Skocz do zawartości
nadmundo

ASUS V9999 (GT,GE,LE)

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ta katra na pewno nie była modowana? Czy zasilacz poprawnie daje napięcia? A moze po prostu zapomniałeś podłączyć dodatkowej wtyczki zasilania? No ale jak wszystko działa w 3dmarku06.... :mur:

Nigdy się nia nie bawiłem. Co do zasilacza to nie moge mi4ec żadnych zastrzerzeń. O wtyczce też nie mogłem zapomniec bo nie da się włączyć kompa bo wyskakuje komunikat o tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy się nia nie bawiłem. Co do zasilacza to nie moge mi4ec żadnych zastrzerzeń. O wtyczce też nie mogłem zapomniec bo nie da się włączyć kompa bo wyskakuje komunikat o tym.

no to chyba musisz ja zareklamować :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwne, bardzo dziwne...ja już miałem doczynienia z tyloma kartami i robiłem z nimi różne rzeczy i jescze z czyms takim się nie spotkałem. Może dokładniej opiszesz ten spadek wydajności?

To nie byłs padek wydajności, tylko karta zaczęła walic artami i zwieszala się przy wczytywaniu windy. Najdziwniejsze jest to, że to stawało sie odrazu, tzn zmiana chłodzenia, włożenie do kompa, start i już na pierwszym widoku biosu były arty i poprzestawiane literki. Obydwie gwarancje mi uznali, ale na pytanie co było zepsute milczeli jak groby. Wydaje mi się, że chlopaki z serwisow niebardzo wiedzieli co sie stało, więc nic im innego nie zostało jak uznanie gwarancji. Dla mnie też był to szok bo zmodowałem już około 40 kart graficznych i nigdy nie miałem absluitnie żadnych problemów... nigdy aż do tych cholernych WINFAST 6800 :mur: Dlatego teraz sie troche cykam zmienić chłodzenie na ASUSIE (POW) 6800, który obecnie działa tak jak wpodpisie, ale wiem ze jakby rdzeń poszedł na jakieś 430-450, a pamięci 920-940, to wydajność tej karty leci w góre i to dość sporo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elektrostatyka zabiła te karty.........wystarczy że złapałeś w okolicach pamiątek albo innego ważnego układu i zabiłeś karty.....może robiłeś to w sweterku który się elektryzezuje......;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh czyli te 40 kart wcześniej było szczęściarzami ?? Nie będe się kłucił bo jest to wielce możliwe. Ale jakoś te kartę potrzeba złapać, przytrzymać, żeby założyć to chłodzenie :huh: A i same pamięci potrza też oczyścić z tej dziwnej pasty którą raczy je producent, zwłaszcza że ja radiatory na pamiątki przyklejam cienka taśma dwustronna, którą można znaleźć na ALLEGRO, 3M czy jakoś tak się zwie <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wam się sprawuje karta w oblivionie ? ja właśnie walczę tyl;ko nie wiem dokładnie z czym czy z karta czy grą. normalnie karta śmiga na zegarach 420/850 a w obliwionie stabilnie 400/850 i ani mhz więcej, nie wiem czy ta gra jest wyczulona na oc czy po prostu coś namieszałem :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wam się sprawuje karta w oblivionie ? ja właśnie walczę tyl;ko nie wiem dokładnie z czym czy z karta czy grą. normalnie karta śmiga na zegarach 420/850 a w obliwionie stabilnie 400/850 i ani mhz więcej, nie wiem czy ta gra jest wyczulona na oc czy po prostu coś namieszałem :unsure:

Moja coś cieniuteńko, tak mi się przynajmniej wydaje. W porównaniu do jej osiągów w innych, też nowych grach, Oblivion ją po prostu zamęcza. Jest tak:

 

Lazenie:

Lochy/jaskinie/światynie/wnętrza budynków - 60FPS do 120FPS (120 jak patrze na sciane :)

Teren otwarty (łomatko :D) - 15FPS do 30FPS (musiałem pojechać po trawie i textury na medium bo na max gra sie doczytywala przy kazdym obroceniu glowa)

 

Walka:

Lochy/jaskinie/światynie/wnętrza budynków - 30-40FPS

Jesli niedajboze przeciwnikiem jest Lich lub Wraith, karta masakryczni zwalnia do 10-15FPS (bo te postaci sa polprzezroczyste, z kolei wissp tak nie zwalnia).

Teren otwarty - 15FPS do 25FPS (tu na szczęście liche i wraithy nie wystepuja)

 

Teraz tak, miasta totalnie zamulaja, srednio mam 15FPS w kazdym miescie jak patrze przed siebie (wiadomo, jak patrze na niebo to i 50FPS)

 

Do tego gra co jakies 2h zaczyta zamulac calkowicie niezaleznie od lokacji (ponoc zwiazane z wyciekami pamieci) i zwalnia do polowy klatek - praktycznie sie grac nie da i tylko restart gry pomaga.

 

1 to ze gra ma mega wymagania (szczegolnie na powietrzu) a 2 to ze zawiera buraki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzę że tak jak u mnie, ta gra nie ma żadnej optymalizacji pod pc grafika jest ładna ale w porównaniu z FarCry to jest na tym samym poziomie a przecież w FC gram na full detalach w 1280x1024 bez problemu, zresztą aż tak nad tym nie ubolewam pociesza mnie fakt że goście którzy mają karty pokroju 7900 czy x1900 też łapią zonka z fps. Jeszcze jedno patrząc w rivatunerze na monitor napięcia vcore to przy odpaleniu tej gry strasznie lata, mam ustawione na 1.55v a podczas grania potrfi spaść do 1.48, gram oprócz tego w splinter cell i nie odnotowałem tam takich wachań wychodzi na to że gra wyciska wszystkie soki z karty i zapotrzebowanie na energię wzrasta ogromnie puściłbym więcej v na gpu ale nie wiem czy układy zasilające to wytrzymają i tak już piszczą cewki na karcie przy 1.55v, dawał ktoś karcie więcej papu niż 1.55v ? oczywiście na dłużej a nie na 3dmarki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzę że tak jak u mnie, ta gra nie ma żadnej optymalizacji pod pc grafika jest ładna ale w porównaniu z FarCry to jest na tym samym poziomie a przecież w FC gram na full detalach w 1280x1024 bez problemu, zresztą aż tak nad tym nie ubolewam pociesza mnie fakt że goście którzy mają karty pokroju 7900 czy x1900 też łapią zonka z fps. Jeszcze jedno patrząc w rivatunerze na monitor napięcia vcore to przy odpaleniu tej gry strasznie lata, mam ustawione na 1.55v a podczas grania potrfi spaść do 1.48, gram oprócz tego w splinter cell i nie odnotowałem tam takich wachań wychodzi na to że gra wyciska wszystkie soki z karty i zapotrzebowanie na energię wzrasta ogromnie puściłbym więcej v na gpu ale nie wiem czy układy zasilające to wytrzymają i tak już piszczą cewki na karcie przy 1.55v, dawał ktoś karcie więcej papu niż 1.55v ? oczywiście na dłużej a nie na 3dmarki

Przez ok 2 tygodnie działałem na 1.65v. Było wszystko wporządku poza temperaturą tych rezystorów odpowiedzialnych za voltage. No a nie chciałem wiecznie siedzieć z otwartą budą i głośnymi nawiewami więc wróciłem do 1.5v.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mozecie mi powiedziec jak zrobic pencilmoda na Asusie 9999 6800 LE ??

Mam kostki 2,2 , zamontowałem Accelero temperatura w stresie to około 53 stopni GPU i 50 pamieci,

odblokowąłem ja 16/6 i podkreilem do 380/810.

 

 

Czasami podczas gry pojawiaja sie artefakty i mam nadzieje,ze podniesienie V pomoze.

 

Prosil bym aby ktos opisal mi krok po kroku jak zrobic pencil moda dla tej karty.

 

z gory dzieki :rolleyes:

Edytowane przez Si3wca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mozecie mi powiedziec jak zrobic pencilmoda na Asusie 9999 6800 LE ??

Mam kostki 2,2 , zamontowałem Accelero temperatura w stresie to około 53 stopni GPU i 50 pamieci,

odblokowąłem ja 16/6 i podkreilem do 380/810.

Czasami podczas gry pojawiaja sie artefakty i mam nadzieje,ze podniesienie V pomoze.

 

Prosil bym aby ktos opisal mi krok po kroku jak zrobic pencil moda dla tej karty.

 

z gory dzieki :rolleyes:

Pencilmod polega na pokryciu odpowiednio grubą warstwą grafitu jednego małego rezystorka wyróżnionego na zdjęciu poniżej. Dobrze aby to był w miare miękki ołówek, ale nawet hb moze być. Malujesz stopniowo ten rezystorek i sprawdzasz w Asus SD napięcie na rdzeniu. Jeżeli nie będziesz niczym chłodził pcb od strony układów to lepiej nie podnoś więcej niż do 1,45V. Gdy uzyskasz oczekiwane napięcie to możesz zakleić miejsce smarowania taśmą samoprzylepną aby grafit się nie wykruszył.

Powodzenia :)

post-17905-1145092952_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpoweidz !

 

Wlasnie wgralem bios od 9999 GT i napiecie wzrosło do 1,36V . Ołówek 8B juz czeka aby spełnic swe zadanie :D

Jakie sterowniki sa obecnie najwydajniejsze, ktore polecasz ?

Powinienem załozyc nawiew z tylu karty, tam gdzie bede malował ołówkiem ?

Edytowane przez Si3wca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zmieniłem chłodzenie na GPU na mojej karcie i ledwo 410 na procu, pamięci narazie są "nagie" więc jest 890, ale mam zamiar założyć na nie kostki REVOLTEC więc jest szansa, że troche je jeszcze podciągne, temp nie przekracza 52-55 stopni a więc w normie. Zastanawia mnie tylko czemu tak słabo się proc podkręcił, dodam że karta ma nie zmieniany bios POINT OF VIEW (360/850).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpoweidz !

 

Wlasnie wgralem bios od 9999 GT i napiecie wzrosło do 1,36V . Ołówek 8B juz czeka aby spełnic swe zadanie :D

Jakie sterowniki sa obecnie najwydajniejsze, ktore polecasz ?

Powinienem załozyc nawiew z tylu karty, tam gdzie bede malował ołówkiem ?

Ja używam XG 84.12 V2. No a nawiew by sie przydal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka:

Może było, ale na wszelki wypadek poinformuję. Zawsze w tym nvidia profiler ustawiałem WYSOKA JAKOŚĆ, ustawiłem sobie niedawno dla 3dmarka03/05 WYSOKA WYDAJNOŚĆ i wyniki skoczyły mi z 11044 na 11240 i z 4469 na 4628, od samej zmany ustwień, a i w grach zauważyłem przyrost klatek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie... na karcie mamy dwa czujniki temperatury, jeden GPU a drugi to jest pamięć czy "temp otoczenia"? gdzie dokładnie w V9999 GT/TD znajduje się ten czujnik i jaka jest dla niego max temperatua?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam małe pytanko. Mam Asusa V9999LE @12/6. Karta bez dowoltowania idzie na 360/900. Już nie pamiętam ile w 3dmarkach wyciąga, ale wszystko było w normie. Ostatnio trafiła mi się okazja (no bo płytka GIGABYTE GA-K8NSC 939 + Venisek 3000+ za 450 zeta to chyba okazja:), więc przesiadłem się na 64 bity. No i jest mały problem. Karta przestała się podkręcać. Przed podkręceniem jest w 3dmarku 03 jakieś 8000, a po podkręceniu coś koło 6600. Zarzuciłem monitor w RivaTunerze i są jakieś dziwne skoki częstotliwości na rdzeniu. Czytałem kiedyś, że są problemy z kręceniem Asusa V9999LE na płytach z nForce 3. Czy jest na to jakiś sposób poza zmianą płyty na coś innego niż nForce3 ? Wiem, że problem był już wałkowany, ale trochę sporo stronek jest w tym temacie, a ja potrzebuję jak najszybszej odpowiedzi. Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzę że tak jak u mnie, ta gra nie ma żadnej optymalizacji pod pc grafika jest ładna ale w porównaniu z FarCry to jest na tym samym poziomie a przecież w FC gram na full detalach w 1280x1024 bez problemu, zresztą aż tak nad tym nie ubolewam pociesza mnie fakt że goście którzy mają karty pokroju 7900 czy x1900 też łapią zonka z fps. Jeszcze jedno patrząc w rivatunerze na monitor napięcia vcore to przy odpaleniu tej gry strasznie lata, mam ustawione na 1.55v a podczas grania potrfi spaść do 1.48, gram oprócz tego w splinter cell i nie odnotowałem tam takich wachań wychodzi na to że gra wyciska wszystkie soki z karty i zapotrzebowanie na energię wzrasta ogromnie puściłbym więcej v na gpu ale nie wiem czy układy zasilające to wytrzymają i tak już piszczą cewki na karcie przy 1.55v, dawał ktoś karcie więcej papu niż 1.55v ? oczywiście na dłużej a nie na 3dmarki

Oblivion to gra która poza innymi mankamentami ma także całkowicie niedopracowany engine; niezależnie od sprzętu nie ma mowy o w pełni płynnej grze. To nie wina karty tylko dennego silnika graficznego; szarpanie animacji wystepuje nawet na kartach z serii 7*** :wink:

 

Na pocieszenie - u mnie (gdzie FEAR, Riddick czy inny Tomb Raider hula bez problemu) przy Oblivionie - szarpanie i skoki płynności to normalka. Poza tym np. przy sterach pozwyżej 83** wywala black skriny :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LINK polecam, będzie po tym zabiegu ładnie hulać.

 

Jeśli chodzi o V9999LE to mam 16p/5v i na takim sprzęcie co mam w sygnaturce bez formatu windowsa (przesiadka z ati, czyszczone driver cleaner) mam 8900pkt w 3dmark 2003 bez OC, czy to niezamało może??

Edytowane przez Paweeell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy Oblivionie - szarpanie i skoki płynności to normalka. Poza tym np. przy sterach pozwyżej 83** wywala black skriny :wink:

Zgodzę się ze wszystkim co zarzucasz Oblivionowi poza tą uwagą o sterkach.

Właśnie jadę na 84.37 XGv2 i jest świetnie (jak na Obliviona oczywiście). Nie ma żadnych Blacków czy Blue.

Te sterki dały mi też lekkiego kopa szczególnie zauważalny w otwartym terenie z maxymalnym zasięgiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o V9999LE to mam 16p/5v i na takim sprzęcie co mam w sygnaturce bez formatu windowsa (przesiadka z ati, czyszczone driver cleaner) mam 8900pkt w 3dmark 2003 bez OC, czy to niezamało może??

mam identaycznie na def. taktowaniach (16/5)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potoków 12 i takty standardowe 325Mhz rdzeń i 700Mhz memki. Wiem że kiepsko ale Cicho choć nad OC popracuje ile tak mogę dopuścić max żeby grzał się rdzeń karty?

mamy rozumieć, ze to jest 12/6?

 

jakie masz chłodzenie?

 

mnie na standardowym poszedł 350max - na 360 już się wieszał - była zagrzana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...