Skocz do zawartości
nadmundo

ASUS V9999 (GT,GE,LE)

Rekomendowane odpowiedzi

Powie mi ktoś, o czym jest ten temat? Czy jest jeszcze sens, aby był przyklejony? No chyba, ze w dalszym ciagu rozmawiacie o tym, na co wskazuje tytuł tematu... Edytowane przez fipa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powie mi ktoś, o czym jest ten temat? Czy jest jeszcze sens, aby był przyklejony? No chyba, ze w dalszym ciagu rozmawiacie o tym, na co wskazuje tytuł tematu...

No wkońcu jak temat wskazuje jest o kartach asusa v9999. Tyle ze czasami ten temat i problemy w nim zawarte wiaza sie z innym sprzetem komputerowym. W zasadzie to moglby on bys przyklejony. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo Ty masz takie jakies wyniki jakbyś potoków nie miał odblokowanych.1) Uruchom everest (wpisz w google to napewno gdzieś będzie do sciągnięcia). 2)Naciśnij ekran 3) Procesor graficzny i dodałem rysunek na którym pokzane są potki i verteksy(tak na wszelki wypadek możesz sprawdzić). Mówisz,że jakby arty występowały-może grafa się posypała-Raf123 masz gwarancje(tak na wszelki wypadek)?

Stery to ściągnij te co jarek_pr Ci podał, też bym te grał ale przez płytkę nie mogę zbytnio.

 

(podkręcasz grafike na własne ryzyko, uważaj z tym, ja swoja podkręciłem na Nf7 395 i 860,przy pamięciach miałem przetaktowanie, lepiej było na 834, cale to wszystko przy dodaniu ołówka)

 

Sideband dzięki za pomoc.Jednak pozostane przy 754(fundusze, bo jednak za dużo wszystko sprzedać i kupić nowe), tylko w przyszłym tygodniu postaram płytke zmienić na tego Abita.

Witam ponownie sprawdziłem Everestem i wszystko sie zgadza mam odblokowane 4 potoki pozostałe musza być uszkodzone bo arty sie pojawiają a po podkręceniu grafy wynik tylko podskoczył do 3500pkt i jescze jedno po zainstalowaniu tych sterów poleconych od jarka_pr XG 76.50 rozdzielczość ekranu mam na 640x480 i 4bity kolorów i co najlepsze nie mogę tego zmienić nie wiem czemu tak się dzieje???natomiast po tych drugich z rozdzielczościa jest ok tylko różnicy nie widać w punktacji.Teraz to już zupełenie nie wiem co może byc przyczyną słabych wyników :cry: pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie sprawdziłem Everestem i wszystko sie zgadza mam odblokowane 4 potoki pozostałe musza być uszkodzone bo arty sie pojawiają a po podkręceniu grafy wynik tylko podskoczył do 3500pkt i jescze jedno po zainstalowaniu tych sterów poleconych od jarka_pr XG 76.50 rozdzielczość ekranu mam na 640x480 i 4bity kolorów i co najlepsze nie mogę tego zmienić nie wiem czemu tak się dzieje???natomiast po tych drugich z rozdzielczościa jest ok tylko różnicy nie widać w punktacji.Teraz to już zupełenie nie wiem co może byc przyczyną słabych wyników :cry: pozdrowienia

Nie wiem czemu tak sie dzieje. Wydaje mi sie ze jakos nie stabilnie ci komp dziala. Moze masz jakis konflikt sprzetowy. Czy nie wykreciles czegos za bardzo przypadkiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu tak sie dzieje. Wydaje mi sie ze jakos nie stabilnie ci komp dziala. Moze masz jakis konflikt sprzetowy. Czy nie wykreciles czegos za bardzo przypadkiem?

Do tej pory nic nie robiłem z kompem dopóki zorientoeałem sie,że jednak grafa w grach powinna być nieco lepsza widz,że nie tylko ja nie moge sobie z tym poradzić dzięki za pomoc pozdrowienia:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zeby temat odzyl (mam nadzieje) to mam kilka pytan:

 

Mozliwe ze stane sie posiadaczem Asus V9999LE modowalnego na 16p i 6v ... Gdzies czytalem, ze wgranie biosa od V9999GT (128MB) spowoduje podwyzszenie napiec a co za tym idzie i lepsze OC... a czy sa jakies skutki uboczne? (Poza tym, ze napiecia beda zle odczytywane) Czy temperatury/regulacja wentylka bedzie nadal dzialac ok? A da sie na stale odblokowac te potoki?

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raf123 ja też mam tylko około 3500 na odblokowanych potokach tak jak Ty, nie jest źle :-P , łatwo się kręci ta grafa i do przeszło 4000 bez problemów dojdziesz, a co do gier to wiekszość mi działa na maxa i lub prawie na maxa(czasem to 1gb ram to mało <_< ) i płynnie :-P , tylko ja troche podkręcam ,tylko ja zbytnio nie mogę kręcic bo płytka, ale to kwestia czasu. Ta grafa tak mniej więcej ma-tak czytałem to podobnie mają.W 3d marku03 patrzałeś bo na Sempronie @2015 na sock A wyciagnęłem troche przeszło 10tys, tylko, że w miarę mocno grafe skręciłem. Ja kupiłem za 700zł z 3 miechy temu i za te pieniądze lepszej grafy chyba nie ma :-P

 

 

Flasht też czytałem, o biosie i musisz uważać byś nie wgrał takiego biosu gdzie zegary Ci podniesie do poziomu GT bo bedziesz miał po karcie, jak podwyższasz napięcia to cieplejsza się robi, a co do OC to pomaga. Przeczytaj sobie strone 75 i tam zobacz co się stało z Boomera kartą.

Edytowane przez lukasz_zn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Flasht też czytałem, o biosie i musisz uważać byś nie wgrał takiego biosu gdzie zegary Ci podniesie do poziomu GT bo bedziesz miał po karcie, jak podwyższasz napięcia to cieplejsza się robi, a co do OC to pomaga. Przeczytaj sobie strone 75 i tam zobacz co się stało z Boomera kartą.

No tak ale on nie krecil chyba ze cos kreci :)

 

A wie ktos gdzie takiego biosa mozna sciagnac?? ("NIE takiego biosa gdzie zegary Ci podniesie do poziomu GT")? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak ale on nie krecil chyba ze cos kreci :)

Rozumiem chodzi Ci o Boomera-zobacz jego podpis :) . Sideband napisłą dlaczego tak się stało i dobra rada to jest na podnoszenie napięć-na co trzeba uważać. A przypomniało mi się, że wgranie biosu niektórym osobom nie pomagało-nadal te same napięcia no i gwarancje tracisz. Ja troche ołówkiem przymalowałem-niewiele napięcie podskoczyło (do ~ 1,27) ale więcej mogłem wycisnąć :)-temperatura nie dużo podskoczyła, ale nie jestem pewny tego SD czy dobrze działa.

Co do biosu gdzieś w tym temacie podane były strony, ale gdzie to niewiem-troche dużo tego :-P

Pozdro

Edytowane przez lukasz_zn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak ale on nie krecil chyba ze cos kreci :)

 

A wie ktos gdzie takiego biosa mozna sciagnac?? ("NIE takiego biosa gdzie zegary Ci podniesie do poziomu GT")? :)

Wgranie biosu od GT da ci tyle, że teoretycznie będziesz miał wyższe napięcie (w praktyce dalej będzie takie jak w LE) co do zegarów to GPU ustawi się na 350 MHz, a tyle to karta na stockowym chłodzeniu wytrzymuje bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgranie biosu od GT da ci tyle, że teoretycznie będziesz miał wyższe napięcie (w praktyce dalej będzie takie jak w LE) co do zegarów to GPU ustawi się na 350 MHz, a tyle to karta na stockowym chłodzeniu wytrzymuje bez problemu.

A da sie na stale odblokowac potoki? Tylko drutmod?

Jak na stale zapisac zegary pamieci ?

Skad moge wziac najnowszy bios do GT?

Edytowane przez flasht

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A da sie na stale odblokowac potoki? Tylko drutmod?

Jak na stale zapisac zegary pamieci ?

Skad moge wziac najnowszy bios do GT?

1. Co do potoków nie wypowiadam się bo nie jestem pewien ja używam RivaTuner podobno niektórym po wgraniu biosu od lepszej karty potoki sie odblokowały mnie się to nie udało.

2. Zegary możesz zapisać na stałe tylko za pomocą edycji biosu choćby tym programem nVidia BIOS Modifier (v3.2)

3. Biosy masz tutaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raf123 ja też mam tylko około 3500 na odblokowanych potokach tak jak Ty, nie jest źle :-P , łatwo się kręci ta grafa i do przeszło 4000 bez problemów dojdziesz, a co do gier to wiekszość mi działa na maxa i lub prawie na maxa(czasem to 1gb ram to mało <_< ) i płynnie :-P , tylko ja troche podkręcam ,tylko ja zbytnio nie mogę kręcic bo płytka, ale to kwestia czasu. Ta grafa tak mniej więcej ma-tak czytałem to podobnie mają.W 3d marku03 patrzałeś bo na Sempronie @2015 na sock A wyciagnęłem troche przeszło 10tys, tylko, że w miarę mocno grafe skręciłem. Ja kupiłem za 700zł z 3 miechy temu i za te pieniądze lepszej grafy chyba nie ma :-P

Flasht też czytałem, o biosie i musisz uważać byś nie wgrał takiego biosu gdzie zegary Ci podniesie do poziomu GT bo bedziesz miał po karcie, jak podwyższasz napięcia to cieplejsza się robi, a co do OC to pomaga. Przeczytaj sobie strone 75 i tam zobacz co się stało z Boomera kartą.

 

Siemanko jednak ten wyskok z tymi wynkami był jednorazowy (3500 przy 12 potokach i 6 verexach oraz zaegaravh 390 i 860) teraz znow przy tych ustawienich jest nieco ponad 3000pkt.A może to ma też związek z pojawiającymi się białymi plamami na czarnym tle oraz migającym obrazem też tylko na czarnym tle? w sumie to aż tak bardzo nie przeszkadza ale strasznie drażni oko a zwłaszcza teraz.Naprawdę jednak musi byc coś z nią nie tak, że nawet gier mi się nie chce ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: włancza</span>ć:( :cry: Mimo to dzieki za info pozdro

Edytowane przez raf123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O dziekuje. Nie zauwazylem zadnych zmian po instalacji tego cuda, ale juz przynajmniej sie nei czepia, ze go nie ma.

Jedna rzecz mnie martwi... bardzo szybko przy kreceniu rdzenia wystepuja u mnie artefakty... (360Mhz juz sa)... moge cos z tym zrobic? Podwyzszyc napiecia czy cos? (Jak softwareowo? I na ile?)

 

W ogole jakie sa niebezpiecznie granice dla GPU i pamieci jesli chodzi o temperatury?

 

W chwili obecnej moj V9999LE pracuje w 16p6v 356/800Mhz ... ale to malo!!! :) szczegolnie gpu :(

 

Czy 4300-4400 w 3dsmarku 2005 (reszta to AthlonXP@2000Mhz, 1024RAM) to normalny wynik?

 

---

 

Swoja droga to artefakty w bardzo dziwny sposob sie objawiaja przy przetaktowaniu GPU... W Battlefield2 na niektorych teksturach w rownomiernych odstepach pojawiaja sie takie kropy - jakby ktos strzelil w mur... Na poczatku myslalem ze w high detail tak poprostu jest, ale jak zauwazylem taka krope na niebie, to zmienilem zdanie :) Kropki bynajmniej nie sa losowe... sa w rowniutkich odstepach - mozna by pomyslec ze to jakies rury odwadniajace czy cos :)

Edytowane przez flasht

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemno!!!

flasht widzisz ja mam taką samą karte jak i ty w 3Dmarku moj ostatni wynik to chyba 3000pkt przy 12 potokach i 6 vertexach odblokowanych straszna nędza możesz mi powiedzieć jakich sterów używasz?

Najnowszych NVidii ... i wcale nie przeinstalowywalem windowsa po wyjeciu Radeona ...

Edytowane przez flasht

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema

 

Zmienilem wczoraj karte na Leadtek 6800LE @ 12/6. Zainstalowalem stery oficjalne 77.77. Wszystko byloby ok, gdyby nie ten "skaczacy" kursor w windowsie. Mam rozdzielczosc ekranu ustawiona na 1280x1024@85Hz i przy przeciaganiu kursora od jednej krawedzi do drugiej zachowuje sie on tak jakbym mial moze ze 20 FPSow w Windowsie Tzn. widac ze szarpie. Efekt nasila sie gdy np. otworze przegladarke i kilka stron naraz.

 

Co to moze byc ? Sterowniki czy cos ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam ciągłe ten sam probłem posiadam ASUS 9999LE odblokowałem kartę na 12 potoków i 6 vertexów oraz podkręciłem za pomocą RivaTuner układ do 380 i pamięć do 820 i dalej juz nie chce iść a moj wynik w 3dMarku to tylko 2673 przy tych ustawieniach jak dla mnie jest to straszna nędza co może byc przyczyną???proszę o pomac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do ludzi posiadających V9999LE lub V9999 z NV Silencerem 5 rev. 2. Jakie macie temp. rdzeń, pamięć ?? I jak zrobiliście zasilanie dla grafy po zamontowaniu silencera ??

Ja po zamontowaniu silencera mam na pamięciach 48 a na procku 50 stopni. Kartę mam podkręconą: procesor 375, pamięci 875 przy 12/6. W stresie np. w F.E.A.R temperatura wzrasta do 53 stopni a w takim na przykład NFS:MW temperatura cały cza ma 51 stopni. Czyli rewelacja! A co do zasilania to ja nic nie lutowałem jak inni. Po prostu wziąłem starą wtyczke molex. Po jednej stronie z plastykowej wtyczki powyciągałem same konektorki i powciskałem je do zasilania karty. Żadnego lutowania! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po zamontowaniu silencera mam na pamięciach 48 a na procku 50 stopni. Kartę mam podkręconą: procesor 375, pamięci 875 przy 12/6. W stresie np. w F.E.A.R temperatura wzrasta do 53 stopni a w takim na przykład NFS:MW temperatura cały cza ma 51 stopni. Czyli rewelacja! A co do zasilania to ja nic nie lutowałem jak inni. Po prostu wziąłem starą wtyczke molex. Po jednej stronie z plastykowej wtyczki powyciągałem same konektorki i powciskałem je do zasilania karty. Żadnego lutowania! :)

No to z molexem mieliśmy identyczny pomysł nie wiem jak ty ale u mnie nie wchodziły bo były za długie musiałem je lekko skrócić i wygiąć, a co do temperaturek to sie zgadzają tylko że na pamięciach mam strasznie dużo bo według tego co pokazuje RT to mam 66 stopni w stressie a w kompie robi się gorąco mimo otwartej jak zawsze budy muszę coś pomyśleć nad lepszym chłodzeniem choć mam z tym problem bo jakoś mało miejsca mimo że buda duża. Edytowane przez mastertab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak... powie mi ktos co moge zrobic zeby moj rdzen w V9999LE sie lepiej krecil? Jak zwiekszyc napiecia softwareowo jesli sie da? W zasadzie bez zadnych artow ciagnie mi tylko 350Mhz... bida z nedza...

 

A drugie pytanie... to jak niby w riva tunerze podnosi sie zegary? Bo jakos nie moge znalezc... :/ Narazie tym SmartDoctorem podnosze, ale tam pamieci tylko do 800 sie da...

 

Co gorsza w grach bardziej liczy sie GPU z tego co zauwazylem... BF2 przy GPU 375 oraz pamieciach 750 lepiej dziala niz GPU 350 i pamieciach 800 ... mimo tego ze w pierwszym przypadku wystepuja artefakty... dlatego zalezy mi na podkreceniu GPU... bo w 3dsmarki to mozna sie pobawic... ale szybko sie nudzi.

Edytowane przez flasht

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak... powie mi ktos co moge zrobic zeby moj rdzen w V9999LE sie lepiej krecil? Jak zwiekszyc napiecia softwareowo jesli sie da? W zasadzie bez zadnych artow ciagnie mi tylko 350Mhz... bida z nedza...

 

A drugie pytanie... to jak niby w riva tunerze podnosi sie zegary? Bo jakos nie moge znalezc... :/ Narazie tym SmartDoctorem podnosze, ale tam pamieci tylko do 800 sie da...

 

Co gorsza w grach bardziej liczy sie GPU z tego co zauwazylem... BF2 przy GPU 375 oraz pamieciach 750 lepiej dziala niz GPU 350 i pamieciach 800 ... mimo tego ze w pierwszym przypadku wystepuja artefakty... dlatego zalezy mi na podkreceniu GPU... bo w 3dsmarki to mozna sie pobawic... ale szybko sie nudzi.

Na tym ASUS-ie softwareowo nic nie zrobisz jedynie lutowanie rezystorka albo zabawa ołówkiem u mnie rdzeń leci 370 MHz bez artów dam więcej już się arty pojawiają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zdiąłem swojego silencera, przeczyściłem go no i zmieniłem paste na arctic silver 5. Nie wiedziałem że będzie aż taka różnica w temperaturze. Przy taktowaniu 420 na rdzeniu który jest dowoltowany po godzinie męczenia temperaturka wynosiła 51 stopni. A pamięci 55 stopni. Ale najdziwniejsze jest to że bez obciążenia temperatury wynoszą 49 st. - rdzeń :huh: i 40 st. - pamięci. 15 stopni róznicy na pamięciach to nic dziwnego ale zato 2 stopnie różnicy na rdzeniu jest ciekawą sprawą. Temperatury mierzone Everestem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak... powie mi ktos co moge zrobic zeby moj rdzen w V9999LE sie lepiej krecil? Jak zwiekszyc napiecia softwareowo jesli sie da? W zasadzie bez zadnych artow ciagnie mi tylko 350Mhz... bida z nedza...

Zabaw się ołowkiem (na początkowych stronach tego tematu jest zdjęcie jak to zrobić)- pomaga, mi GPU dochodził do 360 a po zabawie z ołowkiem :-P poszła do 395 i więcej nie testowałem. Tylko troche podniosłem napiecie - do 1,3 jak się nie myle, bo narazie nie mam zainstalowanego SD. A temperatury tylko troche się podnoszą, ale nie przesadz z tym ołowkiem, bo zaduże napięcie możesz dać i wiesz co będzie :lol: ,ale ja nawet dużo dałem i tylko tyle się podniosło.

 

A drugie pytanie... to jak niby w riva tunerze podnosi sie zegary? Bo jakos nie moge znalezc... :/ Narazie tym SmartDoctorem podnosze, ale tam pamieci tylko do 800 sie da...

Zobacz ostatni post na 75 stronie-tam wstawiłem rysunki jak skręcić grafe w rivatuner.

 

Raf123 nie mam pojęcia więcej czemu masz takie osiągi słabe- moze jeszcze to- słyszałem, że ponoć jak ma się słaby zasilacz to grafa zwalni,bo brakuje prądu (ale czy to prawda to niewiem). Jaki masz zasilacz? Te arty masz?-też dziwne, kupywałeś pewną, że się zmodeluje? bo jak tak to może oddaj na gwarancje, bo masz wyniki jakbyś nie odblokował potoków-normalnie dziwne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...