Skocz do zawartości
kaczorfan

GIGABYTE GA-K8NS

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

mam ta plytke i w sumie jestem zadowolony mam jednak 2 pytanka

1. ktory bios jest najstabliniejszy/ najlepszy do oc ? moze znacie jakies nieoficialne?

  (btw: mysle ze z wersja f11 cos jest nie tak - chyba wroce do f10)

2. dajcie mi nazwy jakis programow do monitoringu temp i napiec bo to co mi pokazuje aida , i sandra to jakis kosmos  :mur:

1317740[/snapback]

F10 nie ma już na stronie www.gigabyte.com.tw <_<

Hmm...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam na waszym forum.Szukam pomocy do płyty GA-K8NS Pro. Procesor mam AMD 64 3000+, Pamięć 2x256 Twimmos CL2,5, HDD 160GB SATA Segate Barracuda NCQ, karta gr. RADEON 128/256 Saphire. Próbowałam szukać pomocy na forum idg. tylko jak się dowiedzieli, że sama składałam komp. i na dodatek, że jestem dziewczyną to mi trochę nie dowierzali (wmawiali mi, że napewno coś źle zrobiłam). Fakt - jestem "zielona" w dziedzinie komputerów ale powoli nabrałam już doświadczenia. A teraz do rzeczy. Z instalacją pojedynczego HDD miałam trochę kłopotów. Podłączyłam go do SATA0_SB (nVIDIA nForce 3 250), był problem z wgraniem sterowników z CD załączonej do pł.gł. (trzeba było skopiować CD, gdyż DVD nie chciał czytać). HDD zainstalowałam, wgrałam system win xp+sp2. W trakcie okazało się, że wentylator na procesorze czasami staje- przetestowałam "speed fanem" i "everestem" - okazało się, że wentylator działa jak termostat - pozwala osiągnąć temp.42st i następnie schładza do temp.34st. Drugi problem z głowy.Przesiadłam się (teoretycznie) na lepszy sprzęt ale jakoś to było mało widoczne, toteż postanowiłam uaktualnić BIOS z windowsa. BIOS mojej płyty miał wersję F8????, ściągając automatycznie nie zwróciłam uwagi na to , iż ściągana wersja to F6 (chyba jest to zależne od serwera/ Tajwan/USA, itp). Następne moje próby to wgranie wersji F9,którą widzialam na stronie producenta - po kilku dniach sie udało. Programem "Spybot.." usunęłam 5 plików (szpiegów), po ponownym restarcie komputera okazało sie, że bardzo się zamulił (start trwał 3 minuty - wczesniej było 1 minuta). Powtórnie zainstalowałam system, nie pomogło. Wczytałam ponownie BIOS wersja F9. Komputer odżył ale nie mogłam wejść do BIOS przez DEL. Poradzono mi zrestartować CMOS zworką. Poskutkowało. W BIOS zmieniłam język na niemiecki i zapisałam F10. Na drugi dzień przy pierwszym rozruchu komputer odsłonił dwie strony ekranu (zaprezentował bios) i czarny ekran (w tym momencie ukazywał się ekran ładowania windowsa), w innym przypadku nie znalazł dysku. Po restarcie załadował sie "jak gdyby nigdy nic" bez problemu. Jak jest dłuższa przerwa w pracy komp.(np.3godz.) podczas włączenia to samo, i tak już czwarty dzień. Poza tym chciałabym zlikwidować drugą odsłonę ekranu (Giga RAID BIOS ... Pleas wait for IDE scan .... itp.), gdzie można to wyłączyć (w rozszerzonym menu, czy zwykłym?). Zauważyłam, że "forumowicz MILKA" ma podobny uklad komputera może on by miał jakiś pomysł na to cholerstwo. Poza tym zaznajomię się z innymi radami dotyczącymi mojej konfiguracji sprzętowej (chciałabym przetestować mój sprzet w późniejszym czasie - gdy poradze sobie z opbecnymi problemami). Z góry dzięki za pomoc tym, którzy mają cierpliwość tłumaczyć "blondynce"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam mobo Gigabyte'a K8NS Pro. I mam problem okazuje się, że płyta nie chce obsługiwać dwóch modułów RAM po 512mb twinmosy bios f9. Pamieci kazda osobno dziala a razem piiiiiiii :(

Jesli ktos wie co z tym zrobic to blagam o litosc :)

 

Pozdrawiam smokii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no cush płyta jest kibel całkowity :)

 

-napięcie pamięci żenada bez vdd ani rusz

-bios tandeta, wciąż się wiesza źle dyski obsługuje, porażka

-hmmm co to wogule jest top performance ? ja tam lubie wiedzieć co włączam....

-na tej mobo hynixy d43 idą max 260

-dziwne zachowania zasem komp sie na nominalnych ustawieniach po dłuszym spoczynku uruchomić nei chce, czasmi dyski się nie załączają

 

 

no coż odradzam komukolwiek tą płyte

 

aha miałem tez fajny nr z tą płytą mianowicie ctr+f1 nie działało :( dopiero update biosu pomugł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@HQ12

 

Mam pytanie, posiadam podobną płytę do twojej i nie mogę ustawic jednej rzeczy, mianowicei chcę puścić asynchro CPU I MEM w zależości FSB MEM>CPU, i nie mogę tego znaleść. Odwrotnie MEM<CPU jest w zaawansowanych opcjach (ctrl+f1), ale tego za chiny nie mogę zrobić i zaczynam wątpić czy na nowej platformie jest to możliwe, tak jak to robiłem dla AXP??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no cush płyta jest kibel całkowity :)

 

-napięcie pamięci żenada bez vdd ani rusz

-bios tandeta, wciąż się wiesza źle dyski obsługuje, porażka

-hmmm co to wogule jest top performance ? ja tam lubie wiedzieć co włączam....

-na tej mobo hynixy d43 idą max 260

-dziwne zachowania zasem komp sie na nominalnych ustawieniach po dłuszym spoczynku uruchomić nei chce, czasmi dyski się nie załączają

no coż odradzam komukolwiek tą płyte

 

aha miałem tez fajny nr z tą płytą mianowicie ctr+f1 nie działało :( dopiero update biosu pomugł

1358615[/snapback]

Nie strasz mnie bo wlasnie zlorzylem kumplowi kompa na tej plycie :)

 

GIGABYTE GA-K8NS NF3 S754 DŹ/SIEĆ/SATA

PROC. AMD SEMPRON 2600/333 S754 OEM

PAM. DDRAM 512 MB PC400 KINGSTON

WD WD1600JD 160GB (7200) SATA 8MB

NAGRYWARKA DVD LITEON SOHW-1673 OEM

Obudowa ATX 70zł

zasilacz Modecom ATX-350GTF (PFC)

Radeon 9550 128bit

cooler Pentagram Freezone Q-80 AlCu

klawiatura

mysz ATECH OPTYCZNA

listwa zasilajaca

1850zl ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam mobo Gigabyte'a K8NS Pro. I mam problem okazuje się, że płyta nie chce obsługiwać dwóch modułów RAM po 512mb twinmosy bios f9. Pamieci kazda osobno dziala a razem piiiiiiii :(

Jesli ktos wie co z tym zrobic to blagam o litosc :)

 

Pozdrawiam smokii

1358115[/snapback]

W którymś z moich poprzednich postów pisałem o tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W którymś z moich poprzednich postów pisałem o tym.

1358783[/snapback]

Witam

SUPER masz ich tylko 121 :D

Ale juz znalazlem THX teraz sprawdze co to da

 

pozdrawiam

Edytowane przez smokii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@HQ12

 

Mam pytanie, posiadam podobną płytę do twojej i nie mogę ustawic jednej rzeczy, mianowicei chcę puścić asynchro CPU I MEM w zależości FSB MEM>CPU, i nie mogę tego znaleść. Odwrotnie MEM<CPU jest w zaawansowanych opcjach (ctrl+f1), ale tego za chiny nie mogę zrobić i zaczynam wątpić czy na nowej platformie jest to możliwe, tak jak to robiłem dla AXP??

1358691[/snapback]

opcja "top preformance" podobno daje synhro, ale jak to jest naprawde to nie wiem, u mnie w zaawansowanej zakładce wystarczyło ustawić pamięć na 200 żeby było sync. te częstotliwości pracy pamięci należy traktować jako dzielnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

opcja "top preformance" podobno daje synhro, ale jak to jest naprawde to nie wiem, u mnie w zaawansowanej zakładce wystarczyło ustawić pamięć na 200 żeby było sync. te częstotliwości pracy pamięci należy traktować jako dzielnik.

1360259[/snapback]

tylko w tym problem że ja chcę asynchro z pamięciami na wyższym FSB niż CPU np.

 

Mój proc chodzi maksymalnie na 250, a pamięci chciłłbym ustawić na nominalce czyli 533 MHz. Da się wogóle coś takiego wykonać. Z barktiem nie miałem takiego problemu, no ale to była inna platforama.

 

Aha jeszcze jedno, możecie zarzucić jak zrobić moda dowoltowującego pamięci dla tych nowszych płyt Gigabyte, bo +0.2V to trochę mało aby te Twistery pokazały na co je stać (możliwe jak najmniejsza ingerencja w płytę bo zależy mi na gwarancji). :D :D

Edytowane przez Assarhadon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eh nie da się tego tak zrobić max dzielnik dla mem to 1:1

 

jaśli masz na myśli to to zrób "to" tak :)

 

obniż mnożnik ustaw pamięci z dzielnikiem 200 i jedziesz z fsb do góry :) sądze że na fsb zrobisz przynajmniej 290 tyle szedł mój gofniany gb

Edytowane przez HQ12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety ja mam płyte K8NS Pro a gigabyt wydal biosy w wersji f6 i f9 nie ma f7 i f8 na f6 i f8 nie dziala pomimo ze f6 ma fix do ram :( jakies inne pomysly?

1359603[/snapback]

Na K8NS non pro nie działają 2 moduły pamięci począwszy od biosu, w którym był właśnie fix do ram'u. Znajdź bios starszy o jeden numer. Wpisz w googlach nazwę pliku, w którym masz F6 z tym że zamiast szóstki wpisujesz 5 w tejże nazwie.

 

Oczwiście, upewnij się na ile możesz, że ten bios jest rzeczywiście do twojej płyty. Choć z drugiej strony, masz zapewne dualBIOS więc ryzyka nie ma.

Edytowane przez piaskoon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde wkurzylem sie kumpel przyniosl kompa ze sklepu chce mu robic windosa i na koncu formatowania dysku "C" wyskakuje ze nie mozna sformatowac dysku i ze moze byc on uszkodzony, dysk da sie sformatowac szybkim formatem ale wtedy przy koncu instalaji windowda na dziewieciu miinutach stoi i nie chce isc dalej :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rail mod owszem podnosi napięcie ale obniża stabilnoś całego PC, jak bez vmoda pamięć chodziła max na 266 to po modzie chodziła na 300 ale raz przechodziła SuperPI na 300 a raz komp do windowsa nie chiał wejśc na 240.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam a ja mam pytanko. Mam obecnie ta plyte GA-K8NS i Semprona 2,6 s754, i niemoge zmienic taktowania. Wlaze do biosu i zmieniam z 200 w zwysz i nic. Po butowaniu przywraca 200, jedyne co moge zmienc to mnoznik. O co chodzi pliz pomocy.

 

Bardzo prosze o pomoc bo ja juz nie wiem pogubilem sie. Nie moge ruszyc FSB po zmianie i zapisanu ustawien biosa przy butowaniu FSB wraca do 200. pliz help bo mnie juz szlak trafia z tym kompem.

Edytowane przez Buch0!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w innym przypadku nie znalazł dysku. Po restarcie załadował sie "jak gdyby nigdy nic" bez problemu. Jak jest dłuższa przerwa w pracy komp.(np.3godz.) podczas włączenia to samo, i tak już czwarty dzień.

 

Mam taki sam problem z płytą Gigabyte GA-K8NS średnio co drugie uruchomienie kompa (zwłaszcza po dłuższej przerwie) nie złgasza się dysk twardy (SATA_0), dopiero po restarcie nastepuje poprawne uruchomienie systemu (Win XP). Czy ktoś wie jak rozwiązac ten problem, czy pomaga np. update BioS'u - na jaką wersję? Czy konieczna jest wymiana płyty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w innym przypadku nie znalazł dysku. Po restarcie załadował sie "jak gdyby nigdy nic" bez problemu. Jak jest dłuższa przerwa w pracy komp.(np.3godz.) podczas włączenia to samo, i tak już czwarty dzień.

 

Mam taki sam problem z płytą Gigabyte GA-K8NS średnio co drugie uruchomienie kompa (zwłaszcza po dłuższej przerwie) nie złgasza się dysk twardy (SATA_0), dopiero po restarcie nastepuje poprawne uruchomienie systemu (Win XP). Czy ktoś wie jak rozwiązac ten problem, czy pomaga np. update BioS'u - na jaką wersję? Czy konieczna jest wymiana płyty?

1386384[/snapback]

czytaj wyzej. zmiana biosu zaleznie od wersji pomaga (tzn dziala albo SATA albo ATA albo RAID albo 2x RAM ) czasem wszystko :(

pozdrawiam Smokii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytaj wyzej. zmiana biosu zaleznie od wersji pomaga (tzn dziala albo SATA albo ATA albo RAID albo 2x RAM ) czasem wszystko :(

pozdrawiam Smokii

1387951[/snapback]

 

A która wersja pomaga na co? Ja mam wersję F9.

 

pzdr

 

mwisniewski

Edytowane przez mwisniewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A któa wersja pomaga na co? Ja mam wersję F9.

 

pzdr

 

mwisniewski

1388604[/snapback]

Witaj

Mnie zaczelo dzialac i to z problemami dopiero przy F4 po resecie kompa albo po usunieciu zasilania kaszanka :(

Zadalem pytanie gosciom z Gigabyt-u tez nie wiedza o co chodzi:)

Może ktos wie co sie stalo z biosami F7 F8 F5 no i czy sa nowsze gdzies znalazlem nieczynny link do F10 i F11

Pozdrawiam Smokii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Mnie zaczelo dzialac i to z problemami dopiero przy F4 po resecie kompa albo po usunieciu zasilania kaszanka  :(

Zadalem pytanie gosciom z Gigabyt-u tez nie wiedza o co chodzi:)

Może ktos wie co sie stalo z biosami F7 F8 F5 no i czy sa nowsze gdzies znalazlem nieczynny link do F10 i F11

Pozdrawiam Smokii

1390098[/snapback]

Witam,

 

Na stronie: http://www.giga-byte.com/Motherboard/Suppo...A-K8NS_More.htm

są dostępne BIOSY: F3, 4, 5, 7, 8, 9, 11 (brakuje 6 i 10).

 

Ja jak pisałem miałem wersję F9 i problemy z widzeniem dysku SATA - po włączeniu kompa nie widział go i potrzebny był restart. wgrałem nowsza wersję F11 i nic nie pomogło. Będę chyba musiał spróbowac wgrać tak jak smokii wersję F4.

 

pzdr

 

mwisniewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Na stronie: http://www.giga-byte.com/Motherboard/Suppo...A-K8NS_More.htm

są dostępne BIOSY: F3, 4, 5, 7, 8, 9, 11 (brakuje 6 i 10).

 

Ja jak pisałem miałem wersję F9 i problemy z widzeniem dysku SATA - po włączeniu kompa nie widział go i potrzebny był restart. wgrałem nowsza wersję F11 i nic nie pomogło. Będę chyba musiał spróbowac wgrać tak jak smokii wersję F4.

 

Te biosy, które znalazłeś nie dotyczą płyty K8NS Pro.

Ja swojego problemu jeszcze nie rozwiązałam (dysk Sata_0 widoczny jest tylko po restarcie).

:cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...