Skocz do zawartości
kaczorfan

GIGABYTE GA-K8NS

Rekomendowane odpowiedzi

priorytet idzie 1 dzien.. wiec nie wiem w czym problem :P

czasem jednak warto poczekac bo moze sie to oplacac...

moja rada: czatuj na allegro na 1.0/1.1, najlepiej z gwarancja :P

 

Jak bede mial pieniazki ...:P juz nie dlugo... mam za 170 zł rev 1.1 :D :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: tylko czekam na kase... :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych kolegów.od tygodnia mam te płytke rev.2.0 i zaczynam się obawiać jak tak poczytałem,że padają jak muchy od tak sobie nawet bez podkręcania.narazie nie mam żadnych problemów i niech tak zostanie,jeśli chodzi o podkręcanie to żadna rewelka na 1.4v 2450Mhz,tyle mi kompletnie wystarczy z tym,że mam kiepskie pamięci 2x256+512 HyperX na ch-5 i nie idą powyżej 213 2.3.3.6 na epox 8rda3i też podobnie latały bo 213 2.3.2.5 co różnicy kopletnie nie robiło.ogólnie z przesiadki jestem zadowolony,bo jest różnica zauważalna,chociaż bywały opinie,że nie ma różnicy.teraz moje pytanie dotyczy właśnie pamiąci,bo płyta ponoć wybredna tak więc może ktoś miał okazje sprawdzić czy te pamięci a-data będą współpracowały z płytą?jakby ktoś się burzył to przeczytałem cały temat od dechy do dechy i nie zauważyłem nic w tej kwestii

 

z góry dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema

Mam pewien problem i chyba to wina mobo albo HDD ale dokładnie to niewiem :/

Jak komputer jest wyłączony przez pare godzin to jak go załanczam to mi niewykrywa dysku :blink: musze albo wejść do BIOSu i naciskać "Automatic detecy hard drive" czy jakoś tak aż do skutku albo ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: włancza</span>s i wyłanczas kompa aż zatrybi... A jak sie już włączy to potem nie ma problemu, moge ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: włancza</span>c i wyłanczac kompa ile chce i cały czas jest OK Dopiero jak wyłącze kompa na dluższy czas jak już wszystko ostygnie to potem niewykrywa mi dysku :mur:

I co moze być tego przyczyną płyta czy HDD? Zmieniłem już kabel do dysku i niepomogło :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego w biosie jak podkręcam napiecie na 1,55 lub 1,7 to w windowsie nadal pokazuje 1,38 lub 1,42 i dlatego nie moge podkręcić procka a wcześniej było ok

Co to znaczy? Ustawiasz w BIOSie, restart i traci wpisane ustawienia, czy je ignoruje?

 

dałem nawet defult biosa i na nowo wgrałem starego biosa F7 zamiast F8 i nadal problem się powtarza

Może spróbuj najnowszy? F18.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema

Mam pewien problem i chyba to wina mobo albo HDD ale dokładnie to niewiem :/

Jak komputer jest wyłączony przez pare godzin to jak go załanczam to mi niewykrywa dysku :blink: musze albo wejść do BIOSu i naciskać "Automatic detecy hard drive" czy jakoś tak aż do skutku albo ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: włancza</span>s i wyłanczas kompa aż zatrybi... A jak sie już włączy to potem nie ma problemu, moge ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: włancza</span>c i wyłanczac kompa ile chce i cały czas jest OK Dopiero jak wyłącze kompa na dluższy czas jak już wszystko ostygnie to potem niewykrywa mi dysku :mur:

I co moze być tego przyczyną płyta czy HDD? Zmieniłem już kabel do dysku i niepomogło :cry:

Może masz za bardzo podkręcony sprzęt. Potencjalnych przyczyn tego satnu rzeczy upatruj się w odpowiednich ustawieniach BIOS'u.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema

Mam pewien problem i chyba to wina mobo albo HDD ale dokładnie to niewiem :/

Jak komputer jest wyłączony przez pare godzin to jak go załanczam to mi niewykrywa dysku :blink: musze albo wejść do BIOSu i naciskać "Automatic detecy hard drive" czy jakoś tak aż do skutku albo ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: włancza</span>s i wyłanczas kompa aż zatrybi... A jak sie już włączy to potem nie ma problemu, moge ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: włancza</span>c i wyłanczac kompa ile chce i cały czas jest OK Dopiero jak wyłącze kompa na dluższy czas jak już wszystko ostygnie to potem niewykrywa mi dysku :mur:

I co moze być tego przyczyną płyta czy HDD? Zmieniłem już kabel do dysku i niepomogło :cry:

 

odkrec troche kompa, zmniejsz htt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie najnowszy bios do mojej płyty jest F8 bo ja mam sli

mi chodzi że podnoszę napięcie w biosie np. na 1,55 i sprawdzam w windowsie jest wtedy 1,4 i dlatego przy takim niskim napieciu pracek kręci mi sie max 220 a wsześniej na 270 przy napięciu 1,55 i myślę że to jest przyczyna słabeko kręcenia

pomocy o radę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym problem że nawet na normalnych ustawieniach czyli htt 200 ramy na 200MHz 3-3-3-8 mi tego dysku niewykrywa :mur: Nawet aktualizacje BIOSu nic niedały próbowałem F16 F17 F18

Jutro wezme dysk do kumpla i sprawdze czy go odrazu wykryje jak tak to znaczy, że coś z płytą sie stało i ją oddam na gware... ino sie obawiam tego, że jakby mi chcieli wymienić na nową i by mi dali rev. 2 to bym sie załamał...

Edytowane przez zow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio mialem identyczny problemy z dwoma płytami - w jednym przypadku zworka ta która odpowiadała za reset biosu nie łaczyła na deflaut i bios nie pamietał ustawien, w drugim nalezało wymienic baterie.

 

Po "naprawie" wszystko wróciło do normy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy która wartość jest dla Ciebie wysoka, czy 280 czy 320. Jak dla mnie wysokie HTT to 280 i problemów z nią nie mam. Powyżej nie sprawdzałem. Zależy od płyty - płyta płycie nierówna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to znaczy ja na codzien nie chce katowac procesora...2200 mhz na codzien bedzie chodzil...moj tez bedzie chodzil na htt 280 nie wiecej :) (o ile tyle pojdzie:P:P:P:P)

 

na 280 ? na 280 chodzi nawet najgorszy z najgorszych egzemplarzy.... 280MHz dla Gigabyte to nie wyzwanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie to juz gdzies bylo napisane ale siedze na modemie :( i nie dam rady poszukac, a obiecalem kumplowi, ze sie tego dowiem

jakie sa roznice w rev.1 i rev.2 takie najwazniejsze, ktore sprawiaja, ze r2 jest ogolnie mniej polecana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie to juz gdzies bylo napisane ale siedze na modemie :( i nie dam rady poszukac, a obiecalem kumplowi, ze sie tego dowiem

jakie sa roznice w rev.1 i rev.2 takie najwazniejsze, ktore sprawiaja, ze r2 jest ogolnie mniej polecana

 

Rev 1.0 :

 

- dużo lepsze zasilanie !

- dokladna regulacja napiecia cpu w biosie

- lepsza stabilnosc i mozliwosci O/C

- mozliwosc dobrego o/c i stosowania szybszych procow ze wzgl na lepsze zasilanie, ktore na rev 2.0 jest srednie.

 

jak ja sie ciesze ze dali mi rev 1.0 za padnieta rev 2.0 :D

 

 

czy komukolwiek po padnieciu plyty dali rev 2.0 ? bo z tego co wyczytalem to wymieniaja na wer. 1.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ogólnie to gigasyfy nie powinny wstawac przy htt wyższym niz 327-8 nie pamietam dokładnie.

powyzej 327 poprostu htt leci od nowa (328 to 200, 329 to 201 itd.), ale komp rusza normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no akurat mnie niskie htt nie martwi, ale cos co mi naprawde przeszkadza to umieszczenie mostka, no poprostu masakralnie pomyslane, radiator goracy a ja nic nie moge zrobic bo radek+silencer i tak przeszkadzaja nawet przy standardowym a juz nie mowie o np. niebieskim zalmanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DELTA 350 W wystarczy zeby pociagnac sempa 64 bit 2800 gigabyte k8ns jescze nie wiem jaka karta..bo ta musze sprzedac:( nagrywarke i dysk 80 gb WD CAVIAR ?? i zeby zrobic na tym sprzecie male o/c a co do delty to moze taka ? klik

Edytowane przez SynchRo !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwalają mnie dopiski na tych tanich zasilaczach "Noise Killer"/Niesłyszalny itd. Już raz się na to nabrałem w Huntkey BS-3000 "Whisper"

 

---------

 

Jakie jest średnie napięcie mają Semprony przy 2.5GHz(9x280)?

Edytowane przez Komodo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowe dają rade z palcem w d - u mnie semp na 2.8 biegał..

Ja mam jednak chiefa by delta. Nie wiem czy te z allegro nie są modelami z dobrą linią 5v a słabiutką 12v....mogli by dać dane z tabliczki znamionowej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwalają mnie dopiski na tych tanich zasilaczach "Noise Killer"/Niesłyszalny itd. Już raz się na to nabrałem w Huntkey BS-3000 "Whisper"

 

---------

 

Jakie jest średnie napięcie mają Semprony przy 2.5GHz(9x280)?

rozwala to twoja niewiedza..ja swojej delty350 w ogole nie slysze, ale widac ze ty wiesz lepiej :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwala to Twój punkt widzenia. Cisza jest pojęciem względnym. Więc co mnie interesuje, że jesteś przygłuchy?

Nawet Tagan jest słyszalny!

hahahahhaa, widac czlowieku ze delte miales w rekach... Jestem przygulychy? Dziwne, mam cholernie dobry sluch i wiatraczek od notebooka wlaczajacy sie raz na jakis czas przeszkadza mi we snie....Żeby uslyszec delte trzeba przystawic swoj leb blisko jej 120mm smigla...Moze wtedy cos uslyszysz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...