Skocz do zawartości
nadmundo

ASUS V9999 (GT,GE,LE)

Rekomendowane odpowiedzi

Mam złą nowinę dla mnie i dla wielu z was. Zadzwoniłem do pewnego sklepu aby spytać się czemu odrzucono moj zamówienia na asus 9999 gt 128 mb i powiedziano mi że asus zakończył produkcję tej karty bo im się to poprostu nie opłacało. Wjec koniec z naszymi asusami 9999 gt. Co ja mam teraz kupić. :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zakupiłem gf 6900 gt 128 mb asusa i mam pewien problem :

ponieważ kiedy robię testy 3dmarka 2005 w teście single teksturing wyskakują artefakty

( różnokolorowe kropki najczęściej czerwone  i niebieskie ) a 3dmarka 2001 do do końca nie przechodzi

( zwiecha ) i też kropki ale na ekranach przed testami NIE WIEM CO ROBIĆ PROSZĘ POMOCY !!!!!! :mur:

 

INSTALOWANE BYŁY RÓŻNE STERY A ZESTAW TO :

pł główna - gigabajta k8ns  na nforce 3

zasilacz choftec 420 w

pamięć 1gb twinmosy

 

ps we wszystkich grach jest ok z wyjątkiem dema technologicznego Nalu gdzie też były artefakty na ogonie syreny

stawiany był nowy system windy xp

1264044[/snapback]

mialem podobny problem z asusem v9999gt,tyle ze z 256MB.

po reinstalacji sys sytuacja poprawila sie,jednak nie wiele.

artefakty nie zniknely,za to pojawily sie pozniej,po dluzszej pracy karty.

karte oddalem wczoraj do wymiany,co Tobie rowniez radze.

zastanawiam sie,czy asus nie gryzie sie z twinmosami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zakupiłem gf 6900 gt 128 mb asusa i mam pewien problem :

ponieważ kiedy robię testy 3dmarka 2005 w teście single teksturing wyskakują artefakty

( różnokolorowe kropki najczęściej czerwone  i niebieskie ) a 3dmarka 2001 do do końca nie przechodzi

( zwiecha ) i też kropki ale na ekranach przed testami NIE WIEM CO ROBIĆ PROSZĘ POMOCY !!!!!! :mur:

 

INSTALOWANE BYŁY RÓŻNE STERY A ZESTAW TO :

pł główna - gigabajta k8ns  na nforce 3

zasilacz choftec 420 w

pamięć 1gb twinmosy

 

ps we wszystkich grach jest ok z wyjątkiem dema technologicznego Nalu gdzie też były artefakty na ogonie syreny

stawiany był nowy system windy xp

1264044[/snapback]

odpal jeszcze tą karte na innym kompie jak masz taką mozliwośc jeżeli dalej będą arty to rzeczywiście do reklamacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam złą nowinę dla mnie i dla wielu z was. Zadzwoniłem do pewnego sklepu aby spytać się czemu odrzucono moj zamówienia na asus 9999 gt 128 mb i powiedziano mi że asus zakończył produkcję tej karty bo im się to poprostu nie opłacało. Wjec koniec z naszymi asusami 9999 gt. Co ja mam teraz kupić. :cry:

1264111[/snapback]

zapytaj sie,czy produkuja wersje v9999gt 256MB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto mi powie gdzie jescze można kupić ASUS 9999 GT 128 mb za rozsądną cene?? Pliska. Może jakie ssklepy zagraniczne??

1264115[/snapback]

Sprobuj przeszukac serwis Skapiec. Tutaj jest za niecale 1300, ale nie wiem jak z dostepnoscia, a komputronik zeni za prawie 1500, ale trudno to nazwac rozsadna cena :/

Edytowane przez Kotul15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze: seria 7x.xx szybsza od sterow asusa 6x.xx???  Chyba w benchmarkach. Jezu co za ludzie sie tu wypowiadaja. A znasz jakies fajne czity do 3dmarka 2003?

1263778[/snapback]

alez skad! uwierz mi, tez nie gram w benchmarki. ale, przynajmniej u mnie, na sterach 70.90 od TechConnect, wszystko chodzi znacznie szybciej (wcale nie "puste fps'y") tylko wlasnie mniejsza liczba przycinek. o far cry nawet nie wspomne(tylko na serii 7x.xx dziala mi sm3.0 i hdr). a co do smart doctora to spowolnienie jest spowodowane odczytywaniem temperatur i napiec - wystarcy zaznaczyc zeby odswiezal dane co minute a nie defalutowe 5 sec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema...ostatnio zamowilem sobie silencra 5 na mojego asuska...i dalem go komplowi...a wiadomo trza przerobic molexa...noi kumpel go ucial ale nie zaizolowal kabli i je zgial...wlozylismy karte do agp podpielismy zasilanie...wlaczam kompa a tu czarny dymek...i lipa...z tego co zauwazylem to sopalil sie jakis tranzystor luz rezystor taki czarno-zolty kolo molexa....zeby sie tylko chip graficzny nie spali...co o tym sadzicie...wysylam na gwarancje zobaczymy co powiedza...icon_smile3.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto mi powie gdzie jescze można kupić ASUS 9999 GT 128 mb za rozsądną cene?? Pliska. Może jakie ssklepy zagraniczne??

1264115[/snapback]

 

Tutaj Jest za 1260zł.Zamówiłem i jutro powinienem karte mieć u siebie.Więc widocznie mają . :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

 

Dwa dni temu nie wytrzymalem i.. mimo tego ze jestem w srodku sesji postanowilem przeinstalowac system - poniewaz jak odpalalem kompa to on restartowal mi sie po pare razy zanim zaczal dzialac "normalnie". Wszytkiemu byl winny SmartDoctor! Ale to wiemy..

 

A teraz jest tak:

Mam zainstalowanego Windowsa XP Pro + SP2 + Smart Doctora v4.60 + ASUS Enhanced Driver v114 + ASUS Dispaly Driver v 66.72! Ostatnio - jeszcze na starym systemie - jak zainstalowalem 66.97 to mi wyniki w 3D Marku spadly o 40%!!

 

I powiem tyle ze po dwoch dniach uzytkowania kompa działa prawidłowo bez zwisow, restartow, nieprawidlowego wyswietlania obrazu itp.

 

A! Bym zapomnial! Moj wynik ,na kompie tak jak w podpisie tyle ze karta na standardowych taktowaniach 350/700MHz, w 3D Marku 2005 v1.10 to 3730pkt. - o 50 pkt mniej jak na starym systemie ale.. mozna powiedziec ze jest to jakas granica bledu.

 

Jak macie problemy z karta to sprobujcie na takich sterach jak napisalem wyzej..

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wiem ze to juz chyba było ale pozwole sie powtórzyc:

Mam Asusa V9999 Le - pięknie sie podkręcił do 16 potoków, 6 vertexów i zegary 350/750

Wynik w 3dmark 2003: ok 9700

Wynik w 3dmark 2005: 4006

Aquamark3 : 46 000 z groszem

 

W czym tkwi problem:

Otóż Hl2 Doom3, Far Cry w rozdziałce 1024x768 i detale na high dostają czkawki, tzn wystepują bardzo duże wahania ilości fps, często spadając nawet do kilku.

W czym może tkwić problem? Wydawało mi sie że kupując karte za 1k mozna było wymagać więcej....

 

Konfig:

Athlon 1700+@2400+ (11x182Mhz)

DDR 2x256 Mb Kingston Dual Channel @364Mhz

Gigabyte GA-7N400-L nForce2

Chieftec 420 W

i wspomniana karta

Edytowane przez whesker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W czym tkwi problem:

Otóż Hl2 Doom3, Far Cry w rozdziałce 1024x768 i detale na high dostają czkawki, tzn wystepują bardzo duże wahania ilości fps, często spadając nawet do kilku.

W czym może tkwić problem? Wydawało mi sie że kupując karte za 1k mozna było wymagać więcej....

 

1265854[/snapback]

Problem tkwi w tym mianowicie, ze wszystkie te gry do plynnego dzialania przy high details wymagaja 1024MB RAM. Na tym forum kilkakrotnie zreszta o tym pisano.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli mniemam że macie ten sam problem?

 

W takim razie na jakiej rozdziałce i detalach pogrywacie w te gry?

 

No i jeszcze jedno nasuwa mi sie pytanie: czy mój procek jest wystarczający, czy tez oprócz zakupu RAM'ow czeka mnie równiez zakup procka??

 

pozdro

Edytowane przez whesker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja może z innej beczki:

wcześniej miałem radka i mogłem ustawić odświeżanie (monitor - tylko się nie śmiać - Daewoo 518B) w rozdziałce 1024/768 100 Hz.

Natomiast od paru dni stałem się posiadaczem karty z podpisu i max refresh to 85 Hz (tak jak na wszystkich kartach GF)

 

WTF ?

 

[EDIT]

właśnie zauważyłem,że NVidia wycofała ze swojej strony stery 71.24 i wróciła do 66.93.

Czy coś ktoś wie na ten temat ?

Edytowane przez clooney

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :}}}

 

mam pewien problem z plynnoscia gry HL2 i CSS;

 

moze najpierw podam konmfiguracje sprzetowa:

 

Karta graficzna - Asus V9999LE@GT 16 potokow i 6 vertex'ow

plyta glowna - Abit TH7II Raid na cheapsecie Intel 850, ktory obsluguje pamieci rambus ze slotem rimm, AGP x4, socket 478

pamieci - Samsung 750 MB rimm 800Mhz

procesor - P4 Northwood 2.0Ghz@2.6Ghz 512 caschu

zasilacz - Chieftec 420Wat

 

----------

 

W czym tkwi problem? W tym, ze gra HL2, CSS ktore ustawiam na max detali nie chodza mi plynnie mimo, iz na niektorych lokacjach mam 70-80 FPS gra wydaje sie lekko przycinac, ale sa to przyciecia regularne (tak jakby male czkawki), napewno nie spowodowane dyskiem twardym, ktory w ogole nic nie doczytuje w trakcie gry. Podejrzewam, wiec, ze ilosc ramu ktory posiadam powienna wystarczyc do plynniej gry zwlaszcza, ze na serwerach jestem praktycznie zawsze pierwszy, nawet szybciej od kolegow, ktorzy posiadaja 1 GB ramu DDR 400Mhz pracujacy w dualu.

Dziwi mnie tez fakt, ze w testach mam bardzo podobna ilosc pkt co kolega Whesker, a mimo to gra nie chodzi plynnie w HL2 i CSS.

Zeby bylo smiesznie na najnizszych ustawieniach gra chodzi identycznie jak na najwyzszych ustawieniach z tym, ze mam wiecej klatek, a plynnosci nic wiecej.

Mam lekka zalamke przez to wszystko, bo zalatwilismy sobie z kolegami 4 karty, ktore daja sie zmodowac na 16 potokow i 6 verteksow, jednym z kolegow jest kolega Whesker, ktory ma podobny problem do mojego.

Jest jeszcze kolega Masa, ktory ma identyczna karte graficzna, reszta konfiguracji to:

plyta glowna - Abit NF7- S (2.0) - chyba nikomu nie trzeba mowic co to za karta :}}}

pamieci - 512 MB ram DDR 400 Mhz pracujace w dualu

procesor - AMD Athalon 1700+ puszczony na 2.6 Ghz (nie wiem jakiej numeracji 'XXXX+' podlega 2.6 Ghz)

zasilacz - Chieftec 360 Wat

i kolega Masa juz nie ma takiego problemu, oczywiscie dwie pierwsze rundy gra mu przycina, bo dysk mocno rzezi (mala ilosc ramu - to juz wiadomo), po jakis 2 rundach jest juz ladnie i ma 70-80 klatek i gra chodzi mu plynnie, uzywa sterownikow 66.93. Dziwi mnie jeszcze to, ze w miejscach gdzie on ma 70-80 klatek ja mam np. 30-40.

Oczywiscie zdazaja sie miejsca gdzie mam 70-80 klatek i wiecej, ale mimo to gra nie chodzi mi plynnie.

Najbardziej boli mnie fakt, ze przesiadajac sie z GF3 na 'GF6' liczylem na to, iz bedzie lepiej. Niestety jest tylko ladniej, ale plynnosci nic wiecej, a zeby bylo najsmieszniej to grajac np. w CSS na najnizszych delatach i rozdzielczosci 800x600 zarowno na GF3 jaki na 'GF6' gra chodzi mi tak samo, mimo, iz w 3d marku na GF3 mialem tylko 1300 pkt., a na 'GF6' kolo 9000 pkt.

Nic z tego nie rozumiem, albo HL2 ma tak spieprzony kod graficzny, ze na kazdej grafie od GF3 w gore chodzi tak samo, albo ja mam jakiegos dziwnego niefarta.

Zeby bylo jeszcze smieszniej wymienilem nawet karte graficzna na inny egzemplarz, ale identyczny model, mowie tu o Asusie V9999LE, ktory rowniez daje sie zmodowac na 16 potokow i 6 vertex'ow, niestety 0 roznicy. Jakies 2 godzinki temu ja odebralem od kuriera.

Sterowniki jakie uzywam to 66.93, wczesniej najnowsze ze strony Asusa 71.24, tak samo wszystko chodzi.

Zobacze jeszcze jak bedzie po wylaczeniu SmartDoctora oraz wgraniu proponowanych sterownikow 66.81 oraz 'ponoc' specjalnie dedykowanych pod HL2 66.7x. Powiem szczerze, ze nie mam juz nadziei na to, ze bedzie lepiej.

Czy ma ktos jakis pomysl ???

Moze plyta glowna, procek, ale wydawaloby sie, ze sa wystarczajace zwlaszcza, ze wszystko dziala mi naprawde dobrze i stabilnie, szybko i bez zadnego ale.

Prosze fachowcow o pomoc, bo normalnie zaczynam tracic wiare.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez JTMuadip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz jest tak:

Mam zainstalowanego Windowsa XP Pro + SP2 + Smart Doctora v4.60 + ASUS Enhanced Driver v114 + ASUS Dispaly Driver v 66.72!

 

Jak macie problemy z karta to sprobujcie na takich sterach jak napisalem wyzej..

 

Pozdro

1265805[/snapback]

W sobote sprawdze taki config u siebie i zobaczymy :)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, przeprowadzilem male testy :}}}

jesli chodzi o to, iz Smart Doctor cos zamula to ja u siebie tego nie odczulem, nie wiem moze tyczy sie to specyficznych przypadkow, ale u mnie nic takiego nie zaobserwowalem;

jesli chodzi o sterowniki i ich wydajnosc w HL2 i CSS:

 

a) sterowniki 66.93 - takie sobie w HL2 i CSS

B) sterowniki 66.81- juz lepiej niz w przypadku sterownikow 66.93; w HL2 chodza lepiej niz sterowniki 67.02, natomiast w CSS chodza gorzej niz 67.02 - nie pytajcie mnie dlaczego tak, bo nie wiem mimo, iz jest to ten sam engine to powinny i w CSS i w HL2 chodzic lepiej;

c) sterowniki 67.02 - chodza lepiej niz 66.93, ale gorzej w HL2 niz sterowniki 66.81, natomiast najlepiej dzialaja w CSS;

prawda jest tez taka, ze cudow sie nie spodziewajcie, bo roznice sa naprawde minimalne, ale jednak w jakis tam sposob odczuwalne;

d)sterowniki 71.24 sciagniete ze strony Asusa - nie zauwazylem wiekszej roznicy miedzy tymi sterownikami, a 66.93;

Nie wiem, moze moja konfiguracja PC (czyt. przed ostatni post) jest nieodpowiednia i sterowniki nic mi nie pomoga, nie wiem, jak naraze zastanawiam sie nad tym czy w takim razie byl sens wydawania 1 tys. zl. na cos co, hmmm, nie wiele mi dalo w porownaniu do GF3 - chodzi mi tu oczywiscie o HL2 i CSS.

Jesli jest ktos kto ma naprawde duza wiedze i potrafi wydedukowac co jest w mojej konfiguracji nie tak, ze klatki czasem potrafia spasc do 30 FPS to bardzo bym prosil o pomoc, bo jak narazie zabawa ze zmiana sterownikow za bardzo mi sie nie udala, choc nie ukrywam, ze jakies tam bardziej pozytywne rezualtaty da sie zauwazyc;

jeszcze przetestuje drivery 66.97, bo z tego co slyszalem ponoc sa godne polecenia, ja narazie przetestowalem to co opisalem, byc moze moja konfiguracja sprzetowac cos blokuje, albo juz sam nie wiem co, bo szczerze mowiac wszystkie opisane drivery przeze mnie nie odbiegaja znaczaco od siebie;

moze w przypadku innej konfiguracji PC daloby sie odczuc wieksza roznice, ale tego akurat to juz nie wiem, musialbym miec zupelnie inny PC obok siebie z ta sama karta graficzna wtedy moglbym cos na ten temat napisac;

 

Zapomnialem jeszcze dodac, iz nie bawilem sie zadnymi 3D markami, bo juz od dawna stwierdzilem, ze nie sa one wyznacznikiem plynnosci gier, raczej wyznacznikiem mozliwosci karty w samych markach, hehe, smiech mnie bierze.

Edytowane przez JTMuadip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciag dalszy testu sterownikow :}}}

 

66.97 - w CSS niestety nie dzialaja zbyt dobrze, ale za to w HL2 bardzo podobnie do 66.81;

67.66 - to samo co 66.97, hmmm;

 

testujac wszystkie sterowniki testowalem na mapach HL2: dm_overwatch, CSS: de_chateau - zakladam sam serwer i biegalem sobie po mapie, wchodzilem na serwery z liczba zawsze 10 osob;

co zaobserwowalem, to to, iz FPS na wszystkich tych sterownikach byl bardzo podobny (sprawdzalem wszystkie sterowniki w Stress Test'cie, ktory jest wbudowany w CSS i wyniki byly bardzo podobne roznily sie zaledwie 1 FPSem, wynik kolo 50 FPS), ale plynnosc gry podczas grania byla inna, troche smiesznie to brzmi, bo jakby nie bylo FPS jest wyznacznikiem plynnosci to jednak rozne drivery daja ta sama ilosc klatek, ale inna plynnosc. Naprawde nie wiem z czego sie to bierze i dlaczego tak jest, ale nie podoba mi sie to;

 

ps. zycze wszystkim powodzenia, zobaczcie jak u was to dziala, moze beda wieksze roznice;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam config kompa jak poniżej. I teraz tak. Od dwóch dni katuje gierkami kompa (prawie całymi dniami) i tak:

 

1. Jak to już wcześniej wyczytałem u mnie standart zwis gierek przynajmniej 2 razy nadzień.

 

2. Na razie bezroblemowo chodzi mi HL2, Doom3 , Farcry 1.3 i The Chronicles of Riddick. Ale np w takim Painkiller czy Unreal 2 - masakra. Obraz zakrzaczony (nie wiem,bo nigdy nie miałem takich problemów, ale te zakółcenia w obrazie to chyba nazywa sie arty), po za tym w MOH Paciffic Assault za pierwszym razem odpalone zaraz po Urealu także karzaki. Dopiero za drugim razem niby ok. Niby bo w samej rozgrywce wszystko OK, ale np. Jak zgine jest ekran z napisem "click fire to continue.." i zdarzają sie lekkie zakłocenia w obrazie migotają rózno kolorowe kropki.

 

3. Smartdoctor w czasie grania u mnie musi być off bo w nim co 5 sekund odczyt diagnostyki powoduje skoki w grach.

 

Czy to zasłaby zasilacz? Czy może karte oddać do wymiany. Czy starsze gry mogą mieć takie zakłocenia w wyświetlanym obrazie (w sumie MOH PA jest wmiare nowy i w instrukacji jest wzmianka o GF 6800)?

 

Pozdro dla wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak doszła? Bo ja tez zamówiłem wczoraj ale nic na razie nie doszło a telefony pcprojekt cały czas są wyłaczone więc nic nie moge sie dowiedzieć.

1266734[/snapback]

Jeszcze nie dotarła .Będzie napewno jutro.Dostałem maila ,że dopiero dzisiaj rano odnich wyszła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ja troche z innej beczki, bo widze ze Panowie tutaj glownie o o/c gadaja, jednak to temat o V9999 wiec:

oto moj konfig:

<->Pentium4 3.20 GHz

<->Gigabyte GA-8IPE775-G Intel 865PE

<->GeForce 6800 Asus V9999GE 256MB

<->2x512MB DDR Geil (Dual)

<->Seagate Barracuda 7200.7 80 GB SATA 8 MB cache

<->Hitachi DeskStar 7K250 120 GB SATA 8 MB cache

<->SB Audigy

<->Pioneer DVD-RW DVR-108

<->Toshiba DVD SD-M1912

<->Samsung SyncMaster 710 MP

<->Chieftec (HPC-420-302-DF) 420W (spalony)

Pytanie ile ta karta potrzebuje mocy??? Ile watow?? Ma dwa gniazdka do podpiecia zasilania.

Mialem zasilke jak wyzej ale sie spalila, wlozylem zastepcza (Q-Tec 400W) i bledy na ekranie sie pojawiaja, chwilowe zmrozenia Windy. Co moze byc nie tak???

Pozyczylem od kumpla Gainwarda FX 5200 Ultra i na zastepczej zasilce jest niby OK.

Dodam, ze strasznie grzeje mi sie druga kosc RAM'u i mostek, pisalem o tym na innych forach ale nic, moze tu.

Panowie prosze o pomoc.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Vitto

niestety nie jestem w stanie Ci pomoc, ale jesli nie miales podobnych obiawow na Chieftecu to wniosek prosty, po wymienie zasilki na slabsza cos jest nie tak, jesli9 miales podobne obiawy na Chieftecu tzn., ze to nie zasilacz lecz karta. Niestety musisz eksperymentowac, bo z tego co tu widze to raczej nikt nie granie sie w tym temacie do udzielania sensownych rad;

raczej sobie blubraja o tym czy karta dotarla czy nie, jakby nie mogli isc z takimi rzeczami na GG, badz tez powysylac sobie wiadomosci prywatne;

@ALL

piszcie o rzeczach konkretnych, a nie o [gluteus maximus] maryny !!!!

 

 

 

Wracajac do mojego smiesznego problemu z plynnoscia gry stwierdzam, ze dla CSS najlepsze sterowniki to 67.02, a dla HL2 66.81 i 67.66 oraz 66.97.

Zauwazylem bardzo dziwna rzecz uruchomilem wczoraj CSS ze skrotu na pulpicie (sterowniki 67.02), wszedlem na server [ASTER], mapa 'office'. Na serverze 16 osob nie wiedziec czemu mialem minimalnie 20 klatek i maksymalnie 40. Bylem lekko zalamany, bo juz myslalem, ze znalazlem odpowiednie sterowniki pod CSS (jest to o tyle wazne, ze pogrywamy sobie z kolgami w klanie i walczymy o dobre miejsce w Clan Base), a tu mega rozczarowanie. W pewnym momencie zminimalizowalem gre do Windows'a wciskajac klawisz ze znaczkiem 'okna' (znaczek windows'a znajdujacy sie po dolnej, lewej stronie klawiatury miedzy ctrl i alt) gdy spowrotem zmaksymalizowalem gre to (k***a) zaczalem miec minimum 30 do 100 klatek.

Zaczynam przez to powoli popadac w paranoje i jak tak dalej pojdzie to sobie zygne dalej niz widze, bo w jeden dzien p5rzeprowadzilem testy wszystkich sensownych sterownikow o ktorych byla mowa w tym temacie i wszystko rozkminilo jakies zminimalizowanie gry, pfff.

Pragne tez zwrocic uwage na fakt, iz gdy zalozylem nowa grafike ASUS V9999LE zainstalowalem na nowo Windows'a ustawiajac wszystko od poczatku tak by mialo to 'rece i nogi'.

Bawiac sie dalej zauwazylem, ze za kazdym razem jak zminimalizuje gre, swiezo po jej odpaleniu to gra dostaje dodatkowego kopa, hahaha, odpadam, mimo to nie jest to na tyle duzy zwrost by byl zadowalajacy :{{{.

W windzie mam odpalonego power stripa z zablokowanymi czestotliwosciami. Tak samo zrobilem w pulpicie sterownikow nvidii. Ustawilem tez suwak wydajnosci na najwyzszy.

Czy moze mi ktos wyjasni na czym to polega ??? Moze po uruchomieniu gry gra narzuca swoje parametry, a jak ja zminimalizuje to wtedy uaktywniaja sie ustawienia windy, a moze jets na odwrot.

Jest to dla mnie o tyle smieszne, ze Asus wydaje sie byc dobra karta, ale grafika zachowuje sie naprawde dziwnie. Mimo, iz mam ja modowana na 16 potokow i 6 vertex'ow to nie ma zadncyh artefaktow, wszystko wyglada naprawde ladnie i chodzi super. 3Dmarki przechodza, az milo popatrzec.

Czy jest ktos odwazny, kto podejmie ze mna dyskusje ora podrzuci pare pomyslow ???

Calosc moich problemow sklada sie z 4 postow liczac od tego w gore.

Czekam na jakiegos niezlego twardziela, ktory powie mi o co chodzi, hehe, bo jak narazie moja wiedza zdaje sie siegac zenitu, a proby i testy roznych sterownikow wydaja sie byc nie, az tak owocne.

Edytowane przez JTMuadip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze to napisz czy gra ci normalnie tnie w trakcie rozgrywki czy spadają fpsy? ile masz agp size w biosie ustawione? czy robiłeś testy na css lub hl2 w offline? Dla mnie jedno jest pewne to nie wina sterów ja testowałem wszystkie jakie mam (a troche ich mam:)) różnica wynosi 1-2 frapsy. Widze że ty masz pentiuma a koleś o którym mówiłeś ma athlona na nf7 (czyli na chipsecie nvidi) ja też mam mobo na nvidi i wszystko śmiga:) może tu leży problem i raczej trza poszukac sterów pod mobo może coś tam się gryzie. Poza tym jak masz możliwość sprawdzenia karty na innym kompie z intelem (najlepiej jakis nortwood lub prescott) to spróbuj, ja typuje płytę główną jako sprawcę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no :}}}} zaczyna mi sie podobac w koncu jakies konkrety;

Aperature Size mam ustawiony na 256 MB i wiecej ustawic nie moge :{

Wiec tak, testowalem tez gre offline (zkladajac serwer i samemu biegajac sobie po mapie) nie bylo juz wtedy tak czesto duzych spadkow FPS jak podczas gry online, ale nadal byly - zazwyczaj gdy strzelalem sobie do przedmiotow, ktore daly sie zniszczyc (krzesla, deski itp) - na 100% nie bylo to spowodowane mieleniem dysku, gdyz zwracalem na to szczegolna uwage. Grajac offline gra nadal nie byla plynna mimo, iz mialem kolo 70-80 FPS (w pomieszczeniach) zdawala sie regularnie przeskakiwac, powtarzam nie byly to przyciecia spowodowane mieleniem dysku twardego. Zauwazylem jedno, ze gdy szedlem postacia do przadu, badz tez do tylu nie rozgladajac sie na boki to wszystko chodzi plynnie, jak tylko zaczynam sie rozgladac na boki gra dostaje jakby czkawki, mimo, iz FPS waha sie miedzy 70-80 FPS (w pomiesceniach). Gdy wychodze na zewnatrz FPS nagle spada do 30-40 i gra zaczyna jeszcze bardziej klatkowac, dysk nadal nic nie doczytuje. Wszystko testy online, offline przeprowadzilem na mapach CSS: chateau, dust, office; HL2: dm_overwatch oraz paru innych, juz nie pam,ietam nazw, musialbym zajrzec do zestawu map, ale teraz jestem w pracy i kurcze nie mam jak tego dokonac.

Testy online zawsze przeprowadzalem z ta sama iloscia osob na serwerze 10, albo 16. Im wiecej osob na serwerze tym gorzej.

Nie wiem tez jaki zwiazek ma minimalizowanie gry i jej maksymalizowanie z plynnoscia, ale prawda jest taka, ze jak mam w grze 30-40 FPS (bedac w bazie CT, mapa office, w teamie i w bazie 8 osob) zminimalizuje gre, pozniej zmaksymalizuje to gra zyskuje na tym i mam 40-50 FPS (bedac w bazie CT, mapa office, w teamie i w bazie 8 osob) - gra zaczyna wtedy chodzic plynniej, zaobserwowalem tez, ze nie mam wtedy takich znacznych przeskakow gdy rozgladam sie na boki.

Mimo to jestem z tego niezadowolony, bo koledzy ktorzy maja identyczne karty graficzne, ale inne plyty glowne i procesory, pamieci nie maja takich przyciec, a ich spadki FPS sa spowodowane mieleniem dysku i brakiem odpowiedniej ilosci ramu.

Zastanawiam sie czy faktycznie problem tkwi w reszcie sprzetu, hmmm. Jesli tak to jest to na tyle dziwne, bo wszystkie oprogramowania i gry uruchamiaja sie blyskawicznie, minimalizowanie i maksymalizowanie gry to naprawde kilka malych sekund. PC chodzi stabilnie i nie mam zadnych zwiech systemu itp. Naprawde jestem zadowolony z pracy mojego PC. Karte zakupilem na AGP by zwiekszyc jego wydajnosc w grach i tym samym przedluzyc uzytecznosc na 2-3 lata.

Normalnie, az nie chce mi sie wierzyc, ze musialbym zmienic sprzet. Jesli tio byloby konieczne to teraz mam problem, bo plyta, pamieci i procek stanowia praktycznie jednosc. W ta plyte nie wsadze juz wiekszego procka niz ten ktory mam, bo plyta obsluguje maksymalnie 400 FSB i procesorow 533 fsb oraz 800 fsb w niej juz nie umieszcze. Problem tez jest w pamieciach gdyz sa to rimmy i tez nie przeloze ich do innej plyty glownej, a zdaja sie byc naprawde wydajne. No chyba, ze problem tkwi w samymm modelu plyty, a nie w np. chiepsecie intel 850. Wtedy postaralbym sie wymienic plyte na inna z tym samym chiepsetem, ale kurde nie chce mi sie w to wierzyc, bo jak juz zaznaczylem system chodzi mi szybko, stabilnie i naprawde nie mam zadnych problemow. Wszytko zdaje sie byc naprawde wzorcowe. Gdybym nie byl milosnikiem gier to nie zmienialbym mojego Gainwarda GF3 Ti450 na ASUSa V9999LE@GT i nawet nie wiedzialbym o tym problemie, bo w samym systemie i jego stabilnosci oraz szybkosci dzialania nie ma zadnej roznicy miedzy tymi dwoma kartami. Natomiast w grach liczylem na to, ze kupujac karte o 3 klasy wyzsza od poprzedniczki to wydajnosc jej bedzie przynajmniej poltora raza wyzsza, a niestety tak nie jest.

Edytowane przez JTMuadip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm co do tego rwania w czasie rozglądania sie na boki to chyba ewidentnie wina ramu bo część tekstur jest ładowana do ramu, już wcześniej pisałem o tym ile daje zwiekszenie agp size, u mnie było podobnie cieło mocno a fps niby 70 ale przy 256 agp size na rozdziałce 1024x768 nic nie cieło. Więc tu d.o.p.y dają pamięci, podaj jaki masz odczyt i zapis w evereście. Poszukaj na googlach jakiś informacji na temat chipsetu płyty głównej może są jakieś informacje na temat konfliktu z nvidia? Wydaje mi się (ale to tylko przypuszczenia) że winna jest właśnie mobo i pamięci ale trzeba to jeszcze sprawdzić ja nie znam się za bardzo na intelu miałem co prawda wcześniej ale żadnych kłopotów nie miałem

Edytowane przez cyganos king

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapis mam na poziomie 2500 pkt, a odczyt na poziomie 1100;

to sa maksymalne odczyty, ktor potrafia byc jednak rozne;

 

Jeszcze taka ciekawa informacja:

procesor P4 2.0@2.6 Ghz mnoznik 20x - aby podkrecic proca musze zwiekszyc magistrale (logiczne, choc czasem jak wiadomo zdazaja sie partie procsorow z niezablokowanym procesorem) zwiekszajac magistrale procesora zmieniam tez FSB dla pamieci, niestety nie mam mozliwosci osobnej regulacji ilosci mhz dla pamieci, jedynie moge ustawiac dla nich mnoznik, 3x albo 4x.

Obecna magistrala to 130 Mhz x 20 daje to 2.6 Ghz. Dla pamieci musialem dac mnoznik x3 co dalo mi 390 Mhz dla pamieci, bo na 4x nie chcialy pojsc tj. na 520 Mhz, komp wstal bios sie zaladowal, ale Windows juz nie chcial wstac, pojawial sie czarny ekran. Pamieci standartowo powinny byc ustawione na 4 x 100 Mhz co daje 400 Mhz. Slyszalem, ze im wyzsza magistrala tym lepiej, wiec mimo, iz pamieci maja o 10 mhz mniej to chyba nie robi im takiej roznicy i lepiej ustawic 3 x 130 niz 4 x 100 dzieki temu moglem procka podkrecic do 2.6 Ghz.

Maksymalnie pamieci moglem ustawic na 466 Mhz tj. 4 x 116,5 Mhz, ale procek wtedy mialem 2,33 Ghz. Nie testowalem jeszcze tej zmiany w grach przy nowej karcie graficznej, ale jesli wina ma lezec w pamieciach to sie zastanawiam czy lepiej miec pamieci 466 Mhz i procek 2.33 Ghz na magistrali 116,5 czy jednak lepiej jak magistrala jest 130, pamieci 3x i procek 2.6 Ghz. Jesli chodzi o 3D marki to troche wiecej pkt mialem na ustawieniu pamieci 3 x 130 = 390 Mhz i procek 2.6 Ghz, niz na ustawieniach pamieci 4 x 116,5 = 466 Mhz i procek 2.33 Ghz. Natomiast w Aidzie32 obecnie 'evereście' odczyt pamieci gdy maja 466 Mhz wychiodzi kolo 2800 pkt. a zapis 1000-1200 pkt.

Moze w tym tkwi problem ??? Jakie ustawienia bylyby lepsze dla gier, pamieci 466 Mhz i procek 2.33 Ghz czy pamieci 390 i procek 2.6 Ghz ??? Które z tych ustawien teoretycznie byłoby lepsze w momencie gdy mam Asusa V9999LE.

 

 

@cyganos king

pozostaje tez zapytanie jesli to wina pamieci to dlaczego wszystko laduje mi sie ladnie i chodzi naprawde szybko, a zminimalizowanie CSS i jego zmaksymalizowanie powoduje zwiekszenie FPS i tez plynnosci gry.

Zauwazylem tez taka smieszna anomalie, ze gdy mam 70-80 FPS i rozgladajac sie na boki gra mi skacze (tak jak juz pisalem wczesniej), gdy zminimalizuje gre i zmaksymalizuje to nadal jest 70-80 FPS, ale gra zdaje sie byc bardziej plynna, hmmm, nie jest to jakas super duza roznica, ale jest widoczna i daje sie odczuc, ale i tak nie jest zadowalajaca, bo nadal daje sie odczuc rwanie. Boli mnie jeszcze to, że mimo, iż zminimalizuje i zmaksymalizuje gre (gra sie troszke plynniej) to w pewnych miejscach gdzie moi koledzy, majacy ta sama karte, maja po 70-80 klatek (stojac nieruchomo i wpatrujac sie w okreslony pkt.), a ja patrzac z ich oczu (bedac na spectatorze) mam kolo 40 klatek. Gdy sie zamieniamy i on wchodzi na spektatora sytuacja jest identyczna. Dziwi mnie to o tyle, ze karty mamy takie same, ja mam wiecej ramu 750 oni 512, i wiekszy zegar na procesorze, bo 2.6 Ghz, ale moze to nie zegar jest wyznacznikiem mocy procka. Juz sam nie wiem.

Mowisz forum intela, ale tutaj gdzie na tweaku, czy na stronie firmowej intela ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no juz nie wiem odczyt i zapis całkiem w normie kurcze nie mam pomysłu :mur: forum intela na tweaku oczywiście, dziwne sa te wzrosty płynnosci po zminimalizowaniu nie wiem może jeszcze pomóc zwiększenie pliku wymiany w windowsie spróbuj tego. A co ze sterami do mobo masz najnowsze stery intela? Nie mam pomysłu może ktoś inny się wypowie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...