Skocz do zawartości
nadmundo

ASUS V9999 (GT,GE,LE)

Rekomendowane odpowiedzi

da się podbić napięcie przez biosa , zaraz przerobie biosy i zapodam linki

 

1.3vLE

 

1.4vLE

 

1.3vGT

 

1.4vGT

Zapytam się tylko czy po wgraniu biosa sprawdzałeś napięcie miernikiem czy odczytałeś w RT ??

Update

Sideband widzę że masz Leadteka więc u ciebie normalnie da się napięcie w biosie zwiększyć w ASUS-ie jest jeszcze mały scalak który odpowiada za napięcie i niestety pozostaje albo ołówek albo rezystor.

Edytowane przez mastertab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

da się podbić napięcie przez biosa , zaraz przerobie biosy i zapodam linki

 

1.3vLE

 

1.4vLE

To biosy od ASUS V9999LE? Jesli tak to czy to naprawde dziala? Cos czytalem ze biosem sie nie da i trza pencil moda zrobic.... no i jesli dziala, to czy po tym wszystkie funkcje (odczyt temperatur itp) smartdoc'a beda dzialac? Czy wgranie biosa od GT na LE odblokuje potoki na stale?

 

Tak swoja droga jesli juz zdecyduje sie na pomazanie tego rezystora:

Dołączona grafika

 

 

 

... to czy da sie to pozniej odwrocic?

Jakim olowkiem to robic?

 

A i jeszcze jedno... jest cos do flashowania biosa spod windy? Czy trzeba sie bawic?

Edytowane przez flasht

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ludzie mam problem ze swoim Leadtek'iem 6800LE. Kupilem go w Arche, byl selekcjonowany do pracy w 12/6. Nigdzie po moich testach nie widzialem zadnych artefaktow, ani w 3d markach ani w gierkach. Do czasu. Wczoraj zauwazylem ze cos (kropki) miga mi na samochodzie w NFS:MW gdy wjade w cien budynku, inaczej nie widac. A jak brat gral to tez w HL2 bylo to samo ale TYLKO na twarzach postaci (nie wszystkich) i to tylko jesli byly zwrocone pod odpowiednim katem i padalo na nie jakies swiatlo jasne. W innych momentach nie widac tego. Karta pracuje na 300/700 ale arty sa tez na 345/788. Bez roznicy.

 

Spojrzcie na ten obrazek, zwroccie uwage na okolice ucha i policzek. Widac tam takie szare kropki :mur:

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Co moze byc tego przyczyna ? Odblokowane potoki/vertex ? A moze niedowoltowanie rdzenia ? Jak narazie tylko w NFSMW i HL2 to zauwazylem. Reszta jest ok (GTR, CS:S,FC).

 

Ew. czy moglby mi ktos przerobic BIOS na 1.3v ? Dzieki.

 

Orginalny 6800LE Leadtek

 

EDIT:

 

Po zablokowaniu 1 vertexa nadal sa kropki. Ide sprawdzic co bedzie po zablokowaniu tych 4 potokow :?

 

EDIT 2:

 

Ekstra :angry: Po zablokowaniu 4 potokow (czyli karta chodzi jak 8/6) wszystko jest OK :?

Jak oni to testowali ze sa arty. Niewiem teraz co z tym zrobic, nie chce mi sie wysylac do nich karty i sie bawic. Moze zostawic tak jak jest ? W innych grach nic niezauwazylem wiec.... ?

 

Co Wy mi poradzicie ?

Edytowane przez logimen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra... zmienilem voltage na 1.33V pencilem 4B ...

wie ktos jaka jest krytyczna temperatura GPU ktorej nie nalezy przekraczac? Czy 65'C to juz za duzo? A pameci? 60'C moze byc?

 

Obecnie jest:

 

Asus V9999LE 16p6v:

Core: 375Mhz @ 1.33V

Pamieci: 800Mhz

 

Wynik 3dMark2005: 4600 smarks

Reszta konfigu: Athlon XP Barton @ 2000Mhz, jakies 1024 noname.

 

Wynik mnie zadowala, wiec narazie nie krece dalej. Artow oczywiscie brak.

Podejrzewam ze jeszcze by sie dalo wykrecic, ale sie boje/nie potrzebuje.

Edytowane przez flasht

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To biosy od ASUS V9999LE? Jesli tak to czy to naprawde dziala? Cos czytalem ze biosem sie nie da i trza pencil moda zrobic.... no i jesli dziala, to czy po tym wszystkie funkcje (odczyt temperatur itp) smartdoc'a beda dzialac? Czy wgranie biosa od GT na LE odblokuje potoki na stale?

 

Tak swoja droga jesli juz zdecyduje sie na pomazanie tego rezystora:

Dołączona grafika

 

... to czy da sie to pozniej odwrocic?

Jakim olowkiem to robic?

 

A i jeszcze jedno... jest cos do flashowania biosa spod windy? Czy trzeba sie bawic?

Nie ma problemu z odwroceniem tego. Wystarszy wytrzec zwykła gumka do ścierania i oczyścić pcb pendzlem. A ołówka mozesz użyć nawet zwyklego HB lub miększego. Oby nie byl twardy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe pytanko czy po zamalowaniu tego rezystorka ołówkiem to pomiar napięcia robicie miernikiem (jeśli tak to w których punktach) czy sprawdzacie w RivaTuner ?? Bo jeśli RT pokazuje zmienione napięcie to nie będe musiał sie tym miernikiem bawić bo mam mało miejsca na manewry w budzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe pytanko czy po zamalowaniu tego rezystorka ołówkiem to pomiar napięcia robicie miernikiem (jeśli tak to w których punktach) czy sprawdzacie w RivaTuner ?? Bo jeśli RT pokazuje zmienione napięcie to nie będe musiał sie tym miernikiem bawić bo mam mało miejsca na manewry w budzie.

SmartDoctor pokazuje zmienione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem bios na 1,4V zamalowałem ten rezystor i nic, napiecie sie nie zmienia? Czy pencil mod udaje sie we wszystkich kartach napewno czy w niektorych egz. sie nie udaje?

Jeśli masz karte ASUS-a V9999LE lub V9999 to napewno działa spróbuj nałożyć więcej grafitu i najlepiej użyj jakiegoś miękkiego ołówka. Edytowane przez mastertab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprawiłem swojego posta tak żeby nie było wątpliwości jestem pewien że pencil mod działa na V9999LE i V9999.

Teraz opisze moje boje z pencil modem.

Na napięciu standardowym 1.25V bez artów rdzeń leciał na 360 MHz. Po zabawie z ołówkiem wyszło mi 1.35V i rdzeń leciał bez artów do 385 MHz. Postanowiłem zaryzykować i podniosłem napięcie do 1.41V i teraz rdzeń mam na 400 MHz, a co najważniejsze żadnych artów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ty zes to zrobil? Ja w 3dMarku 2005 mam niewiele mniej od ciebie - 4600 pkt... a w 2006 - 600!! Co jest?

600 to chyba tak jakoś troszke mało. Na test rdzeń karty podkręciłem do 440mhz. Co prawda arty były ( a w szczególności tam gdzie są te dwa latające światełka). Proc wykrecony do 2415 mhz(w zasadzie to nie wiem na czym polegał ten test procesora bo u mnie caly czas bylo 0 fps :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dałem wiecej grafitu i udało mi się, ale jak ustawiłem w biosie 1,4V to po w graniu w Smartdoctorze było 1,47V. Troche sie przeraziłem i wgrałem 1,35V i teraz w SD mam 1,39-1,41V. Karta poszła na 400/900 i to jest max bo na 405 co prawda nie ma artów, ale zauwazyłem nagle duzą utrate wydajności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dałem wiecej grafitu i udało mi się, ale jak ustawiłem w biosie 1,4V to po w graniu w Smartdoctorze było 1,47V. Troche sie przeraziłem i wgrałem 1,35V i teraz w SD mam 1,39-1,41V. Karta poszła na 400/900 i to jest max bo na 405 co prawda nie ma artów, ale zauwazyłem nagle duzą utrate wydajności.

Ja cały czas działam na napięciu 1,5V. Tylko oczywiście mam dobrą wentylację w skrzynce no i musiałem zapewnić dodatkowe chłodzenie dla tych tranzystorków na karcie. Używam wentylatorka 80x80 skierowanego w ich stronę. Fotki nizej. (Przepraszam za kiepską jakość ale nie mam cyfrówki i użyłem telefonu do zrobienia zdjęć :) )

post-17905-1137783486_thumb.jpg

post-17905-1137783499_thumb.jpg

post-17905-1137783508_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ustaw agp size na 256mb i będzie ok

Jest ustawione :/

Ale zauwazylem jedna rzecz... niby jest takie klatkowanie... ale jest klatka-szybko_nastepna-przerwa-klatka-szybko_nastepna-przerwa... jakby klatkowal co 2 klatke tylko... co jest grane?

 

Zobaczcie: filmik [15MB] ( dluzej go konwertowal z mpeg do wmv (40MB -> 15MB), niz uploadowal na serwer :) )

 

Dobra. Juz wiem co jest grane :D Poprostu wylaczylem CPU test, a bez tego chyba sie nie da wygenerowac koncowego wyniku... a to co przeczytalem to byly tylko wyniki czatkowe z HDR i bez... Mam 19xx smarkow... ujdzie w tlumie.

Edytowane przez flasht

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

flasht jak sie włacza to HDR w testach? Ogladałem ten Twoj filmik i ja takich efektów nie mam?!

 

EDIT: Dobra juz wiem, na filmiku to tylko jakos wyrazniej widać :)

 

EDIT 2: Jakich programów do podkrecania uzywacie i polecacie? W Rivatunerze jak dam 400Mhz na rdzeń to mi wywala błędy ze to za duzo, w smartdoctorze moge dać max 380mhz a w powerstripie jak ustawiam 400 to i tak w everescie wyswietla mi 300Mhz. Co polecacie?

Edytowane przez czesław

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki wynik osiągnąłeś w 3DMarku 06 na standardowej rozdzielczości 1280x1024? Bo wg. ORB'a to test miałeś przeprowadzony w 1024x768.

mój wynik jest na 1024*768 bo monitor tyle ma max , ale i tak wynik jeszcze troche podbije , zrób test na 1024 i porównaj , osobiście porównywałem swój wynik do ultry 425/1100 i A64 2.4ghz(2950pkt) wynik był niższy od mojego , a proc wyżej taktowany o 250mhz( za to też pkt idą w góre) , na lepszym zasilaczu na 1.4v na gpu dojechałbym na spokojnie 465-470mhz , w tej chwili mam restarty na 460mhz bo zasilacz siada , mój cel w tej chwili to 450mhz na 1.3v ( w tej chwili 442mhz) ale dodałem kondesatory filtrujące na napięciu gpu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój wynik jest na 1024*768 bo monitor tyle ma max , ale i tak wynik jeszcze troche podbije , zrób test na 1024 i porównaj , osobiście porównywałem swój wynik do ultry 425/1100 i A64 2.4ghz(2950pkt) wynik był niższy od mojego , a proc wyżej taktowany o 250mhz( za to też pkt idą w góre) , na lepszym zasilaczu na 1.4v na gpu dojechałbym na spokojnie 465-470mhz , w tej chwili mam restarty na 460mhz bo zasilacz siada , mój cel w tej chwili to 450mhz na 1.3v ( w tej chwili 442mhz) ale dodałem kondesatory filtrujące na napięciu gpu

To odlacz monitor :P W 1024 to sie mozesz w nos pocalowac :)

 

flasht jak sie włacza to HDR w testach? Ogladałem ten Twoj filmik i ja takich efektów nie mam?!

W sensie efektu ze tak klatkuje czy efektow wizualnych? HDR sie nie wlacza ... poprostu sa testy z HDR i sa bez :) Filmik nagrywany Sony CyberShotem, zeby nie bylo jakis przeklaman w postaci spadku fps.

Edytowane przez flasht

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To odlacz monitor :P W 1024 to sie mozesz w nos pocalowac :)

W sensie efektu ze tak klatkuje czy efektow wizualnych? HDR sie nie wlacza ... poprostu sa testy z HDR i sa bez :) Filmik nagrywany Sony CyberShotem, zeby nie bylo jakis przeklaman w postaci spadku fps.

widze że sie nieznasz i tak 3dmark nie puści wyższej rozdziałki niż 1024 bo czyta dane z monitora , nawet nigdy nie pojawi sie taka możliwość jak ustawienie 1280*1024 więc nie cwaniakuj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój wynik jest na 1024*768 bo monitor tyle ma max , ale i tak wynik jeszcze troche podbije , zrób test na 1024 i porównaj , osobiście porównywałem swój wynik do ultry 425/1100 i A64 2.4ghz(2950pkt) wynik był niższy od mojego , a proc wyżej taktowany o 250mhz( za to też pkt idą w góre) , na lepszym zasilaczu na 1.4v na gpu dojechałbym na spokojnie 465-470mhz , w tej chwili mam restarty na 460mhz bo zasilacz siada , mój cel w tej chwili to 450mhz na 1.3v ( w tej chwili 442mhz) ale dodałem kondesatory filtrujące na napięciu gpu

Uważaj z tymi taktowaniami bo możesz przetaktować kartę i na stałe ją uszkodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sensie efektu ze tak klatkuje czy efektow wizualnych? HDR sie nie wlacza ... poprostu sa testy z HDR i sa bez Filmik nagrywany Sony CyberShotem, zeby nie bylo jakis przeklaman w postaci spadku fps.

U mnie nie ma takich rozmyć np. jak na początku ten dropship ląduje i jest taki wstrząs itp. wogle jakos to inaczej wyglada u Ciebie niz u mnie, fajniej to wyglada wiec pytam. U mnie tez to pewnie jest tylko na tym filmiku moze to lepiej widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważaj z tymi taktowaniami bo możesz przetaktować kartę i na stałe ją uszkodzić.

nie musisz się martwić , moja karta pracuje w lajtowych warunkach , jedyny co mnie ogranicza to słaby zasilacz Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ludzie mam problem ze swoim Leadtek'iem 6800LE. Kupilem go w Arche, byl selekcjonowany do pracy w 12/6. Nigdzie po moich testach nie widzialem zadnych artefaktow, ani w 3d markach ani w gierkach. Do czasu. Wczoraj zauwazylem ze cos (kropki) miga mi na samochodzie w NFS:MW gdy wjade w cien budynku, inaczej nie widac. A jak brat gral to tez w HL2 bylo to samo ale TYLKO na twarzach postaci (nie wszystkich) i to tylko jesli byly zwrocone pod odpowiednim katem i padalo na nie jakies swiatlo jasne. W innych momentach nie widac tego. Karta pracuje na 300/700 ale arty sa tez na 345/788. Bez roznicy.

 

Spojrzcie na ten obrazek, zwroccie uwage na okolice ucha i policzek. Widac tam takie szare kropki :mur:

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Co moze byc tego przyczyna ? Odblokowane potoki/vertex ? A moze niedowoltowanie rdzenia ? Jak narazie tylko w NFSMW i HL2 to zauwazylem. Reszta jest ok (GTR, CS:S,FC).

 

Ew. czy moglby mi ktos przerobic BIOS na 1.3v ? Dzieki.

 

Orginalny 6800LE Leadtek

 

EDIT:

 

Po zablokowaniu 1 vertexa nadal sa kropki. Ide sprawdzic co bedzie po zablokowaniu tych 4 potokow :?

 

EDIT 2:

 

Ekstra :angry: Po zablokowaniu 4 potokow (czyli karta chodzi jak 8/6) wszystko jest OK :?

Jak oni to testowali ze sa arty. Niewiem teraz co z tym zrobic, nie chce mi sie wysylac do nich karty i sie bawic. Moze zostawic tak jak jest ? W innych grach nic niezauwazylem wiec.... ?

 

Co Wy mi poradzicie ?

 

mam to samo karta mi smiga 8/6 zamiast 12/6 kurde [ciach!] wysle ja do nich :/// - pewnie miesiac bez grafy do diabla

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

Edytowane przez pyrko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam to samo karta mi smiga 8/6 zamiast 12/6 kurde [ciach!] wysle ja do nich :/// - pewnie miesiac bez grafy do diabla

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Pyrko a skad te screeny ? 3dmark 06 ? Ja wyslalem do nich wczoraj, dzis puszcze mejla ze drugi egzemplarz maja dokladnie przetestowac, a jak nie to zarzadam zwrotu kasy, tymbardziej ze w umowie gwarancyjnej pisze ze nie zwracaja kosztow przesylki sprzetu, a kurier kosztowal mnie 30pln. Gdybym wiedzial ze beda problemy to odrazu kupilbym co innego i gdzie indziej :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...