Skocz do zawartości
nadmundo

ASUS V9999 (GT,GE,LE)

Rekomendowane odpowiedzi

Na samym przerabianiu biosu nie znam sie za bardzo <_< przerabial go gosc o nicku lukk> z tego co mowil to przerobka naprawde dziala...zawsze moge ci ten bios przeslac to sam zobaczysz...tak jak mowilem ja nigdy nie flashowalem biosu vga(tylko plyty glownej) i mam pewne obawy..kumpel mi nagadal ze ta operacja to ryzyko 50\50 sie udaje Oo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ajsi dzięki za info. Ja jeszcze troche blady w tym jestem. A i jeszcze jedno żeby zmienić napięcie karty to jakiego musze użyć programu, może da to coś?? Mam już Bios modifera i nvflash, ale co potem bo z mojej płyty gł. sie nie da zmienić napięcia :mur: Pomocyy!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie przecyztanie tego całego tematu AZ 54 strony zajeło mi czas od 14! Oczy mnie bolą zapisałem 2 strony A4 z waszymi wynikami i porównam je do swoich!

 

Teraz moje pytania!!

 

Barton2,5@3,2 (2200Mhz)

512 Kingston

GF6800LE Asus 16/6

Maxtor 80GB ATA 133

 

Panowuie po włożeniu karty bez formata wgraniu sterwoników dołaczonych do karty miałem wyniki w 3D05 na poziomie 3300!

 

Wycztałem że obecnie najlepsze sterowniki do owej karty to 77.76 XG jak je wgram bedzie lepiej.

 

Szukam optymalnych sterowników do grania tylko i wyłacznie gram w CS HL i CS:S i HL2 i w nic innego czy te co podałem bede dobre wiem ze sa juz kolejne 77.77XG.

 

Czy wgrywać SD jeśli tak to jaki numerem i to samo z Asus Enhance Driver wgrywać czy nie??

 

Ja tylko włozyłem karte i odpalilłem CS miałem takie dziwne zastoje gry na 1-2sec co kilka sekudn sadze ze to wina SD odpalonego i updatujacego informacje co 5sec. Dzięki za odpiowiedz na moje monotonne pytania

 

Pamięci na grafie mam2,8 Hynix czy mogę ja spokojnie podkrecic do 400/800!

 

podkreciłem do 350/750 to temp byl na poziomie 49/48 po jednym tescie w 3D05 i grze w cs!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi XG to zależy akurat od producenta gpu, u mnie po przesiadce z .76 na .77 lekko wydajnośc wzrosła.

 

SD wywal bo prawdopodobnie on to powoduje :P

 

P.S. dziwne jak grasz w CSS i HL2 tylko i wyłącznie to trzeba było x800GT kupić :P bo jak wiesz na ATI lepiej chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory chłopaki że wyskocze z takim noobowym pytankiem ale od dawna mnie to trapi - jak ustawić odśieżanie ekranu w stałej wartości powiedzmy 100Hz w 3D ? Niedawno przesiadłem się na NVIDIE i nie moge do tego dojść :| Trzeba jakiś programik instalować czy co .. :/ stery mam najnowsze , w zkładce z odświeżaniem ustawiam 100Hz i lipa. W DOOM 3 po wejściu do gry 60Hz . Help ME !!! Fenks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

R.I.P. - dzięki za stronkę, znalazłem ją już kiedyś, opis interesujący. I nawet piersza fotka na Asusa wyglada:P

 

Jarek_pr - gdybyś mógł wrzucić na forum fotki swojego pencil moda to byłbym wdzięczny.

 

AssAssin - podeślij mi tego Biosa ajsi@poczta.onet.pl, porównam zmiany z tym co wgrałęm, albo wgram i sprawdzę czy działa.

 

Pawllok - na mobo możesz conajwyżej zmieniać napicia AGP, ale one i tak mają nikły wpływ na kręcienie i lepiej nie ruszać. Żeby podbić napięcie GPU to niestety trzeba zmienić Bios (dość prosta operacja) lub zrobić moda (ten pencil mod też wygląda prosto).

 

Pozdrawiam!

 

EDIT: Szopen77 - są zasadniczo dwie metody, jedna to zmieniasz w ustawieniach directX (uruchom > dxdiag > zakładka bodajże system (któraś z ostatnich i tam szukaj)

Dróga prosta i skuteczna to refresh force (lub podobny programik), ja akurat polecam ten bo sie nie instaluje i jest banalny w obsłudze, no i działa mi z każdymi sterami.

A tak wogóle ten problem jest już znany od bardzo dawna i było wałkowane milion razy, wystarczyło poszukać!

Edytowane przez ajsi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi XG to zależy akurat od producenta gpu, u mnie po przesiadce z .76 na .77 lekko wydajnośc wzrosła.

 

SD wywal bo prawdopodobnie on to powoduje :P

 

P.S. dziwne jak grasz w CSS i HL2 tylko i wyłącznie to trzeba było x800GT kupić :P bo jak wiesz na ATI lepiej chodzi.

1601133[/snapback]

czylu rozumiem że wgrać 77.76 badz 77.77 i nic wiecej nie wgrywać SD ani Asus Enhance drivers tylko same sterowniki???

 

na ile podkrecic 380/800 jak temperatura??? ojejku help me:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie zmieniałem, mam to co w podpisze @GT oznacza, że o/c i potoki dodatkwoe odblokowane :P, a ona ma firmowo 350 na rdzeniu jak GT. Miałem przed nią Asus LE, o temp się nie musisz się bać, kręć dopóki artów nie będzie. ( no chyba że zmniejszasz prędkość wiatraka ). Biosu nie wgrywaj bo nie ma sensu... przecież nie robisz formata co dziennie... a kilka kliknięć w RT to żaden problem.

 

ja u siebie na codzień mam 400/900 i temp mam niziutkie bo firmowy Silencer jest. A to nie koniec o/c :P ale więcej się nie bawiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli rozumiem ze potoki 16/6 mam tak to tylko podkrecic ja do 400/900 i koniec operacji i cieszyc sie 100fps w GRACH:)

 

ja mam orginalnie 300/700 gf6800LE wiec pojdzie mi na 400/900bez dodtakowego chlodzenia???

a ty masz frimowo jak ustawienia i jak podkreciłes?

 

 

warto dokupic drugie 512 zeby było 1gb ramu??

Edytowane przez tra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie dla mnie wersje sterownikó 77.76 i 77.77 mają kilka błędów, które zasadniczo przeszkadzają... Włączają Tryb Throttling w nieuzasadnionych bliżej momentach etc.

 

Wg mnie najlepsze do tej pory były 71.89 i jeśli ktoś nie gra w BF2kę, to chyba najlepsze będą i dla niego.

 

SD i EnhancedDriver uważam, że są niepotrzebne a jeśli już ktoś chce używać to wersję sprzed 4.70 (często powodują konflikt z grami opartymi na OpenGL) a EnhDriv to najlepiej 1.15 (jeśli wyższy to wyłączyć Advanced Video Color Enhancement, bo powoduje lagi filmów a czasem uniemożliwia odtwarzanie pewnych kompilacji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie dla mnie wersje sterownikó 77.76 i 77.77 mają kilka błędów, które zasadniczo przeszkadzają... Włączają Tryb Throttling w nieuzasadnionych bliżej momentach etc.

 

Wg mnie najlepsze do tej pory były 71.89 i jeśli ktoś nie gra w BF2kę, to chyba najlepsze będą i dla niego.

 

SD i EnhancedDriver uważam, że są niepotrzebne a jeśli już ktoś chce używać to wersję sprzed 4.70 (często powodują konflikt z grami opartymi na OpenGL) a EnhDriv to najlepiej 1.15 (jeśli wyższy to wyłączyć Advanced Video Color Enhancement, bo powoduje lagi filmów a czasem uniemożliwia odtwarzanie pewnych kompilacji)

1601483[/snapback]

 

czytałem ze dobre połaczenie to 77.76 i Asus Enhace driver 118 i wszystko gra!!!tylko niewiem jaki SD do tego???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Na 77.76 wywalało mi L2-L1 i włączał się throttling (na 77.77 to samo).

 

EH 1.18 owszem działa ale divx jak slowmo wygląda a nie jak film :D Color Enhancement jest zepsuty.

 

Zresztą na wielu forach poruszany jst temat tego L2-L1 i dokładnie nie wiadomo dlaczego się to włącza => jest to zapewne nieprzewidziany BUG tych sterowników.

 

 

Poza tym w 77.76 i 77.77 trzeba Usuwać lub Zmieniać Profil dla NFS:U2

Niektórzy mają też problem z TV-OUT na tych sterach

 

Teoretycznie dobre, ale coś w nich zostało spaprane. Oby kolejne były dobre.

 

To, że powstały Mody to normalka. Moderzy teraz nawet specjalnie się nie zagłębiają tylko pakują swoje i koniec. => to jest powodowane zbyt szybkim wypuszczaniem sterów przez nVidię...

Edytowane przez Hirotaro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Hirotaro

Mi na EH1.18 filmiki śmigają bez problemu nawet z włączonym tym color cośtam.

Bardziej jednak interesi mnie Pure Wideo...bawił już się ktoś tym?? Ja mam zainstlowany nVidia DVD Decoder i włącza się jak odtwarzam DVD'ki ale tylko mediaplayerem....ciekawi mnie jak zmusić np. PowerDVD aby kożystał z Pure Wideo.

Edytowane przez VANT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da się zmusić innych programów. Tak został napisany PureVideo.

Inne programy potrafią jednak same wykorzystywać wsparcie Hardware, tylko nieco inne niż to z PureVideo.

 

 

Swoją drogą to Enhanced Driver do niczego nie służy. OSD mam wyłączone, Colorblablabla wyłanczam... To po kiego grzyba mi to skoro SD nie używam, bo mi SpeedFan wystarczy???

Edytowane przez Hirotaro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Na 77.76 wywalało mi L2-L1 i włączał się throttling (na 77.77 to samo).

 

EH 1.18 owszem działa ale divx jak slowmo wygląda a nie jak film :D Color Enhancement jest zepsuty.

 

Zresztą na wielu forach poruszany jst temat tego L2-L1 i dokładnie nie wiadomo dlaczego się to włącza => jest to zapewne nieprzewidziany BUG tych sterowników.

Poza tym w 77.76 i 77.77 trzeba Usuwać lub Zmieniać Profil dla NFS:U2

Niektórzy mają też problem z TV-OUT na tych sterach

 

Teoretycznie dobre, ale coś w nich zostało spaprane. Oby kolejne były dobre.

 

To, że powstały Mody to normalka. Moderzy teraz nawet specjalnie się nie zagłębiają tylko pakują swoje i koniec. => to jest powodowane zbyt szybkim wypuszczaniem sterów przez nVidię...

1601507[/snapback]

 

wyjaśnij co to są L1 i L2 (domyślam się ze mostki) ale do czego one służ i co można uzyskac dzieki nim??? dzięki ojejku odpisz na moje wczesnijesze na 2 posty THX

 

 

PS.Hirato jak bys czytał posty wyzej wiedział być ze NFS:U2 ja w to nie gram ONLY CS HL CS:S I HL2!!!!:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDIT: Szopen77 - są zasadniczo dwie metody, jedna to zmieniasz w ustawieniach directX (uruchom > dxdiag > zakładka bodajże system (któraś z ostatnich i tam szukaj)

Dróga prosta i skuteczna to refresh force (lub podobny programik), ja akurat polecam ten bo sie nie instaluje i jest banalny w obsłudze, no i działa mi z każdymi sterami.

A tak wogóle ten problem jest już znany od bardzo dawna i było wałkowane milion razy, wystarczyło poszukać!

1601204[/snapback]

No kurcze podinstalowałęm ten programik przy 1024x768 dałem 100Hz odpalam po restarcie DOOMA i dalej 60HZ :| Doradzcie co mam robić pliss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Hirotaro Mi się jeszcze nigdy nie włączył żaden tryb Throttling obojętnie jakie stery miałem :o

 

@tra przecież Ci napisałem, że jak masz wiatrak na 100% to kręci ile się da, tzn dopóki artów nie ma. I się nie przejmuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ VANT

 

SpeedFan kontroluje ale te z płyty a nie z grafy...

 

@ ojejku

 

To masz szczęście (ale zaglądnij do Poglądu Zdarzeń do Systemu)

Oraz spróbuj zrobić tak:

 

Włącz monitowanie taktowań RivaTuner, włącz CTRL-ALT-DEL, włącz jakieś scanowanie dysku albo jakiś test z mocnym odczytem z twardego i popatrz czy raptem nie wpada Ci Throttling.

 

Być może to dotyczy tylko kart GT???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie przecyztanie tego całego tematu AZ 54 strony zajeło mi czas od 14! Oczy mnie bolą zapisałem 2 strony A4 z waszymi wynikami i porównam je do swoich!

1601046[/snapback]

no to pogratulowac wytrwalosci ;]]]] btw 77.77 sa skopane imo, 77.67 byly lepsze. zreszta nvidia wogole roXuje. ehh..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawił się nowy NiBiTor v2.4

Zmiany:

wersja 2.4:

-dodano wsparcie dla kart GeForce 7800 GT

-dodano wsparcie dla kart ASUS V9999GT

-dodano funkcję Schowek i Szukanie w HexViev

-lepsze wsparcie dla nieznanych urządzeń

-liczba trybów wydajności może być zmieniona w zakładce Clockrates

 

 

!!! Pojawił się też nowy bios do kart Asus v9999GT/TD 256MB GDDR3 v5.40.02.41.00

 

!!! Jest też nowy bios do Asusa v9999GT 128MB Ram v5.40.02.41.00

Edytowane przez VANT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...