w piwie, obniżają napięcie mięśniowe, co pozwala odpocząć nerwom.

- Wypicie piwa sprzyja psychicznemu odpoczynkowi, za czym idzie doskonała skuteczność przy walce z zaburzeniami snu. Zawdzięczamy to składnikom zawartym w chmielu: humulinie i lupulinie.

 

PIWO - NA ZDROWIE!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedys tylko tyskie ale mi sie wydaje ze sie zepsulo ostatnio - ale moze to mi sie cos zmienilo nie wiem co na to reszta forumowiczow :)

 

Ostatnio Pilsner Urqell mniam :)

Z mocniejszych to Debowe,

Z sikaczy roznie ostatnio nawet lech zielony mi smakowal

 

Ale dla mnie jest jedna wazna rzecz - kazde piwo jest dobre pod warunkiem ze ma jakies 10-12 stopni :) cieplejszych nie pijam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

paulaner i franziskaner - ulubione weissbier'y

 

pilsner urquell

 

budweiser

heineken

zywiec

 

debowe mocne - szybka bania 8)

 

A ja pijem tyskie tak jak moi bracia wole wspierać polskie browary niż obcym kieszenie napychać,  

POLSKIE JEST NAJLEPSZE!!!!!!!!!

heh, :lol:

 

tyskie - wlasnosc kompanii piwowarskeij

kompania piwowarska - wlasnosc South African Breweries International (teraz SABMiller)

 

takze stary - na pewno nie napychasz "obcym kieszeni" :lol:

 

jedyne co polskie w tych "polskich markach" to receptura - reszta jest juz w wiekszosci "obca"

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warka Jasnae Pełne - ale końiecznie w butli puszkowa jest jakas dziwna

Brok Sambor - pyszne piwko które pięknie pachnie chmielem ;] ( cieżko dostać )

czasem zuberki,harnasie, tyskacze ( kiedyś bardzo bardzo czesto ), stefl-e ;],

 

ps. No i do niedawna Książ ;] ale ostatanio sie zepsuł i już z tego jest tragedia ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taki troche ot... ale ciekawostka http://www.ultrafachschaft-biertechnologie....de/bier_5.html

 

Goolman syf straszny... juz harnasia wole łyknąć... Ostatnio, jako ze mam pare kilometrów do granicy z domku w bieszczadach zasmakowałem w słowackich wyrobach czyli: Smadny Mnich (polecam) Zlaty Baźant, Dumenov (miejscowe jakies ale naprawde smakuje jak piwo z wysokiej polki) ... Carlsberga to mozna łyknąć tak, sobie jak pić sie chce.

 

UPDATE: Litewski browar o nazwie UTENOS na którego piciu zostalismy z kolegami przyłapani na ywcieczce szkolnej :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Żywiec

2. Heineken

3. Lech Pils

4. Żubr

5. Warka

6. Tyskie...się popsuło!

7. Sporadycznie Carlsberg, Faxe, pamiętam jeszcze 10,5 za czasów świetności! to było piwko, chyba pierwsze które miało kampanię reklamową na tak dużą skalę, kumpel do dziś ma rower 10,5 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...