Skocz do zawartości
nadmundo

ASUS V9999 (GT,GE,LE)

Rekomendowane odpowiedzi

Ale moja karta to pełne gt,czyli 1000mhz na dzieńdobry,a na wszystkich kosciach jest chłodzenie.Swoją drogą chłodzenie było niedopasowane/nieprzykręcone do pamięci i rdzenia,dobrze ze przed montarzem to odkryłem.Pewnie gdyby nie to,to karta by mi kupę kłopotów i bezsennych nocy zafundowała.Dlatego proponuję sprawdzić nową kartę przed montarzem,poprostu lekko dokręcić sróbki jesli jest taka potrzeba.SPOKO juz mam info,2.0ns.Ale moze są tez uzywane szybsze.

Edytowane przez Jedrek71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem Zalmana VF700-Cu do mojej V9999LE 16/6.

Po zamontowaniu go oraz podkręceniu karty do 420/880 wyniki 3DMarków 2003 i 2005 prezentują się następująco (na konfigu z podpisu):

 

3DMark 2003: 10716

3DMark 2005: 4152

 

W skrócie - w porównaniu do standardowego chłodzenia Zalmanik chłodzi GPU i RAM karty o jakies 10 stopni lepiej niz standardowy ASUSowy coolererk. W stresie karta nie przekracza 50 C wg SD. Dalej nie mam zakladki z temperaturkami w sterach nVidii. Zalmana podlaczylem na 12V. Bardzo fajne chlodzonko naprawde, troche przydrogie ale chyba warto :D.

1334232[/snapback]

Też zmieniłem na tego Zalmana VF700-CU ! fajne ciche chłodzonko ! ale u mnie temperatura w idle 50 C w SD , w stresie pokazujie 56 C ! nie do końca ufam temu SD !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc myslałem ze 16-potokowa karta ma więcej mocy.Ze będę mógł sobie dobierac parametry filtrów przaciwaliasujących ile wlezie,ale co tam płakać niebędę.Osobiscie chętnie bym dorwał bloczki pasujące na kosci pamięci tej karty,moze ktos takie robi dla siebie i jest z wawy lub okolic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam dylemat. Chciałem kupić nową kartę graficzną. Znalazłem dwie oferty:

Galaxy Geforce 6600GT:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=45853985

 

lub

 

Asus 6800LE modowalny na 16 potoków:

http://allegro.pl/show_item.php?item=46274817

 

obie oferty firmy z Warszawy, więc mi odpowiada, bo bywam często w Warszawie, a mieszkam pod Ciechanowem,

 

ewentualnie w ostateczności ta oferta:

http://allegro.pl/show_item.php?item=46352490

 

I teraz zastanawiam się, czy wziąć Geforce 6600GT za 749zł, raczej chyba bardziej skłaniałbym się do Galaxy, bo mój kolega go ma i poleca mi, poza tym wentylator chłodzi również pamięci, czy może Asusa.

 

Wg, tego co pisze sprzedawca, to ten Asus po odblokowaniu potoków wymiata tak, że każdy 6600GT odpada. To może być prawda, bo 16 potoków i 6 vertex shaderów oraz 256-bitowa magistrala do pamięci może dać dużo wyższą wydajność niż 8 potoków, 3 vertex shadery i 128-bitowa magistrala do pamięci, mimo niższego taktowania rdzenia i pamięci w modelu 6800LE. Co prawda kartę można nieźle wykręcić do wartości 415/925Mhz, ale 6600GT też można trochę podkręcić, mój kumpel wykręca swoje 6600GT do wartości 550/1090Mhz.

Cena co prawda nie jest super niska, bo 950zł w poównaniu do 749zł za 6600GT, ale mówimy o markowej karcie Asusa, która w Komputroniku kosztuje 1015zł

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=15548, ale możlwość odblokowania dodatkowych potoków chyba jest warta tej ceny.

Co o tym sądzicie? Bo ja jednak skłaniam się do karty Asusa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do samych sterowników to temperatury na sterownikach 76.10 są o 10 stopni wyższe niż w porównianu do 66.97. I nie jest to wina złego działania Smart doctora tylko realny wzrost temperatury. Mam zainstalowanego na tej karcie zalmana VGA VF700-Cu i powietrze jak i sam radziator są wyrąźnie cieplejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ krzysiek24

 

Nie jest to realny wzrost temperatury... Tylko przekłamanie sterowników => temat opisany przez nVidia w FAQ sterowników jako BUG do poprawienia w kolejnej wersji Oficjalnej Sterowników.

 

Zatem albo nVidia sama wini się za brak winy, albo Ty zasugerowałeś się tym i poczułeś cieplejsze powietrza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem wątek pare info jest ciekawych.JJesli dobrze zrozumiałem to istnieje mozliwosc niewielkiego podniesienia napięcia rdzenia i pamięci tej karty.Jak pamiętam to miała byc opcja sdoktrze,ja tam nic takiego niewidzę.A chętnie bym to zrobił.Proszę o sprostowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w SD nie ma opcji zmiany napięcia rdzenia ani pamięci, aby to zrobić trzeba się bardziej pomęczyć, mozesz albo wgrać bios od mocniejszej wersji lub odpowiednio zmodowany z wyższymi napieciami lub zrobić pencil moda na karcie aby zwiększyś napięcie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to trzeba trochę się z tym pszarpać.A o co ta walka,podaj[podajcie] swoja wyniki na tej karcie[9999gt 256mb ddr3].Jesli ktos moze to przed i po modzie,moje przed to 420mhz/1070mhz.Czy jest ktos z okolic wawy kto zrobił sobie blok/bloczki na pamięci tej karty?Proszę o kontakt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to trzeba trochę się z tym pszarpać.A o co ta walka,podaj[podajcie] swoja wyniki na tej karcie[9999gt 256mb ddr3].Jesli ktos moze to przed i po modzie,moje przed to 420mhz/1070mhz.Czy jest ktos z okolic wawy kto zrobił sobie blok/bloczki na pamięci tej karty?Proszę o kontakt.

1355633[/snapback]

Moje wyniki to:

3DMark03 - 12995pkt

3DMark05 - 5837pkt

przy taktowaniu 435/1220Mhz

chłodzenie standart.

Jeszcze żadnych modów nie robiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak trochę offtopic ale temat dotyczy właśnie Asusa a konkretnie modelu LE

Jest to właściwie ostrzeżenie dla majsterkowiczów.

Jakiś czas temu kupiłem okazyjnie tą kartę na Allegro. Wszystko było ok. Karta bez problemu zmodowała się na 16/6.

Postanowiłem sobie wymienić wiatrak w zasiłce. Wyjołem zasiłkę, ale nie odłączyłem molexa od grafiki i od dysku (takie niedopatrzenie). Wymieniłem wiatrak i postanowiłem zobaczyć jak chodzi. Włączyłem zasilacz na krutko a z mojej karty poszedł najpierw dym a potem ogień (spalił się chyba jakiś mosfet). Teraz karta jast w serwisie.

Wynika z tego, że karta wymaga zasilania z szyny AGP przed zasilaniem przez molexa. Oczywiście nie jest to wina zasiłki, bo dysk przecież się nie spalił a zasilacz chodzi poprawnia w moim obecnym konfigu.

Czy ktoś z was przewidział by taką sytuację?

Jest to przestroga dla osób, które kombinują np. z dwoma zasilaczami, żeby np. zasilacz podłączony do karty odpalać koniecznie po zasilaczu zasilającym płytę lub przy pomocy przekażnika.

Ale człowiek uczy się na własnych błędach. Widać skoro uznano mi reklamację to nie była to do końca moja wina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BossNY

Czy podnosisz zegary?Riva tuner?Ja napotkałem barierę przy taktowaniu powyzej 1200mhz dla pamięci.Moje wyniki w marku05 są prawie 1300pkt niższe.Czy ta roznica to efekt 2razy większego ramu jak u ciebie?Jakie taktowanie masz tych geili?.Moje taktowanie na karcie to 414/1200mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na swojej bez modów dojechałem do 430/1250 i wszystko gra.

Teraz myślę o zmianie chłodzenia i wtedy będę wiedział jak naprawde może pójść.

 

Dodam, że już próbowałem ze zmianą BIOSu aby napięcia dla 2D i 3D były równe => karta ładniej się zachowuje przy zmianie trybów graficznych.

 

To na razie faza testów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BossNY

Czy podnosisz zegary?Riva tuner?Ja napotkałem barierę przy taktowaniu powyzej 1200mhz dla pamięci.Moje wyniki w marku05 są prawie 1300pkt niższe.Czy ta roznica to efekt 2razy większego ramu jak u ciebie?Jakie taktowanie masz tych geili?.Moje taktowanie na karcie to 414/1200mhz.

1360565[/snapback]

Podnosze zegary PowerStrip'em.

Bardzo mozliwe z tym ramem, ja mam je jeszcze w Dualu, ale az tak wielkiej roznicy chyba nie powinno byc. Masz świezy system?

Moje Geile chodzą na 450Mhz, 1:1 z procem.

Edytowane przez BossNY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

system mam tygodniowy stawiany juz przy tej karcie.Na nowym tylko z sp2 i sterami płyty i karty bez oc miałem 4760pkt.

BossNY a jak z tą blokadą,bo oc przez sterowniki lub rivatuner tylko do 1200mhz pamieć dalej odmawia współpracy tzn nieakceptuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

system mam tygodniowy stawiany juz przy tej karcie.Na nowym tylko z sp2 i sterami płyty i karty bez oc miałem 4760pkt.

BossNY a jak z tą blokadą,bo oc przez sterowniki lub rivatuner tylko do 1200mhz pamieć dalej odmawia współpracy tzn nieakceptuje.

1361653[/snapback]

Chyba wynika z tego ta różnica punktów, że masz mniej i nie w dualu ram oraz trochę słabszy procek. Jeszcze może spróbuj zmienić stery.

Co do OC to pisałem już ze ja podkręcam zegary PowerStrip'em, tam nie ma blokad :)

Jakie napięcia powinien pokazywać Defaultowo Smart Doctor dla 6800GT 256DDR3???

1362128[/snapback]

Defaultowo nie wiem, moge podac jakie ja mam napięcia:

Vcc - 3,35 V

Vcore - 1,48 V

AGP - 1,52 V

FB - 2,10 V

Czy 50 stopni dla rdzenia i pamięci w ASUS 6800LE 16/6 to dobra temperatura?

1362179[/snapback]

Nie wiem czy to Cię interesuje, ja na swoim V9999GT 256MB DDR3 16/6 mam w idle GPU 59*C, a RAM 47*C i to przy wyntylatorku karty ustawionym na 90% i 3 dodatkowymi wentylatorami. W LE 16/6 pewnie jest ~podobnie.

PS. Kwestia temp. w LE była juz poruszana wczesniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nazir black

Tez tak myslę ze 50 stopni to srednia.

Hirotaro.

VCC 3.40v / Vcore 1.46v / AGP1.71v [ale tonapięcie,to mam raczej ustawione w biosie mobo] / FB 2,09v

BossNY

Pewnie cos w tym stylu,choć akurat barton z taktowaniem 2500mhz jest oceniany przez "sandrę" na wydajnosc podobną i większą jak p4 3600mhz.

Ale wcale nie chcę przez to powiedzieć ze twoj wynik jest naciągany.

No chyba ze tak jest :lol: [zart]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CZeść!!!

Zastanawiam się właśnie nad zakupem Asus V9999LE. Może ktoś wie jaka jest mniej wiecej procentowa szansa zakupu karty, która da się odblokować na 16p/6v. (oczywiście, że zawsze moge mieć pecha i nawet, gdyby 99% kart się odblokowywało, to moge trafić na jedną z tego 1%, ale taka statystyka bylaby na pewno ciekawa...) Wiem, że w temacie są porozrzucane różne posty z wynikami, ale trudno to zliczyć-może ktoś już się czymś takim zajął lub zna jakąś stronke gdzie posiadacze tej karty (lub ogólnie GF 6800 LE) piszą ile potoków i vertexów odblokowali..? Wydaje mi się, że taka statystyka byłaby bardzo ciekawa-gdyby ludzie z forum wysylali mi na meila swoje wyniki, to moglbym sie czyms takim zajac i zalozyc taki specjalny topic-co o tym myslicie? Za pomoc bardzo dziękuje. Pozdrawiam!!!

 

EDIT:

Znalazłem w necie coś takiego http://www.in4.pl/recenzje.htm?rec_id=226&rectr_str_numer=4

Edytowane przez udam_u

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napięcie dla 2D jest niższe niż dla 3D, karta w trybie 2D pracuje z niższymi zegarami, gdy tylko uruchomisz jakąś aplikacje 3D napięcie skacze do góry i podnosza sę zegary aby uzyskać max wydajność:)

 

 

to chyba tyle:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po testach różnych BIOSów stwierdziłem, że w 6800GT Asusa jest tylko 1 Tryb => 3D i koniec. W BIOSie 6800Ultra są już 2 dla 2D i 3D osobno.

 

BIOS dla Ultry ma ponadto inne timmingi => tu wygląda na to, że te z GT są nawet ostrzejsze, ale to jest być może spowodowane tym, że całość pracuje na niższych obrotach. Jestem ciekawy jak pójdzie karta na Timmingach z Ultry w porównaniu z maxem z GT i jak to przełoży się na osiągi w 3D sMarkach...

 

Testy rozpocznę chyba next week :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po testach różnych BIOSów stwierdziłem, że w 6800GT Asusa jest tylko 1 Tryb => 3D i koniec.

1365371[/snapback]

Bawilem sie edycja biosu w asusie 6800 GT 128Mb i stwierdzam ze sa dwa tryby.

Dla 3d napiecie wynosi 1.2v, dla 2d 1.1v.

Program jakim edytowalem bios to OmniExtremeEditFX 1.5

Mam jeszcze pytanko, czy ktos probowal wgrywac np. do asusa 6800gt 128 bios od karty innej firmy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...