Skocz do zawartości
kaczorfan

GIGABYTE GA-K8NS

Rekomendowane odpowiedzi

To ten poprzedni Semp 3000+ czy jakiś nowy nabytek (S64 3000+?), no w każdym razie piękna sztuka :wink:

1655403[/snapback]

 

jasne ze ten 3000 :)) pi liczy na 2700 ale prime juz sypie wiec taka piekna to nie jest :) gdyby lykala 2800 to bym sie cieszyl a tu tylko 2700 przy 1,7 v :P

 

teraz w planach woda, ale nie wiem ile mi to da MHz,gdybym uzyskam 2700 stabilnie przy 1,6-1,65v to bym sie cieszyl. braknie mi tylko jakiegos solidnego i taniego bloczku(reszta juz gotowa lezy,a jest to przerobiona na 5,25 lada i atmanik 305)

aktualnie jade na 1,6v i 2630 wiec zle nie jest ;) ale nie moge pobic rekordu pi zrobionym na tym starym 2800 bo cos chyba system zasra.. :(. bedzie reinstal-bedzie nowy rekordzik

no w sumie to jeszcze w planach wymiana pamieci na jakies winbondy, hynixy albo co innego co robi 250-260 MHz przy nie za wysokim napieciu no i w miare przyzwoitych timingach no i nie kosztuje fortuny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jasne ze ten 3000 :)) pi liczy na 2700 ale prime juz sypie wiec taka piekna to nie jest :) gdyby lykala 2800 to bym sie cieszyl a tu tylko 2700 przy 1,7 v :P

 

teraz w planach woda, ale nie wiem ile mi to da MHz,gdybym uzyskam 2700 stabilnie przy 1,6-1,65v to bym sie cieszyl. braknie mi tylko jakiegos solidnego i taniego bloczku(reszta juz gotowa lezy,a jest to przerobiona na 5,25 lada i atmanik 305)

aktualnie jade na 1,6v i 2630 wiec zle nie jest ;) ale nie moge pobic rekordu pi zrobionym na tym starym 2800 bo cos chyba system zasra.. :(. bedzie reinstal-bedzie nowy rekordzik

no w sumie to jeszcze w planach wymiana pamieci na jakies winbondy, hynixy albo co innego co robi 250-260 MHz przy nie za wysokim napieciu no i w miare przyzwoitych timingach no i nie kosztuje fortuny :)

1656209[/snapback]

Co do pamięci też się szykuję na Winbondy, docelowo to do nowej platformy S939:wiadomo do nich bedziesz musiał zrobić vmoda, hynixy mam nie są to pamięci do rekordów ale kręcą się przyzwoicie przy timingach 2,5-3-3-7 :wink:

WC dużo daje przede wszstkim cisza: bloczek mam jak w sygn pompka Grundfos i dwa wymienniki własnej konstrukcji wszystko zamknięte w odzielnej obudowie.

Sry chyba zbaczam nieco z tematu jak będziesz miał WC lepszy wynik murowany :wink:

Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jasne ze ten 3000 :)) pi liczy na 2700 ale prime juz sypie wiec taka piekna to nie jest :) gdyby lykala 2800 to bym sie cieszyl a tu tylko 2700 przy 1,7 v :P

 

teraz w planach woda, ale nie wiem ile mi to da MHz,gdybym uzyskam 2700 stabilnie przy 1,6-1,65v to bym sie cieszyl. braknie mi tylko jakiegos solidnego i taniego bloczku(reszta juz gotowa lezy,a jest to przerobiona na 5,25 lada i atmanik 305)

aktualnie jade na 1,6v i 2630 wiec zle nie jest ;) ale nie moge pobic rekordu pi zrobionym na tym starym 2800 bo cos chyba system zasra.. :(. bedzie reinstal-bedzie nowy rekordzik

no w sumie to jeszcze w planach wymiana pamieci na jakies winbondy, hynixy albo co innego co robi 250-260 MHz przy nie za wysokim napieciu no i w miare przyzwoitych timingach no i nie kosztuje fortuny :)

1656209[/snapback]

jak chesz to ci upchne moje stre chlodzenie , bloczek chyba crystal 2 albo orbital juz nawet nie pamietam jaki do tego atman 206 i wydajna chlodnica + osprzet ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te cholerne bootowanie mnie tylko stresuje wrrrrr co to ma byc qde proc stable jak beton a tu takie jaja :( bios f16

1656313[/snapback]

 

Hmm Lokee jak masz f16 to teraz zamien napędy taśmami tak jak ja mam.

Czyli: Dysk podepnij pod ide2 a Optyczny pod ide 1 Wszystko powinno sie ładnie bootować i wykrywać tak jak umnie :) :) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, u mnie z tym bootwaniem jest identyczny problem - Rev 1.1, bios F16. Looke jak dojdziesz do tego co jest przyczyną to napisz bo mnie też to strasznie irytuje. Teraz jak juz mam cały system postawiony to nie, ale przy instalacji OS + całe oprogramowanie to można się popłakać. Jak widzę "Press OK to restart..." to mam normalnie serce w gardle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zuważyłem kiedy na 100% sie zawiesza - zawsze po zmianie sekwencji bootowania, kiedy zatwierdzę zmiany. Poza tym od czasu do czasu również w innych okolicznościach. Wystepuje również dłuższe postowanie na początku przy zwiększonym HTT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uzupelnilem brakujace kondziolki w bloku zasilania na mojej rev 2.0 - 3x 3000uF 6,3V 1x1500uF 25V. Troszke to dalo sa duze mnijsze wachana vcore, ale dalej ne mam stabilnych 2700, nbrakuje mi jakies 36mhz :) pozniej wrzuce fotki bo nie mam swojego cyfraka..

 

edit:

Dołączona grafika

 

dolutowne sa te zielone kolo bloku i ten niebieski kolo wtyczki atx 12V. ci ktorzy maja rev 2.0 odrazu zauwaza:)

Edytowane przez wisnia666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uzupelnilem brakujace kondziolki w bloku zasilania na mojej rev 2.0 - 3x 3000uF 6,3V 1x1500uF 25V. Troszke to dalo sa duze mnijsze wachana vcore, ale dalej ne mam stabilnych 2700, nbrakuje mi jakies 36mhz :) pozniej wrzuce fotki bo nie mam swojego cyfraka..

 

 

 

dolutowne sa te zielone kolo bloku i ten niebieski kolo wtyczki atx 12V. ci ktorzy maja rev 2.0 odrazu zauwaza:)

1657020[/snapback]

oprocz poprawy stabilnosci mhz to nie dało?

 

ale i tak zrobie ten eksperymencik w przyszły weekend [;

 

@sideband

 

wiesz sek w tym ze rev2 nie ma tego układu na lamicie :zonk:

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko tyle napisze bo już nie mam cierpliwości do was , znajdujesz układ ISL 6559 i podłaczasz pod nóżke nr 10 i 15 potencjometr 50k i to cały mod do vcore

1657229[/snapback]

a chdzo ci o rev 2.0 na pewno? ja nie sprawdze jaki tam jest scalak bo mam rev 1.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sideband

 

ten link do vmoda to jest rev 1.0. na rev 2.0 jets przeprojektowana sekcja zasilania. ja sie pomylilem bo ten ukladzik winbonda o ktorym pisalem odpowiada za vmem. za vcore odpowiada tez uklad ISL tyle ze nie 6559 a 6568. jest to maly kwadratowy scalaczek 5x5 mm :-| Wydaje mi sie ze ze sekcja zasilania jest taka sama jak w k8ne. bede musial to jeszcze sprawdzic...

 

dalej jesteś tego pewny bo wiśnia jakiś czas temu pisał,ze jest nieco inaczej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra Looke, już wiem co zwiesza płytke przy poscie. Oczywiście RAM. Napięcie 2.7V, 200MHz, 2.5-3-3-8, 2T i jeszcze mu nie pasuje. Dopiero po przestawieniu dzielnika na 1/16 (u mnie daje to 150MHz) działa poprawnie. Żadnych zwiech ale wydajność do du**.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra Looke, już wiem co zwiesza płytke przy poscie. Oczywiście RAM. Napięcie 2.7V, 200MHz, 2.5-3-3-8, 2T i jeszcze mu nie pasuje. Dopiero po przestawieniu dzielnika na 1/16 (u mnie daje to 150MHz) działa poprawnie. Żadnych zwiech ale wydajność do du**.

1657753[/snapback]

 

jakie ty masz te pamieci ?

ja profilaktycznie podnioslem ucc +0,1

ale mam tak ze leca mi teraz na standardzie czyli na =200mhz

zastanawiam sie czy nie zesc w dol i zostawic ram na dzielniku 10 czyli na 230 bo jest wieksza wydajnosc odczyt idzie w gore o 700p a zapis o 400p wiec sie powaznie zastanowie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A opłaca mi się aktualizować bios do f16? bo mam czasami problem z timingami, niekiedy jak się bawie to przy następnym uruchomieniu kompa mam czasami ustawione na auto... a jak zapuszcze memtesta i potem ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: włancza</span>m kompa to mi takie timingi ustawia że komp nawet się nieORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: włancza</span>... i wtedy zworka do ręki i CLR_CMOS

1655935[/snapback]

Oj, walczyłem z tym, walczyłem... co prawda na K8NS-939, ale chipset w końcu ten sam... W efekcie miałem procka który śmiga 2700 na domyślnym napięciu, ale pamiątki musiały chodzić na dzielniku 100, co przy FSB=300 Mhz dawało realne taktowanie RAM-u na 150 Mhz/300 DDR, czyli o kant tyłka potłuc. Każda próba wyjścia z dzielnikiem na 133 kończyła siętak samo jak u ciebie - komputer wstawał, bootował, ale przy restarcie timingi ustawiały się na Auto i komp leżał i kwiczał. Parę dni temu wypatrzyłem na googlach radę, aby przed wyłączeniem kompa zjechać przy pomocy ClockGena z FSB na nominalne 200 Mhz - i, kurka, działa ! :lol2: ClockGen umie czytać parametry z pliku, wstawiłem odpowiedniego batcha w skryptach zamykania systemu i jak na razie, a mam już parenaście restartów za sobą, wszystko chodzi OK. Oczywiście mam te zwiechy przy pierwszym POST, ale CTRl-Alt-Del i następny już łapie od razu - ale tutaj akurat brużdżą moje dwie przejściówki SATA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po włożeniu dodatkowego 1GB Ramu OC się pogorszyło :| Na razie jadę na 8x304 HTT przy 1.475V ( w biosie). Wina dwustronnych pamięci, czy obciążenie płyty wzrosło? Podniesienie na wszystkim napięć do oporu nie spowodowało wzrostu OC, no, ale czekam na Scythe Ninja ( chłodzenie pasywne) i tam OC będzie co najwyżej na tym samym poziomie, więc nie narzekam.

 

Poza tym czy komukolwiek udało się przy oc ustawić pamięci tak, żeby działały standardowo, czyli zablokować dla nich magistralę na np. 200 Mhz? :blink:

Edytowane przez Slayer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tum butowanie to cholerna sprawa niewiem czemu daje wlasnie timingi a auto pies jeden i przezto plyta nie wstaje ;/ wrrrr a przeciez mam 400 i dzielnik 133 wiec jest 200 idealnie a pamieci stabilnie leca do 230 co za q....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze miałem to samo pomogło mi poluzowanie timingów i teraz smiga zajebiscie we poluzuj moze timingi jak masz ostre na tych 200 i wyłącz 1t SLAYER masz 3 kości dwustronne jak z oc ramu kontroler nie siada?

Edytowane przez feluś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...