Skocz do zawartości
nadmundo

ASUS V9999 (GT,GE,LE)

Rekomendowane odpowiedzi

to ja cie zmartwie bo ja kupiłem swojego nówke z gw na modowalność kupiłem za 799zł i gw na 3 latka oraz miałem 10dni na testowanie i jakby mi sie coś nie spodobało mogłem go oddać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASUS V9999 le 16/6

Pamiątki na 800 jak dam 900 to w 3d markach nie ma artów ale znowu na filmach są kropeczki. BF 2 w samej grze nie ma artów ale gdy się uruchamia to na niektórych screnach są kropki.

Czy da się pozbyć tych kropek??? Chłodzenie pomoże????

Czy to już jest przetaktowanie i się nie da nic zrobić????

temp w stresie 420/900 56 gpu i 55 mem (coś koło tego.... :) )

Edytowane przez Tank_26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temperaturi są OK na pasywnych Gigabyte'ach są temp. nawet ok.90 stopni i jest ok.

Spróbuj zejść troche z rdzenia, albo możesz dowoltowć rdzeń softmodem to będziesz go mógł go wyżej kręcić

http://hslab.pl/index.php?module=subjects&...page&pageid=228

 

Mod jest z 1,4V na 1,5V ale tylko dla rdzenia :( przydałoby sie dla pamiątek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos moze wie czemu sie automatycznie blokuje gpu do max wartosci 400? tzn nie moge podkrecic wiecej niz 399mhz, pare tygodni temu w powerstripie moglem dac >400 a teraz juz nie. a w rivatuner oraz w coolbits trza sprawdzac czestotliwosci przed ustawieniem co nie zdaje swej roli, dlatego uzywam powerstripa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh ten softmod z napięciem opisany tutaj http://hslab.pl/index.php?module=subjects&...page&pageid=228

 

nie zadziałą na naszych asusach. próbowałem to robić już wiele razy i za każdym razem kończyło się tym ze pozostawało to samo napięcie co na początku. asus ma inne pcb niż referencyjne i pewnie przez to takie bajereki z napięciem nie działają. jeśli chcesz mieć więcej V na rdzeniu bez smarowania pcb ołówkiem to wgraj bios od wyższej wersji, np od GT.

 

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASUS V9999 le 16/6

Pamiątki  na 800 jak dam 900 to w 3d markach nie ma artów ale znowu na filmach są kropeczki. BF 2 w samej grze nie ma artów ale gdy się uruchamia to na niektórych screnach są kropki.

Czy da się pozbyć tych kropek??? Chłodzenie pomoże????

Czy to już jest przetaktowanie i się nie da nic zrobić????

temp w stresie 420/900 56 gpu i 55  mem (coś koło tego.... :) )

1513159[/snapback]

Jesli jeszcze nie zrobiles tego to wylacz fastwrites w sterach. U mnie na planszach poczatkowych wielu gier byl syf dopuki tego nie zgasilem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dzis sobie instalnalem nowe stery 77.72_win2kxp_international_whql.exe, wydajnosci wiekszej w stosunku do 71.89 nie zauwazylem, natomiast wszystkie avi kodowane xvidem byly prawie cale zolte, takjakby nie bylo innych kolorow :) dlatego wrocilem do 71.89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dzis sobie instalnalem nowe stery 77.72_win2kxp_international_whql.exe, wydajnosci wiekszej w stosunku do 71.89 nie zauwazylem, natomiast wszystkie avi kodowane xvidem byly prawie cale zolte, takjakby nie bylo innych kolorow :) dlatego wrocilem do 71.89

1514486[/snapback]

Da sie to naprawic:

http://nvtweak.laptopvideo2go.com/NVTweak171_install.msi

i w tym programie zaznacz Enable VMR Option, pozniej juz zostaje zaznaczyc nowo dodana opcje Enable VMR w zakladce video overlay settings.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć dlaczego jak ustawie GPU na 425Mhz mam mniej marków w 05 niż jak ustawie 415Mhz ???

Obiło mi sie coś o uszy o jakimś zabezpieczeniu.

Jaki bios można wgrać bezpiecznie do 6800LE żeby mieć wyższe napięcie na pamiątkach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem pencilmoda wg instrukcji w tym temacie, ale nic nie daje... napięcia sprawdzam w Asus SmartDoctor v4.70 i zarówno przed jak i po pencilmodzie ciągle pokazuje Vcore 1,25V Czy ja coś źle robię? (ołówek mięciutki 4B, pełno tego grafitu zostawia) czy mam jakąś złą wersję PCB? (rev 1.01) Czy SmartDoctor źle pokazuje? W czym sprawdzacie napięcia?

 

BTW. czy można robić pencilmoda w locie, tzn nie wyłaczając kompa, jeżeli mam bezproblemowe dojście do grafy? I czy takie zmiany w locie będzie uwzględniał SmartDoctor?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie radziłbym robić tego w "locie" a czemu nie działa. hmmmm? być moze mimowszystko za mało tego grafitu lub niedokładnie pokrywasz ten rezystorek, lecz jeśli faktycznie to SD żle pokazuje napięcia to wstrzymaj się z dalszym smarowaniem bo możesz sfajczyć karte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

greg wytlumaczenie jest proste - P R Z E T A K T O W A N I E :)

u mnie jest np wiecej na 380 niz na 395.

1515289[/snapback]

Juz kilka razy pisalem jak temu zaradzic. Musisz w Riva tunerze zaznaczyc stala wydajnnosc ukladu. Poszukaj kilka stron do tylu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz kilka razy pisalem jak temu zaradzic. Musisz w Riva tunerze zaznaczyc stala wydajnnosc ukladu. Poszukaj kilka stron do tylu

1515396[/snapback]

Jakoś nie mogę tego znaleźć. Jakbyś mógł to napisz o tym jeszcze raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie radziłbym robić tego w "locie" a czemu nie działa. hmmmm? być moze mimowszystko za mało tego grafitu lub niedokładnie pokrywasz ten rezystorek, lecz jeśli faktycznie to SD żle pokazuje napięcia to wstrzymaj się z dalszym smarowaniem bo możesz sfajczyć karte.

1515378[/snapback]

rzczywiście nasmarowałem sporo więcej i zwiększyło się Vcore do 1,52V ale niestety nie pomogło mi to na dodatkowe potoki, ile i które bym nie odblokował nawet przy 1,52V sypią arty :( nic, musze wymienić karte :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, tu masz link

http://downloads.guru3d.com/download.php?det=1002

 

ale bez waszych podpowiedzi i tego forum bym tego nie zrobił :D

 

A tak na boku za pierwszym razem wyszło 5348 :wink:

 

Czy jest coś jeszcze co mógłbym zrobić dla podniesienia wyniku ?? tylko nic z hardmod'ów żadnego lutowania itp. Bo ręka mi sie za bardzo trzęsie :wink:

Edytowane przez Greg_1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastosowalem sie do tego - klik, a i tak nie ma roznicy w pkt mark05 miedzy 400 a 450 na gpu, czy juz wiecej nie da sie wycisnac? 460 nawet nie testowalem bo wzrost wydajnosci jest nieoplacalny...

Czy podkrecanie ramu na karcie cos daje? Czy tylko w 3dmarku nie widac zbytnio wzrostu wydajnosci, moze za to w grach przyda ze te pare mhz wiecej ?

 

temp po 3h 3dmarkow gpu ~56 , ram ~54 @ silencer

bez silencera, bez podkrecania 300/700 gpu ~59, ram ~57

tak wiec, jesli macie podobna karte, polecam sailencera :D

Edytowane przez boomer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem w PC-Serwis'ie w Warszawie i byłem osobiście w sklepie  :D i nie musiałem czekać :P

1512786[/snapback]

Kiedy kupowałeś? Bo 800zł to dobra cena, ale chyba oni już nie maja tej karty w ofercie? Gdzie jeszcze mogę dostać taką kartę w Wawie z gwarancja i modowalnością ? :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, Greg - jaki z tego moral ???. 3ba brac to co jest, chocby za 850zl ;-).

W Kraku to ja moge sobie kupic modowalnego Asusa ale za 1000zl - takie zdzierstwo ;-(

ps.

Co pomodowales w swojej karcie Greg, ze tak ją wysoko podkrecasz ??? (chlodzenie, zmiana biosu, napiecia ???). Jakie masz pamiątki na tym Asusie ???. Pewnie 2.2 ns ? ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy kupowałeś? Bo 800zł to dobra cena, ale chyba oni już nie maja tej karty w ofercie? Gdzie jeszcze mogę dostać taką kartę w Wawie z gwarancja i modowalnością ? :>

1517233[/snapback]

Tu masz karte sprawdzoną (pewnie za 800zl pójdzie) - calkiem niezly wynik (bez zadnych modow) :

: http://allegro.pl/show_item.php?item=55490315

;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...