Skocz do zawartości
nadmundo

ASUS V9999 (GT,GE,LE)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak oceniacie bardziej opłaca mi sie kupic 9999gt (128mega) czy 6800 Leadtek Winfast A400 128MB i co myslicie o tej opini :

 

Firma Asus uzyla pamieci GDDR zamiast GDDR 3 tak jak reszta producentow, do tego uzyla jej ZA MALO bo tylko 128, wprawdzie po czasie sie zreflektowali i dodali jeszcze 128... Tylko ze... v9999gt jest wydajnosciowo porownywalna z... Radkiem 9800... Moim zdaniem jest to NAJGORSZY zakup jakiego mozesz w tej chwili dokonac.

 

Korean po :

1.Napewno Leadtek ma lepsze chłodzenie(kumpel ma i jest zajefajne) 400g miedzi :D

i fajnie sie kręci jeśli ci sie uda odblokować potoki i vertexy .... a może być różnie... :mur: Z koleii kupując ASUSA V9999GT potoki masz pewne a chłodzenie nie jest złe :wink: Ja zmieniam bo wygąd jest kozacki patrz OLAF_SKARPA no i potencjał wzrasta :!: pancil i jazda z tym koksem buhaaha :!:

2.Jeśli chodzi o polityke marketingową firmy ASUS to jesteś w błędzie :!:

Poczytaj troche a póżniej się tak ostro wypowiadaj bo ci wiedzy brakuje :lol: Te "2" 128 pamięci korzysta dopiero w rozdzielczosci 1600x1200 a jak masz kase to ci niekt nie broni kupić fulla...po co ci kastrat.A porównaniem radka 9800pro i ASUSA to mnie rozbawiłeś do łez.... :lol: Blisko jest 9800pro @xt z rdzeniem R360 bo robi jakiś 3000ptk w 3Dmarku05 i to kręcony :!: A mój niekręcony ASUS jedynie 4000ptk na driverach 71.24 a na 66.81 3800 więc z czym do ludu...popatrz na wyniki u ludzi na kręconych to ci klapa opadnie kolego...pozdro i miłej lektury B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cyganos king

dopal bardziej na rdzeń a pamięci nieco popuść.Miałem 12500  na nastawach 435/850.W pewnym momencie(OC) niedowoltowane pamiątki obniżają wydajność. :wink:

1211272[/snapback]

chętnie bym dopalił rdzeń ale niestety mimo moich starań nie chce iść więcej niż 420 sprawdzałem z różnymi ustawieniami pamięci i raczej mnie nie hamują. Racuch chłodzisz rdzeń wodą ? i podaj przy jakim napięciu ustawiłeś 435 na rdzeniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kupiłem ASUS V9999LE. Potoki odblokowałem z 8/4 do 16/6 i nie mam żadnych artefaktów. Za to jest jeden problem-czasami komp się restartuje. Po włączeniu jakieś gry np:AAO jak przejde do windy i spowrotem do gry (alt-tab) to komp sięresetuje tak jak bym go resetem ptraktował. zasilacz jest dobry (cheftec 360).

Dzieje sie tak niezależnie czy mam 8/4 czy 16/6 i na nie podkręconym procku. Przypuszczam że to jakaś niezgodność sprzętowa ale nie jestem pewien. Czy wie ktośco z tym zrobić i jak temu zaradzić?

 

Sterowniki 71.24 rozwiązały sprawe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupilem wczoraj te karte (350/1000/256MB),stery 66.97,smart doctor 4.60,

asus enhanced driver 114 ze str www.asus.com.

kilka pytan zwiazanych z uzytkowaniem:

1. czy zasilanie do karty musi byc z osobnych kabli (jak obecnie jest ustawione),

czy tez mozna podpiac 2 molexy z jednego kabla?

2. odpalilem tylko doom3 - zauwazylem artefakty na teksturach,pojawiajace sie

i znikajace w losowych momentach oraz zatrzymywanie obrazu

na kilka sekund - problem z karta,windowsem,sterownikami?

 

przedtem mialem ati, po ktorej tylko zdeinstalowalem sterowniki.nie robilem

reinstalacji systemu.

 

moj konfig:

w2k sp4,

p4 3.0ht

epox 4pca3+

2x samsung 256MB ddr400 cl3,2x twinmos 512MB ddr400 cl3

2x barracuda 40gb pata 100

chieftec 420W

fortissimo III

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie była moja wypowiedz tylko kolesia z innego 4um chcialem sprawdzic tylko czy głupoty gada czy naprawde tak jest :P Czyli mowicie ze bardziej sie oplaca asus (bez o/c) tak wiec zamawiam kompa z ta karta pojutrze bedzie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Dzis dostalem V9999GT/TD i moje spostrzezenia:

1. Strasznie glosna!!! Ale jak sie zmniejszy obroty na 40% to da sie sie wytrzymac. Chociaz to dziwne bo Smart Doctor zazwyczaj pokazuje temp 47/43 ^oC(gpu/mem).

2. Ledwie mi sie zmiescila do kompa:) 1cm od dysku twardego :D ale zawsze mozna go obnizyc.

3. Wyniki na standardowych ustawieniach 350/700 i procku podkreconym (jak w podpisie) to:

 

3D Mark 2003SE v3.50 -9470

3D Mark 2005 v1.1 -3780

 

Myslicie ze OK?

 

Wczesniej mialem Radka 9600PRO wiec moze to troche.. psuje..

 

Po podkreceniu do 380/800 otrzymalem:

 

3D Mark 2005 -4065

3D Mark 2003SE -nie chcialo mi sie ale pozniej napewno :)

 

 

Heh, ale tak sie zastanawiam czy nie lepiej go upchnac niedlugo i kupic sobie ASUS'a V9999GT 256MB, bo widzialem w jednym sklepie za 1640zl :) Poczekamy zobaczymy:)

 

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Zakupiłem ostatnio ASUSA 6800LE i niestety pojawił się poważny problem:nie uruchamia mi się żadna aplikacja w trybie 3d! Po włączeniu np. 3dMarka 2003 pojawia się napis " Display Open Failed - Not Avaible". Podobnie jest przy wszystkich innych programach /grach. Co więcej, po uruchmieniu dxdiag karta nie przechodzi testu Direct 3d - pojawia się napis Wystąpił błąd w kroku 8 (Tworzenie urządzenia 3W): HRESULT = 0x887602eb

 

Reinstalacja directx, sterowników (próbowałem wielu wersji) nie pomogła. Co więcej, format również nie pomógł!!! :mur: Czyżby to był konflikt sprzętowy? Szczególnie niepokoi mnie moja płyta główna na kt333 (soltek drv-5)....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Zakupiłem ostatnio ASUSA 6800LE i niestety pojawił się poważny problem:nie uruchamia mi się żadna aplikacja w trybie 3d! Po włączeniu np. 3dMarka 2003 pojawia się napis " Display Open Failed - Not Avaible". Podobnie jest przy wszystkich innych programach /grach. Co więcej, po uruchmieniu dxdiag karta nie przechodzi testu Direct 3d - pojawia się napis Wystąpił błąd w kroku 8 (Tworzenie urządzenia 3W): HRESULT = 0x887602eb

 

Reinstalacja directx, sterowników (próbowałem wielu wersji) nie pomogła. Co więcej, format również nie pomógł!!!  :mur:  Czyżby to był konflikt sprzętowy? Szczególnie niepokoi mnie moja płyta główna na kt333 (soltek drv-5)....

1213336[/snapback]

zaczynam podejzewac,ze do polski znow trafily trefne egzemplarze asusa.

moj gf6800gt 256MB dziala dobrze pod windowsem - aplikacja 3d

powoduje sliczny bluescreen,co pod w2k bardzo rzadko widuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra maBy update:

 

Po podkreceniu do 380/800 otrzymalem:

 

3D Mark 2005 v1.10 -4080

3D Mark 2003SE v3.50 -10100

 

Testy przeprowadzilem na Farceware 66.72 + Asus Enhanced Driver v114

 

A teraz pare kolejnych uwag:

1. Mailaem pare problemow z kompem - pare razy zawiesil sie np. jak kliknal prawym przyciskiem myszy na pulpicie... Cos dziwnego... Ale to raczej nie jest wina zasilacza bo gralem juz w FlatOut 1.5 godziny i wszytko zaje..ekxtra..

2. Jak zainstalowalem Asus Enhanced Driver z plytki dolaczonej do karty to... heh.. po zaladowaniu windowsa i podczas ladaowania kolejnych programow: antywirus, firewall itp. chyba w pewnym momeci przyszla pora na cos zwiazenego z tym Asus Enhanced Driver bo komp mi sie zrestartowal 3 razy :( A potem wyskoczyl mi standardowy komunikat w SmartDoctor ze nie mam zainstalowanego A.E.D. Ale sciagnalem v.114 z netu i ta dziala prawidlowo.

3. To dosyc powazne! Smart doktor podaje mi najprawdopodobniej zla temperature! Bo jak obroty byly ustawione na 40%.. przez pewien czas to temp wynosila ok. 47 stopni a jak zwiekszylem obroty na 100% to temp zaczela wariowac! nagle skoki temperatury pamieci i gpu o 5 i wiecej stopni w gore i w dol a raz to gpu wzroslo o 20 stopni!! Moze ktos wie co jest zle??

 

Cze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do temperaturki to niewiem , ale wydaje mi sie ze jak pokazuje na standardowym chlodzeniu okolo 55*c to jest o wiele wiecej...Przykladając palec do wylotu powietrze bylo wręcz gorące! radiator po dluzszym dutykaniu parzył...Dlatego zmienilem chlodzenie bo nie wierzylem temperaturce pokazywanej w programie asusa..Teraz wacha mi sie temp od 45 do 50*c i co ? radiator zimny jak lód !!.... :lol:

Wiec nie patrzcie co pokazuje program tylko oblukajcie to sami :)

...pozdrawiam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy mozna zalozyc radiatorki na pamieci bez zmiany chlodzeni an tej karcie?? Patrzac na Blade04 staram sie wyznaczyc odpowiednie ustawienia OC dla tej karty by niebylo problemow z temperatura i problemow z oc i szykam optymalnego ustawienia:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech..udało mi się wreszcie uruchomić mojeg 6800LE - co więcej, udało mi sie go nawet zmodować na 16p, 6v! Tu pojawia się jednak problem - różnica między 12 a 16 jest niewielka i wynosi około 300 pkt..... (mam 7600) <_< Czy mój kiepski procesor/pamięć/etc jest przyczyną takiego zachowania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cyganos king

tak mam blok na rdzeniu,czujnik pokauje 1,39-1,4 Vcore ale w NibiTor-ze dawłem 1,5Vol. . Dziwnie to wszystko sie zachowuje .W benchmarkach jest OK ale w grach roznie .najgorzej chula Colin5 ,potrafi po 10 min. sie zawiesić,inne gry OK hmmm???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy mozna zalozyc radiatorki na pamieci bez zmiany chlodzeni an tej karcie?? Patrzac na Blade04 staram sie wyznaczyc odpowiednie ustawienia OC dla tej karty by niebylo problemow z temperatura i problemow z oc i szykam optymalnego ustawienia:)

1213483[/snapback]

Niestety tylko cztery kosci pamieci (te z tylu) sa cale odkryte. Na nie mozna cos zalozyc nawet powinno sie poniewaz nagrzane powietrze z GPU wylatuje z coolera wlasnie na nie :( Nastepne dwie kosci wystaja spod coolera ale 1/3 ich jest pod spodem. A nastepnych to wystaje tylko kawalek.

 

Wieczorem zalacze kilka zdjec :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cyganos king

tak mam blok na rdzeniu,czujnik pokauje 1,39-1,4 Vcore ale w NibiTor-ze dawłem 1,5Vol. . Dziwnie to wszystko sie zachowuje .W benchmarkach jest OK ale w grach roznie .najgorzej chula Colin5 ,potrafi po 10 min. sie zawiesić,inne gry OK  hmmm???

1213772[/snapback]

widocznie jednak temp ma jakieś znaczenie przy wyższym vcore, chyba asus smartdoctor przekłamuje te temp bo przy 1.6 tylko 60 stopni :angry:

co do gier wczoraj testowałem na Ridicku i max fps 100 min 25 faktycznie trochę dziwne takie spadki shader model 2+ przy 2++ fraps 25-15 i pływa :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cze all.

 

Po zgonie mojego Radka 9700pro Fic, który poszedł na serwis, zastanawiam się nad dwoma kartami: :unsure: :arrow:

 

# ASUS V9999GT GeForce 6800GT 256DDR

# WinFast A400GT-TDH256 GF FX 6800GT 256MB

 

Najchetniej był brał tego Asusa, ponieważ z tego co wiem mam on możliwość przerobienia na pełna Ultre, ponieważ jest on zbudowany na pcb od Ultry, w przeciwieństwie do WinFast'a którego (raczej) nie da sie tak przerobić. Co do chlodziennia, to bez rużnicy dla mnie ponieważ i tak bloczka założe na grafe. Tylko jedna rzecz mnie martwi, że Asusy sprawiaja wiecej problemów niz te WinFAst'y. :blink: , co tym miślicie co lepiej brać :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cze all.

 

Po zgonie mojego Radka 9700pro Fic, który poszedł na serwis, zastanawiam się nad dwoma kartami: :unsure:  :arrow:

 

# ASUS V9999GT GeForce 6800GT 256DDR

# WinFast A400GT-TDH256 GF FX 6800GT 256MB

 

Najchetniej był brał tego Asusa, ponieważ z tego co wiem mam on możliwość przerobienia na pełna Ultre, ponieważ jest on zbudowany na pcb od Ultry, w przeciwieństwie do WinFast'a którego (raczej) nie da sie tak przerobić. Co do chlodziennia, to bez rużnicy dla mnie ponieważ i tak bloczka założe na grafe. Tylko jedna rzecz mnie martwi, że Asusy sprawiaja wiecej problemów niz te WinFAst'y. :blink: , co tym miślicie co lepiej brać :?:

1214122[/snapback]

napisz jaśniej o jakie problemy z asusem ci chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisz jaśniej o jakie problemy z asusem ci chodzi?

1214176[/snapback]

Przeczytałem ten cały wontek i pare osub sie wypowiadało, że dostali karte i cus z tam wydajnościa i takie tam, ogólnie pikuś ale tak jakos na to uwage zwróciłem.

 

Wracając do mojego pytania , która karte lepiej wybrać tego Asusa czy WinFAsta???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh <_< coś nikt na moje pytanie niechce odpowiedzieć, chyba zdecyduje sie na Asusa z uwagi na lepszą modowalność niz ten WinFast.

 

Jak by ktos miał jakieś ciekawe zdanie na ten temat to prosze o wypowiedz. :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heja...Mam dziwny problem.. Od formata dysku i odswierzenia systemu okazalo sie ze marki mi pouciekały !;(....z 10.700 spadla mi wydajnosc do 10.300 !...

Zmienilem stery z 66.97 na 66.81 i nic...zainstalowalem 71.24 i 71.40 i tez nic !, wydajnosc mi spadla w 2005 z 4500 do 4450 itp...nie wskocze na 4500 tys teraz , niewiem czemu...Zmienialem biosy na płycie głownej , bawilem sie timingami pamieci i tez nic...Co jest grane ! Pamieci sie nie grzeją , karta jest chlodna wiec temp. nie wchodzi w gre....eh jaja

potestujcie stery 71.40 i 71.50 :)

..pozdro..

A..i piszcie coś ! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...