Skocz do zawartości
Dreq

Częsty zwis Windozy zaraz po starcie systemu

Rekomendowane odpowiedzi

Taki dziwny problem mi się pojawił... Mianowicie po włączeniu komputera, podłaczeniu się

do internetu (neostrada), odpalam Crazy Browsera (przeglądarka internetowa), otwieram

którąś ze stron internetowych, na których trzeba się zalogować i po wciśnięciu pierwszego

klawisza system się zawiesza..., a w zasadzie zawiesza się klawiatura i mysz...bo system jakby

działa w tle (zegarek na tray'u tyka, dostępni na GG się wyświetlają). Nie jest to wina

używanej przeze mnie przeglądarki, bo na IE mam to samo. Jedyne co mogę zrobić to wciśnięcie

guzika reset. Czasami muszę restartować 3-4 razy komputer, czasami za pierwszym razem

zaskakuje.

Problem ten występuje tylko przy próbie wpisywania loginu lub hasła na stronie, nie występuje

przy jakimkolwiek innym użyciu klawiatury.

 

Mój system to Windows XP Pro.

Po resecie guzikiem system nie zgłasza problemów związanych z nieprawidłowym zamknięciem

systemu.

Może ktoś wie co jest grane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm ja mam bardzo podobny problem z neo tylko, ze mnie zwiesza podczas ladowania systemu :/ a co najciekawsze jak odlacze na chwilke modem (i ponownie go podlacze) system zaczyna sie ladowac dalej :|

lol?

strasznie to denerwujace :/ bo ilez mozna razy tak siegac lapa na koniec kompa po to aby wyciagnac na chwilke wtyczke od modemu :[

 

mam:win98, mysz i klawiaturke na usb (klawiatura z przejscowka na ps/2)

 

wie ktos jak z tym czyms sobie poradzic ? :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dreq - kesli masz system na NTFS'ie, to po twardym resecie winda nie zglosi Ci zadnych bladow przy odpalaniu systemu. NTFS sam bedzie sie "naprawial" w tle podczas normalnej pracy.

 

Z tego co piszesz wynika, ze uzywasz bardzo dziurawego softu. O ile mnie pamiec nie myli, to Crazy Browser jest tylko nakladka na IE i ma te same dziury co IE. Do tego GG, ktore takze jest jak szczelne sito.

 

Na Twoim miejscu zaczalbym od zmiany przegladarki. Polecam Firefox'a.

 

Istnieje takze mozliwosc, ze jakis sterownik robi problemy, ale to juz jest mniej prawdopodobne.

 

Bardzo mozliwe, ze masz na kompie jakiegos wirusa lub inne podobne stworzenie. Sprawdz system jakims antywirem i odpal AdAware.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem problemy z zwisami i restartami po starcie sysa i winny byl ram...wymienielem na markowy.. i po problemie... choc meczylem sie z tym prawie rok i wszystko wyprubowalem...Najgorsze bylo to ze jak juz komp dobrze wystartowal to byl totalnie stanilny i zaden program go nie kladl...jedynie te 2-3 krotne starty powodujace masakrowanie windowsa, krory po miesiacu byl smietnikiem...

Podobny problem mial kuzyn...prawie identyczne zachowanie kompa...mial 2 kosci ramu...i powiedzialem mu by wyjol jedna z nich... i problem minol (kosci pojedynczo dzialaly ok).

Radze pozyczyc og kumpla inny dobry i markowy ram na prube...

Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem leży raczej po stronie IE... nic mi się nie zawiesza jeśli robię inne rzeczy na kompie...

Tylko jak odpalę jakąś przeglądarkę internetową... to czasami sie zawiesza...

A programu NeoZdrady nie używam od samego początku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też obstawię w tym przypadku RAM. U mnie mniej więcej 90 % gier się wieszało, a Windows, programy (np. 3D Studio) chodziły bez zarzutu. Okazłao się, że jedna kostka RAMu padła.

 

Jeżeli chodzi o uszkodzenia RAMu, to mogą one powodować bardzo różne objawy.

 

Jeżeli tylko masz możliwość, to spróbuj pożyczyć inną kosztkę i przetestować. Może to akurat rozwiąże problem.

 

Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dreq - moze sprobuj lepszej przegladarki od IE, czy CB (w koncu to nakladka na IE i ma te same dziury). Osobiscie polecam produkty Mozilli (sam uzywam Firefox'a, Thunderbird'a i Sunbird'a), choc Opera tez nie jest zla, ale platna :/

 

Oprocz tego co bylo tu wymienione zalecam sprawdzenie napiec, szczegolnie +5V. Mialem podobne problemy, ale mie system resetowal sie przy starcie.

 

Ostatnio natknalem sie na jeszcze jedna ciekawostke. Otoz niektore tanie RAM'y sa naprawde kiepskiej jakosci i dla nich trzeba wlaczyc w BIOS'ie opcje "Memory Flexibility", czy jakos tak, bo inaczej programy testujace wala bledami, ale to juz tak OT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...