Skocz do zawartości
nadmundo

ASUS V9999 (GT,GE,LE)

Rekomendowane odpowiedzi

to że podłużny to było coś związane z SD...btw której wersji SD używasz??

Co do p2p to mi np. emul nieraz potrafi zeżreć całego klocka....tak juz jakoś kulawo jest napisany....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@moadipek

a masz ją dostępną w SD?? Jeśli tak to jakie masz stery, SD itp....bo u mnie nie ma tej zakłądki.

Hyper Drive to automatyczny OC w SD.

1586603[/snapback]

tak mam ja dostepna tylko nie wiem po co ona jest...po co mi auto oc jesli sam sobie krece w riva tunerze...a po drugir mam taki problem ekran mi sie rozciaga jak komp dluzej chodzi albo jak wlaczam filmy to wtedy po p[atu sekundach...jade na sterach 71.89, SD-->4.74 i Enhanced driver 1.17...teraz scigam SD--4.75 i Enhanced 1.,18 zobaczymy czy to cos pomoze...dam znac jak przetestuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne u mnie nie mam zakładki HyperDrive...może dlatego że jade na enchanced driv.1.18....??

@Kasztelan72, @DarkB jakie macie enchanced drivers??

Edytowane przez VANT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jest mały problem. Jestem posiadaczem ASUSa 6800LE. Karta po odblokowaniu na 12/5 (16/6 powoduje już sporo błędów, a co gorsza także w 2d) ma małe przekłamania w obrazie 2d, o dziwo smarki ani COD nie wykazują żadnych błędów. Karta w tej chwili chodzi na 336/850 ale na standardzie jest to samo.

Problem w załączniku, plik gif z print screenem o jakie błedy chodzi.

Oczywiście rozwiązanie poprzez powrót do 8/4 znam, ale czy komuś udało się to obejść bez obniżania wydajności?

Pozdrawiam!

post-1307-1123608680_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nico a ja zdjolem referencyjny wentyl i dalem aero bo mi arcily przy 830 i na 900 rowno powyzej arty a to tylko chlodzenie powietrzem az strach pomysec co by bylo gdyby vmem moda i bga freezery zalozyc :) ponoc na 2.95v mozna 1.1-1250mhz wycisnac

1580847[/snapback]

watow a test w sterownikach dopuszcza u Ciebie taktowanie pamięci 900Mhz (mi nie pozwala kręcić powyżej 840)?

 

Czy może podkręcasz na tzw. ryzyko że usmażysz pamiątki...?

Ja na razie boję się podnieść wyżej pamiątki skoro test ich nie puszcza.

Obawiam siętego że pojawiające się artefakty mogą w najlepszym przypadku nadwyrężyć RAM albo po prostu memki się zjarają.

 

Mój radek 9800Pro po kupnie chodził chwilę w teście na 780Mhz ale po przełamaniu jakieś granicy max. taktowanie spadło do 750Mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne u mnie nie mam zakładki HyperDrive...może dlatego że jade na enchanced driv.1.18....??

@Kasztelan72, @DarkB jakie macie enchanced drivers??

1586695[/snapback]

Ja mam 1.15 ED i SD mam 4.68 i nigdy nie mia.em rozciągania obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc tak...trochę sie wczoraj bawiłem biosami różnych kart. Leadtek Gainward GT i Ultra.

Po zapodaniu biosu ultry od asusa SD nie monitorował w ogule karty.....były dostępne tylko suwaki do OC.

Po załadowaniu biosu GT od leadteka w everescie dziwnie pokazywało napięcie GPU - 1.69V a bios ustawia przeciesz 1.3, co więcej temperatura była taka jak zwykle.

W żadnym przypadku nie udało mi się odpalić pomiaru temperatury w sterach karty...czyli asus zmienił referencyjny produkt.

Chłodzenie refeencyjne jest za słabe aby dłuzej podziałać z podwyższonymi zegarami......Ciekawi mnie czy ktoś wyciągnął te szmateksy które są pomiędzy radiatorem a pamięciami i zapodał jakąś dobrą paste np. MX-1....jaki jest efekt?? mniej stopni??

Zastanawiam się na początek nad wywaleniem szmateksów i zapodaniem dobrej pasty...którą polecacie?? AC MX-1 czy OCZ Ultra 5+? może jakąś inną??

Później będę zmieniał chłodzonko...i znów pytanko co polecacie?? Pentagrama freezone cu czy vga silencer?.

 

BTW. za chiny nie udało mi się zmusić SD do wyświetlenia zakładki Hyper Drive może na GT 256DDR3 nie działa?? może ktoś to sprawdzić??

 

 

btw. Spotkał się ktoś z zasilaczem Manhatan 420W PFC Dual Fan?? Podobno to oem ModeComa, ale wg. mnie straszna qpa i kosztuje ponad 150zeta....Napięcia w biose jak sprawdzam to 5v-->4.919 / 3V-->3.308 / 12V-->12.224, ale wystarczy że podniose napięcie dla procka do 1.7V to od razu mi spada 5V do poziomu 4.860....Wszystko w biosie czyli bez obciążenia!!!!

 

Pozdro

Edytowane przez VANT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OCZ 5+ to to samo co AC 5 (identycznie to samo) a AC 5 jest tańsza, bo OCZ bierze jak Zalman za Nazwę a nie zawartość.

Zmieniali ludzie ale to daje niewielkie zmiany.

Dopiero zmiana chłodznia daje rezultaty.

 

Ja chłodzonko zrobiłem takie:

Dołączona grafika

I temperatury mam takie:

425/1200 Idle 50/48 Stress 53/56 Mega Stress (Loops 3DM2K5) 54/62

Edytowane przez Hirotaro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Hirotaro

a na oryginalnym chłodzeniu ile wyciągałeś?? bo mi udało się max 425/1150 bez artów z tym że jak bym dłużej tetował to pewnie by się pojawiły bo w idle mam temp. 56/52 (gpu/mem, a w stress napewno ponad 70/70.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a temperaturki z oryginala pamiętasz?? bo te karty jak się zaczynaja przegrzewać to zwalniają....już to zdążyłem zaobserwować....;( U mnie jest 56/53 w idle.....troche dużo...

Edytowane przez VANT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.Jaka jest najwieksza dopuszczalna temperatura asusa 6800le po zmodowaniu,bo nie znam sie za bardzo na temperaturach kart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ma ktoś fotkę/-i, albo łopatologiczny rysunek jak wykonać pencil vmoda na karcie z podpisu by na rdzeniu uzyskać ~1,4V. W tej chwili mam 1,25V, i z tego co zdążyłem wyczytać i sprawdzić łopatologicznie, zmiana Biosu nie wpływa na napięcia.

Pozdrawiam i licze na pomoc jakiejś miłej duszyczki:)

Edytowane przez ajsi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.Jaka jest najwieksza dopuszczalna temperatura asusa 6800le po zmodowaniu,bo nie znam sie za bardzo na temperaturach kart

1587717[/snapback]

Maly OT: W jaki sposob masz Soundstorma na plycie, ktora go fizycznie nie ma???

 

Co do tematu,to mam pytanie. Zmodowana karta na 16/6 (ma sie to szczescie). Wszystko (3DM 2003, BF2, BF1942, Morrowind) chodzi ok, jest tylko problem z Morrowindem. Przy normalnych ustawieniach (wszystko na max w ustawieniach gry 1280x960) chodzi ok, ALE przy ustawieniu FSAA w sterownikach (probowalem 4x) juz w menu sa krzaki nieziemskie (migaja pasy roznokolorowe, znikaja napisy itp.), a jak odpali sie giere na slepo, to praktycznie nic nie widac. I nie sa to potoki, bo @8/4 to samo. Drivery mam te od ruskich (tweakrus czy jakos tak, polecane tutaj). Mial ktos cos podobnego? Aaa, BF chodza bez problemu z AA i AF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo widze że wątek troszke przymiera, to ja porusze inny troche tamat:)

Powiedzcie mi czy lepiej dać ustawienia FSB:) 9x233 jak mam teraz przy Vcore 1,875 ramy cl2 3 3 8 przy Vdim 2,9 czy lepiej 10x220 bo niby sandra wiecej pokazuje ale chyba te 9x233 to jest lepsze? napewno pójdzie wiecej....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak mam ja dostepna tylko nie wiem  po co ona jest...po co mi auto oc jesli sam sobie krece w riva tunerze...a po drugir mam taki problem ekran mi sie rozciaga jak komp dluzej chodzi albo jak wlaczam filmy to wtedy po p[atu sekundach...jade na sterach 71.89, SD-->4.74 i Enhanced driver 1.17...teraz scigam SD--4.75 i Enhanced 1.,18 zobaczymy czy to cos pomoze...dam znac jak przetestuje...

1586633[/snapback]

przestestowalem te nowe i to samo...teraz instalnalem SD--->4.68 i ED--->1.15 czyli jakies stare ale ktos na forum napisal ze z nimi nie ma problemu...zabeiram sie do testow...jak bede cos wiedzial to dam znac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...