Skocz do zawartości
nadmundo

ASUS V9999 (GT,GE,LE)

Rekomendowane odpowiedzi

NICO 26 JA NA NIEkreconym i niemodowanym mam 6000pkt z kawałkiem.

NAtomiast na 12p\6v (sprawne) i 400\700 mam , 8600 pkt.

Potoki cholernie dużo dają, a rdzeń podkręcony o 100mhz, daje 1000 pkt do przodu.

Sam sie o tym przekonałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koven zapewniam że wątek czytałem. Nie mam jednak czasu aby go prześwietlać. Muszę testować kartę bo do jutra mogę ją zwrócić.

 

Chodzi o to że u ATi na domyślnie ustawionych sterach jest o prawie 1000 marków więcej.

I teraz pytanie: jaki tryb ustawień DirectX i OpenGL nVidi jest porównywalny z tym domyślnym u ATi (tam nic nie zmieniałem).

 

Czy nVidia ma ustawiony domyślnie wolniejszy tryb "Jakość"?

Czyli jak zmienię na wydajność w opcjach sterownika to czy to będzie porównywalne z domyślnym ustawieniem na Ati.

 

UFFFFF, jażycie o co mi chodzi????

 

ps. Nie chcę po prostu sztucznie podnosić wydajności przez manipulacje w sterach (66,72).

Edytowane przez Nico26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz z innej beczki:

 

Jak myślicie, czy po odblokowaniu LE na 6800 (12/5) i np. wgraniu biosu od 6800 uruchomi nam się SD i będzie działał w pełni tak jak na LE (temp. itd) Może da się go w ten sposób "oszukać".

 

sewsew, na jakich sterach jedziesz i jak masz ustawione: jakość czy wydajność?

Zmieniałeś coś wogóle w zakładkach ?

Edytowane przez Nico26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz z innej beczki:

 

Jak myślicie, czy po odblokowaniu LE na 6800 (12/5) i np. wgraniu biosu od 6800 uruchomi nam się SD i będzie działał w pełni tak jak na LE (temp. itd) Może da się go w ten sposób "oszukać".

 

sewsew, na jakich sterach jedziesz i jak masz ustawione: jakość czy wydajność?

Zmieniałeś coś wogóle w zakładkach ?

1499833[/snapback]

Zmieniałem na jakość i w 3d marku 2003 i 2005 żadnej różnicy...

W grach tak samo

PROBLEM

Dlaczego gry nie chcą się odpalać np. pulpit 1024x768 120 Hz w tej właśnie częstotliwości????(gra ustawiona na 1024x768 i odpala w 60 Hz)

Przedtem miałem GF 3 Ti i była zakładka do zmiany Hz na danej rozdzielczości

a teraz w v9999 LE nie ma .

stery 77.30

Chodzi o gry które nie mają ustawień w Hz tylko rozdzielszość np.GTA San Andreas...

Problem rozwiązany :lol:

Edytowane przez Tank_26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jednak sąbiosy na stronie Asusa http://support.asus.com/download/download....SLanguage=en-us . Hmm mial juz ktos taki problem z modowaniem(wlasciwie niemodowalnoscią) i przy pomocy zmiany biosu i napiec wybrnął z tego?

 

 

P.S. mam problem ze sterownikami Asusa..nie wykrywają mi karty , tylko sterowniki z plytki sąok i referencyjne nvidi..co jest grane?? :cry:

Edytowane przez AssAssin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może trochę o minusach teraz.

 

Jak wam chodzi TV-Out? Ja koniec końców nie dogrzebałem się jednak w sterach nVidii możliwości przełączenia obrazu na mój 3-letni telewizor Phillipsa.

Dla porównania na kartach ATi, ustawienia tv-out są banalnie proste w obsłudze.

 

Druga rzecz, to w FarCry nie widziałem WOGÓLE przyrostu prędkości FPS (poziom z wyspą na samym początku gry). Spadało do 22 FPS przy 12p/6v @425/825.

Natomiast DOOM reagował jak szalony na potoki i oc. Tylko że IMHO FC ma dużo lepszy klimacik.

 

Dalej; w BattleField Vietnam ni cholery nie mogę ustawić 1280x1024 - najwyższa możliwa na asusie to 1024x768 - dziwne.

 

Ale przez tą dobę testów najbardziej brakowało mi ATI TRAY Tools (szczególnie możliwości zapisania pozycji ikon na pulpicie - jest coś takiego u nVidii?.

 

 

A na benchmarki to wogóle nie patrzę - można je o kant d... rozbić. One służą IMO głównie producentom sprzętu.

 

Tak więc ATi witaj znowu w domu 8)

Edytowane przez Nico26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przez tą dobę testów najbardziej brakowało mi ATI TRAY Tools (szczególnie możliwości zapisania pozycji ikon na pulpicie - jest coś takiego u nVidii?.

Programik PowerStrip, oprócz możliwości podkręcenia Twojej karty zawiera taką funkcję. Inny programik, tylko do zachowywania pozycji ikon pulpitu to z kolei Iconoid.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

jestem tu nowy,

przegladam juz od dluzszego czasu forum szukajac odpowiedzi czy sa jakies karty ktore maja wieksze szanse na odblokowanie potokow?

co radzicie wybrac? asusa, gainwarda czy moze gigabyta?

ktos prowadzil jakies statyski? czy to jest czysta loteria?

pozdrawiam

YacentY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

jestem tu nowy,

przegladam juz od dluzszego czasu forum szukajac odpowiedzi czy sa jakies karty ktore maja wieksze szanse na odblokowanie potokow?

co radzicie wybrac? asusa, gainwarda czy moze gigabyta?

ktos prowadzil jakies statyski? czy to jest czysta loteria?

pozdrawiam

YacentY

1501670[/snapback]

ASUS :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yacenty statystyka często zawodzi, obecnie można kupić karty z gwarancją modowalności, ale ich koszt jest wyższy. Kupowanie w ciemno 6800LE jakiejkolwiek firmy to jak rosyjska ruletka... tylko że zamiast jednego naboju masz tylko jedną komore pustą :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yacenty statystyka często zawodzi, obecnie można kupić karty z gwarancją modowalności, ale ich koszt jest wyższy. Kupowanie w ciemno 6800LE jakiejkolwiek firmy to jak rosyjska ruletka... tylko że zamiast jednego naboju masz tylko jedną komore pustą  :D

1501825[/snapback]

jakies namiary na taki sklep z wybranymi kartami? i ile drozsza jest taka karta?

pozdrawiam

dzięki za info

YacentY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema.danwo mnie tutaj nie bylo i chcialem was zapytac o jakies jedne z najnowszych a sprawdzonych sterow do mojego 6800gt asuska i jakies dobre chlodzonko na moja karte slyszalem ze wyszedl jakis nowy NV5 tylko czy zlikwidowano juz w nim problem z zalozeniem na ausa??chyba ze wyszlo jakies nowe wydajniejsze chlodzenie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedługo powinno się pojawić chłodzenie z Pentagrama, na tweaku był news o tym wraz ze zdjęciami. Oczywiście za pierwowzór posłużył Zalman.

 

Polcema sklecenie własnego chłodzenia, jeden "wynalazek" już wykonałem dla siebie, ale przez nieuwage spaliłem karte, teraz czekam aż z serwisu przyjdzie. Z kilku godzin obserwacji zauważyłem że na aluminiowym radiatorze (70x80x45) i Arctic'u Fan PRO TC (1600obr/min) temperatura jest obiecująca, 45*C w idle do 56* w stresie (CS:S przez 1h) Karta podkręcona do 400/800, głównym zamiarem była cisza, więc proszę nie krytykować że "temp. do du...".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedługo powinno się pojawić chłodzenie z Pentagrama, na tweaku był news o tym wraz ze zdjęciami. Oczywiście za pierwowzór posłużył Zalman.

 

Polcema sklecenie własnego chłodzenia, jeden "wynalazek" już wykonałem dla siebie, ale przez nieuwage spaliłem karte, teraz czekam aż z serwisu przyjdzie. Z kilku godzin obserwacji zauważyłem że na aluminiowym radiatorze (70x80x45) i Arctic'u Fan PRO TC (1600obr/min) temperatura jest obiecująca, 45*C w idle do 56* w stresie (CS:S przez 1h) Karta podkręcona do 400/800, głównym zamiarem była cisza, więc proszę nie krytykować że "temp. do du...".

1502534[/snapback]

To nie jest wcale zla temperatura. Ja mam na Silencerze 45-54 stopnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema.danwo mnie tutaj nie bylo i chcialem was zapytac o jakies jedne z najnowszych a sprawdzonych sterow do mojego 6800gt asuska i jakies dobre chlodzonko na moja karte slyszalem ze wyszedl jakis nowy NV5 tylko czy zlikwidowano juz w nim problem z zalozeniem na ausa??chyba ze wyszlo jakies nowe wydajniejsze chlodzenie??

1502365[/snapback]

 

jak cie dawno tu nie bylo to zmien sobie podpis...bo teraz na tweaku jest wszystko znormalizowane i zgodne z wymaganiami UE :blink: :lol: :lol: :lol:ponoc sam Belka i Kwaśniewski sie kontaktowali z tweakiem w tej sprawie!!! :wink: NAJWAZNIEJSZE aby bylo MAX 10 linijek podpisu.. <_< pamietaj aby takze nie bylo zbyt duzo kropek (max 20), a literka "K" moze sie powtarzac tylko 3 razy w linijce (ale pod warunkiem ze nie wystepuje tam "M" !!!! jesli wystepuje to mozesz uzyc "K" tylko raz!!!) :lol: :lol: :lol: ..nie dawaj linkow do strony domowej chyba ze traktuje o tresurze chomikow sprowadzanych z Arabii Saudyjskiej :unsure: :unsure:

WITAJ spowrotem na tweaku!!! krainie miodem plynacej , w ktorej uzytkownicy sa mowia ze jest super!!!(a naprawde jak jest to nikt ci nie powie - ałłłł nie bij mnie prosze panie moderatorze..bede grzeczny) :lol: :lol: :lol:

 

no to taki OT z mojej strony..uratowalem ci dupsko :wink:

 

a tu masz linka aby poczytac

http://forum.purepc.pl/index.php?act=announce&f=7&id=17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 950zl znajdziesz juz sobie AsusaLE z gwarancjąodblokowalnosci co najmniej 12stu potoków tylko musisz poszukac w jakis sklepach internetowych albo na alegro. Za Tysiaka widzialem gdzies w internetowym sklepiew takiego co sie odblokowywal na 16potoków. Sam niestety na razie jestem włascicielem Asusa Le , który nie odblokowal mi poprawnie zadnych potoków!!(artefakty jak cholera),tylko vertexy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a powiedzcie mi jedna rzecz tak naprawde jakie chlodzenie bylo by lepsze na mojego asuska NV5 czy Zalman VF700Cu????

1504524[/snapback]

Ja osobiście polecam Silencera bo cieple powietrze jest wyrzucane na zewnatrz budy no i chlodzi on lepiej pamiatki. Zalman za to podnosi powietrze w budzie no i z pamieciami to radzi sobie gorzej bo daje tylko pasywne radiatorki, a na dodatek malutkie. (Mogli dac takie jak robi TermalTake Ram Freezer BGA. :D) Ale co wybierzesz to już twoja decyzja.

Edytowane przez jarek_pr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Programik PowerStrip, oprócz możliwości podkręcenia Twojej karty zawiera taką funkcję. Inny programik, tylko do zachowywania pozycji ikon pulpitu to z kolei Iconoid.

1501409[/snapback]

Byru BIG THANK'S dla Ciebie B)

Co prawda V9999LE powędrował z powrotem do sklepu ale programiku napewno użyję na mojej starej Rivie TNT2 :wink:

 

 

Andy7 - gdy ceny za 6800GT 256MB (1000Mhz DDR) staną się dla mnie "ludzkie" to wtedy chętnie skorzystam z Twoich doświadczeń z tv-out.

 

Pozdrawiam i wyciskajcie soki z waszych maszyn.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...