Skocz do zawartości
kaczorfan

GIGABYTE GA-K8NS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Właśnie zakupiłem Semprona 2500+ i GA-K8NS, nie wiem co jest ale jak dam większe FSB jak 250 to komp się "zawiesza" w biosie.

 

Pojawia się takie coś:

 

Over CPU clock frequency 260MHz

If system hang on OVER CLOCK

Please press delete key before over clock and into CMOS setup.

 

I nic nie można zrobić :/ HT dałem na 1, bios mam F17. Wie ktoś o co chodzi? Czyżby proc więcej nie mógł? 250x7 to jego maks :| ?

Edytowane przez IchBinLaden

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawia się takie coś:

 

Over CPU clock frequency 260MHz

If system hang on OVER CLOCK

Please press delete key before over clock and into CMOS setup.

Taki komunikat to u mnie sie chyba tez za kazdym razem wyświetla jak procek jest podkrecony. Ale kom sie potem normalnie bootuje. Kurcze jeżeli zmniejszenie HT (ale tylko o jedne sotopień, bo na ht 1 to u mnie komp nie startuje) nic nie daje to nie mam pojecia co to może być.

A normalnie to ten procek jakie ma takty fsb i mnożnik?

Może dzielnik do pamieci masz zle ustawiony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie ma 200x7=1400Mhz. HT4 - defualowo, jak daję na HT1, maks co mi się udało to FSB 250, dzielnik 2:1

 

Jestem początkujący z tą platformą, jakie powinny być ustawienia, aby maksymalną ilość Mhz wyciągnąć. Jak narazie jest tragicznie... nieco ponad 1.7GHz.

 

Normalnie załamka :( od 2 godzin próbuję z nim coś zrobić :|

 

 

Za każdym razem jak dam FSB 260-270, po komunikacie:

 

Over CPU clock frequency 260MHz

If system hang on OVER CLOCK

Please press delete key before over clock and into CMOS setup.

 

Komp się "zwiesza" niby jest wszystko na monitorze, a nic nie można zrobić.

Edytowane przez IchBinLaden

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakis czas juz śledze dział o tej płycie i wkoncu znalazlem osobe(RedAxe) która ma ten sam problem co ja (str.43). Mianowicie po podkręceniu mobo wylacza mi sie w biose drugi kontroler IDE2 (slave) nie widzi napedu. Pod winda nagrywarka była wykrywana bez problemu, ale miala problemy z nagrywaniem.

Teraz zaczał szwankowac dysk który jest podłączony pod IDE2 (master). Wogóle na 2 kontrolerze co kolwiek bym nie podłączył mam same problemy. Może ktos jeszcze tak miał ?? Albo wie jak można się ztym uporać, oprócz oddania płyty na gware.

slabo szukales... ja rowniez mam z tym problem

 

u mnie zmiana w:

menadzer urzadzen>

kontrolery ide/ata/atapi>

nvidia blablabla (sa dwie opcje, wybierz pierwsza)>

secondary channel>

zmien transfer mode (odznacz "let bios select transfer mode") np. na ultra dma - ultra33 (to akurat ustawienie u mnie...)

 

sprawila, ze cd-rw chyba znow dziala normalnie... (wczesniej nie moglem z tego napedu nic skopiowac)

 

 

@IchBinLaden

HT ustaw na 3! do 250 moze byc na 4...

Edytowane przez wako

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dałem HT x3 i o dziwo działa FSB 280 :D HAHa wako jestes super ! :D

 

prosiłbym o jakieś małe info co do o/c na s 754.

 

Ma ktoś pomoyśły co mam zrobić aby FSB 300-350 wyciągnąć? ;)

Edytowane przez IchBinLaden

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moa ktoś pomysł gdzie sa ustawienia napięcia pamięci?? Podajcie jak to się nazywa itp.

ustawienia napiecia to wlasnie te +0,1 +0,2 dodaje on wlasnie tyle do domyslnego napiecia ddr czyli 2,5. stad wniosek taki ze dajac +0,1 sutawiasz napiecie 2,6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mnie cholernie niepokoi takie grzanie sie tego chipsetu...

wgralem f17 i zwiechy w biosie zniknely :)

grzanie chipsetu ? ?? grzeje ci sie ? moj mial moze 25C stopni ! był dosłownei zimny !!

 

Dałem HT x3 i o dziwo działa FSB 280 :D HAHa wako jestes super ! :D

 

prosiłbym o jakieś małe info co do o/c na s 754.

 

Ma ktoś pomoyśły co mam zrobić aby FSB 300-350 wyciągnąć? ;)

===> FAQ <===

 

tam znajdziesz wszystko wystarczy tylko troche poczytac o fsb i dzielnikach i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poprostu nie lubie jak cos sie tak grzeje ze nie mozna tego dotknac :P takie moje zboczenie ;) a taka propo... co daje opcja w prawy myszy na pulpicie\wlasciwosci\wygaszacz ekranu\zakladka schematy zasilania i "zrownowazone zasilanie i wydajnosc procesora serwera" ? :) to jest tzw: Cool'n'Quiet ?:)

Edytowane przez Neo_x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

p.s. jakwlaczyc Cool'n'Quiet ? bo kompinuje, kombinuje i nie moge nic wykombinowac :)

c'n'c masz tylko w procesorach athlon64 oraz sempron od 3000+ poniewaz one maja odblokowane mnozniki.

z tego co widze po sigu to masz 2600+ a on nie ma c'n'c - powod: brak regulacji mnoznika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale gOOOOwno :P a moze ma ktos jakis programik do regulacji obrotow wentylow?:P bospeedfan cos nie dziala.. a niechce mi sie znowu panelu od regulacji wkladac od pc i zajmowac 1 molexa :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe tyle ze ja mam jeszcze dodatkowy wentyl 80x80.. a on juz cichy nie jest :P bo ten na procu i zasilaczu to znosny jest :) a przy tym dodatkowym to tv nie slysze ;PP to widze ze jednak panel musze spowrotem wsadzic do pc :)

Edytowane przez Neo_x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RoyalC333 widze ze masz taka sama nagrywarke dvd ktora powodowala u mnie problemy. Ile razy musi przelecic Ci pasek ladowania windows? u mnie jak podlaczalem ta nagrywarke to z 8-10 razy (denerwujace)

Edytowane przez Shegi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tak na poczatku nie mialem, ale jak zauktualizowalem bios do nowszej wersji to tak zaczela robic - sam siebieprzeklinalem :P ale juz sie jej pozbylem i lece po benq albo plextora (ponoc te same bebechy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co wy chcecie od tej nagrywarki :blink: u mnie system ładuje w normalnym tempie, a nagrywa też ślicznie :P

a ten 'zgrzyt' to po prostu start nagrywarki...

Edytowane przez theboo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co wy chcecie od tej nagrywarki :blink: system ładuje w normalnym tempie, a nagrywa też ślicznie :P

a ten 'zgrzyt' to po prostu start nagrywarki...

mi przez pierwsze 2 dni nie zgrzytala, dopoki biosu nie zaktualizowalem. Zdecydowanie wolalem ja niezgrzytajaca ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehehehhe jessem boski!!! @500MHz z ddr 3200 kingmax 400MHz:D przy timingach 2T/2,5/5/5/10 i deflautowym napieciu! I zero błędów w memteście oraz super Pi!!! Będe próbował zjechać z timingami, ale i tak jest cool... A płytka za te cene jest wypas:D mam rev 1.1 i jestem max zadowolony:D pozdrawiam

 

ps.

Sempek 2600+ FSB 300MHz i dzielnik pamięci 1,5

HT x3 i napiecie na procku 1,5V

Edytowane przez spOOknienty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Właśnie zakupiłem Semprona 2500+ i GA-K8NS, nie wiem co jest ale jak dam większe FSB jak 250 to komp się "zawiesza" w biosie.

 

Pojawia się takie coś:

 

Over CPU clock frequency 260MHz

If system hang on OVER CLOCK

Please press delete key before over clock and into CMOS setup.

 

I nic nie można zrobić :/ HT dałem na 1, bios mam F17. Wie ktoś o co chodzi? Czyżby proc więcej nie mógł? 250x7 to jego maks :| ?

A pamięci to dzieńdobry nie?

 

Ustaw pamięci na 166 przy takim ustawieniu, lub na 133

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry:D ja tez przy dzielniku 1,5 mam 450MHz... Ale to mój stary dzielnik;p Teraz mam 1.66 i pamiatki maja 500MHz hehehehheh super pi skonczylem i mam 15m 47s:D

Twoje pamieci maja 480 a nie 500...

300*8 = 2400, a dzielnik przy 166 i mnozniku 8 to 10. Policz.

poza tym timingi 2,5-5-5-10 ? lepie jzwieksz napiecie i zjedz z tego "5-5"

 

 

ja wlasnie zjechalem ze 2T do 1T przy 500mhz (310*8, dzielnik 166) i dalo mi to wiekszy skok wydajnosci niz podniesienie czest pamieci do 560 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pamięci to dzieńdobry nie?

 

Ustaw pamięci na 166 przy takim ustawieniu, lub na 133

Patrz podpis ;)

 

Mam Hynix D43 2x512, w zależności od HT na różnej częstotwliowści chodzą, nie wiem czym to jest spowodowane. Przy HT ok 200, ram dochodzi nawet na 500Mhz, gdy HT mam 270 to Hynixy przy 400 potrafią się wywalić:/ Jaki jest najelpszy dzielnik?

 

ps. na s 754 jak HT jest za wysokie to kompa się zawiesz, freezuje w Biosie? Czy tylko ja mam taki efekt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrz podpis ;)

 

Mam Hynix D43 2x512, w zależności od HT na różnej częstotwliowści chodzą, nie wiem czym to jest spowodowane. Przy HT ok 200, ram dochodzi nawet na 500Mhz, gdy HT mam 270 to Hynixy przy 400 potrafią się wywalić:/ Jaki jest najelpszy dzielnik?

 

ps. na s 754 jak HT jest za wysokie to kompa się zawiesz, freezuje w Biosie? Czy tylko ja mam taki efekt?

Ja mam freezy

 

Coś masz dziwnie z tymi pamięcimi u mnie niezależnie od HTT pamięci zawsze MAX tyle samo.

 

 

 

Ostatnio od HTT 350 płyta mi się wywala w 3D a wcześniej 3D marki przchodziła na 353 :P o co chodzi ?? :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...