Skocz do zawartości
nadmundo

ASUS V9999 (GT,GE,LE)

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko.

 

Postawiłem Everesta, pokazuje dobrze temperature CPU, mobo, dysku, ale zauważyłem, ze pokazuje złą temperaturę GPU i pamięci na grafice.

 

Rozkminiłem, że pokazuje dobrą temperaturę (sprawdzone) gdy zainstalujemy Asus Smart Doctor.

 

Da się zrobić COŚ, żeby odczyt był poprawny bez tego programu? :) Miałbym jeden zbędny śmieć w systemie mniej :)

 

Asusik V9999LE, stery 78.01 z www.asus.com.

 

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Asus v9999LE. 16\6 420\900

Po reinstalacji systemu XP zainstalowałem stery do mobo Abita NF-7 ver 2.0 z płytką która była dodana do mobo.

 

Audio driver 3.48 (WHQL)

Audio utilities 3.48

Ethernet driver 3.13 (WHQL) + TOT.nvu

GART driver 3.34 (WHQL)

Memory controller driver 3.38 (WHQL) + TOT.nvu

SMBus driver 3.38 (WHQL) + TOT.nvu

Installer 3.56

IDE In-the-box 2.70

 

USB driver

 

Przy tych sterach pamiątki mam na 900 bez żadnych artefaktów (dotyczy filmów). Wcześniej miałem nowsze stery i pamiątki maksymalnie 826 bez kropek (pojawiały się czerwone niebieskie i białe) w filmach .

W marku 05 4900 pkt

Amd Athlon 2400xp@2300 MHz

Edytowane przez Tank_26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ostanio mam problem z odblokowaniem potokow w asusie 6800le.

Zawsze odblokowywalem i 0 problemu. 2 miesiace temu zrobilem formata, odblokowalem potoki i wszystko bylo si, pozniej juz nic nie sprawdzalem. Dzisiaj jakos mnie wzielo zeby zapuscic 3dmarka i mialem cos niskie wyniki, wchodze do RivaTuner a tam karta wykryta z 8/4 to wchodze w odpowiednia zakladke i tam w custom niby sa odblokowane. Przeinstalowalem sterowniki i pozniej rive odblokowuje i nadal to samo.

Wiecie moze co sie stalo ? Jedyny program od podkrecania w systemie to riva tak nic wiecej nie mam. STeronik to najnowszy 93.71 a wczesniej przed przeinstalowaniem 91.xx

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanko: Czy jest taka możliwosc zeby ustawic smartdoctora tak aby w 2D wiatrak obracał się na np: na 10% a przy przejsciu w 3D obroty poskoczyly by na 20%?

 

Z góry THX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko: Czy jest taka możliwosc zeby ustawic smartdoctora tak aby w 2D wiatrak obracał się na np: na 10% a przy przejsciu w 3D obroty poskoczyly by na 20%?

Uch, ale wygrzebałeś temat :D już prawie zapomniałem że takowy na PurePC istniał...

A co do pytania, SmartDoc (jak również używany przeze mnie do tego celu SpeedFan) reagują wyłącznie na temperaturę (i w zależności od niej regulują obroty wiatraczka), a nie na fakt odpalenia trybu 3D. Inna sprawa, że przejście w ten tryb automatycznie podbija temperaturę, więc w sumie zależność jest spełniona - chyba że Tobie chodzi o coś innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mój komp (Asus P4P800, P IV 2,4 GHZ Northwood HT, GF 6800 LE asus, WD 160 GB, 3x 512 goodram, Chieftec 360 wat) zalicza ostatnio dziwaczne zwiechy. Rzecz wygląda tak, że w chwilę po uruchomieniu windy (XPhome pl) pojawiają się na ekranie drobne, nieregularne zniekształcenia obrazu ("jakby ktoś piaskiem sypnął"), po czym komp się wyłącza i próbuje zrestartować co jednak się nie udaje (=> kolejna zwiecha jeszcze przed uruchomieniem windy). Pomaga reset twardy. Obecnie sprzęt działa tylko w trybie awaryjnym;-//.

 

Anomalie wystąpiły "ni z tąd ni z owąd", bez wyraźnego powodu. Sprzęt ma 4 lata (karta grafiki 2 lata).

 

BARDZO PROSZĘ O POMOC. Co może być przyczyną tych "akcji"?

 

p.s. może jest jakiś wypróbowany program do testowania sprzętu, który pozwoliłby ustalić, który podzespół nawala? Podejrzewam kartę grafiki (w końcu to obraz szwankuje), stąd tutaj zamieszczam post.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mój komp (Asus P4P800, P IV 2,4 GHZ Northwood HT, GF 6800 LE asus, WD 160 GB, 3x 512 goodram, Chieftec 360 wat) zalicza ostatnio dziwaczne zwiechy. Rzecz wygląda tak, że w chwilę po uruchomieniu windy (XPhome pl) pojawiają się na ekranie drobne, nieregularne zniekształcenia obrazu ("jakby ktoś piaskiem sypnął"), po czym komp się wyłącza i próbuje zrestartować co jednak się nie udaje (=> kolejna zwiecha jeszcze przed uruchomieniem windy). Pomaga reset twardy. Obecnie sprzęt działa tylko w trybie awaryjnym;-//.

 

Anomalie wystąpiły "ni z tąd ni z owąd", bez wyraźnego powodu. Sprzęt ma 4 lata (karta grafiki 2 lata).

To może być kurz na grafice który ostro grzeje GPU albo siadło zasilanie z tego molexa dodatkowego. Stawiam na kurz

 

Ja za tp mam problem z tym, iż nie dziala mi wyjcie LCD tzn dzialalo a potem samo wysiadlo, mam samsunga 770P z magictune premium - program go nie wykrywa w większości odpaleń. :mur: jakieś rady?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja troche odkopie temat poczciwych 6800...jakie stery polecacie? po 3 latach (to moj rekord - sic!) przymierzam sie do reinstalki windy. teraz asus leci na 77.76 od tweaksRUs a ze ostatnie to 169.21 to stwierdzilem ze lekko nie na czasie jestem ;-) kiedys widzialem jakis post ze 93.71 byly polecane...a kilka postow wyzej Tank_26 napisal ze te stery "obniżają częstotliwość pamięci o połowę"...pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, skoro istnieje temat o tych kartach to nie bede zakładał nowego. Mam pewien problem jestem posiadaczem karty Asus 9999 TD 325/700 czytałem w tym temacie ze niektórzy podkręcali ją do poziomu 425/930 a praktycznie każdy wyciągał 380/ 850 natomiast ja nie mogę podkręcić ani rdzenia ani pamięci o choćby 10 mhz bo zaraz wali artami? w czym problem? czy to jakas blokada podkręcania? Proszę o pomoc. Do podkręcania używałem riva tuner a stery to 81.84, dodam ze próbowałem różnych wersji sterów i zawsze to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...