Skocz do zawartości
nadmundo

ASUS V9999 (GT,GE,LE)

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem założyć ten temat, bo ciekawe posty o najnowszych kartach Asusa pojawiają się w różnych dziwnych miejscach i po prostu ciężko je znaleźć a tutaj wszystko będzie w jednym miejscu i każdy posiadacz Asusa 9999 będzie mógł sobie poczytać na ten temat i podyskutować. Mam nadzieję że spodoba wam się ten pomysł, o przyklejenie tego tematu nie ma co marzyć bo w końcu nie jest nas zbyt dużo, ale wystarczająco żeby mieć swój własny kącik :)

Może na początek niech każdy pochwali się wynikami 3DMARKów, proszę też osoby które zmieniły chłodzenie o napisanie czegoś na ten temat.

 

---------------------------------------

 

Ciekawe artykuły o Asus 9999GT:

 

(wkrótce)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi ci pewnie o model 9999 GT/TD, lecz z tego co piszesz wynika, ze chodzi ci o ostatnio wprowadzonego przez Asusa "pełnego" GT. :wink:

No właśnie miałem problem co wpisać w temacie bo kilka dni temu pojawiły się pełnowymiarowe Asusy 6800GT z 256DDR3 ale generalnie chodzi mi o "kastraty" ze zwykłymi pamiątkami. Ale w sumie każdy posiadacz Asusa 9999 może sobie tu pisać, w końcu jest jeszcze 9999LE, GE i zwykły, ale z tego co zauważyłem na tym forum, najwięcej ludzi ma 9999GT z 128DDR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..witam w klubie..ja mam kupione juz wszystkie najwazniejsze podzespoly mojego nowego kompa..jest w tym zestawie rowniez v9999gt 128MB..jesli zloze to wszystko do kupy to podziele sie spostrzezeniami..pozdro..

 

ps..jeszcze raz zapytam ..moze ktos odpisze..chodzi o to zeby ktos zmierzyl grubosc tej karty od plytki drukowanej do konca coolera..ja mam ok 19mm miejsca od portu agp do scianki obudowy..boje sie ze mi sie nie zmiesci..z gory dzieki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HeLo :) POdziele się z wami moimi spostrzezeniami :) A wiec...

-CHłodzenie jest znośne , ale nie do podkrecania.. Zalecam zmiane

-Podkręcanie jest Dobre, ale by uzyskać taktowanie powyzej 400 mhz na rdzeniu cza zrobić pencilmoda, by podnieść napiecie do 1,46V. Pamieci kręcą sie fenomenalnie, 900 mhz jest w zasięgu ale trzeba zalozyć chlodzenie na pamieci!! bez chlodzenia zalecam 820 (Bezpieczne)

-Sterowniki ?... Ja smigam narazie na 66.81 bo są najlepsze :)

-Ogólnie oceniam karte na 9/10 NIe spodkalem sie z wadami.....

....pozdrawiam.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ps..jeszcze raz zapytam ..moze ktos odpisze..chodzi o to zeby ktos zmierzyl grubosc tej karty od plytki drukowanej do konca coolera..ja mam ok 19mm miejsca od portu agp do scianki obudowy..boje sie ze mi sie nie zmiesci..z gory dzieki...

Przykro mi ale nie mam w domu żadnej linijki i nie dam rady zmierzyć, może ktoś inny zmierzy ? :)

 

HeLo :) POdziele się z wami moimi spostrzezeniami :) A wiec...

-CHłodzenie jest znośne , ale nie do podkrecania.. Zalecam zmiane

-Podkręcanie jest Dobre, ale by uzyskać taktowanie powyzej 400 mhz na rdzeniu cza zrobić pencilmoda, by podnieść napiecie do 1,46V. Pamieci kręcą sie fenomenalnie, 900 mhz jest w zasięgu ale trzeba zalozyć chlodzenie na pamieci!! bez chlodzenia zalecam 820 (Bezpieczne)

-Sterowniki ?... Ja smigam narazie na 66.81 bo są najlepsze :)

-Ogólnie oceniam karte na 9/10 NIe spodkalem sie z wadami.....

....pozdrawiam.....

No to ładnie, ja podkręciłem pamięci do 860 na standardowym chłodzeniu ale tylko na chwile do testów, więc mam nadzieję że wszystko z nimi OK. Jestem zielony w kwesti zmiany chłodzenia ale czy dobrze rozumuje że żeby chłodzić pamięci, trzeba wymienić całe chłodzenie ? Niestety nie mam teraz kasy więc się na razie tylko zbieram informacje na ten temat. Rozumiem że ty masz u siebie nowe chłodzenie, jak możesz to zapodaj linka, albo jakieś fotki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taki offtopic ;)

mr_selfdestr usun obrazek z podpisu bo beda pkt ;]

..to zart??czy serio tak nie mozna??a tak w ogole jestem mr_selfdestruct tylko mi sie nick nie zmiescil..

 

..rzeczywiscie..juz poprawilem..

 

..a wracajac do serii v9999..to super wyglad ma ta karcioszka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taki offtopic ;)

mr_selfdestr usun obrazek z podpisu bo beda pkt ;]

..to zart??czy serio nie tak nie mozna??a tak w ogole jestem mr_selfdestruct tylko mi sie nick nie zmiescil...

serio serio..nie mozna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taki offtopic ;)

mr_selfdestr usun obrazek z podpisu bo beda pkt ;]

..to zart??czy serio tak nie mozna??a tak w ogole jestem mr_selfdestruct tylko mi sie nick nie zmiescil..

Widac ze jestes mr_selfdestruct tym obrazkiem bys sie sam wykonczyl ;)

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki których szukasz znajdziesz tutaj:

http://nzone.com/object/nzone_downloads_wi...p_2k_66.81.html

 

Polecam tą stronkę, ja nigdy nie ściągam oficjalnych sterów z nvidia.com i zawsze lubie poeksperymentować z beta sterownikami z nZone. Jadę teraz na sterach 67.02 które miały być podobno optymalizowane pod HL2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam juz od pewnego czasu Asusa V9999GT 128MB, ostatnio wyszla nowa wersja SmartDoctora - 4.60 i za cholere nie moge jej zainstalowac, wywala blad o niezgodnosci karty video. Mam oczywiscie zainstalowane stery 66.93 by NV, ale jakos wersja 4.54 nie miala problemow z zainstalowaniem sie na referencyjnych sterownikach.

Ma ktos moze jakis pomysl, jak zainstalowac nowa wersje ze sterami NV?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Wlasnie od 2 dni jestem posiadaczem Asusa V9999LE i jako ze o karcie praktycznie niewiele wiadomo podziele sie kilkoma spostrzezeniami na jej temat.

Prosze tylko o wyrozumialosc - text moze byc dosc haotyczny... Ale SOORKI jest 5:00 RANO! ;)

Od razu po zainstalowaniu karty "wali" po uszach szum wiatraczka!!

Bylem troszke przerazony bo odglos jakby ktos wlaczyl suszarke...

Po instalacji smartdoctor'a wszystko sie zmienilo! :)

Po ustawieniu manualnie na 30% obrotow wiatrak jest NIESLYSZALNY!!

Temperaturka na GPU po godzince w HL2 byla 59 stopni wiec OK :)

Na karcie sa pamiatki 2,2 ns :)

Przydadza sie radiatorki bo raczej kazdy bedzie krecil!

Karta bezproblemowo odblokowala sie na 12 potokow i 6 VS!

I tu dziwna sprawa bo przy odblokowaniu na samym poczatku 16 potokow tez bylo OK! Nie widzialem artow!

Dopiero potem jak zaczelem podkrecac to cos sie stalo z ostatnimi 4 potokami, a moze to sterowniki bo tez zmienialem ?? Sam nie wiem bo mieszalem dosc ostro ze wszystkim! Tak wiec karta chodzi bez problemu na 12 potokach i 6 VS! Przy 16 mam minimalne kropki na "nature" oraz w doom i HL2 w bardzo malym obszarze. Moze jeszcze uda sie cos z tym zrobic przy okazji nowego riva tunera! :)

Karta po odblokowaniu poszla stabilnie i bez problemu na 360 rdzen (30% obrotow wiatraczka) i 870 pamieci (zero chlodzenia a doktor pokazuje ze wcale tak mocno sie nie grzeja!! :) Troszke dziwnie sie ta karte podkreca bo riva tuner najpierw robi jakis szybki tescik i sama decyduje czy karta "da rade" - tak ma byc ??

Wystepuje to tylko w przypadku taktowania dla pamieci wyzszego niz 870! Rdzen mozna podkrecac powyzej 360 ale pojawiaja sie smieci :(

A teraz wyniki (wszystkie przy 12 potokach i 6 VS, karta podkrecona na 360/870, Barton 2.2GHz)

3DMark 2003 - standard - 9400pkt (z 16 potokami bylo prawie 10300pkt!!)

3DMark 2005 - standard - 4000pkt !

Wszystkie gry w 1024x768 i 1280x1024- REWELACJA! No ale to wiadomo :)

Karta ma REWELACYJNY obraz!!! Wydaje mi sie ze nawet lepszy(!) lub porownywalny z Ati 9800 ktorego mialem.Kolory, nasycenie i wszystko ogolnie KOZAK!!

Jedyne co mnie zdenerwowalo to to ze nie ma pelnego kabelka SVHS do telewizora!! :( Z jednej strony jest SVHS do podlaczenia karty a z drugiej CINCH!!! Jakosc po podlaczeniu w ten sposob pozostawiala wiele do zyczenia! No ale juz sobie dokupilem za 5 zl nowy kabelek :)

Karte kupilem na gieldzie w Warszawie za 1080zl a juz widzialem za 1020zl w pcprojekt!! 8O

Jestem mega zadowolony mimo ze poszla "tylko" w 12 potokach bez artow! Uwazam ze jest to o wiele bardziej oplacalny zakup od GF 6600GT AGP o ktorym myslalem na poczatku. No chyba ze ktos bedzie mial pecha i nie odblokuje nic... w co nie wierze :) POLECAM!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja karta to ASUS V9999GT :lol:

sterowniki 66.93(stare)

3DMark 2001 - 18 800

3DMark 2003 - 10 002

sterowniki 6.1.7.2(nowe) :D

3DMark 2001 - 19 400

3DMark 2003 - 10 200

karty nie kręciłem bo i po co i po za tym zasilacz ledwo zipie

doom ciął mi się 1280 x 1024 na ultra high, czy wam też może mam za mało ramu :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu jestem posiadaczem V9999 TD. W podkręcanie i inne takie się nie bawię - na razie nie widzę potrzeby. Z kartą nie mam żadnych problemów - jakość obrazu super, nic się nie krzaczy. Mam zainstalowane stery nvidii 66.93 i smartdoca 4.54.

 

W standardowych ustawieniach cooler chodzi jak suszarka - może przesadzam ale jest nieakceptowalnie głośny ;-) - temperatura GPU 55-57C. W smartdocu mam włączony smartcooling i przy ustawieniach minimalnych obrotów - około 1600RPM karta ma temperaturę 64-65C - wiatrak praktycznie niesłyszalny. Przy graniu - Rome TW oraz Ground Control 2 (1280x1024 max detal) - karta sporadycznie osiąga temperaturę 70C co słyszę przy przechodzeniu coolera do następnego przedzialu obrotów - po czym spada poniżej 70.

 

To co mnie najbardziej drażni to komunikat smartdoca przy logowaniu do systemu o niezainstalowanych sterownikach asus enhanced drivers. Czy ktoś ma koncepcję jak pozbyć się tego głupiego komunikatu?

Czy ktoś może robił testy odnośnie wydajności sterowników od asusa? Bo zastanawiam się nad ich zainstalowaniem - obecnie dostępna wersja to 66.72. Może asus w jakiś sposób rasuje je pod swoje karty dzięki czemu wyrównuje różnicę wynikającą z tego że zawsze jest wersję lub dwie do tyłu??

 

Jest jeszcze jedna niedoróbka odnośnie smartdoca - nie wiem czy ktoś z was też miał z tym kłopot - którą udało mi się obejść grzebiąc w rejestrach. Nie jest mianowicie przystosowany do tego że w systemie jest kilku użytkowników. Po zainstalowaniu na swoim profilu, nie chciał się uruchamiać przy logowaniu na innego użytkownika, a nie można go było też zainstalować na drugim profilu bo stwierdzał że jest już w systemi i się wyłączał. Grzebanie w rejestrze po każdej aktualizacji oprogramowania nie bardzo mi się podoba więc tu raczej minus...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dostałem asusa V9999GT ii jest całkiem spox.

Bez podkrecania niczego !!!

2001 - 17100 -hmm trochę mało liczłem na 18k- widać że jakaś inna część zamula wynik bo w 2 testach mam praktycznie taki sam framerate co w starej karcie.

2003 - 10200 -a tu znówi liczyłem na mniej bo na 9k więc byłem mile zaskoczony.

2005 - 3800 - liczyłem na 4k więc niedużo się pomyliłem.

Ogólnie polecam, biorąc pod uwage jej cene 1299zł to karta jest naprawdę godna polecenia.

Wygląd ma zajebisty, nojedynie brak czegokolwiek na pamiątkach mi wadzi w tej grafie.

Uwaga: Karta jest bardzo duża!! u mnie zostały za nią tylko 3cm :D jakby była dłuższa wadziłaby o kabel od dysku i byłby prioblem z montarzem.

W obudowie mam przy slotach zapinki do szybkiego montarzu i ta zapinka niezatrzaskuje się ponieważ karta ma w tym miejscu mała śrobke :P, ale te wady odnosza się chyba wszystkich kart z serii 6800

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zamówiłem sobie tego asusa v9999 GT i jestem ciekaw czy jest tam miejsce na przyklejenie tych radiatorków bez ruszania standardowego chłodzenia na tej karcie ?

 

Miejsca na przyklejenie radiatorków nie ma, ale po co ruszać standardowe chłodzenie. Nie lepiej przypiłować radiatorki. Kto jak kto, ale Ty nie powinieneś mieć z tym problemów :D he he

 

..chcialem zapytac czy to normalne ze na nowiutkiej karcie graficznej sa slady jej uzytkowania??tzn ryski na wyjsciu dvi oraz malutkie na sledziu..moze to slady testowaniafabrycznego...

 

To raczej nie jest normalne, ale skoro z kartą nie ma problemów natury wydajnościowej to nie ma się chyba czym przejmowć. Wątpię żeby wszystkie karty były testowane, ale może twoja była tą wybraną. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, mam przyblokowanego neta i ostatnio mi Tweak nie wchodzi a widzę że wiele ciekawych spraw się pojawiło w dziale "karty graficzne" i a ten wątek rośnie w siłę :) Niestety nie mam teraz czasu więc zapytam się tylko o jedną rzecz która dręczy mnie od kilku dni, mianowicie odpaliłem sobie demko gry "Man Of Valor" i jakoś słabo u mnie chodzi, to znaczy rozdziałka 1024x detale na maxa, wygładzanie i anizo wyłączone, i klatki skaczą między 20 a 50, niestety podczas strzelanin spadają do 20 i grać się raczej nie da. Być może to wina sterowników ale niestety nie zassam sobie teraz najnowszych i muszę czekać do 1 stycznia aż mi net ruszy. Czy ktoś z was grał w to demko lub w pełną wersję "Man Of Valor" ? Jeśli tak to bardzo proszę o podzielenie się ze mną informacją jak ta gra chodzi normalnie i na jakich sterach najlepiej grać. Ja mam ostatnio cały czas stery 67.02 beta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ci powiem od siebie, że na tym co w podpisie NFS:U2 detale max, 1024, AA2, AF16 gra potrafi czasem zjechać poniżej 25 FPS. No cóż, widać że nawet najsilniejsze dziś karty nie potrafią sobie poradzić z każdą grą...

 

Jak by ktoś pytał, marki mam wporządku, tzn.

 

03 - ~11000

05 - 4600

 

Zna ktoś sposób na zwiększenie napięcia na naszych asusach powyżej 1,4?? Zrobiłem pencil moda, ale wciąż mi mało :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...