Skocz do zawartości
nadmundo

ASUS V9999 (GT,GE,LE)

Rekomendowane odpowiedzi

@Hirotaro

niepozostało nic tylko ztestować....;)

Mnie bardzo cieszy nowy NiBiTor. Mam zamiar zrobić oddzielne tryby 2D i 3D. 2D z napięciem 1.3V i obnizonym taktowaniem i 3D z napięciem 1.4V i taktowaniem normalnym lub Ultra. (dużo siedze w 2D i niepotrzebnie karta się grzeje).

 

Wracając do Purevideo to nie zostało ono tak napisane pon. jest to kawałek krzemu w naszych kartach i chodzi o to ze aby działało to aplikacja do odtwarzania materiału DVD musi uzywać dekodera nVida DVD Decoder a nie swojego, a PowerDVD używa swojego kodeka i ciekawy jestem czy da się go przekonać do zmiany......

Edytowane przez VANT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówię, że PureVideo zostało napisane pod WMP a nie dla innych programów. Tzn, że inne programy nie są przygotowane na możliwość obsługi, a WMP (chociaż na pewno nie liczył na to) może zostać "oszukany". Bo tu nie chodzi o sam "kawałek krzemu" tylko o zmuszenie przez aplikację PureVideo innych programów do odtwarzania pzrepływającego przez nią. Tak jak zmieniasz pluginy w Foobarze i możesz nastawić Kolejność ich co ma wpływ na uzuskany efekt.

 

I tak nVidia zamiast dać program za darmo jako sterowniki do jakby nie patrzeć całkiem Drogich naszych kart to każe bulić... (pomijam piratów)

Uważam, że jest to niestosowne zachowanie ze strony nVidia.

Patrząc jednak na ostatne ich czyny (działu Softowo-Driverowego) myślę, że wyznają zasadę im więcej tym lepiej i że nie przejmują się tym czy to w ogóle działa (tj sterowniki) ani czy można w ogóle byłoby dać coś poza sterownikami sensu-stricto za darmo.

Edytowane przez Hirotaro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm chyba sie nie rozumiemy. PureVideo to nie aplikacja tylko funkcja chpsetów od gf6 w górę, i chodzi tylko o to aby programy do odtwarzania wykorzystały kodek nVidia DVD Decoder.... Jeśli jakaś aplikacja do dekodowania użyje kodeka nVidia DVD Decoder to automatycznie PureVideo w chipdecia będzie działać.

Edytowane przez VANT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedna prośba czy ktos wie jak poustawiać te wszystkie parametry w Nibitorze 2,4 tym nowym

 

Chce mieć tak ze w trybie 2D mam 300/700 a w 3D 385/800 wiem ze to sie da zrobic wiem gdzie to wpisać ale co z reszta zakładem voltage timing temperatures booting

 

ma ktos moze taki bios do Asusa 6800LE z takim taktowaniem???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tra

robisz to w zakładce "Clockrates", Performance Level ustawiasz na 2 i masz dostępne 2D i 3D w których ustawiasz co cię interesi. Reszty nie ruszasz....Możesz eventualnie ustawić napięcia dla trybów 2D i 3D a robisz to w zakładce "Voltages"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to znaczy ja juz zmodowałem i dawno mam 16/6 więc nie ma sensu wgrywac biosu od GT!

 

Zmienie tylkow tym biosie taktowanie dla 3D i 2D i koniec.

 

Jak dam w 3D 385/800 to zmienic napiecie z 1,2 na 1,3??

Jak podkrecałem RT na 385/800 to działa dobrze wiec chyba nie bede zmieniał???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytałem tu na forum że ktoś wgrał bios od GT 128MB do LE i mu działało jak GT czyli 16/6

1602226[/snapback]

wgranie biosu GT @ LE powoduje tylko zwiekszenie taktowan zegara i podnosi vcore. NIE PODNOSI natomiast ilosci potokow, tzn ze jak wgrasz bios gt @ le to tak czy tak (jesli chcesz by Ci one dzialaly) trzeba aktywowac RT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ VANT

 

A ja traktuję PureVideo jako Aplikację która wpływa na element karty (może też się PureVideo nazywać).

Jednakże my instalujemy Program/Sterownik/Codec który powoduje zmiany, które WMP potrafi obsłużyć. Gdyby sama aplikacja została napisana inaczej lub gdyby inne programy (powerDVD etc) zostały przygotowane na istnienie i obsługę PV to wówczas by to zadziałało.

Być może kolejne wersje już będą miały wprowadzoną obsługę sterownika/codeca używającego PV. Samo PV jako aplikacja od nVidia zawiera i chyba częściowo lub całkowicie zastępuje DVD Decoder.

 

 

Co do LE@GT i 16/6 to był to 1 przypadek i jakoś dziwny.

Jak R.I.P. napisał => normalnie zmienia się tylko napięcie i zegary.

 

Choć z drugiej strony w jakis sposób są wówczas zapisane potoki???

Edytowane przez Hirotaro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kasztelan

zabiłes mnie....

NiBiTor to program do edycji biosów które są w postaci plików.rom, jak posiadasz taki bios to w programie dajesz open bios i już możesz go edytować-zmieniać napięcia, częstotliwości itp...

Co do ulokowania programu na pasku zadań służy przycisk "- " chyba że chodzi ci o tray'a-to w programie nie ma takiej opcji.

Edytowane przez VANT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Kasztelan

 

Ty musisz najpierw zapisać BIOS do pliku a potem go edutować ;)

 

 

 

 

To jak z tym nowym BIOSem??? Już ktoś próbował??? Jakieś efekty są???

Skoro jest inny rozmiar nieco to coś musieli zmienić.

 

 

Dowiedziałem się od MAVKE (MVKTech.net), że nowy BIOS jest z kart z Nową Rewizją Chipa. Ciekawe zatem czy będzie współpracował ze starymi...

Edytowane przez Hirotaro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy bios działa wyśmienicie.....Co do nowej rewizji chipa to niewydaje mi się....nv40 jest już za stare na inne rewizje....Ja kupiłem kartę na początku miesiąca i też była A1.

W SD pojawia sie funkcja Hyper Drive do tej pory niedostępna dla GT 256Mb

 

!!! UWAGA !!!

Nowy bios do GT 256MB prawdopodobnie jest biosem do wersji 6800 lug GE, z podniesionymi zegarami. Po jego załadowaniu zmniejszyła mi się liczba potoków do 12/5- tak jak w wersji GE...........Ktoś jest dowcipny

Edytowane przez VANT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może jednak jest nowa rewizja. Mavke nie jest noobem i torchę już w tym siedzi.

 

Poza tym będzie w ogóle nowy rodzaj chipa 6800 który ma nazwę kodową nie NV40 tylko NV48 => to nie jest żart, bo w sterownikach już jest zawarta informacja. To jest jądro w zmniejszonej technologii, które nVidia planuje wypuścić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to jądro nv48 już dawno istnieje i jest to 6800gt/ultra z natywna obsługą pci-e i 512MB ram

A bios który podałem to na 100$ bios do wersji GE

 

edit. co do procesu tech. nibymiało to być wykonane w wymiarze 0.11 um

Edytowane przez VANT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie tego typu:

Mam karte ASUS LE@NonGT (12/6) i przy 16/6 troszke śmieci mi i słyszałem że podwyższenie volt. na GPU może pozwolic na wyeliminowanie tychże artów (w/g TEGO PORADNIKA). Jednak gdy załaduje TEN BIOS (to chyba ten właściwy- prawda?) do programu "NiBiTor" to moge tylko na 1.4v ustawić z 1.2 :/ Czyli jest troszke inczej niż TUTAJ to przedstawiono (bo tam jest z 1.4 na 1.5v.). Co do samych artów to one są bardzo delikatne i występują tylko gdzie niegdzie dlatego też jestem chętny spróbować programowego v-mod`a :)

 

PS. Po maxie się boje wgrywać ten @BIOS :lol: No ale cóz... albo chce się mieć 16/6 albo już nigdy tego nie spróbuje :D

 

Prosze o dokładną instrukcję co i jak a przedewszystkim na ile podwyższyć v. GPU.

Aha i czym potem wrzucić tego zmodyfikowanego BIOS`a do karty :D

 

Sorka że prosze o coś co było ale naprawde już straciłem rachube gdzie co było/jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@niedoświadczony

w najnowszym NiBiTor ustaw napięcie na 1.4 i powinno pomóc....

1603307[/snapback]

Mimo wszystko prosiłbym Cię abyś mi powiedział (jeśli możesz of corse ;D) jak wrzucić owy zmodowany BIOSik na karte. Ale tak badzio dokładnie :]

 

//EDIT

Znalazłem jakiś tam opisik i zrobie w/g niego:

LINK <- sorka za linka do innego forum ale tylko tam było wystarczająco ładnie opisane :)

 

 

A więc trzymajcie kciuki bo może 16/6 nadejdzie :D

Edytowane przez _Niedoświadczony_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NV48 w drugim kwartale 2005 roku ?!

Wysłany przez: Bartosz Pachelski :: dnia Wtorek, 21 Grudzień, 2004 - 14:45 CET

Naprawdę nie wiemy jak to skomentować. Otóż ostatnio korporacja Nvidia, przodujący producent układów graficznych, jednym z wywiadów udzielonych dla Brytyjskiego The Inquirer, orzekła iż gpu NV48, mający łączyć technologie rodziny NV40 upchniętym w wymiarze 0,11 microna, jest jedynie wymysłem niektórych redaktorów, tym bardziej dziwna jest informacja, iż owy GPU naprawdę istnieję, a jego premiera odbędzie się w drugim kwartale przyszłego roku. Zupełnie jak Brazylijska tania telenowala... [Źródło: Guru3d]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie gdzie dokładnie sprawdzić jakie v. GPU ma teraz karta ?? Chodzi mi o progsa jakiegoś bo SD mi pokazuje że mam 1,24 i nie wiem czy to prawda, bo zedytowałem BIOS aby rdzeń miał 1,4. SD jest w versji najnowszej.

 

Co do podniesienia napięcia i podmiany BIOSu to niestety ale nie wyszło, tzn podmiana tak, ale nie z zamierzonym skutkiem :cry:

 

//EDIT

Sprawdziłem także RivaTunerem w zakładce Hardware monitor (dodałem opcje VCore) i też tam jest 1,25... Ktoś wie o co chodzi ??

 

Czy pozostał mi jedynie HARD v-mod - HELP :zonk:

Edytowane przez _Niedoświadczony_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie gdzie dokładnie sprawdzić jakie v. GPU ma teraz karta ?? Chodzi mi o progsa jakiegoś bo SD mi pokazuje że mam 1,24 i nie wiem czy to prawda, bo zedytowałem BIOS aby rdzeń miał 1,4. SD jest w versji najnowszej.

 

Co do podniesienia napięcia i podmiany BIOSu to niestety ale nie wyszło, tzn podmiana tak, ale nie z zamierzonym skutkiem  :cry: 

 

//EDIT

Sprawdziłem także RivaTunerem w zakładce Hardware monitor (dodałem opcje VCore) i też tam jest 1,25... Ktoś wie o co chodzi ??

 

Czy pozostał mi jedynie HARD v-mod  - HELP  :zonk:

1603445[/snapback]

6315875 - zglos sie do mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6315875 - zglos sie do mnie

1603607[/snapback]

Oki już się zgłaszam :)

 

Co do tego napięcia to jest tak że pozostawiłem w "Performance Level" 1 czyli zmieniałem tylko napięcie 3D. Odpaliłem Monitor w RivaTunerze i widze że jak odpalam grę/3D marka to napięcie zamiast się podnieść to jest nie dość że takie same to jeszcze potrafi spaść do 1.22/1.23. Mój zasilacz to Cheiftec 420 i karta jest puszczona na osobnej wiązce.

 

Bo tak się zastanawiałem czy nie przełożyc na Performance Level 2 i tak ręcznie poustawiać wartości v. A może dać te same dla 2D i 3D i zobaczyć czy w ogóle on te zmiany bierze sobie pod uwagę...

 

 

 

Póki co Luke`a nie ma wiec kombinuje :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...