Skocz do zawartości
kaczorfan

GIGABYTE GA-K8NS

Rekomendowane odpowiedzi

W/g mnie stwierdzenie, iz moj wynik jest tylko i wylacznie zasluga sprzetu jest co najmniej dla mnie obrazliwe.

Ponadto nie wiem czy zauwazyles, iz przeprosilem za pomylke dotyczaca kwestii wysokiego HTT.

 

Kolejna moja uwaga - wynik w spi czy w jakimkolwiek innym benchmarku nie zalezy w tak duzej mierze od HTT tylko od wydajności calego systemu, czyli w mysl tej zasady czy HTT bedzie 290 czy 363, w efekcie koncowym dajac sumarycznie czestotliwosc np 2900MHz na procu (mnoznik 8x i 10x), idac dalej przy zalozeniu ze calkowite taktowanie HT wyniesie w w/w przypadku 3x290MHz 3x363MHz, 870MHz i 1089MHz - wynik bedzie taki sam lub w granicy bledu pomiarowego ( oczywiscie przy zalozeniu ze pamieci w jednym i drugim przypadku pracuja dokladnie tak samo - timingi i czestotliwosc)

 

To stwierdzenie z kolei prowadzi do konkluzji ze "cieszenie sie" wysokim HTT nie ma dla mnie wiekszego sensu.

nie chodzi nam o wydajność i o wyniki - zostaw ją

chodzi nam tylko i wyłącznie o maxymalne HTT z pominięciem wydajności

Ot tak sprawdzenie możliwości płyty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i stalo sie zamienile Asrocka na Gigabyte K8NSC 939.Narazie spoko.Wyniki oc w podpisie.

Update:

ale ten wiatraczek daje na chipsecie pora go zmienic na cos cichszego..No juz lepiej nastala cisza.

Edytowane przez ChrisG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W/g mnie stwierdzenie, iz moj wynik jest tylko i wylacznie zasluga sprzetu jest co najmniej dla mnie obrazliwe.

napisalem glownie, a nie tylko i wylacznie ;)

nie powiesz chyba, ze ktos kto ma semprona na jakiejs slabej plycie bedzie mogl konkurowac z athlonem na dfi..

 

zgadzam sie, ze na wynik sklada sie wydajnosc calego systemu - ale najpierw trzeba miec ten system i im lepszy on bedzie, tym latwiej uzyskac lepszy wynik.

To stwierdzenie z kolei prowadzi do konkluzji ze "cieszenie sie" wysokim HTT nie ma dla mnie wiekszego sensu.

oczywiscie, kazdy z nas raczej wie, ze htt ma praktycznie 0-wy wplyw na wydajnosc. ja nie 'ciesze sie' wysokim htt, tylko wynikiem, ktory dzieki temu htt moglem osiagnac.

dobrze jest wiedziec, jakie max htt wyciagnie plyta, wtedy wiem na jaka potencjalna wydajnosc moge liczyc w przypadku np wymiany procesora na lepszy :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba pora zmienić BIOS w mojej K8NS (rev 2). Zauważyłem dwa błędy. Pierwszy jest zaraz na samym początku. BIOS niepoprawnie rozpoznaje mi procesor. Owszem wypisze nazwę "Sempron 2600+", ale nie poda już jego aktualnej częstotliwości, tylko wywali ciąg typu <CPUID345682>.

Drugi z napotkanych przezemnie błędów kryje się w zakładce Frequency&Voltage... Gdy zmienię wartość cpu Over clock, zatwierdzę ją, powrócę do głównego menu, a następnie powrócę znów by zmienić ją to okazuje się to niemożliwe, ponieważ wartość ta "zlewa się" z wartością AGP poniżej uniemożliwiając tym samym jej edycję.

 

Zanim wymienię BIOS na nowszy (planuję F17), to chciałbym się dowiedzieć czy wersja tegoż ma znaczenie podczas podkręcania procesora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez obrazy, ale jest równie gustowny jak twój avatar. ;-) Proponuję niebieskiego (lub złotego) zalmana. :)

Ale na ten NB musi bys cos niskiego jak walniesz tam takie cos wysokie to grafa sie niemiesi a co do zalmana to jest zawysoki chialem tego zalmana zalozy ale grafa stala by na pole.

A raczej te nb niemoze byc chlohone pasywnie zarobiscie sie grzeje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale na ten NB musi bys cos niskiego jak walniesz tam takie cos wysokie to grafa sie niemiesi a co do zalmana to jest zawysoki chialem tego zalmana zalozy ale grafa stala by na pole.

A raczej te nb niemoze byc chlohone pasywnie zarobiscie sie grzeje.

ja akurat mialem niebieskiego żelmana na nb i 6800 i wszystko ladnie pasowalo...co prawda zostal oskalpowany z dwoch zeberek ale wszysciutko pasowalo...

dopiero po zmianie chlodzenia na silencera niebieski zalman przeszkadzal grafice

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez obrazy, ale jest równie gustowny jak twój avatar. ;-) Proponuję niebieskiego (lub złotego) zalmana. :)

To ty chyba swojego nie widziałes :lol2: A co do zalamna to się zastanawiałem. Myśle jednak że wezme pentagrama (ten zalman taki oklepany)

Edytowane przez dadziuk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ty chyba swojego nie widziałes :lol2: A co do zalamna to się zastanawiałem. Myśle jednak że wezme pentagrama (ten zalman taki oklepany)

a o reszte chlodzenia sie nie martwisz? te fandery i pentagramy takie oklepane sa.. :lol:

 

u mnie zalman miesci sie bez problemu, moze grafa nie jest za wielka, ale jest jeszcze troche miejsca pomiedzy nia a radiatorem na nb.

problem pojawilby sie, gdybym na grafe dal jakies chlodzenie z heatpipe'ami, wtedy operacja na zalmanie bylaby konieczna ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jak myślicie jest sens wymiany k8ns rev 2.0 na rev 1.1 ? Stabline HTT jakie u mnie działa to 300 :( Praktycznie nie będę musiał nic dopłacać, jedyny minus to taki, że płyta nie ma gwarancji.

 

Jak myślicie brać? Często te płyty padją?

Ile przeważnie na rev 1.1 się osiąga?

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a o reszte chlodzenia sie nie martwisz? te fandery i pentagramy takie oklepane sa.. :lol:

Wyobraź obie że jakoś sie nie martwie :lol2: Na pewno więcej osbób ma u siebie tego Zalmana niż Fadera 92/120 lub Pentagrama XC-80 (moze to wynikać także z ceny, niektórych stać jedynie na dobre chłodzenie NB)

 

Ale coś tak patrze że i tak Zalman będzie zaczepiał o Pentagrama XC-80 <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyobraź obie że jakoś sie nie martwie :lol2: Na pewno więcej osbób ma u siebie tego Zalmana niż Fadera 92/120 lub Pentagrama XC-80 (moze to wynikać także z ceny, niektórych stać jedynie na dobre chłodzenie NB)

 

Ale coś tak patrze że i tak Zalman będzie zaczepiał o Pentagrama XC-80 <_<

montowal ktos moze pentka qvc-120 na GB K8NS (pro/non pro chyba tak samo ma socketa umieszczonego:)

 

bo ja zlicytowalem na allegro, ale widze ze jesli wejdzie to tylko na styk, nei zaczepiajac o grafe... jak nie wejdzie to wsadze na k7s5a:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ale 100Cu+ mimo tego, że chłodzenie jest duże, to o nic nie zawadza, na około jest masa miejsca ;) imo 120 też powinna wejść.

ja zmierzylem i wychodzi, ze qvc-120 wejdzie mocno na styk, ledwie zmiesci sie nad grafa :)

zobaczymy w praniu jak paczka przyjdzie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja chyba swoja k8ns pro sprzedam i wezme cos na s754 z pci-x lub puszcze razem z procem i wezme cos na s939... choc troche szkoda mi :)

tak przy okazji to orientujecie sie jak wyglada wydajnosc portu graficznego na takiej np. k8ne, czy jest jakis spadek wydajnosci w porownaniu do portu pci-x na plytach z socketem 939, czy raczej nie ma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja chyba swoja k8ns pro sprzedam i wezme cos na s754 z pci-x lub puszcze razem z procem i wezme cos na s939... choc troche szkoda mi :)

tak przy okazji to orientujecie sie jak wyglada wydajnosc portu graficznego na takiej np. k8ne, czy jest jakis spadek wydajnosci w porownaniu do portu pci-x na plytach z socketem 939, czy raczej nie ma?

Jest minimalna roznica pomiedzy agp-pci-x ale to niezaowazalne jedna klatka/s to nic .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

motyla noga! wlasnie walcze z konfiguracja mikrofonu i pupa :(

ma ktos podlaczony mikrofon zainstalowane sterowniki nForce_5.11 i nagrywa sie bezproblemowo ?

 

edit:

odinstalowale sterowniki nforce i zainstalowalem najnowsze stery przeznaczone do naszej karty dzwiekowej i juz jest oki

(to tak jak by ktoś sie tez motal z konfigiem dzwieku)

Pomocy

Mam sempka 3000+ k8ns f17 . Jak go podkręcić ? Po 251 siada . x9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jak myślicie jest sens wymiany k8ns rev 2.0 na rev 1.1 ? Stabline HTT jakie u mnie działa to 300 :( Praktycznie nie będę musiał nic dopłacać, jedyny minus to taki, że płyta nie ma gwarancji.

 

Jak myślicie brać? Często te płyty padją?

Ile przeważnie na rev 1.1 się osiąga?

 

pozdrawiam

Pozdrawim

Mam sempka 3000+, k8ns f17 , GF6600 , 512mb , sata 200 . Jak go kręcić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawim

Mam sempka 3000+, k8ns f17 , GF6600 , 512mb , sata 200 . Jak go kręcić ?

a jak to sie ma do cytowanego tekstu :mur: ??

 

moze wez jakas korbke i podkrec, dzizas poszukaj troche :mur:

google, nie gryzie, poczytaj ten temat a dopiero zadawaj pytanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego w mojej płycie rev1.0 nie ma opcji zmiany z 1t na 2 \t

może to wina pamięci elixir 512 ddr400 @

460 2.5-3-3-8

w pierwsym biosie f9 ani w f17 nie ma możliwości zmainy

było pisane już na tym forum... ludzie czytajcie a potem zadawajcei pytania...

ale jeszcze raz CTRL + F1 otworzy ci ukryte zakladki i tam szukaj... w biosie f17 advanced chipset features czy jakos tak...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jak myślicie jest sens wymiany k8ns rev 2.0 na rev 1.1 ? Stabline HTT jakie u mnie działa to 300 :( Praktycznie nie będę musiał nic dopłacać, jedyny minus to taki, że płyta nie ma gwarancji.

 

Jak myślicie brać? Często te płyty padją?

Ile przeważnie na rev 1.1 się osiąga?

 

pozdrawiam

Ja bym wymienił gdybym miał rev2.0. Na szczeście mam rev1.1 ... htt idzie jak narazie na 362Mhz B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie pamietacie jak pisalem ze komp czasami sie wieszal podczas wykrywania napedow... wzialem zdrapalem to standardowe "cos" co bylo na radiatorze (boxowym) co niby mialo cieplo przewodzic ;) wzialem proca posmarowalem silikonowa pasta termoprzewodzaca i problem zniknal :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...