Skocz do zawartości
kaczorfan

GIGABYTE GA-K8NS

Rekomendowane odpowiedzi

nom, ciekawa szkoda ze ta metoda jest bardzo popularna i jeszcze nic nikomu nie padlo na forum :lol:

btw zawsze mozna uzyc lakieru do paznokci :lol2:

 

heh pasc nie padlo, ale nie jest dobry sposob bo zmniejsza on sprawnosc cewek

 

lakier do paznokci bedzie duzo lepszym rozwiazaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, wszyscy chwalą sobie tą płyte a ja mam pecha, że szok. Kupiłem spobie tego Gigasyfa K8ns rev.2 i sempa 2800 64 bit i plyta najpierw nie chciała działać z 3 kośćmi ramu, odpalala tylko na dwóch, a po 10 minutach wogle juz nie wstala:( W serwisie po tygodniowym czekaniu stwierdzili ze płyta była uszkodzona i wymienili na nową. Gdy dziś ją podłączyłem płytkapochodziła z 10min i tez juz nie wstała :mur:

 

Cały inny sprzęt mam oczywiście sprawny, za pierwszym razem mialem słaby zasilacz bo tylko colrsita 350w, ale drugą płyte podłączałem już do fortrona.

Albo Gigabyte wypuścił jakąś trefną serie albo ja mam zajebi.... pecha :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, wszyscy chwalą sobie tą płyte a ja mam pecha, że szok. Kupiłem spobie tego Gigasyfa K8ns rev.2 i sempa 2800 64 bit i plyta najpierw nie chciała działać z 3 kośćmi ramu, odpalala tylko na dwóch, a po 10 minutach wogle juz nie wstala:( W serwisie po tygodniowym czekaniu stwierdzili ze płyta była uszkodzona i wymienili na nową. Gdy dziś ją podłączyłem płytkapochodziła z 10min i tez juz nie wstała :mur:

 

Cały inny sprzęt mam oczywiście sprawny, za pierwszym razem mialem słaby zasilacz bo tylko colrsita 350w, ale drugą płyte podłączałem już do fortrona.

Albo Gigabyte wypuścił jakąś trefną serie albo ja mam zajebi.... pecha :mur:

a moze masz skopane ramy ? albo SEMPA ktory wali procki

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze masz skopane ramy ? albo SEMPA ktory wali procki

 

Ramy są dobre, mam je właśnie zainstalowane na innej płycie i działają, a procek oddałem do serwisu razem z płytą i nie stwierdzono żadnych usterek. Normanie sam już nie wiem o co chodzi :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie sądze żeby mi oddali tą samą płytę. A co innych części to w tej chwili działają na athlonie 2200xp i płycie GA-7DX i chodzą bez problemu, więc ja już sam nie wiem co sie stało. Możliwe jest żeby była jakaśą seria wadliwa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym jednak obstawiał, iż była to wina serwisu i oddali ci zrypane mobo ;)

Też mi sie tak wydaje, jutro pojade i powiem żeby mi dali nowe MOBO. Ale Gigabyte już nie chce, za 10zł więcej mają Asusy K8N, więc może tą mi dadzą. Chociaż pewnie się znowu bedą tłumaczyć że muszą do serwisu wysłać żeby sprawdzić. A tym bardziej jest to wkurzające że do sklepu co kupowałem sprzęt mam 30km. Chciałem zaoszczędzić na częściach a na paliwie zbankrutuje :mad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mi sie tak wydaje, jutro pojade i powiem żeby mi dali nowe MOBO. Ale Gigabyte już nie chce, za 10zł więcej mają Asusy K8N, więc może tą mi dadzą. Chociaż pewnie się znowu bedą tłumaczyć że muszą do serwisu wysłać żeby sprawdzić. A tym bardziej jest to wkurzające że do sklepu co kupowałem sprzęt mam 30km. Chciałem zaoszczędzić na częściach a na paliwie zbankrutuje :mad:

ano tak to jest... walcz nei poddawaj sie!

 

Powodzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i znowu oddałem MOBO na gware i tydzień muszę czekać :sad: A goście w sklepie uparcie twierdzą, że to coś z moim sprzętem, że coś robi zwarcie.

Ale czy tomożliwe??

Zasilacz wymieniłem na nowiuskiego Fortrona, a reszta sprzętu(ramy, grafa, dyski i cd) działają w tej chwili na innym kompie z athlonem 2200xp.

Czy mogę jakoś sprawdzić te części(chociarz moim zdaniem są dobre) bo boję się że jak dostane trzecią płyte to też coś się zepsuje. No i wsklepie mówili że dużo tych sprzedają i nikt nie zwraca na gware.

LUDZIE DORADZCIE COŚ!!

Albo ja jestem na to za głupi, albo to jest dla mnie za mądre :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i znowu oddałem MOBO na gware i tydzień muszę czekać :sad: A goście w sklepie uparcie twierdzą, że to coś z moim sprzętem, że coś robi zwarcie.

Ale czy tomożliwe??

Zasilacz wymieniłem na nowiuskiego Fortrona, a reszta sprzętu(ramy, grafa, dyski i cd) działają w tej chwili na innym kompie z athlonem 2200xp.

Czy mogę jakoś sprawdzić te części(chociarz moim zdaniem są dobre) bo boję się że jak dostane trzecią płyte to też coś się zepsuje. No i wsklepie mówili że dużo tych sprzedają i nikt nie zwraca na gware.

LUDZIE DORADZCIE COŚ!!

Albo ja jestem na to za głupi, albo to jest dla mnie za mądre :mur:

 

to jak dadza ci nowa mobo to przynies im calego kompa do seriwsu i niech ja zamontuja i potestuja kompa 1 dzien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie- a ausua nie bierz bo mocno stracisz na o/c..

 

mówie to bo właśnie mi 2.8 ghz pękło na k8ns i zima cooling :wink:

 

 

acha schłodzona trzyma bez problemu htt do ok 352 :wink: miazga ma 362 htt max spi stable :wink:

Chyba te gigasyfy nie są aż tak syfne :wink: - pokażcie mi coś nie dfi co tyle wydusi z płyt na nf3...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie- a ausua nie bierz bo mocno stracisz na o/c..

No i nie biore Asusa, ale musze czekać aż mi znowu wymnienią płyte na nową, ale normalnie boję się, że znowu coś piardnie i będzie [gluteus maximus] :cry: A kompa im nie dam raczej żeby mi go poskładali bo po pierwsze umiem sam, a po drugie pewnie by za to kupe kasy wzieli:-(

Ale czy jest możliwość, że coś z mojego sprzętu zabija to MOBO?? Bo jak trzeci raz sie coś się rozwali to chyba się pochlastam:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i nie biore Asusa, ale musze czekać aż mi znowu wymnienią płyte na nową, ale normalnie boję się, że znowu coś piardnie i będzie [gluteus maximus] :cry: A kompa im nie dam raczej żeby mi go poskładali bo po pierwsze umiem sam, a po drugie pewnie by za to kupe kasy wzieli:-(

Ale czy jest możliwość, że coś z mojego sprzętu zabija to MOBO?? Bo jak trzeci raz sie coś się rozwali to chyba się pochlastam:(

Zaco masz plaic dwa razy miales walnieta plyte,niech ci wloza i sprawdza bo czwarty raz nie bedziesz do nich dojezdac ...A jak nie to na paliwko ci tadza to mozesz i 100 razy jezdzic :lol:

 

ja tez na poczatku mialem problemik z moja plyta to pojechalem do sklepu wlozyli nowa na miejscu sprawdzili i wiecej kasy niebrali..

PS.pierwsza wogule sie niepodnosila.Chcieli wcisnas mi ze to wina PSU haha 680w (ponoc niewyrabial :mur: :lol2: :mur: :lol2: :mur: :lol2: )

Edytowane przez ChrisG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaco masz plaic dwa razy miales walnieta plyte,niech ci wloza i sprawdza bo czwarty raz nie bedziesz do nich dojezdac ...A jak nie to na paliwko ci tadza to mozesz i 100 razy jezdzic :lol:

 

ja tez na poczatku mialem problemik z moja plyta to pojechalem do sklepu wlozyli nowa na miejscu sprawdzili i wiecej kasy niebrali..

PS.pierwsza wogule sie niepodnosila.Chcieli wcisnas mi ze to wina PSU haha 680w (ponoc niewyrabial :mur: :lol2: :mur: :lol2: :mur: :lol2: )

 

No to by było dobre rozwiązanie. Bedzie trzeba do nich zadzwonic i pogadac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

ma ktoś na tej płycie problem z działaniem FDD ? wprawdzie moge sie bez niego obejść le za nic nie chce działać sprawdzałem dwa różne FDD na różnych taśmach i nic :mur: cały czas sie świeci dioda tak jak by stacja czytała

 

a co do O/C to nie moge przeskoczyć htt 300 :mur: proc na V def i full stable ramy na dzielniku 2/2 idą do 230 teraz są na dzielniku 2/1,5 a jk im zmniejsze dzielnik na 2/1,33 to komp mi sie resetuje podczas pracy w windzie przy htt300 nic z ego nie czaje :mur: czy to może byc wina tych durnych kingmaxów ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

ma ktoś na tej płycie problem z działaniem FDD ? wprawdzie moge sie bez niego obejść le za nic nie chce działać sprawdzałem dwa różne FDD na różnych taśmach i nic :mur: cały czas sie świeci dioda tak jak by stacja czytała

miałem coś takiego jak mi fdd zaczął padać <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie- a ausua nie bierz bo mocno stracisz na o/c..

 

mówie to bo właśnie mi 2.8 ghz pękło na k8ns i zima cooling :wink:

acha schłodzona trzyma bez problemu htt do ok 352 :wink: miazga ma 362 htt max spi stable :wink:

Chyba te gigasyfy nie są aż tak syfne :wink: - pokażcie mi coś nie dfi co tyle wydusi z płyt na nf3...

nie ma ;)

u mnie niestety mobo też już wywala przy HTT ~354

railmod z potencjometrem + bioz z ht 2,5x i mamy DFI za <200zł ;)

 

P.S

Gdzie znajdują się na k8ns rev 1.1 punkty pomiarowe napięcia procka i ramu?

Edytowane przez victor89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kompa im nie dam raczej żeby mi go poskładali bo po pierwsze umiem sam, a po drugie pewnie by za to kupe kasy wzieli:-(

Ale czy jest możliwość, że coś z mojego sprzętu zabija to MOBO?? Bo jak trzeci raz sie coś się rozwali to chyba się pochlastam:(

jak 3 raz padnie plyta to w seriwsie sie wkur.. i ci juz nic nowego nie dadza bo bedzie to ewidentnie twoja wina, wiec jesli chces zpochwalic sie ze umeisz skaldac komap t oskaldaj go sam, a jesli sie boisz to niech sprawdza to w serwisie, w jakim serwisie kupe kasy za to biora? ja jak biore sprzet u siebie w ulubionym ;) sklepie to daje im i kaze ;) im wszystk osprawdzic i ani zlotowki nie biora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak 3 raz padnie plyta to w seriwsie sie wkur.. i ci juz nic nowego nie dadza bo bedzie to ewidentnie twoja wina, wiec jesli chces zpochwalic sie ze umeisz skaldac komap t oskaldaj go sam, a jesli sie boisz to niech sprawdza to w serwisie, w jakim serwisie kupe kasy za to biora? ja jak biore sprzet u siebie w ulubionym ;) sklepie to daje im i kaze ;) im wszystk osprawdzic i ani zlotowki nie biora.

No ale niby jak to ma być moja wina, skoro wpierw płyta nie widzi jednej z trzech kości ramu(napewno działają,no chyba ze nie podoba jej sie to ze sa rożnych firm) a po ok 10min pracy płyta nie wstaje. Skoro wogle się włączyła i działała przez te 10-15min to chyba było wszystko dobrze podłączone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

może troche nie na temat i powinno być w pamieciach to pytanie ale chodzi mi o pamiątki właśnie do tej płyty wiec zapytam tu :) a mianowicie jakie możecie polecić pamięci 512 MB tanich na dobrych kostkach ? mam na oku samsunga UCCC ale nie wiem czy to najlepsze rozwiązanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja swojego kompa oddaje do sewisu.Niech go poskładają i sprawdzą czemu te płyty padały, niestety 50zl bedzie to kosztowac. No bo albo dają mi uwalone płyty, albo coś z mojego sprzętu nie pasuje tej MOBO.Niechce 3 raz ryzykować że MOBO padnie po 10min pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja swojego kompa oddaje do sewisu.Niech go poskładają i sprawdzą czemu te płyty padały, niestety 50zl bedzie to kosztowac. No bo albo dają mi uwalone płyty, albo coś z mojego sprzętu nie pasuje tej MOBO.Niechce 3 raz ryzykować że MOBO padnie po 10min pracy.

jak sprawdzales reszte sprzetu i dzialalo to co ma byc nie tak, he??

uwazaj zeby cie nie nacieli na kase, bo jak chce 5 dych za sprawdzenie to to jakis serwisina, a nie prawdziwy serwis...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak sprawdzales reszte sprzetu i dzialalo to co ma byc nie tak, he??

uwazaj zeby cie nie nacieli na kase, bo jak chce 5 dych za sprawdzenie to to jakis serwisina, a nie prawdziwy serwis...

No nie wiem co może być nie tak, ale skoro dwie płyty pod rząd pochodziły przez 10 minut i padły to ja nie rozumiem o co chodzi :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...