Skocz do zawartości
nadmundo

ASUS V9999 (GT,GE,LE)

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie o tym już było, ale zapytam jescze raz, bo może nie było :)

Odblokowałem wszystko na moim v9999LE. 3Dmark 2k3 bez problemu normalnie śmigną nie wiedziałem kiedy, zero artefaktów zero przycinek wynik 9356 bez podkręcania (co na zwykłym celeronie 2,4 którego jestem aktualnie zmuszony używać jest chyba niezłym wynikiem) FarCry i HL2 oraz SilentHunterIII zero artów zwiechów czy przycinek na max detalach.

 

Ale: cholera pulpit windy okjej póki nie przywołam menu podręcznego -> różowe krzaczki, qrna o co chodzi? No i diwiksy też ni chulają i wogóle jakieś różowe tła na pulpicie. FakSietMadafaka!!!

Edytowane przez brunneriusgreyna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie co jakiś czas mimo niskiej temperatury 48*c/43*c @ 1600rpm - 14% włączają się maksymalne obraty, aby znowu mieć cisze muszę klknąć na smartdoctora i jeszcze raz zastosować takowe ustawienia. Nie jest to może strasze irutujące, ale męczy już mnie 5 razy w ciągu dnia zmieniąc obroty wiatraczka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość watow

greg mogl bys zapodac biosa od swojej karty bo moja na gpu powyzej 370 bez artow nie chce wesc a biosy od gt i moj orginalny po modyfikacji vcore nic nie zmienia :\

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

 

Jednak przesiadłem się na tego V9999LE - choć "tylko" 12/6 i 420/840 Mhz i ddr2.8ns (ale za stosunkowo niewielkie pieniądze czyli 740zeta).

 

Moje wyniki:

3DM05 = 4344

3DM03 = 10116

 

Jako że wyjeżdżam na wakacje chcę go narazie upłynnić (mam go kilka dni w kompie). Gw 36m-cy.

Zainteresowanych prosze na p26k@wp.pl.

 

Macie w Riddicku takie paski na menu początkowym które znikają po kilkunastu sekundach? NIezależnie czy jest 12/6 czy domyślne 8/4.

 

Ps.Już się wyjaśniło z tymi paskami wRiddicku - wina sterowników. Zainstalowałem najnowsze i jest OK.

Edytowane przez Nico26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Watow

 

A czym modyfikujesz BIOS??? Czy te zmiany napięcia objawiają się rzeczywistą zmianą???

 

NiBiToR i OMNI oszukują i trzeba BIOSy od 6800 edytować ręcznie pod względem napięcia. Jedynie Timinigi i Taktowania dobrze się zmieniają.

 

O napięciu było wcześniej w temacie o wszystkich 6800. Jeśli nie znajdziesz, to poszukaj na forach światowych człowieka o Xywce Jimmor albo Mavke na http://www.mvktech.net

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lukk

greg mogl bys zapodac biosa od swojej karty bo moja na gpu powyzej 370 bez artow nie chce wesc a biosy od gt i moj orginalny po modyfikacji vcore nic nie zmienia :\

1535424[/snapback]

 

GG:6315875

 

daj znac..poradzimy sobie z tym B) B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość watow

cuda robilme z nimi tymi programami co napisales i nic niby vcore sie zmienial ale to byla sciema :\

 

 

moment tyko gg nagram na 2 pc co za porazka dialapowa ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwne u mnie też nie było żadnego nalotu, może dostałes serwisowaną kartę?

1531078[/snapback]

Witam wszystkich siedze i czytam te posty i się zastanawiam jaka karte wybra cob już zgłupaiłem , z początku byłem nastawiony na Radka 9800 pro sapphire , później na GeForce 6800LE Asus V9999LE a teraz czytam ze 6600 GT Gainward że wygrał w testach z Asusem ale jeszcze zalezy na ile ją odblokuje się, kurcze już nie wiem czytam i czytam i każdy chwali swoje doradzcie mi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość watow

www.icomp.pl gadaj z solo kup 6800le 16\6 asusa podkrec i masz to co ja z marszu czyli bf2 1600x1200 wszystko max, fps 28-50 chyba ze lece cobra tuz nad ziemia i wyplacam pakiet rakiet w zimie/wode to 12-18 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Watow

 

 

Przecież wyraźnie napisałem, że programy Omni i NiBiToR właśnie nie potwafią prawidłowo zmienić napięcia w BIOSach 6800 => dlatego trzeba robić to ręcznie. Które Hexy zmieniać na jakie powie albo Mavke z MVKTech.net albo Jimmor => kiedyś na MVKTech bywał, ale teraz jest już gdzieś indziej, jednak zawsze to ten sam Jimmor Bios God (odpowiednik Merlina tyle że od graficznych)

Edytowane przez Hirotaro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lukk

@ Watow

Przecież wyraźnie napisałem, że programy Omni i NiBiToR właśnie nie potwafią prawidłowo zmienić napięcia w BIOSach 6800 => dlatego trzeba robić to ręcznie. Które Hexy zmieniać na jakie powie albo Mavke z MVKTech.net albo Jimmor => kiedyś na MVKTech bywał, ale teraz jest już gdzieś indziej, jednak zawsze to ten sam Jimmor Bios God (odpowiednik Merlina tyle że od graficznych)

1536229[/snapback]

programy typu nibitor sa niezbedne ale z tego powodu ze maja HEX EDITORA

 

JESLI KTOS chce zmodyfikowac swoj BIOS na 1,4V do 6800LE/6800 niech wali do mnie na GG..2 minutki i ma gotowy

 

6315875

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hex Editora to wcale nie trzeba mieć akurat z Omni czy NiBiToRa... A WinHex, a HexEdit??? Jest 1000 programów które to potrafią i są nawet wygodniejsze => podgląd 2 plików z porównaniem zawartości to tylko 1 zaleta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość watow

utnijmy temat o hex edytorach tutaj i wrocmy do 680xxxbios od gt faktycznie zmienil odczyt w sd ale 370 dalej bylo max tak wiec chyba zostaje fartowny model albo pencil mode na asusach :angry:

 

mam tylko jedno pytanko 6E00 7801 8C02 0000 trzeba zamienic go na 8C03 8C03 8C03 0000 <---tylko za co jest odpowiedzilane ten 0 ciag?

Edytowane przez watow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lukk

Hex Editora to wcale nie trzeba mieć akurat z Omni czy NiBiToRa... A WinHex, a HexEdit??? Jest 1000 programów które to potrafią i są nawet wygodniejsze => podgląd 2 plików z porównaniem zawartości to tylko 1 zaleta.

1536365[/snapback]

nie no masz racje..ale w Nibitorze mozesz od razu zobaczyc czy poprawnie wprowadziłeś zmiany a zakładce VOLTAGES

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość watow

znalazlem ciekawy topic mogl by to obejrzec ktos kto sie dobrze zna na na elektronice i napisac instrukcje po polsku zeby dalo sie to ztestowac bez zbednego ryzyka?!

Edytowane przez watow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazlem 1538031[/snapback]

Bardzo interesujący topic. Znalazłem w nim schemat brakującej sekcji zasilania (występuje w kartach Ultra).

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Całość tutaj:

http://www.xtremesystems.org/forums/showth...76&page=4&pp=25

 

Edit: Olbrzymi poradnik dla elektroników ;) posiadających karty z serii 6800/LE/GT:

http://www.xtremesystems.org/forums/showth...?t=59391&page=1

Edytowane przez piaskoon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc mam pytanie jak daleko moge probowac krecic mojego "nieszczesnego"(nie da sie odblokowac pixelshaderow) AsusaLE na razie mam 300@415 i 700@850? Czy najpierw pojawią sie arty a pozniej fiknie czy nagle moze fiknac karta i juz nie wstac bez uprzedniej sygnalizacji bledami w wyswietlaniu grafiki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanko, bardzo możliwe że nie jest na temat, gdy w zakładce pamięci w bios'ie ustawie System Performace na Ultra (są jeszcze Fast i Turbo) to pod Windą ekran co jakieś 5min. mignie tzn. robi sie całkowicie czarny (jakby sie wył.) na ok. 1 sec.

I teraz najlepsza część w grach to zjawisko nie występuje :?

Logicznie rozumując winne są ramy bo niewytrzymują, ale dlaczego w grach tego nie ma :?:

Dlaczego tak sie dzieje :?:

Edytowane przez Greg_1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję zmienić kartę i zmieniłem na asusa modowalnego... oczywiście 16/6 :) wszystko chodzi fajnie narazie nie zauważyłem żadnych artów, freezów, czy piszczenia cewek... Później napiszę wyniki w smarkach. Najbardziej mnie zdziwiło, że mam drugą kartę z seri 6xxx i nie mogę po raz kolejny zacisnąć zapinki od AGP na moim mobo jak w podpisie. Poprzednio przeszkadzał mostek PCX->AGP, a teraz nic nie przeszkadza tylo karta już jest na maxa "wepchnięta" a zapinka jest niżej niż ta szczelina na karcie i nie da się zacisnąć :P Przecież sama konstrukcja złącza AGP na karcie się nie zmieniła... od starszych generacji.. więc czemu tak jest :/ wiem, że to szczegół, ale lubię mieć wszystko "dopięte" na ostatni guzik :>

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przymierzam sie do kupna ASUS GeForce 6800LE V9999 w sklepie iCOMP tylko zależy mi natym aby dało sie odblokować wszystkie potoki i verteksy! a wy mówicie żeby pogadać z Solo tylko ze ja nie mam na niego namiarów! Mógł by ktoś podać jego gg, telefon lub email??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...