Skocz do zawartości
nadmundo

ASUS V9999 (GT,GE,LE)

Rekomendowane odpowiedzi

Gość watow

lol zloz zamowienie i dopisz ze chcesz 16/6 ... a potem zadzwon i sie upomnij :P

pozatym oni maja tyle zgloszsenie ze poczekasz na ralizacje z 3-4 tygodnie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz ja coś napiszę. Po drobnych perypetiach z wymienianym tutaj często sklepem internetowym, kupiłem kartę MSI 6800LE w komsadzie poniżej 700PLN. Śmiem twierdzić, że ryzyko opłaciło się :-P W pełni odblokowane 12/6 a z minimalnymi artefaktami (występującymi w ok. 50% gier) 16/6 chodzi full stabilnie. Po wyedytowaniu biosu za pomocą nibitor'a (z 0003 6E00 7801 8C02 zmieniłem na 0003 8C03 8C03 8C03 choć przy 0003 6E03 7803 8C03 efekt ten sam) uzyskałem stabilne 390MHz na GPU i 730MHz na pamięciach (tutaj będzie potrzebny konwencjonalny v-mod). Na karcie znajduje się duży i cięzki miedziany radiator (obejmuje również wszystkie pamięci) z wentylatorem 80mm wyposażonym w potencjometr (3000-4000rpm). Mimo OC z podniesionym napięciem oraz 16/6 + potencjometr ustawiony na minimum, w zamkniętej budzie temperatura GPU dochodzi tylko do 62st.C w grach pokroju Far Cry ;) .

Do karty dołączyli 14 płyt z grami i softem, z czego dwie to DVD (a na jednej z nich 14 full'owych gier). No i do tego ładne opakowanie :razz: Za tą cenę (w sklepach) co najwyżej można kupić 6600GT, który do takiego 6800 podskoku za bardzo nie ma. Oczywiście to nie koniec OC. Będę wypatrywał v-mod'ów do mojej karty i zacznę przy niej majstrować ! :lol: :mur: ;)

Polecam!

Edytowane przez piaskoon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam możliwość kupna karty ASUS 6800LE za, 680 zł, do tego 3 lata gwarancji producenta, itp. Oczywiście wersja FULL BOX (Retail), zero kosztów wysyłki. Do tego dochodzi to, że karta na pewno zmoduje się na 12 potoków, a bardzo prawdopodobne jest że i na 16... Jedynym hakiem może być to, że jest to sprzęt ze sklepu który nie znajduje się w Polsce (prowadzi go znajomy) i gwarancja będzie wystawiona właśnie na ten sklep. Rozmawiałem z nim, i powiedział że sprzęt posiada 3 lata gwarancji producenta, i każdy serwis ASUS mi ją w razie czego naprawi... Jeżeli to prawda, to może opłacałoby się sprowadzić tego więcej? Bo to chyba jest okazja, patrząc na ceny w Polsce. Co radzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a trzeba było PP brać :P

 

u mnie na 400/800 identycznie 11475 :> pobawię się może później ... ileż razy te trole itd można oglądać, aż nie dobrze się robi od nich :P

 

pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, a ja mam pytanko, planuje zakup 6600le asusa i mam 3 pytanka??

Czy jest duża szansa że się całkowicie odblokuje??

Na moim aktulanym radku 9800pro mam zalmana v700cu i chcę go przełożyć na tego asusa, czy będzie on pasował do tej karty?? Ostatnio słyszałem, że nie, bo karty 6*** na AGP mają dodatkowy mostek który konwertuje z PCI-E na AGP(bo wszytkie karty 6*** były porjektowane pod PCI-E tylko z powodu wymagań rynkowych wprowadzili AGP)i on nie bedzie chłodzony jak założę tego zalmana na Asuska?? Czy to jest prawda??

Jakie taktowanie wyciągnie mi ten asusek, jeśli założę na niego tego zalmana, a na pamięci zamiast tych radiatorków aluminiowych zalmana jakieś miedziane??

Dzięx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej co sie dzieje że BF2 na high detalach, bez AA i przy 1024x768 mi sie tnie :?

Na mojej poprzedniej mobo to nie miało miejsca, grałem płynnie na high detalach 1024x768 i AAx2 :?

Co jest :?:

Edytowane przez Greg_1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widze zbytnio problemu, temat o asusach i ich OC wiec w czym porblem, :-| jakbym zaczal nowy temat to bym od razu dostaB odpowiedz ze jest juz temat o asusach 6800...................... :mur: :mur: :mur: :mur: :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw piszesz o 6600LE i o mostkach konwertujących które nie występują na 6800 tylko na 6600 i 6200. No to sory że nie czytam w myślach a ty piszesz o innej karcie a chcesz sie dowiedzieć o innej :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorka, ja się tylko pytałem, nie możecie mi normalnie poweidzieć że mostek nie wystepuje w 6800?? NIE WIEDZIAŁEM I DLATEGO SIĘ PYTAŁEM CHYBA NIE??

To może zaczniemy jakąś ludzką rozmowe a nie tylko wytykanie sobie co kto nie wie,forum jest chyba poto żeby się dowiedziec nie?? :)

Jeszcze raz sorki ale ja naprawde nie wiedziałem że MOSTEK NIE WYSTĘPUJE W 6800................ :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to tak:

1. Mostek - już wyjaśnione :wink:

2. Zalman będzie pasować.

3. A taktowania zależą od danego egzemplarza, ja np. max wyciągam 425/961 i to są jedne z lepszych taktowań bez żadnych Vmod'ów :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Greg 1 a gdzei kupiłeś swojego asuska??

1543816[/snapback]

wystarczy poczytac 2 strony w tyl <_<

Ja kupiłem w PC-Serwis'ie w Warszawie i byłem osobiście w sklepie  :D i nie musiałem czekać :P

1512786[/snapback]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość watow

Hej co sie dzieje że BF2 na high detalach, bez AA i przy 1024x768 mi sie tnie  :?

Na mojej poprzedniej mobo to nie miało miejsca, grałem płynnie na high detalach 1024x768 i AAx2  :?

Co jest :?:

1543385[/snapback]

 

 

agp aparture size 512

ja gram w 1600x1200 i wszystko max bez aa i wystarczajaco plynnie dziala w porownaniu do swat4 :\ ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piaskoon po podniesieniu napiecia(bo to chyba zrobiles) unormowała Ci sie praca potoków? Ja mam zedytowany bios przez kolege lukka wszystko na 1.4 V dal> tylko powiedzcie jak w moim Asusie 6800LE zaladowac ten bios i cczym? Faktycznie te potoki zaczna u mnie dzialac ..bo na razie po odblokowaniu Aerty>> ruchome szachownice i jakies zmugi zielone na niebiew w 3d marku 2003.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piaskoon po podniesieniu napiecia(bo to chyba zrobiles) unormowała Ci sie praca potoków? Ja mam zedytowany bios przez kolege lukka wszystko na 1.4 V dal> tylko powiedzcie jak w moim Asusie 6800LE zaladowac ten bios i cczym? Faktycznie te potoki zaczna u mnie dzialac ..bo na razie po odblokowaniu Aerty>> ruchome szachownice i jakies zmugi zielone na niebiew w 3d marku 2003.

1544390[/snapback]

Oczywiście, edytowałem bios żeby podnieść napięcie vGPU. A praca potoków się nie zmieniła :? Aczkolwiek nie jest źle. :) Działam na 16/6 :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość watow

Dzięki watow, zaraz sprawdzam.

1544984[/snapback]

 

nie testuj tak mocno bo kompa saplisz, formu nie odwiedzasz co sie z tymi ludzmi porobilo :D

i jak dziala lepiej? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to ja mam taka zagwostke , dzisiaj troche potestowalem karte i na 16/6 400/800 mam w 3dmarku 03 cos kolo 11500 , a na 12/6 400/800 mam 11000pkt <_< Miedzy 12 a 16 potokami jest tylko taka mala roznica ? :blink:

Edytowane przez ranger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale w sumie to Aperture Size różnie u różnych działa. Ja mam 512MB RAM i nastawione mam w ogóle 128 i działa płynnie wszystko.

Gdy testowałem kompa na 1024MB RAM to też było płynnie, a zmiany ze 128 na 256 i 512 w ogóle nie dawały różnic.

Do KT600 nie robili BIOSów modowanych chyba.

A jakie są najlepsze stery??? W zasadzie każde nowe Hyperiony na KT600 dawały lepsze wyniki (choć różnice były niewielkie). Obecnie już nie wiem czy te nowe są znów poprawione czy może już robione pod wyższe chipsety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd moge sciągnąć jakiegos modowanego biosa chodzi mi o zmiane napiecia np. 1,4v i czym go wgrać. Lub poprostu jak zmienić napięcie. Pomijając pencil mod??

1547699[/snapback]

GG: 6315875

 

odezwij się...służę radą :D :D ..bedzie to juz chyba z 5 "uzdrowiona" duszyczka przeze mnie :) pójde do nieba pewnie :lol: :lol: :lol: :blink: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...