Skocz do zawartości
nadmundo

ASUS V9999 (GT,GE,LE)

Rekomendowane odpowiedzi

Podobno zwiększanie napięcia w biosie na ASUSach nic nie daje, nie chce tego sprawdzać - musiał bym kombinować flopa. Wierze na słowo luks__pl, wkońcu to spec od biosów 8)

 

Ogólnie z radkami było łatwiej, R9700 miały tylko 2 PCB, także znaleźć V-moda ciężko nie było... Mam nadzieje że ktoś znajdzie też sposób na ASUSy V9999, ja nie mam czasu na takie zabawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie "pencil mod" mnie interesuje...co to jest i jak to zrobić ??

Jutro stane się posiadaczem asusa 6800GT ale kastrata 128MB ....

 

----------------------------

epox 8RDA3+ ,burton2500 >3200 +termaltake Silenttower 4 in 1

ASUS GF6800 128MB TV&DVI

RAM 1024 DDR 400Mhz twinmos

80GB Samsung SATA 8MB cache

GG 9474149

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz topic o tym

 

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=103093&start=30

 

Kurrr... narazie mam 400/915.... strasznie mało :x Szukam prawie codziennie w sieci nowych V-modów, ale narazie jest tylko ten pencil mod... myśle że ta karta ma spory potencjał O/C. Pamiątki wytrzymywały 915 mhz, bez radiatorów i miały 49 stopni, ale założyłem takowe i teraz mają 41, rdzeń w tresie nie przekracza 52 stopni, no nic tylko dorwać kolejnego V-moda :wink: W domyśle mam zamiar osiągnąć coś koło 550 na rdzeniu i 1100 na pamięciach - nie możliwe mówicie?? To się przekonacie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanka...

1.Czy chłodzenie na tym V9999Gt 128 mb jest głośne???Bo wydaje mi sie że jest to to samo które stosuje gainward w swoim GF-ie 6800...

2.Które jest lepsze chłodzenie(tzn .na którym karta jest chłodniejsza)na tym Asusie czy na Leadteku 6800GT???

 

3.Czy na wszystkich Asusach LE, GE, GT(zarówno ze 128MB jak i 256MB)jest to samo chłodzenie(chodzi o to czy może wentylator kręci się wolniej np na wersji LE a szybciej na GT)...

 

Jeśli mozecie odpowiedziec to prosze i z góry dzieki!!!

POZDRO!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy może ktoś coś zdiagnozuje.Nowy V9999GT po instalacji najnowszych sterowników wyświetlał totalną kaszanę w 3dmarkach.Po wyczyszczeniu i zainstalowaniu dołączonych od ASUSa w 3dmarkach jest już nawet OK,ale za to w FC giną tekstury.Przykłady poniżej :

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Czy to problem karty czy nadal zmieniać strowniki,choć wydaje mi się że powinno chodzić na nich bez problemów.Tym bardziej niepokoją mnie początkowe kłopoty z 3dmarkami tam obraz to była totalna sieczka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miodzicho - dziwne...Zrób reinstale i obadaj jeszcze raz. Jesli to nie pomoze to jakąś pamieć masz walniętą chyba.

 

Mam cosik fajnego do pencilmoda :)

http://www.4max.pl/default.asp?g=129&gg=67&produkt=74

...pozdrawiam...

a... i chcialem sie zapytać jak uzyskac wiecej niz 1,46....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie powiedzcie mi czy u was doom3 też chodzi tragicznie u mnie nawet w normalnych detalach bez AA gra sie tnie mam asusa v9999ge odblokowane potoki a zegary chodzą na 400 i 1100 mhz procek to sempron 2400@2000mhz 2x512mb ram w farcry też nie jest za ciekawie na max detale fps spadają do 12 klatek.

Miodzicho jak nie chcesz mieć takich przekłamań w farcry musisz zainstalować patcha 1.3 bo bez patcha na każdym 6800 ta gra tak wygląda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam duży problem z wyborem karty. Interesują mnie dwa modele. Właśnie asus co ma 16 potoków a pamięci od zwykłego oraz gainward 6800 gs. Zauważyłem że jest dużo modeli tych asusów, możecie mi powiedzieć jakie są różnice w nich?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludziska mam mały problem odnośnie AsusaGT a mianowicie jestem niemile zaskoczony wydajnością tej karty... :twisted: W NFSU2,FAR CRY i HL2 np. NFSU2 jak ma 1024*768 i full detale to miejscami klatki spadaja

do 18,20...jade na sterach 66.93 nVidia 8O W Far cry mam patcha na 1.3 ale tez nie ma rwelacji :!: :!: CO JEST GRANE :?: MOŻE TO STEROWNIKI ....PODAJCIE TE NA KTÓRYCH JEDZIECIE PLEASE :!: I MACIE SPRAWDZONE :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem jak kolega wczesniej. Mam drivery 66,72 - asusa i probuje instalowac smartdoctora 460 - wywala ze nie dziala z ta karta. Dziala tylko ten smartdoctor, co byl dolaczany. Ma ktos jakis pomysl> Juz napisalem do asusa - ciekawe kiedy odpisza?

 

A wydajnosc super. Wszystko przy 1280x1024 chodzi w full detalach :) (doom3, hl2, nowy moh)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

mam dzwny proble - podkrecenie rdzenia wogle nie daje mi przyrostu w 3dmark 2k5 ustawienia stadardowe

oto wyniki:

4480 przy zegarach 432gpu i 946 mem

4141 ---- // ----- 432gpu i 700 mem

4112 ----// ------ 350gpu i 700 mem

 

korekta mala - pomoglo zmiana vcore :)

5081 ----// ------ 433gpu i 930 mem przy vcore 1,54

stery to 7.1.20 karta v9999gt

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy jak w tej konfiguracji co teraz mam zmienie grafe na v9999gt to mniej wiecej jakiej wartosci potrzebny mi jest zasilacz??

 

I drugie pytanko : chodzi mi o serie V9999, ktorego z nich najbardziej sie oplaca kupic: Le ,zwyklego(6800) czy GT (pocietego) ?? Bo zaowazylem ze ceny specialnie nieodbiegaja od siebie , nawet widzialem tego v9999 Gt za 1250zl) A jezeli mowiac o slabyszych modelach to tu juz jest problem z potokami bo w Le podobno napewno idą 4 potoki(ciezej z kolejnymi 4) a w Zwyklym(6800) to niemam pojecia jak wyglada sprawa prawdopodobienstwa odblokowania kolejnych 4 . A niemowiąc juz o Vertexach.

 

Jak ktos sie czuje na silach to niech poduczy zielonego czlowieczka:D:D:P:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o pierwsze pytanie to zasilacz do zmiany...proponuje NeoTEC 420W lub Chieftec 360W bo NeoTec'a mam a Chieftec'a miałem i byłem bardzo zadowolony(to naprawde dobry zasilacz)

Ad.2 Odpowiedż jest banalna ...jeśli chcesz mieć 100% pewność kup V9999GT i nie będziesz miał problemu z potokami ani vertexami ...1250zł i po kłopocie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy może ktoś coś zdiagnozuje.Nowy V9999GT po instalacji najnowszych sterowników wyświetlał totalną kaszanę w 3dmarkach.Po wyczyszczeniu i zainstalowaniu dołączonych od ASUSa w 3dmarkach jest już nawet OK,ale za to w FC giną tekstury.Przykłady poniżej :

http://infocell.anv.pl/images/FarCry0000.jpg

http://infocell.anv.pl/images/FarCry0001.jpg

http://infocell.anv.pl/images/FarCry0002.jpg

http://infocell.anv.pl/images/FarCry0003.jpg

 

Czy to problem karty czy nadal zmieniać strowniki,choć wydaje mi się że powinno chodzić na nich bez problemów.Tym bardziej niepokoją mnie początkowe kłopoty z 3dmarkami tam obraz to była totalna sieczka.

miałem ten sam problem na tej samej grafie w tej samej grze ;]

 

reinstalka nic nie da , kombinowanie ze sterami tez nie ... problem minie po zainstalowaniu oryginalnej wersji far cry , wiem ze to dziwne ale po zainstalowaniu oryginalnej wersji dvd wszystko gra i buczy ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy jak w tej konfiguracji co teraz mam zmienie grafe na v9999gt to mniej wiecej jakiej wartosci potrzebny mi jest zasilacz??

A ja bym Ci proponowal Topowera 350 (kolo 200zl) moc wystarczajaca, a jest cichutenki. Chiefteci sa glosne a o Neotecach sie nie wypowiadam bo nie mialem w rekach, choc z opowiesci tez slyszalem ze glosne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Suprboar - zmieniłem bo sprzedałem kompletnego kompa :D a co do zasilaczy to nie patrz tylko na cyferki :!:

Tu masz pierwszego lepszego linka i sobie co nieco poczytaj na temat zasilaczy 8) + przeglądnij sobie forum i sprzęt na jakim ci ludzie jadą....a mają o tym troche pojęcia :!: Z doświadczenia ci moge powiedzieć że np. Tacer 500W nie umywa się do 420 Chiefteca :!:

 

 

tu masz link http://www.tomshardware.pl/howto/20021021/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem!!!!

 

Kupiłem 9999GT ASUSA z pamięciami 2,2 ns. Problem jest jednak ze startem karty. Za każdym razem gdy komputer jest zimny (pierwsze uruchomienie) ma krzaki na ekranie. Dopiero 2 bądż 3 start daje obraz OK 8O . Gdy załaduje się winda to jest wszystko OK i karta działa bez błędów. Można resetować, włączać i wyłączać do woli. No moze poza FLATOUT który porafi samoistnie resetować kompa. (CO SUGERUJE ZASILACZ). Dotychczas używałem 9800 SE @ XT( i więcej) i nie stwierdziłem kłopotów z zasilaniem. Mam zasilacz 400Watowy tylko tyle że FOXCONA (DEER) ale podejrzewam go o pochodzenie z TRACERA. Prawie identyczna konstrukcja.

 

Czy ktoś z was miał podobny problem ???? :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?:

 

Kart dotychczas nie kręciłem, a wynik w MARK'03 oscyluje w granicy 9700 punktów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam do was pytanie i zarazem prośbe o pomoc!

Zastanawiam sie nad kupieniem nowej grafy a mianowice ASUSA 6800, ale zastanawiam sie nad modelam GT128MB i GE 256MB ta druga karta kosztuje 1550zł ale jest na nowych pamiatkach

 

Graphics Engine GeForce 6800GE ASUS 9999

Video Memory 256 MBDDR3

Engine Clock 350MHz

Memory Clock 1 GHz (500MHz DDR)

RAMDAC 400MHz

Bus Standard AGP 8x/4X/2X

Memory Interface 256-bit DDR3

Max Resolution 2048x1536

TV Output S-Video and Composite

DVI Output DVI-I

VGA Output Dual VGA (with adaptors

 

Posiada również radiatorki na pamieciach. Czy bez problemu można odblokować na niej 4Potki i miec 16?

i wowczas miec pelnego GT z 256pamiątkami i czy wtedy mozna go jeszcze podkrecic i zblizyc do ultry??

 

Czy może lepiej kupic zwyklego GT ASUSA na starych DDR z 16potkami za 1200zl?

 

prosze o pomoc bo chcem dobrze ulokowac kase i sie nie zawisc!!

 

Pozdrawiam

Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...