Skocz do zawartości
nadmundo

ASUS V9999 (GT,GE,LE)

Rekomendowane odpowiedzi

a ja zapomnialem napisac o swoim problemie hehe :)

otoz wczesniej (zasyfialy win po ati) chodzil mi dobrze tylko na asusowskich 66.97 (3dmarki byly ok), inne mi obnizaly wyniki i byly freezy. pare dni temu przeinstalowalem od nowa wszystko, i wrzucilem odrazu 71.89 i co? fatalnie.. wynik w 3d2003 8190, a w 2005 3150 :( :( :( te same ustawienia tylko dalem 66.97 i wyniki w normie (tak jak w sygnaturze). mam winde xp sp2, takze nie wiem co jest grane. przeciez 71.89 sa dobre, ciekawe jednym slowem :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 3d marku 2003 10700 pkt (16/6) 414/826 Athlon 2400XP (czy to dobry wynik..)

Na 2005 nie sprawdzałem bo nie mam

Battlefield 2 ma (instalka) 77.30 i to na nich mam ten wynik.

A co do tych pamiątek to jak mogę z nich więcej wycisnąć???(powyżej 826...)

Riva nie chce dać więcej.......... :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam bardziej prozaiczny problem: kiedy mi [ciach!]a przysla ta grafe?!

po testujcie sterowniki zeby wiedzila ktore nagrac :ploom:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Watow

 

Dlaczego napisał(eś/aś) Drugi Post zamiast Wyedytowaćpoprzedni???

 

 

@ R.I.P.

 

Dziwne bardzo... Nie szukałeś nigdzie przyczyny??? Tylko w sterkach???

Może coś ze sterownikiem GART Ci się dzieje??? A może doinstalowujesz coś co powoduje problemy???

Ja np. już wiem że nowy SD4.70 jest kichowaty i go wywaliłem, bo tylko problemy z nim są...

Aż nienormalne żeby 6800 lubił tylko sterki 66.XY :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta tylko jaka przebitke ma pcprojekt 1000pln za karte a tua masz za 840pln wiec wolisz troche poczekac jak ja czy placic niewiadomo za co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przysmarowałem ASUSa AS5 i oto co uzyskałem na standardowym chłodzeniu - Fan@1580rpm

 

Temp wew. obudowy 32*c

 

przed

stres 66*c/56*c

idle 52*/47*c

 

po

stres 64*c/55*c

idle 51*/46*c

 

Jak widzicie sami, ASUS daje dobrą pastę pod radiator, nie jest może tak gęsta jak AS5, która jest na bazie srebra, ale też jest niczego sobie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś bawiłem sie troche w oc mojej karty i udało sie zrobić 368mhz rdzeń i 950mhz pamięci wszystko bez artów jak dałem rdzeń na 370mhz to juz były arty w teście nature ale lekkie czy to dobre wyniki jak na karte bez zmiany v??? i czy jak podwyrzsze napięcie to jest szansa że rdzeń pójdzie na 400mhz i pamięci na 1000?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3856 rpm :D

Szum mi nie przeszkadza bo wpracy mam głośniej (96 dB) hehehe

Oczywiście chodze w wygłuszaczach :D

Masz może jakieś propozycje co do ramu??? Riva mi nie chce wyżej puścić.......niż jak 841.................................

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tank 26=>power strip pusci dalej,i odpowiednio ustawiony rivatuner.

Wczoraj nagrzałem kartę do 125*c na pamięciach.Poprostu zostawiłem podkręconą kartę na parędni,komp zasysał pliki.Wygląda na to ze nic się nie stało.

Edytowane przez Jedrek71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3856 rpm  :D

Szum mi nie przeszkadza bo wpracy mam głośniej (96 dB) hehehe

Oczywiście chodze w wygłuszaczach  :D

Masz może jakieś propozycje co do ramu??? Riva mi nie chce wyżej puścić.......niż jak 841.................................

1495106[/snapback]

 

na 3800 to ja mam 46/41 :D

 

Wejdź do zakładki Power user-> DisableMemClk.. daj na 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... A mi czasami Czujnik wariuje i raptem (po kilku dniach bez restartu) zaczyna pokazywać ujemne temperatury Pamięci - zawsze pamięci. Wiecie co z tym fantem zrobić???

A skoro tak pokazuje i później nawet rzekomo się Ozimnia i Ociepla, to może on nigdy nie pokazuje realnej temperatury nawet kiedy mówi, że mam niby 48-52???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 3800 to ja mam 46/41 :D

 

Wejdź do zakładki Power user-> DisableMemClk.. daj na 1

1495136[/snapback]

Mogłem podkręcić do 844...........

Muszę się pobawić

Na 3d marku 2005 (nie rejestrowany) miałem 4550 pkt.

Będę montował dodatkowy wentyl z tyłu. A na grafe założe tunel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Mam Giga Problem!!!

 

Dziś w nocy zostawiłem komputer z wiatrakiem sterownym przez SD4.68 na AUTO. Gdy rano się obudzilem zobaczyłem, że mam blisko 80 na Procku i koło 100 na RAMkach... :? a Wiatrak pracował z predkością 1200obr/m

Szybko włączyłem Manual na 100% i nic => zaledwie 1500obr/m.

Wyłączyłem komputer (wyłączając słyszałem że wiatrak zaskoczył na swoje 3800) i włączyłem znowu. Ale wiatrak zakręcił się na chwilkę z 3800 a potem na 1500. Wszedłem do Windy i tam 1500 (SpeedFan też tak pokazywał...). Kiedy zmniejaszałem prędkość wiatraka, to on ją rzecziwiście zmniejszał aż do 0!!! Tak jakby nie wiedział, że wiatrak nie działa na MAX obrotów. Jakby był podłączony tylko do 5V zamiast do 12V... Wyłączyłem komputer i zdjąłem wiatraczek => podłączyłem go do 9V i kręcił się prawie norlamnie => czyli mógłby gdyby mu Karta Graficzna kazała się kręcić z 12V :( Co się stało??? Teraz skręciłem wszystko do kupy i komp znów wystartował z 1500 na liczniku, ale po wejściu do Windy wiatrak zaczął już pracować normalnie... Czyli teraz mam już swoje 3800 szumu ale czy to się będzie powtarzać??? Oddać kartę na gwarancję??? Czy może to był jednorazowy wybryk???

 

 

I jeszcze jedno mnie zastanawia => czy kontrole nad wiatrakiem ma ten czujnik zakichany o którym napisałem 2 posty wyżej???

Bo zauważyłm jedną rzecz => mając nastawione na Manual na 100% jeśli temperatura jest poniżej 50* to wiatrak pracuje nieco wolniej niż 3800 => jakieś 3600, a gdy przekroczę 50* to natychmist włącza się max 3800. Jeżeli ten czujnik sam mówi kiedy ma być jaki max, to ja nie chcę mieć z nim nic wspólnego!!! Muszę jak najszybciej przepiąć się w MoBo!!!

 

 

P.S. Jeszcze mi powiedzcie jak fachowo nazywa się taka przejściówka z małej wtyczki wentylatora na duża (jak od proca), bo zupełnie nie mam pojęcia. A mógłbym zrobić sobie to sam z kabla z wtyczką od wiatraka z P3??? Bo mam, tylko tam mam kolory kabelków inne :)

Edytowane przez Hirotaro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Mam Giga Problem!!!

 

 

1495676[/snapback]

a Ty nie masz tego zalmana na grafie? poza tym wywal sd i zobacz co z wiatrakiem bo ja raczej bym podejrzewał doktorka o to że miesza, najlepszym rozwiązaniem jest zdjęcie tego chłodzenia zostawienie tylko miedzianego radiatora i zamontowanie wentylka 80 - 90 mm podłączonego pod mobo temperatura jest niższa i ta cisza :D ja tak zrobiłem i polecam wszystkim którzy mają problemy z sd i firmowym chłodzeniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalmana to ja zamówiłem ale jeszcze nie mam. Pytania zadawałem na wyrost. A tutaj już SD wyłączony jest. Ale się obawiam... Potestuję jeszcze czy coś takiego się nie stanie :?

 

80-90 na grafę... No fajnie fajnie jeszcze gdyby SilentCat... ale jak to tam wkręcić na całą resztę???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...