Skocz do zawartości
nadmundo

ASUS V9999 (GT,GE,LE)

Rekomendowane odpowiedzi

Ja osobiście polecam Silencera bo cieple powietrze jest wyrzucane na zewnatrz budy no i chlodzi on lepiej pamiatki. Zalman za to podnosi powietrze w budzie no i z pamieciami to radzi sobie gorzej bo daje tylko pasywne radiatorki, a na dodatek malutkie. (Mogli dac takie jak robi TermalTake Ram Freezer BGA. :D) Ale co wybierzesz to już twoja decyzja.

1504554[/snapback]

dokladnie, jeszcze zalman jest drozszy (ja nv5 kupilem za 50zeta) :) a powietrze jest wyrzucane na zewnatrz obudowy a nie pozostaje w niej (tzn nie kisi sie :)) tylko ze nv5 jest ten problem z montazem (molex)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakies namiary na taki sklep z wybranymi kartami? i ile drozsza jest taka karta?

1501960[/snapback]

Polecam poszukac na allegro takich kart z gwarancja odblokowania, lub w sklepach internetowych - pracownicy czesto zgadzaja sie na wyszukanie perelki za dodatkowa oplata.

 

Ja swoja kupilem w sklepie Quatron we Wroclawiu (http://www.quatron.pl/) - napisz do nich e-mail i spytaj czy jest szansa zeby Ci wyszukali takiej perelki, i jesli tak to ile by to kosztowalo wiecej. Chlopaki sa bardzo w porzadku. Oczywiscie moga wyslac karte poczta - sprzedaja tez rzeczy na allegro czasem, maja kilkanascie pozytywow, miedzy innymi za te karty wlasnie.

Edytowane przez byru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego z gwar. na 16 potoków i 6 vertex'ów kupiłem za 799zł, znalazłem go na Allegro.pl - sklep sie ogłaszał PC-Serwis bodajrze. A jak kupowałem to cena i tak była dobra nawet jak na takiego bez gwarancji na odblokowanie B) A chłodzonko AC NV 5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamowilem tego asusa z nowym chlodzeniem za 1000zl :/ ale mam gwarnacje ze 16 potokow i 6 vertexow no niestety ja mam szczescie do sprzetu ze zawsze lewe trafiam wiec nie ryzykuje chlodzenie to NV5 bedzie lepszy niz podstawowy jak widac :] lapki grzeją jutro z rana ma dojść xD

 

edit co musze sciagac zeby odblokowac te potoki Riva Tuner to wiem ale skad to sciagnac czy w sterach jest nie znam sie bo nigdy kart Nvidi nie mialem :) i jak to sie robi

Edytowane przez Kyo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamowilem tego asusa z nowym chlodzeniem za 1000zl :/ ale mam gwarnacje ze 16 potokow i 6 vertexow no niestety ja mam szczescie do sprzetu ze zawsze lewe trafiam wiec nie ryzykuje chlodzenie to NV5 bedzie lepszy niz podstawowy jak widac :] lapki grzeją jutro z rana ma dojść xD

 

edit co musze sciagac zeby odblokowac te potoki Riva Tuner to wiem ale skad to sciagnac  czy w sterach jest nie znam sie bo nigdy kart Nvidi nie mialem :) i jak to sie robi

1506196[/snapback]

http://www.majorgeeks.com/download737.html tu masz riva tuner 2.0

Ten link jest do opisu odblokowania potoków Riva Tunerem. Dziś nie działa ale może jutro będzie. Ja z niego korzystałem :

http://beta.activecom.pl/allegro/asus_v999...A%20TESTOWA.doc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, zamówiłem i ja (www.icomp.pl)! :-P Cena 778 + paczka + przebranie i karta będzie modowalna 16/6 :D Nie wiem tylko ile ta selekcja zajmie ale w tym tygodniu na pewno do mnie dojdzie :) Ale się będzie działo!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prosbe ..czy moglby ktos krok po kroku dokladnie podac metodę flashowania biosu dla mojego Asusa le? Chodzi mi o taki przepis dla kompletnego laika!(full) Sorry ale za bardzo sie boje ,zeby wziac sie za to nie wiedząc wszystkiego :cry: . Powiedzcie jeszcze jak duze są zagrozenia wiazace sie z tym.. i czy strace na mur beton gwarancje.

 

P.S Prosze o wyrozumiełosc i opis oczywiscie.. :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczorajszego wieczoru trochę mi sie nudziło. Postanowilem więc że przeprowadzę taki mały test sterowników. Wśród testowanych były:

-66.93

-71.20

-XG 76.50

-DNA 76.50

-77.13

-77.50

-XG 77.62 Type 2

A niżej są gry na których te stery były testowane i które miały najlepszą wydajność:

Doom 3 - 71.20

Half-Life 2 - 71.20

MOH Wojna na Pacyfiku - 71.20

Kroniki Riddicka - 71.20

NFS Underground 2 - XG 76.50

SWAT 4 - 71.20

_____________________

Benchmarki:

3DMark2001 - 71.20

3DMark2003 - 71.20

3DMark2005 - 71.20

Aquqmark03 - XG 77.62 Type 2

 

(Wszystkie testy były robione na standardowych ustawienieach karty graficznej)

 

Z tego co otrzymałem widać które sterowniki są najwydajniejsze. Jeżeli chodzi o jakość obrazu to nie widze między nimi różnicy.

 

Mam nadzieję że komuś ten teścik się przyda. No i jak możecie to potestujcie też 71.20 (można pobrać na Guru3D)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczorajszego wieczoru trochę mi sie nudziło. Postanowilem więc że przeprowadzę taki mały test sterowników. Wśród testowanych były:

-66.93

-71.20

-XG 76.50

-DNA 76.50

-77.13

-77.50

-XG 77.62 Type 2

A niżej są gry na których te stery były testowane i które miały najlepszą wydajność:

Doom 3 - 71.20

Half-Life 2 - 71.20

MOH Wojna na Pacyfiku - 71.20

Kroniki Riddicka - 71.20

NFS Underground 2 - XG 76.50

SWAT 4 - 71.20

_____________________

Benchmarki:

3DMark2001 - 71.20

3DMark2003 - 71.20

3DMark2005 - 71.20

Aquqmark03 - XG 77.62 Type 2

 

(Wszystkie testy były robione na standardowych ustawienieach karty graficznej)

 

Z tego co otrzymałem widać które sterowniki są najwydajniejsze. Jeżeli chodzi o jakość obrazu to nie widze między nimi różnicy.

 

Mam nadzieję że komuś ten teścik się przyda. No i jak możecie to potestujcie też 71.20 (można pobrać na Guru3D)

1507120[/snapback]

podaj szczegoly, tzn wyniki ile fps srednio w grach i ile pkt w benchmarkach, bo takie "suche" zestawienie to kazdy moze sobie zrobic, szczegoly, szczegoly prosze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podaj szczegoly, tzn wyniki ile fps srednio w grach i ile pkt w benchmarkach, bo takie "suche" zestawienie to kazdy moze sobie zrobic, szczegoly, szczegoly prosze :)

1507219[/snapback]

Zrobiłem teraz testy na karcie kreconej na 400/900(czyli tak jak zazwyczaj na niej pracuję).

Doom 3 - 81 fps (ustawienia standardowe do testów w "timedemo demo1")

Half-life 2 - 80,9 fps (max detail bez AA i AF w teście d1)

3dm01 - 20289

3dm03 - 11772

3dm05 - 4992

Aquamark03 - 63985

 

To wszystko na Force Ware 71.20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam ta karte wreszcie 1 raz mam nVidie sciagnolem jakies stery 71.89_win2kxp_english do niej nie wiem czy dobre jakmacie inne dajcie mi pliz :]. Podciagnolem ja do 16 p i 6v i nie mam artyfaktow w Enemy Territory GTA San Andreas ale jak mam od kolegi starsza gre SpellForce to mam artyfakty takie miganie na ziemi nie wiem co to moze byc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podciagnolem ja do 16 p i 6v i nie mam artyfaktow w Enemy Territory GTA San Andreas ale jak mam od kolegi starsza gre SpellForce to mam artyfakty takie miganie na ziemi  nie wiem co to moze byc.

1508007[/snapback]

uruchom jakas gre ktora korzysta z dobrodziejstw dx9.0c (doom3, hl2), jakies 3dmakri i wtedy zobacz czy sa arty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

walbolem 2003 testach mam 8618 punktow jedynie artefakty pojawily sie na tescie CPU z trolami oO

1508366[/snapback]

Test CPU to test procesora, wiec jak mogły sie w nim znalezc artefakty wygenerowane przez karte graficzna? Moze to ja czegos nie rozumiem :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego sie pytam kurde :/ nie mialem ich wczesniej i nadodatek temperatura procka o 5 stopni wzrosla jutro wymieniam ramy i chlodzenie ciekawe jak to pujdzie:] podajcie mi nazwy sojich sterów

Edytowane przez Kyo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki zobacze jutro bo dostane 2x256mb ramu kingstona ciekawe czy zniknie potem spyle swoje doloze troche i kupie jakis lepszy wentyl do procka bo 55 bez stresu ma po wymianie karty 5 wiecej niz przed wymiana

 

edit. sprawdzalem 12 potokow i 6 vertexow i 0 artyfaktów ale sie bym sie wkurzył jak by mi sprzedali model z gwarancja 16 potokow a jest 12 :(

 

hmm dajcie mi program do sprawdzania temp w karcie grafiki bo bez kitu w sterownikach tego nie mam ;/

Edytowane przez Kyo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smart Doctor

Everest Ultimate

1509633[/snapback]

Everest Home Edition (Freeware) / nie tylko Ultimate

SpeedFan (Freeware)

 

Speedfan bardziej się nada bo można go skonfugurować żeby wyświetlal te temperaturke w trayu + malowal wykresik

 

Stronka SpeedFan'a

Edytowane przez byru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...