Skocz do zawartości
nadmundo

ASUS V9999 (GT,GE,LE)

Rekomendowane odpowiedzi

..co jakis czas resetuja mi sie ustawienia w smart doctorze (mam zawsze ustawione na enable smart cooling a po jakims czasie wylacza sie ta opcja i wentyl chodzi na maxa mimo ze temp sa normalne)..mam wersje 4.55 i zadna inna nie dziala..co jest przyczyna???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale niestety Gainward sobie liczy za takie pamiątki całkiem ładne 400PLN gratis...

 

Jednak dla wersji z 256MB DDR3 jest 2.0 lub 1.6 i nie ma 2.2.

Ale pytanie jak ma ASUS... Tego nie wiem, a w sklepie oni nie chcą zdjąć radiatora... => Kot w worku...

1303210[/snapback]

Kolega Kotul15 zmieniał chłodzenie na swoim ASUSie V9999GT/TD 256MB napisał mi że od razu po zdjęciu standartowego chłodzenia dobrze się przyglądnoł pamiątką ale nic na nich nie pisało :-?

Czyżby firma ASUS chciała coś ukryć!?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie możliwe aż... Ja mam GF4 od Asus'a i miałem do czynienia z FX5200, 5900 i paroma innymi i zawsze było napisane... Może źle wytarł i okularów nie założył??? Żartuję oczywiście, ale aż się zdziwiłem...

 

Wszędzie pisze się o 2.0 i 2.2 oraz przy słabych wersjach (128MB RAM DDRI) 2.8ns. Wiadomo, że nie ma co liczyć na 1.6 ale 2.0 chcę mieć tym bardziej, że na Ultrę da się łatwo wykręcić ( i moda zrobić też łatwo)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..co jakis czas resetuja mi sie ustawienia w smart doctorze (mam zawsze ustawione na enable smart cooling a po jakims czasie wylacza sie ta opcja i wentyl chodzi na maxa mimo ze temp sa normalne)..mam wersje 4.55 i zadna inna nie dziala..co jest przyczyna???

1303385[/snapback]

Również tak miałem juz ze 2 razy (wszystkie opcje SD resetują się), mam wersje 4.60

Ktoś wie jaka jest tego przyczyna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega Kotul15 zmieniał chłodzenie na swoim ASUSie V9999GT/TD 256MB napisał mi że od razu po zdjęciu standartowego chłodzenia dobrze się przyglądnoł pamiątką ale nic na nich nie pisało :-?

Czyżby firma ASUS chciała coś ukryć!?

1303440[/snapback]

ASUS V9999GT 256MB @ Ultra, ktorego jestem wlascicielem skrywa pod radiatorem 2.0ns pamieci Samsung'a.

Wiem gdzy owe radiatory sciagnalem aby przesmarowac pamieci i rdzen pasta Ceramique. W trakcie procesu

usunalem "szmatki", ktore nalozone byly na pamieci. "Szmatki" sa kwadracikami 25x25mm z materialu cos jak

len, bawelna, grubo tkane, nasaczone srednio kleista substancja, dziwne ...

 

Moze kolega ma problemy ze wzrokiem? <joke>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, dokladnie jak kolega wyzej zauwazyl na pamieciach byly takie smieszne szmatki, na rdzeniu jakas pasta, ale na pamieciach w moim przypadku nic nie bylo napisane!!

To po 1, a po 2 moja bestia kreci sie max na 425/1200 ustawiajac w SD i po restarcie te ustawienia sa zachowane. Przy 435 smarki w polowie resetuja mi kompa lub sie wieszaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASUS V9999GT 256MB @ Ultra, ktorego jestem wlascicielem skrywa pod radiatorem 2.0ns pamieci Samsung'a.

Wiem gdzy owe radiatory sciagnalem aby przesmarowac pamieci i rdzen pasta Ceramique.  W trakcie procesu

usunalem "szmatki", ktore nalozone byly na pamieci. "Szmatki" sa kwadracikami 25x25mm z materialu cos jak

len, bawelna, grubo tkane, nasaczone srednio kleista substancja, dziwne ...

1303924[/snapback]

Jest jakas róznica w temperaturach po usunięciu "szmatek" i zmianie pasty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Cyganos King

 

A Ty masz wersję 128MB RAM??? Jeśli tak to Twoje PCB jest od niższej wersji i dlatego masz na nim co innego pod spodem napisane. (chyba)

1303047[/snapback]

hm to ciekawe czyli robią asusa td z 128 ram ale z gpu od gt albo sprawdzają które z td dają się zmodować na pełnego gt i sprzedają jako gt :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jakas róznica w temperaturach po usunięciu "szmatek" i zmianie pasty?

1304088[/snapback]

Nie mam zielonego pojecia. W jakis sposob moge sprawdzic temperature na rdzeniu karty i na pamieciach?

 

hm to ciekawe czyli robią asusa td z 128 ram ale z gpu od gt albo sprawdzają które z td dają się zmodować na pełnego gt i sprzedają jako gt  :D

1304360[/snapback]

Po prostu aby zmniejszyc koszta produkcji, designing'u kolejnych PCB i uproscic proces produkcyjny producent

tu ASUS zastosowal w kartach G6800/GT/Ultra takie samo PCB do wszystkich (wiekszosci) modeli.

Edytowane przez shorty2001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba ultra i GT z 256DDR3 ma inne PCB => śą inaczej ułożone kondziołki i inaczej wejścia na molexy...

1304748[/snapback]

No nie wiem :) Jezeli chodzi o molex'y to chyba porownales 128MB wersje GT z 256MB* wersja Ultra.

 

Male porownanie:

 

ASUS nVIDIA GeForce 6800 GT Video Card, 256MB GDDR3, 256-Bit, DVI/TV-Out, 8X AGP, Model "V9999GT/TD/256M" -RETAIL

 

ASUS nVIDIA GeForce 6800 Video Card, 256MB DDR3, 256-Bit, TV-Out/DVI, 8X AGP, Model"V9999 Gamer Edition/TD/256M" -RETAIL

 

ASUS nVIDIA GeForce 6800 Ultra Video Card, 256MB GDDR3, TV-Out/Dual DVI, 8X AGP, Model "V9999Ultra/2DT/256" -RETAIL

 

W moim 256MB V9999GT mam dwa czarne molex'y ulozone identycznie jak w V9999Ultra 256MB.

 

Co do roznego rozkladu niektorych elementow elektronicznych na IDENTYCZNYCH PCB to chyba

zrozumiale w koncu po @ nie otrzymasz idealnej V9999Ultra. Przeciez V9999GT 256MB ma 2.0ns

pamieci, Ultra natomiast 1.6ns. Ultra ma wyprowadzenia do polaczenia w tryb SLI GT nie ma, itd...

 

Swoja karte z'mod'owalem hardware'owo, tzn. przelutowalem rezystorek SMD nastepnie wykonalem

flash bios'u bios'em z Ultry. System podczas instalacji sterownikow wykrywa karte jako V9999Ultra B)

z domyslym taktowaniem 425/1100 po zalozeniu WC planuje @ karte na minimum 450/1200

 

* Na dzien dzisiejszy dostepne w sprzedazy sa jedynie takie w przyszlosci prawdopodobnie pojawia sie

wersje 512MB i wiecej.

Edytowane przez shorty2001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zielonego pojecia. W jakis sposob moge sprawdzic temperature na rdzeniu karty i na pamieciach?

1304640[/snapback]

Zainstaluj SmartDoctor'a B)

W tym programie mozesz zobaczyc napięcia, obryty wentylatorka i temperaturki. :D

Edytowane przez BossNY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej

mam pytanie nieco z innej beczki, zainsatlowałem sobie ostatnio Far Cry i po odpaleniu stwierdziłem ze wygląda masakrycznie, w ogóle nie wiem czym się ludzie zachwycają, i byłbym trwał w tej świadomości ale przyszedł do mnie kumpel który osobiście posiada FX5600 i powiedział ze to w żadnym przypadku nie powinno tak wygladać:/

 

próbowałem przeinstalowywac sterowniki od vga, ustawiać zegary na standartowe, zmieniać rózne opcje graficzne i w sterowniku i w samej grze i nic,

 

tekstury są nadal prześwietlone, części tekstur w ogóle nie ma:/ wszystko jest kanciaste i spixelowane:( czy mozecie mi powiedzieć czego to jest wina? hmmm?

 

u kumpla na leciwym fx5600 wygląda to o niebo lepiej:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj SmartDoctor'a B)

W tym programie mozesz zobaczyc napięcia, obryty wentylatorka i temperaturki. :D

1304876[/snapback]

SmartDoctor'a w wersji 4.60 zainstalowalem juz wczoraj. Masz racje jednak musialbym uzywac sterownikow ASUS'a a nie chce, nie ma takiej potrzeby.

 

Czy jest jakas alternatywa dla SD aby moc monitorowac temperature GPU i pamieci?

Edytowane przez shorty2001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej

mam pytanie nieco z innej beczki, zainsatlowałem sobie ostatnio Far Cry i po odpaleniu stwierdziłem ze wygląda masakrycznie, w ogóle nie wiem czym się ludzie zachwycają, i byłbym trwał w tej świadomości ale przyszedł do mnie kumpel który osobiście posiada FX5600 i powiedział ze to w żadnym przypadku nie powinno tak wygladać:/

 

próbowałem przeinstalowywac sterowniki od vga, ustawiać zegary na standartowe, zmieniać rózne opcje graficzne i w sterowniku i w samej grze i nic,

 

tekstury są nadal prześwietlone, części tekstur w ogóle nie ma:/ wszystko jest kanciaste i spixelowane:( czy mozecie mi powiedzieć czego to jest wina? hmmm?

 

u kumpla na leciwym fx5600 wygląda to o niebo lepiej:/

1305068[/snapback]

Patch 1.3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie rozmowa dotyczyla PCB wersji np. LE i tej GT ale 128  a wersji 256 DDR3GT i Ultra.

1305160[/snapback]

Rozmowa? Jaka? Gdzie? :blink: Skad niby mialem wiedziec, iz chodzilo Ci o takie porownanie?

 

Czyli, ze Ultra i GT256DDR3 maja inne niz GT128 i LE

1305160[/snapback]

Slusznie zauwazyles. W przypadku Leadtek'a PCB G6800LE 128MB jest identyczne z PCB G6800GT 128MB.

 

Leadtek nVIDIA GeForce 6800LE Video Card, 128MB DDR, 256-Bit, TV-Out/DVI, 8X AGP, Model "A400LE" -RETAIL

 

Leadtek nVIDIA GeForce 6800 Video Card, 128MB DDR, 256-bit, DVI/TV-Out, 8X AGP, Model "A400 TDH" -RETAIL

Edytowane przez shorty2001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja troszeczkę z innej beczki.

 

Co myślicie o modowanych kartach GeForce 6800LE?? Np. Asus V9999LE taki jak ten:

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=43826725

 

Sprzedawca to znana na forum firma, która zajmowała się selekcjonowaniem modowalnych kart Radeon 9800SE, podobno sprzedali ich wszystkich razem ok. 1000sztuk, więc chyba mają jakieś pojęcie o modowaniu kart. Cena może nie jest szokująca, bo można kupić nieco taniej, ale tu mam gwarancję, że karta się zmoduja na 16 potoków. Słyszałem, że niewiele kart 6800LE moduję się na 16 potoków, trochę więcej potrafi działać z 12 potokami.

 

Zastanawiałem się nad kupnem, ale ktoś mnie ubiegł. Podobno za ok. 2 tygodnie ma być dużo takich kart. Prosiłbym forumowiczów o opinie, opis karty jest naprawdę zachęcający. Z tego co tam napisali wynika, że cenie porównywalnej do Geforce 6600GT dostajemy sprzęt o jakieś 30% szybszy, jeśli nie uwzględnimy możliwości podkręcania, a jedynie odblokujemy potoki i shadery. A zegary w 6800LE można podobno podkręcić o ok.25% . Co prawda można to zrobić i w 6600GT, ale słyszałem, że max. o 10%, więc przewaga 6800LE rośnie. Tylko, czy to wszystko jest prawda, a nie fantazja sprzedawcy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co widziałem na tej aukcji to oni napisali ze te karty mają pamięci 2,8ns? ja nie dawno kupiłem modowalnego v9999le i mam pamieci 2,2ns, sprawdz to, bo jeśli one faktycznie mają 2,8 to tych pamięci za dużo nie podkręcisz ponad te 350MHz, za to moje lecą na ponad 450:)

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy SmartDoctor

 

ftp://ftp.asus.com.tw/pub/ASUS/vga/nVidia...SmartDoc464.zip

 

Nie wiem jakie sa poprawki. Udalo mi sie podkrecic Moje P4 3,2 stabilnie do 3,7 karte odpowiednio Core/mem 300@400/350@462,5:) i moje wyniki:

2005 - 5126

2003 - 12873

2001 - 21712

Aquamark3 - 67,981

Doom3(demo1) 1280x1024 chyba high - 56fps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Posiadam karte Asusa GT ta ze 128MB pamieci i mam z nia jakies dziwne problemy :)

Ta karta dziwnie sie zachowuje po podkreceniu, na domyslnych zegarach jest ok wynik w 3dmarku 2003 ok 10.5K.

Problem natomiast dotyczy podkrecania jak wspomnialem wczesniej..., a wiec rdzen karty leci na 400 a pamiec powyzej nominalnych ustawien czyli 350(700) powoduje zatrzymanie obrazu co kilka sekund w HL2, 3dmark tez sie raz przytnie podczas testu :?, jak odkrece pamiec to wraca do normy... :blink: i nic sie nie zacina.

Co do samych pamieci to sa one 2.2ns jak juz wspomnialem przy podkreceniu do wartosci 380(760) zaczynaja sie pojawiac kropeczki w filmach.

Tak sobie analizowalem wypowiedzi z tego calego topicu i nie wiem w sumie o co w tym chodzi, wyglada mi na to ze przyciecia sa spowodowane niedowoltowanymi pamieciami chociaz sam nie wiem..., powylaczalem wszelkie zabezpieczenia w riva tuner w dziale overclocking ( tak mi sie wydaje :D) chyba ze ktos moze mi dokladnie podac ktora to opcja blokuje niedowoltowana pamiec.

Na gpu zalozony blok na pamieciach miedziaki revolteka a OC takie lipne <_<

Probowalem nawet pencilmoda ustawilem napiecie 1.5v ale kropeczki po @ pamieci nadal wystepowaly, chyba kiepski model karty.

Konfiguracja kompa:

MSI Neo2

3200+@2500mhz

2x512 HyperX

antec TP 550w

Jesli komus sie przycinaja gry to niech odkreci swoja karte na nominalne ustawienia....

Edytowane przez KruK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to faktycznie słabo moje idą na 900mhz bez radiatorów ale za to z nawiewem spróbuj dać im nawiew z boku u mnie poprawia oc . A poza tym skoro zacina ci to mi się to zdarzało raczej przy wykreconym gpu niż pamięciach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to faktycznie słabo moje idą na 900mhz bez radiatorów ale za to z nawiewem spróbuj dać im nawiew z boku u mnie poprawia oc . A poza tym skoro zacina ci to mi się to zdarzało raczej przy wykreconym gpu niż pamięciach

1307877[/snapback]

Mam rozumiec ze miales zaciecia np. w 3dmarku ? po zamocnym podkreceniu rdzenia ?

Ja to sprawdzalem na odkreconym rdzeniu, jak i na podkreconym wiec wychodzi ze to pamieci.

A radiatory na pamieciach sa letnie wiec nie wiem o co w tym chodzi.

Co jest z tymi kropkami w filmach ? na 760 wystepuja, a 3dmarka moge spokojnie puscic na pamieciach 800 tylko praktycznie w 90% zatnie sie na sekunde podczas testu a na odkreconych pamieciach nie zacina mi sie 3dmark.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie rdzeń mi spowalniał i zacinał w benczach, zależy na jakich sterach puszczasz na niektórych takie coś nie wystepowało :D

1308007[/snapback]

Mhmm w takim razie bede musial to dzisjaj obadac, ale nie zmienia to faktu ze w hl2 core na 350 mem lekko podkrecone i juz haczylo.

Chociaz to cale hl2 moze nie zadobrze dzialac :D, tak czy siak obadam to dzis w 3dmarku.

Jak ustawilem pamiec na 690 to po wlaczeniu hl czarny ekran - karta nie lubi wartosci ponizej nominalnych ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...