Skocz do zawartości
nadmundo

ASUS V9999 (GT,GE,LE)

Rekomendowane odpowiedzi

Blady04 z tego co widz jest 6 koci pamieci i jednać jest zaslonieta, I tu mi kilka pomyslow przechodzi przez glowe: moze da sie odgiac lekko ta czesc zaslaniajaca ta pamiec w gore moze bedzie troche miejsca, A moze trzeba poszukac dosc niskich(płaskich) radiatorkow bo np revoltecki sa za wysokie moze na rynku sa dostepne bardziej plaskie ktore moglby wejsc pod to chlodzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blady04  z tego co widz jest 6 koci pamieci i jednać jest zaslonieta, I tu mi kilka pomyslow przechodzi przez glowe: moze da sie odgiac lekko ta czesc zaslaniajaca ta pamiec w gore moze bedzie troche miejsca, A moze trzeba poszukac dosc niskich(płaskich) radiatorkow bo np revoltecki sa za wysokie moze na rynku sa dostepne bardziej plaskie ktore moglby wejsc pod to chlodzenie.

1221107[/snapback]

Wszystkie 6800 maja 8 kości pamięci ułożonych w taki "wachlarz". Na zdjęciu widac sześć. Ale jak się przyjrzysz to sa jeszcze dwie po lewo – pod wentylem. Pod nim jest pare szparek i chyba powietrze jest zasysane do niego również od dołu – to też powietrze przechodzi również przez nie ale ciężko jest mi powiedzieć jaka jest ich temperatura po kilkudziesięciu minutach stresu. Te pozostałe 6 grzeja się ostro.

 

Moim zdaniem sukcesem do pełni wydajności tej karty nie jest rdzeń tylko pamięci!!

 

Jeśli chodzi o ta trzecia pamięć to nad nia jest tylko plastik – można spokojnie go przyciąć.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktos moze Asusa V9999GT -pelnego z 256MB RAM? Jak Sa tam chBodzone pamieci? Zwlaszcza te pod wentylem..

 

Bede wdzieczny za fotki tej karty z roznych (nietypowych:) ) stron.

 

Zalczam zdjecie rozkaladu pamieci w V9999GT/TD

 

cze

post-19361-1105989194_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Probowal ktos odpalac Asus V9999 GT/TD na starszej plycie z AGP x4. Mam plyte Gigabyte na KT266A i nie wiem czy jak kupie ta karte bede mogl bez problemu ja uzytkowac.

Pozdro

1219609[/snapback]

Heh, ja kiedys ni moglem odpalic na KT266 mojego GeForce'a 3 Ti-500 :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jutro będę miał możliwość testowania(choć niezbyt długiego, jakieś 4-5godzin) ASUSa 6800LE. W związku z tym mam następujące pytania:

1. Jakimi programami najlepiej testować? W jakich ustawieniach? Czy najlepiej z powłączanymi FSAA i AA(tak jak mi się wydaje)? Proszę o jakiś niezawodny zestaw.

2. Jakich sterowników najlepiej użyć? Nie będę mieć czasu na "kombinacje" z ich doborem.

3. Czy to prawda, że by zwiększyć napięcie na rdzeniu w Asusie można tylko użyć tzw."pencil-moda", czy może NiBiTor działa również(ale o ile wiem, to nie)?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No.. watek zaczyna obumierac... Ludzie! Posiadacze ASUS'ów i innych kart z serii 6800 wypowiadajcie sie! Mowcie o swoich spostrzezeniach itp... sprawach..

 

Ja mam np. od chwili gdy zainstalowalem do mojego asusa dodatkowo AsusEnhancedDriver114 komp restartuje mi sie przy odpalaniu oraz czesto wiesza jak plikne prawym przyciskiem myszy na pulpicie. Mam system po catalyst'ach 4.11 i nie podoba mi sie to! Nie mam czasu na reinstalke! Czesto zdarz mi sie ze czuje w grze ze fps'y ostro spdaja w pewnych momentach.. najczesciej w NFS:U2 a Doom3 przycina sie na 'medium' detalach... B)

 

Moze ktos wie cos jest? Czy to te pozostalosci po ATI... czy duch ATI straszy mojego GeForce'a?

 

Cze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze po zmianie karty graficznej robi sie formata aby uzyskać najlepszą wydajnosć.. Co do gier to z underground-em 2 to normalka, wiec sie niełam :) Doom na medium ci skacze? dziwne....na max detalach targa gra z dysku , ale to tez normalka :) cza mieć 1024 ramu...Zainstaluj sobie sterowniki asusa 66.97 i nic pozatym...Pamieci nie kręc powyzej 830 mhz bez chlodzenia, rdzeń podkręć jeszcze o 5Mhz czyli 385 :) Pomyśl nad zmianą chlodzenia ...No i cóz jeszcze moge napisac ?....:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm.... Strasznie dużo tu tych stron... A ja chcę zapytać:

 

Czym różnie się PCB w ASUS V9999GT (i podobnych niebieskich) od V9999Ultra (zielonego).

 

Właśnie zamierzam zaopatrzyć swojego pupilka w V9999GT 256DDR3 ale zastanwiam się jak będzie z kręceniem.

Swojego V8420TD (GF4Ti 4200 revision A3) wykręciłem na ponad 4600+ jądro 350 a pamięci na 620 (mam niestety TSOPy i na dodatek wersję z żóltego PCB... a nie z Fioletowego i z BGA od wersji Deluxe...)

Wyniku w 3DM2k1 chyba nie muszę przedstawiać, bo każdy sam sobie wyliczy, że to wydajność Radeona 9800 :D

Ale wracając do V9999GT 256DDR3 czy to 100MHz na pamiątkach wyciągnę bez problemu??? I ile na jądrze - czy REVISION jądra jest ważny??? Które najlepsze???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

W poniedziałek ma pojawić się mój upragniony Asus v9999gt 128MB. i mam 2 pytania. Jakie chłodzenie najlepiej założyć, aby pamięci wykręcić na max? Może ktoś podać ile na maxa poszły mu rdzeń/pamięć?

Edytowane przez Dantex76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko o pamieci na karcie V9999GT. Ktos tu napisal ze ma 2.2 czy to jednostkowy przypadek czy ma to cos wspolnego z revision karty. w topicu ogolnym o 6800 ludzie pisza ze ta karta ma pamieci 2.8 wiec prosze o info bo chyba bede zmuszony do kupna nowej karty bo moja padla podczas zakladania silencera z niewyjasnionych przyczyn.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie pisze ze mam pamięci 2,8 ale z 700Mhz standardowo na 900Mhz kręci sie bezproblemowo tylko chłodzenie trzeba zalozyć...

-- Aby to uczynić trzeba zmienić Standartowe chłodzonko na coś innego :) zobaczcie co ja mam pare stron wczesniej :)

Najlepsze chłodzenie na pamięci jakie udało mi sie upolowac to jest ..........

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co mi wiadomo zdarzają się karty z pamiątkami 2.2 ns ja mam 2,8 nie wiem od czego to zależy ale też o tym czytałem może w jakims zaprzyjaźnionym sklepie wyszukaja taka karte dla ciebie

1224106[/snapback]

Jesli masz 2.8 to calkiem niezle sie kreca bo 940 to super wynik. Ja na mojej 6800 mam hynix 2.2 i na tyle nie poszly wiec troche to dziwne. Zastanawia mnie tez czy osoby ktore maja w podpisie pamieci na 800 to wiecej nie krecily czy to jest max jaki mogli wyciagnac. aha robiles pencil moda na pamieciach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym różnie się PCB w ASUS V9999GT (i podobnych niebieskich) od V9999Ultra (zielonego).

 

Właśnie zamierzam zaopatrzyć swojego pupilka w V9999GT 256DDR3 ale zastanwiam się jak będzie z kręceniem.

Swojego V8420TD (GF4Ti 4200 revision A3) wykręciłem na ponad 4600+ jądro 350 a pamięci na 620 (mam niestety TSOPy i na dodatek wersję z żóltego PCB... a nie z Fioletowego i z BGA od wersji Deluxe...)

Ale wracając do V9999GT 256DDR3 czy to 100MHz na pamiątkach wyciągnę bez problemu??? I ile na jądrze - czy REVISION jądra jest ważny??? Które najlepsze???

1224259[/snapback]

:google: :rulez:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ cyganos king

 

Właśnie poto piszę na forum, żeby zaoszczędzić czasu którego nie mam.

Tu zamieściłem prośbę o wyjaśnienie, bo pytanie dotyczy tejże właśnie karty...

 

Nie mam czasu na szukanie setek stron w googlach... I znam RULES się nie bój...

Do czego to forum??? Każdy może zadać po raz 1001 to pytanie a ja nie???

 

Nie chce Ci się pisać, to podaj mi sznurki sam - powtarzam => piszę na forum, by uzyskać odpowiedź, gdybym miał czas nie wchodziłbym na forum.

Edytowane przez Hirotaro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

w najblizszym czasie mam dostac asusa v9999gt 128mb

i mam pytanie piszecie ze sa dwa typy pamiecie jedne to hynixy 2.2

a drugie to kosci 2.8 ale jeszcze nikt nie napisał jakie to kosci?

na karcie ktora mam dostac sa kosci hynixa ale nie wiem jakie bo w porownaniu z tym co piszecie cos mi sie niezgadza chciałbym wiedziec jak sie oznacza kosci hynixa (jakie maja byc oznaczenia na kostkach bo wiem ze niektorzy producenci roznie to pisza np samsung na kosciach 2,8 )

pozdro

Edytowane przez Blackshmith

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, moje wyniki w 3dsmarkach -

Standartowe sterowniki, swiezy system - 10218 ( 385/800 )

na 350/700 mialem okolo 9500

niedawno instalnalem sterowniki 66.97 i puscilem 3dsmark05

350/700 - 3893

400/800 - 4372

Teraz pytanko, czy krecenie pamieci ponad 800 mhz daje jakies widoczne rezultaty? bo ten smart doctor ogranicza do 800 a nie chce narazie instalowac riva tunera czy power stripa do wiekszego krecenia..?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...